3 dny

DNESKA SE BUDE TROJČIT VŠUDE!

3 001-500

Už zbývají jen tři květy.

Trojice. Svatá. Triglav. Tři matky bohyně jsou také. Kreslila jsem je v roce 2003. Mám skicáček jen na umělecké předměty ze všech koutů světa, většinou starověkých, které mě zaujmou svou geniální zkratkou a které vidím naživo. Kreslím je tužkou. Tři bohyně jsou zatím poslední obrázek v (již druhém) bloku:

3 008-500

Trojka se v mýtech a pohádkách vyskytuje na každém kroku. Na každém trojskoku. Všechno ani nejde jmenovat – od tříhlavého draka přes tři syny, tři dcery a tři přání až po kouzelné předměty. Vždycky tři. Vždycky jiné tři. A teprve dotřetice ten třetí všechno rozčísne. Rozlouskne. Jako třetí Popelčin oříšek. Jako obušek z pytle když zasviští vzduchem.

3 002-500

Karel Jaromír Erben, ilustroval Václav Karel.

3 003-500

Zlatovláska, kůň Zlatohřívák a Liška Ryška patří k sobě. V mém případě tu trojici tvoří Stříbrovláska, termo-ohřívák a … Liška Ryška. Stopy času nezastavíš, ocasem nezameteš :-)

A tuhle znáte?

3 004-500

Také tam jde o tři věci. Ne jen o dvě věci, o tři :) A vícero třetic.

Tři mušketýři. Vlastně čtyři, žejo. Tři muži ve člunu. Na toulkách taky tři. V češtině i v angličtině. Ale Tři kamarády jsem nečetla. Tří kamarádů v příbězích je asi 3333, jako 3333 stříbrných střech.

A když přijdeš na křižovatku po cestě, jsou před tebou tři cesty, kam se vydat. Tri-viální.

Trojcestí. Trojmezí. Tři Studně – tam jsem dojela na běžkách. A na kanoi jsme jely přes 3 pražské jezy v roce 2009, s Terunou. To se může jen jednou za rok. Jenže jeden jez policie tenkrát zavřela pro vysoký stav vody. Končilo se na Štvanici, ale naštvaný jsme nebyly. Netrojčily jsme.

Trojčit. Včera jsme čtveračili, dneska trojčíme. Zítra budeme dvojací, pozítří jednostranní, jednoduší a v tom jednotní a v pátek nihilisti.

3 006-500

Triga. Ne striga. Ruská trojka. Švédská trojka. Trojspřeží. Trio. Trikolóra. Triatlon. Trimestr. Trojúhelník. Triangl. Triptych. Trilogie. Těch je…

Tříkolka. Tripod je trojnožka. Jeden takový stativ na foťák jsem si levně koupila a ještě nepoužila. Trojnožka je taky hra. Někdo jí říká “hra na pyrotechnika Gríšu.” Stačí tři klacky a kolik zábavy se z nich vykřeše. Snad nedojdete úrazu, až budete hrát. Držím palce. Nejmíň tři.

Triumvirát. Trojdohoda. Malá dohoda.

Třípísmenná slova jsou pozoruhodná a nadělají spoustu srandy.

3 003-500

Dneska koncem pracovní doby koukám, že někdo nechal na stolku plato s čoko-mincemi. Se dvěma zbylými. Jednu jsem si vzala a snědla cestou na záchod. Když jsem šla zpátky, podívala jsem se lépe a – neskutečné! – poslední mince měla hodnotu 3! Tak jsem ji – buďte rádi – napřed vyfotila a pak až snědla.

3 001-500

Typ tramvaje, co mám moc ráda (co mám jediný ráda), se prý jmenuje T3! Ve třech vteřinách, co jsem měla na přeběhnutí k autobusu, jsem stačila zachytit jen kousek své milé tramvaje. Dokonce tři kousky:

3 004-500

Dojela jsem domů a pořádně se najedla. Ať jsme tlustý na tři prsty.

.

7 komentářů u „3 dny

 1. tri jako nejmensi jendotka vztahu:-) I kvarky ktere tvori elementarni castici jsou tri. nevim proc. rekla bych tu trojici takhle JA – TY – reflektivni Soudrznost. Nejmensi jednotka vztahu.

 2. ratko 1
  no to předbíháš, Já-Ty bude až u dvojky!
  Už mám text dvojky připraven, jen doháním fotky.

  Saule,
  joo, Tři sestry jasně patřej do bandy trojců.

 3. Upřímně. :). A já už se těším, až to dojedeš k nule. Dlouho jsi nepsala příběhy ze života a stýská se mi po povídání o sousedovi, je to sympaťák.

 4. 1
  Ratko, se vztahem nesouhlasím, ale že tres faciunt collegium ano. :-)

 5. 1. jedině pokud budeme vycházet ze švédské trojky:)

 6. 4 zuzi
  já taky! Tahle jednociferná numera mi zaberou několik hodin denně. Ale přece jen taky vedou do příběhů. Jako všechny podněty…
  Zítra ráno musím bleskurychle něco vyfotit na téma 1, publikovat článek a v osm jedeme na celodenní poradu. V den nula, den narozenin, si udělám výlet – když už budu venku z města, a přistane tu přednastavený článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *