Řeči o linorytu

A FOTKY OKNA

A jako bonus mému předjarnímu oknu s králíčky ještě předjarní kuchyňské okno:

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Comics, Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Řeči o linorytu

 1. Tak ty dvě upovídané ryby nemají chybu :-)
  V těch mám tu “zárybu” taky :-)

  Jinak nápad kreslit v prachu je určitě zábavnější než jen to utírání. :-)

 2. Liško, nepřestávám žasnout a závidím, jaký ohňostroj asociací ti na jedno nakopnutí vznikne. Já když něco takového činím (jako třeba teď naposledy s těmi rysy), mám pocit, že je to mírně dřina, na několikrá se k tomu vracím, musím si to nechat v hlavě dobíhat večer před spaním a ráno při porobouzení, nebo spíš několik večerů a několik rán… A stejně takové šíře spektra souvislostí jako ty nedosáhnu. :-D

 3. Saule,
  no, to je pravda, někdy tohle hodně zapůsobí, nějak to vytáhne a zdůrazní tu esenci, kterou to chce podtrhnout.

  nominku,
  “upovídané ryby,” to je dobrý! : )

  ru,
  tak máš způsob myšlení založený na jiných základech, já to mám na slovech a slovních hrách. (Pokud teda šlo oty slovní věci v tom, co píšeš.) Zase mijdou hůř jiný věci, hlavně praktický. Pochopit, jak vylézt na strom pomocí nějakýho provazu, to nevím, jestli by mi doteklo :) Natož to provedení.

  Dokonce to má i nevýhody, tohle hraní si s něčím – někdy to překombinuju. A potom to nikdo nechápe, navíc je to už křečovitý. Včera jsem udělala nějakou slovní hříčku v nizozemštině a nebyla pochopena (člověkem, co učil nizozemštinu, psal slovníky a tak). Takže jsem to překombinovala nebo jsem navíc použila špatnej tvar slova. Možná mi to ještě vysvětlí. Na facebooku.

 4. Uf, tak dobrý, co se týče té nizozemské slovní hříčky, už se to vyjasnilo. : ))
  Já v ní totiž použila slovo “jesličky,” co se používá jen historicky na vánoce a jinak prý ne (to jsem nevěděla, přece i ty vánoční jesličky jsou profláklý v koledách – tam právě jsem na to slovo narazila) a ještě jsem z toho udělala zdrobnělinu, takže asi rodilí mluvčí nevěděli, co to je :)

 5. Prach jsem utírala zrovna včera a vzala jsem to jako šanci poklidit ten obří chaos, co se mi na stole vytvořil. Řeknu ti, to byla slast! :-) Každopádně na tvé další linoryty, duchovní i neduchovní, už se moc těším :-)

 6. Když je tu ještě řeč o linorytu a s tou nizozemštinou se mi to spojilo dohromady, tak si říkám jestli by Liška neměla vidět tohle? https://www.gkk.cz/cs/vystavy/archiv/bert-brouwer–grafika/ Jsou to velkoformátový linoryty tisknutý na plátno a jestli si dobře pamatuju, tak jsou tisknutý lžící : ) Zkoušela jsem to a linoryt se opravdu dá tisknout lžící.

 7. Kdyby ty tvoje růžový ryby měly blbý pindy, tak je postraš Jakubem.
  Ne Janem Jakubem Rybou, ale Jakubem Vagnerem. :-)

 8. Marie Veroniko,
  taky se těším, zatím je to jen matmá představa

  iko
  díky, no vida. Ano, lžící se dá tisknout i velkoformát. A lepší je dřevěná, protože se nezahřívá třením. Už se vidím, jak něco tisknu a drknu do toho a je to na vyhození.

  Saule
  :- DD

 9. Tak to vidíš – vrána krofe, rybičky krofou, ale s linorytem si Liška musí poradit sama. :-)

 10. Já Lišce věřím, že si poradí : ) , protože si tu o linorytu chci ještě něco přečíst : ))

  JJ i moje hliníková lžíce se při tisku linorytu zahřívá, naštěstí to nemá asi na nic vliv.
  Posunout si papír po linorytu při tisknutí … to se samozřejmě stát může : (. Já si ten papír držím silou na jednom místě, zbytek tisknu tou lžící taky silou a vůbec se mi zdá, že je to dost fyzicky náročný, že zatínám i ty svaly, který na to vůbec nepotřebuju : ) S lisem je to samozřejmě lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *