Zřejmě slušný oddělení

A DOSTALA JSEM DÁREK NA CESTU.

Ve středu jsem byla na CT střev, v pátek se zřejmě sešel k debatě multidisciplinární tým včetně mojí styčné doktorky, ta mi hned volala, že buď mám jít na transfuzi ještě hned dopoledne, nebo po prodlouženém víkendu v úterý 2.5. Mám říct, že jdu do indikační ambulance a na hospitalizaci. A prý ještě není jisté, zda krvácení je vyloženě následek ozařování, anebo jestli nejde o recidivu nádoru.

Takže v úterý jsem šla na místo, jak vidíte v komiksu.

Příjemný rozhovor s profesorem byl srozumitelný. Potom mě vyšetřil pohodově ultrazvukem a řekl, že z toho se mu nezdá, že by šlo o recidivu nádoru. Půjdu 17.5. na PET CT a tam bude jasně vidět, jak si věci stojí. Do té doby jde o to, abych se cítila lépe. Proto mám brát víc Pregabalinu – sama jsem ho v dubnu začala zase brát, už ze zoufalství – na neuropatii. A profesor se vůbec nedivil, že mi na bolest nervu analgetika tak špatně fungují. No tohle. A abych se cítila lépe, dostanu transfuzi červených krvinek. Stejně jako před měsícem to byly nakonec hned dvě dávky (tj. 4 pytlíky), protože mi hodnota hemoglobinu za ten měsíc opět spadla na číslo 72. Přečetla jsem si na posledním pytlíku, že je z Klatov. Po něm se mi zvedl tlak, bylo mi teplo na hlavu a moje hlava byla najednou oranžová! Ne bílá a bledá, jak jsem už dávno zvyklá. Oranžová jako liška. Jinak jsem žádnou reakci na transfuzi neměla – může to být vyrážka, zimnice, horečka apod., proto po transfuzi vždycky musím v nemocnici přenocovat a jít domů až ráno.

Šla jsem tedy domů ve čtvrtek ráno. Po obědě jsem zjistila, že mám na holeních a předloktích vyrážku. Růžové puntíčky. A svědí. Volala jsem hned zpátky na oddělení, nahlásila to a ptala se, jestli to je pozdní reakce na transfuzi. Není. Sestra hned věděla, prý i ona měla totéž. Reakce na prací prášek. Cha. Je v něm dezinfekce a ta způsobuje, že hodně lidí reaguje takhle alergicky. Pochopila jsem, že si na to mám nastříkat Panthenol, který mám, ale sestra myslela něco ještě jiného s kalciem. A případně Fenistil. Připadalo mi to celkem vtipné. Tehdy. Druhý den už byla vyrážka na prsou a na břiše. A v neděli krom toho všude na bocích a na zádech. Jen stehna zatím odolávají náporu. U zrcadla jsem si všimla, jak po transfuzi už nejsem tak bledá – dokonce mám růžové tvářičky. Jo, od té vyrážky. Takovýhle svědivý dárek jsem tedy nečekala, další protivnost navíc. Chacháá.

.

14 komentářů u „Zřejmě slušný oddělení

 1. Vlastně si nejsem jistá, jestli ty zprávy jsou v reálu pozitivní, ale jejich pozitivní tón i usmívající se ryby potěšily. Třeba se s profesorem zase uvidíte :-)

 2. Teda, tak to je pech, kéž Ti to rychle přejde.
  Je dobře, že jsi natrefila na doktora, co umí komunikovat a že se to už trochu pohnulo.

  Zamilované ryby jsou bezva :-)

 3. To je dobře, že o tebe dbají. Na vyrážku pozor, teď řádí spála, zvláště v Praze. Děti ji taky měly úplně bezpříznakovou, žádná horečka, jen vyrážka… a pak jsme se dalších několik měsíců prali se zánětem středouší…

 4. Nejspíš to byla nějaká klatovská horká krev, a na to jsi možná alergická, proto ty pupínky, ale jestli byla červená, tak ti určitě pomůže :-)

 5. Moje kamarádka si nedonesla z nemocnice úplně stejný dárek. Hned běžela ke kožní a ta jí dala taky nějaké antihistaminika. Tak snad to brzy přejde.

 6. Liško, super! Věci se začínají hýbat, pěkně jsi se do té lékařské nevšímavosti a přezíravosti obula. Tak nepolevuj:) Věřím, že to je na dobré cestě aspoň tím, že se to hýbe a budeš vědět, co se děje a jak se to bude řešit.

 7. Liško, jsi hodna obdivu za tvoje umění komiksové zkratky navíc zpestřené úplně náhodně (který vizionář ti ho tehdy koupil??) růžovými rybkami, které jsou mi
  čím dál sympatičtější… tenhle díl mě nadchnul tou tvou “úslužnou” pozicí s ohnutými zády u okýnka, vím že to jinak nešlo, ale stejně to něco signalizuje, a ta protivná osoba za okýnkem, ojojoj… a tvoje lišácké uvažování vyhnout se odpovědi (zápletka s profesorem) hahaha, teď se tomu říká s někým vyjebat :)… a také miluji toho profesora, škoda že nevíme jak se jmenuje, to bychom ho zbožňovali, my holky.

 8. Super, aspoň že se něco děje. Moc držím palce
  Dita

 9. Děkuju vám za podporu!!! (Ten čas, co jsem tu nebyla, jsem nebyla ani jinde na počítači, neměla jsem na to, bylo mi docela blbě a spíš jsem využívala lepší chvíle pro odpočinek a chybějící spánek.)

  Profesor prima. Příště (po setkání s multitýmem) sem dám odkaz, abyste viděli, jak vypadá. Teď přemýšlím, jestli na ten verdikt multitýmu si mám vzít zase někoho s sebou…

  Centrum bolesti
  celkem zklamání. Docentka mi nechtěla dát nic marihuanovýho, předepsala mi nemlich to samý jako minule – to byly bolesti větší a nefungovalo to. Pak teprve mi dala tehdy lék na neuropatii a ten tehdy zabral. A teď taky hodně vylepšil situaci s páteří, s nervem – beru ho ne dva, ale tři denně. Profesor to taky doporučil.
  Přede mnou byla v centru bolesti starší paní a doktorka se jí dost věnovala (že jsem čekala tři čtvrtě hodiny po termínu, na který jsem byla objednaná). Z místnosti zazníval i mužský hlas. Pak vylezli a čiperná paní s dlouhým krokem (na který já se nezmůžu řadu měsíců a ještě kdovíkolik měssíců dopředu) měla za dprovod asi syna, byl to chlap jako hora, docela působivý. Tak tudy na to!!
  Pak jsem šla na řadu já, už rozložená a domlácená tím, jak jsem zkroucená čekala tři čtvrtě hodiny na chodbě. S vědomím, že jiná paní právě teď taky čeká na chodbě, se zpožděním. A pak jsem si uvědomila, že v takové situaci se vevnitř cítím, jako bych se pořád celá kroutila na židličce, i obličej se mi kroutí, jako bych už měla dost, a jen chtěla úlevu: domů, domů, pryč, pomoc.
  Přitom komunikuju, říkám, jak mi je, ale možná ne moc podrobně… nevím. Kdybych měla někoho s sebou, určitě by to bylo jinak! Mě to ale vůbec nenapadlo si do centra bolesti někoho brát.
  Takže pozor, lepší je brát někoho s sebou vždycky všude.

 10. Tak co, Liško?
  Jak dopadla disciplinární kárná komise?
  Budeš napravena?
  Nejvyšší čas! 😀

 11. Myslím na Lišku každý den. Doufám, že hlavy pomazané přišli s nějakým řešením.

 12. Lištičko, Lištičko, napiš větičku, jak se máš co děláš. Je konečně krásně, tak buď zdráva a ať se tělo s tou patálií popere, samozřejmě pod dohledem pana profesora! ❤ ❤ ❤

 13. Ahoj mí zlatí, děkuju, že jste!

  Vyšetření odloženo o týden kvůli údržbě přístroje v proton-centru. Bude ve středu 24.5. Takže i komise s plánem o týden, bude v pátek 26.5.
  Takže to tady klepu den co den o týden dýl. Dneska poprvé u počítače od toho mého minulého komentáře 14.5. Poprvé se sešlo, že zafungoval lék proti bolesti a ještě byl vhodně zkombinován s bratrancovou konopnou mastí (aha) a nelenila jsem a otevřela notebook. Předtím mě pořád něco bolelo, byla jsem rozlámaná, no blbý. Nebo jsem byla vyčerpaná, protože jsem chodila každý dvě hodiny na záchod ždímacím způsobem. Teprve po čase mě napadlo, že si můžu vzít jednou smectu proti průjmu a je to. Dokonce jsem to telefonicky konzultovala.

  Bolení teda furt, neni to lehký, přetluče to všechno. Takže aby to nezapadlo, došlo ke zlepšení:
  Krvácení z konečníku už není víc než týden.

 14. Budu držet palce, zítra i v pátek, a v sobotu si udělej radost, jen tak, ať to dopadne jakkoliv. Protože proto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *