Před víkendem

009-1-500

009-2-500

A bylo ráno.

009-3-500

009-4-500

009-5-500

009-6-500

009-7-500

009-8-500

A co bylo o víkendu, se snad dovíme příště.

.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

22 komentářů u „Před víkendem

 1. Tak podobně jsem to měla v neděli, z plánů nasbírat a otrhat další bezinky a pozašívat všecko nastřádaný děravý prádlo jsem akorát zašila jeden polštář a uvařila oběd k večeři. Piškotová buchta byla hotová natošup v půl desátý večer. :-)))

 2. No, ale za to jsme si udělala poměrně slušnej přehled v nabídce aktivních reproduktorů do 1500,- včetně všech recenzí a komentářů k vytipovaným pěti až šesti favoritům. :-)

 3. hm, ta vrána se mi zdá nějaká kritická, ne ?

 4. ru
  :-)
  a cos u toho jedla?

  extláčo 3
  Jo, ta je tam od toho. Nositelka konstatování typu “Mohlo to bejt lepší” a různých vysíracích hlášek.

 5. 4
  Nic, když sedím zaujatě pracujíc na počítači, tak prakticky nepřijímám ničehož. Takovej druh jogínství, asi. :-)

 6. Evo 6
  joo, taky jsem to viděla a četla jsem to :))
  Díky – ty na mě myslíš jako na balónkovou lady! Ještě před asi pěti lety vyšel článek o nějakém Němci a snad to byl i farář, jak někam odletěl na balónkách; už nevím přesně.

  ru 5
  jogínství! To je ono.

 7. to se mi jen tak vybavilo, jak v Pupendu, když se Polívka s Holubovou nad ránem chytnou a ona začne ječet, tak Peca – kunsthistorik chytne flash-back a řekne “ma-min-ka” :)

 8. mohlo to být lepší – třeba nesnášíš kritiku :-))) tedy já kritiku nesnáším. kdysi jsem se domnívala že teda kritiku musím přijmout…. že to jakož patří k bežným dovednostem. a zjistil jsme že to bylo špatně, správně bylo se nafouknout rozčílit a udělat uraženou. a hned mi bylo líp :-))) a jak!!!

 9. vlastně mi přijde že taková ta prokrastinace, nebo jak se říká tomu ehm stavu bez chuti a nálady…. co se člověku nic nechce a hlavně se mu nechce to co by měl, je důsledkem potlačených negativních emocí a špatných vlastností.

 10. 12
  mně konstatování, že něco je něčeho důsledkem zní zas jako interpretace týkající se osoby, kterou neznám. A “důsledkem …špatných vlastností” je pro mě neobsažné – co si pod tím představit konkrétně? to neobstojí – a taky se to míjí s mým způsobem myšlení; říkat o nějakých vlastnostech. že jsou špatné. Já to vnímám jako právě ne-pravdu, jako jako hodnocení, generalizaci, teorii; minimálně mi chybí objasnění, co to znamená “špatné vlastnosti.”
  – Ale nemusím to vědět, nepotřebuju odpověď.
  Každá vlastnost je špatná i dobrá, záleží na míře.

 11. 11
  aha, ne, naopak, já mám ráda kritiku a nejsem extra vztahovačná, můžu si ji s potěšením vyslechnout a hned přejít do diskuse a zkoumání. Kritika pro mě je dárek. Velkej. Z největších.

 12. 11
  a pozastavuju se nad “domnívala, že kritiku musím přijmout” – kdo to řek kdy komu proč?
  “že to patří k běžným dovednostem”, přijmout kritiku – 1) ani bych neřekla 2)k dovednostem koho? A kdo to řek, pro koho je to běžné, co je běžné? Kde se to tvrzení vzalo?
  Cháá introjekty jsou v nás furt :))

 13. hmmm, takže nic. jakobych nic neřekla…. jen tak jdu kolem. jen drobná vysvětlivka.

  Pod špatnou vlastní rozumím vlastnost kterou vnitře zamítám…. tedy z různých důvod které znám (může to být i účelovost třeba peníze) ji nevybiji nebo nezveřejním. špatná vlastnost je něco co člověk podvědomě sám sobě hodnotí jako něco co by nechtěl….aby na něm ten druhý viděl. (zbabělost, ukřivděnost, malichernost, otravnost, vypočítavost, chamtivost etc) Takže si tyto vlastnosti… jsou jich mraky prostě jen zapře nebo vysvětli jako dobré. což smozřejmě není žádný problém… je to jeho věc druhého zbytečná starost :-) přeji hezký den.

 14. 16. ted jsem si uvědomila…. že moje myslenkové pochody mohou být velmi zmatečné,, jakobych někomu podsouvala “špatné vlastnosti”. nikoliv. vůbec nevím kdo jaké má jelikož je to něco jako jezero všehochuti a každý tam najde co ho napadne. takže to dělení…. na “špatné a žádoucí” je čistě iluzorní záležitost. To jsem jen tak…. řekla.

  že možná nemáš ráda kritiku jsme odvodila z: Mohlo to být lepší :-) ale spletla jsem se. někdo může mít opravdu rád…. mít to pořád lepší. chtít to mít či dělat furt lepší.

 15. 17
  “Mohlo to být lepší” je tak zvnitřnělá kritika / vnitřní kritik, že nějaká vnější mi není žádnou hrozbou :)

  16
  ad “špatná vlastnost je něco co člověk podvědomě sám sobě hodnotí jako něco co by nechtěl….aby na něm ten druhý viděl.”
  – no a to právě je dobrá příležitost k tomu – když už si tedy uvědomím, kterou vlastnost nechci, aby na mně druhý viděl – tu vlastnost zveřejnit, promluvit o ní. A pak se to pohne a ta vlastnost už není skrytá a není jen “špatná”, ale ukáže se i její dobrá kvalita, dovednost.
  Pro mě není nic jen špatná vlastnoist, je to kontinuum s možností různé míry té vlastnosti; v ideálním případě si já vybírám, kdy budu víc lakomá a kdy víc štědrá, například. Štědrost a lakomství jsou dva póly toho jednoho kontinua, jedné vlastnosti, jednoho tématu.
  A dokud je člověk jen štědrej a nikdy lakomej, tak je štědrej jen mimoděk a vlastně ne doopravdy. Ještě si to neuvědomil. A nezveřejnil, že dokonce někdy dokáže být i trochu lakomej (předtím to pravděpodobně odmítal jako ošklivou zavrženíhodnou vlastnost, dokud se jevil štědrý a jen štědrý a nadávající na lakomce). Popíral možnost svého lakomství.
  Lepší je o sobě někdy říct nahlas nějakou svou drobnou špatnůstku. Ostatní to jednak se mnou víc spojí a jednak já už se téhle špatnosti přestanu bát a začnu svobodnějc využívat možnosti, co dává – někdy něco odmítnout dát, nebýt příliš bezbřeze štědrý v situaci, kdy se to nehodí … do té doby bych musela být štědrá, protože každé lakomství by bylo proti mému postoji, bylo by mi protivné, nedokázala bych dát své štědrosti hranice.

  Možná jsem to popsala hodně pozitivně; jak je to v ideálním případě, ale tahkle nějak to funguje. Na drobnostech.

 16. 18. jooo, a taky jsem si všimla u sebe že to tzv. špatné vůbec není špatné :-) že je to dobré… jen jsem se bála že to bude špatné

 17. takže té kritiky jsem se bála (dříve) i proto že jsem se domnívala že opravdu bylo něco špatně a teprve teď zjišťuji že to nebyla pravda.

 18. Ha, je tam chyba, v pátek bylo 18.9., ne 19.9. (obr.č.3)
  No to je fuk. Dneska je 28.9., 18:36 hodin a arady na blogu je o hodinu míň, protože letní čas je posunutina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *