Pro: Tlachy&Kecy Barborádio

HLAS ZEVNITŘ.

NE HYSTERIE OKOLO RADIOŽURNÁLU.

Sláva, je to tu!

Otevřený dopis zaměstnanců Radiožurnálu:

Vážená paní ředitelko,

rozhodli jsme se veřejně vyjádřit nespokojenost s tím, co se děje na Radiožurnálu. Jde především o váš přístup k lidem a z části také o změny, které na Radiožurnálu zavádíte. Velmi nemile nás překvapil váš způsob jednání. Po vašem příchodu jste se zaměstnanci prakticky nenavázala normální kontakt, komunikovala jste jen s několika „vyvolenými". Brzy se začaly šířit zvěsti o tom, s kým počítáte a kdo skončí. Ty jste se ani nepokusila rozptýlit. Pracovníci Radiožurnálu byli o detailech změn koncem minulého roku informováni jako poslední. Jednání s vámi probíhají ve stylu: toto je to nejlepší, co může být, uděláte to tak, a pokud se vám to nelíbí nebo máte připomínky, můžete jít, najdu si nové lidi. Tento přístup jste také hned uvedla do praxe. Normální lidský rozměr nebo pokus o diskusi jsme u vás nezaznamenali. Chcete nás všechny otrávit a dosáhnout toho, že řada z nás odejde? Často prohlašujete, že řeči o vaší aroganci jsou falešné. Rádi bychom vám věřili, ale několik z nás se přesvědčilo o tom, že arogantní jste. Zažil si to třeba Vladimír Kroc.

Tvrdíte, že vám jde o kvalitu a jako hlavní argument uvádíte nárůst zpravodajství o 20 minut denně. Vskutku věříte tomu, že Radiožurnál je nyní kvalitnější? Neprofesionální znělková grafika, rádoby hbití a vtipní moderátoři, ukřičení zprávaři, do zblbnutí opakované autoanonce se jmény moderátorů, to považujete za nárůst kvality? Člověku je lehce do smíchu, když poslouchá „nového" Jana Pokorného a lehce stydno, když musí poslouchat Milana Bílka. Což teprv posluchači. Zachrání Radiožurnál bulvární hvězda Halina Pawlovská? Jakou hodnotu nám přináší? Nebo herec Alexej Pyško? Radiožurnál si vždycky zakládal na serióznosti, vyrovnanosti a snad i určité laskavosti. Tyto dlouho budované hodnoty jsou ty tam. Radiožurnál ztrácí svoji výlučnost, nastupuje vtíravost, povrchnost, slyšitelná strojenost a neupřímnost, podceňování posluchače.

Nedobrým signálem je to, že vedení Českého rozhlasu zřejmě negativní reakce nevnímá, což je špatné, nebo je nechce vnímat a dalo vám zcela volnou ruku, což je ještě horší. Proslýchá se, že mezi vedoucími pracovníky Českého rozhlasu požíváte výlučného postavení i výlučného platu. Ten vám přejeme, ale litujeme toho, že nemáte nebo nepřipouštíte zpětnou vazbu. Nikdo není dokonalý, každý udělá chyby, ale každý rozumný člověk se z chyb umí poučit. U vás zatím nevidíme žádnou snahu po nápravě, ba ani po širší diskusi. To je škoda a dlouhodobě se vám to nevyplatí.

Atmosféra na Radiožurnálu není dobrá a nemá daleko ke krizi. Proto vás vyzýváme, abyste se nad našimi připomínkami zamyslela a pokusila se vzít si aspoň některé k srdci. Arogancí a poroučením se Radiožurnál ovládat nedá. Dlouho jsme přemýšleli o tom, zda tento dopis podepsat. Jelikož vaše dosavadní chování neskýtá záruky, že se nebudete mstít, ponecháváme ho nepodepsaný, což je nám líto.

Zaměstnanci ČRo1-Radiožurnálu

V Praze dne 21. ledna 2008

– – –

gitA – genderová informační a tisková agentura

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

60 komentářů u „Pro: Tlachy&Kecy Barborádio

 1. Kdybych tušil, že “otevřený” dopis nikdo z těch přizdisráčů nepodepsal, ani bych ho nečetl… :-/

 2. [2]
  Jo, je to přizdisráčství, to souhlasím. Je to pak spíš anonym… ale aspoň něco malého ubohého, když na přímé prohlášení nemají. Já beru i to. Asi jsem vážně morálně nenáročná ;-)

 3. v kontextu s výzvami k podepsání petice, kde je úspěšné odeslání podmíněno uvedením celého jména a příjmení (dokonce r.č., byť nepovinně), se mi nepodepsaný dopis jeví jako ideální nahrávka na smeč

 4. To nepodepsání se nakonec mě taky docela zarazilo… Chápu strach, ale tohle je jen poloviční palná zbraň. Možná ani to ne.
  Spíš to protistraně dává do ruky argument, že tohle není “fér”a “otevřená” hra.

 5. [2]
  Myslím, že důvodem nepodepsání může být i to, že zřejmě by to nepodepsali všichni. Tím pádem ti, co dopis napsali, se chovají kolegiálně k těm nepodepsaným – nechtějí nejen pro sebe, aby je vedení případně “potrestalo”, ale ochraňují i kolegy loayální k vedení, do kterých by začali šít nespokojení posluchači a nadávat jim do kolaborantů a podbízivců. Není lehký podepsat takový dopis, který je veřejný.
  (Ovšem to jsou moje nepodložené spekulace.)

  U nás v práci se onehdá taky psaly dopisy vedení, když už byla opravdu krize. Podepsané. Jen člověk člověku nebo dvěma lidem. Jenže ty pak nevisí veřejně na netu a v novinách atd. Přecejen v tom vidím rozdíl a chce se mi to křečovitě obhájit, ač uznávám, že termín “přizdisráčství” sedí.
  Jó, “absolutní relativistka”, znáš mě.

 6. [4]
  Nojo, mám pod peticí celé jméno a email (na jméno, ne na Lišku) a oni nic; ale mně nic nehrozí, nanejvýš výměna názorů.

  Oni možná nechtějí ohrozit pověst rozhlasu, nedovolí si rozdělit svévolně zaměstnance na “ty, kdo podepsali” a “ty, kdo nepodepsali”, protože by kdokoli zvenčí začal o obou skupinách plkat. Tím by se akorát přenesla pozornost jinam, na ně, konkrétní lidi, a ne na to, o co jim jde.
  (Tak si to naivně představuju. NEVÍM- třeba opravdu existují další důvody anonymity, než ten v dopise uvedený. Jsem venku. Nechci to odsoudit a vysmát se; to nedělávám.)

 7. Je dost na škodu, že není ani rozpoznatelné, jestli dopis psali dva zaměstnanci, nebo 99 % zaměstnanců.

 8. Tak jsem nechal chvíli v klidu pracovat svůj anylytickej mozek :) a ten mi vyplivl jedoznačný výsledek… s pravděpodobností, blížící se jistotě, nepsal onen dopis nikdo ze zaměstnanců Radiožurnálu. Pokud ano, nejedná se o “dílo” kolektivní, nýbrž o individuální aktivitu. Tipl bych si, že brzy lze očekávat oficiální dementi, pod nějž se “podezřelí” radostně podepíší… :-/

 9. [11] 99% je taky logickej nesmysl. To by jich tam muselo být zaměstnáno nejméně 100… ;-P

 10. [13] :-))
  [12] Áno! – Mohlo by přijít dementování té zprávy s podpisy všech zaměstnanců Radiožurnálu!

  Mně je pořád divný, proč se ten dopis objevil na nějakých genderových stránkách http://www.ta-gita.cz, a ne na logičtějších místech. Napřed mi to připadalo jako výmysl, ale pak jsem nenašla důvod, proč by nějaké “genderově přátelské” stránky publikovaly svévolně nepodložené dopisy, kdyby neznaly zdroj! Ještě k tomu je ten zdroj jistě genderově uvědomělý :-). Proto soudím, že to není podvrh.
  Ale nevylučuju to.
  A proč si nedat podvrh na blog, že! Aspoň je co blognout a hned dvakrát – v příštím příspěvku se bít v prsa :-)

 11. Obsah toho dopisu mi připadá dost drsný. Předpokládám, že mu musely předcházet opakované pokusy o diskusi nad spoluprací s ředitelkou, které selhaly; jinak si to neumím představit.

  Já být zaměstnanci rozhlasu, v případě krize na pracovišti napřed – po selhání možnosti diskuse na poradách – napíšu (jeden stejný) dopis asi šéfredaktorovi Radiožurnálu, ředitelce Radiožurnálu a generálnímu řediteli. S podpisy. S výzvou ke schůzi.

  A teprve kdyby všechno selhalo, chápu napsat otevřený dopis ev. bez podpisů. A v něm bych volila asi méně osobní a konfrontační tón. Ale prosím – počkám si, jestli dopis bude smeten, nebo se k němu zaměstnanci přihlásí.

 12. hmmm, tohle se muze vzit vazne pouze v pripade, ze pani T. s dopisem v ruce sezve vsechny pritomne a rekne at se prihlasi ti, co to psali. Ze pak budou dal jednat o obsahu a o tom, co koho urazilo co koho se dotklo (arogance) Ze se mu (dotycnemu) pak muze omluvit pokud ho svoji hrubou mluvou ci chovanim urazila.
  Jinak ona jako “managerka” nese nejvyssi odpovednost za to jak pobezi svereny podnik. Proc by si dobrovone a schvalne likvidovala firmu. Ona ma odpovednost, ona ma pravomoci a ona si to ridi jak umi. Pokud to nebude umet tak padne. Nebude mit vysledky. A ze se neradi s dlouholetymi vernymi kadry? Ma na to pravo. Nelze vynutit opak.

  TAkze, az se prihlasi ti co to psali tak s nimi promluvi. Vysvetli jim ze je tam sefova a proto ona rozhoduje a nerozhoduje jeji podrizeny. I kdyz je treba schopnejsi a zkusenejsi.

 13. Chci taky rict, ze nejlepsi je stezovat si u toho kdo tam pani T. dosadil a rict, ze by to misto treba delal sam. Treba ve skupine s kolegy. Pak by to bylo reseni. Nelibi se i T. a mam lepsi reseni, tak ho navrhnu, ze? stary system byl asi skostnatele prezity a T. tam byla dosazena aby ho zmenila. Pokud ho zmeni skupinka organizovanych redaktoru tak muzou vypracovat novy program a treba to bude lepsi varianta. Urcite tuhle moznost meli davno.

  Ve vyrobe se na city, pocity a zasluhy nehraje. Bud mas vysledky nebo nemas vysledky. A vysledky mas, kdyz mas dobry program a jeste pro nej ziskas lidi.

 14. NEMOHU TU OTÁZKU DOSTAT Z HLAVY[14] Dovolím si jeden GENDEROVÝ dotaz: Jak to vypadá, když se ženy bijí v prsa? Ta představa mi vůbec nedělá dobře.

 15. fér ? Madam Tachecí snad hraje fér a otevřeně?

 16. Buresi :o)Snad jsem to v predchazejicim prispevku objasnila. Sef, ktery nema podporu zamestnancu zahyne hnusnou smrti nekde v zaveji :o)) Alespon v tech pripade kdy nema monopol a musi prezit v konkurencnim prostredi. Coz rozhlas asi neni. Ten je spis neco jako skolstvi. I kdyby se nevysilalo vubec nic, tak je klid :o) Ne, vazne. Je to prezitek podle me z drivejska, kdy si zamestnanci mysleli ze prechcijou reditele. Ze to oni prece umi mnohem lepe :o) A reditel je neschony blbec. A pak zalezi zase na rediteli, jak si sjedna respekt. Jestli to nedokaze tak je po nem. Pokud mu zamestnanci budou diktovat tak nema sanci prezit.

 17. BuresiTo v pripade radia nehrozi :o))) U vyrobnich firem zazivame exitus kazdy den. A opet se to netyka monopolnich molochu.

 18. [23] Svým způsobem hrozí. Okolo budoucí mršiny začnou pobýhat nejrůznější hyeny… A že těch hyen u nás je. ;-) :-(

 19. Hurá!
  Konečně jsem se stala osobou, která hystericky šíří poplašné zprávy! V této roli jsem ještě nebyla a myslím, že ji zvládám krásně.

  Nechápu, proč někdo, kdo si říká “tisková agentura” a hlásí se k žurnalistickým zásadám (www.ta-gita.cz), publikuje něco neověřeného.
  Ještě že si neříkám tisková agentura.

  [19] Bít se v prsa jde špatně; zkusím si místo toho hodit trochu popela na hlavu :-)))

 20. Já jsem taky podepsala a jsem ráda za každou činnost “proti” jen bohužel nevěřím ve výsledek. Myslím, že i když si stoupneme na hlavu a budeme se odpichovat ušima nebude nám to nic moc platný. Já totiž nechci ani žádný kompromis, já chci Radiožurnál takovej jakej byl. Je mi 22 let, asi by bylo “normálnější” kdybych poslouchala Evropu2 apod., ale pro mě byl Radiožurnál takovou jakousi nostalgií. U poslouchání jsme se ocitala v době, kdy mi bylo 5 let a maminka kuchtila něco v kuchyni a hráli přesně takový písničky a moderátoři mluvili česky a spisovně a klidně. A rozhodně mi Radiožurnál nepřišel nějak mimo, zaostalý, málo in, málo akční. Já jsem ho tak měla ráda. Teď už ho poslouchám je ráno kolem páté a to mi bohatě stačí, jeto děs a běs!

 21. [27]
  To nejsi sama.
  Osobně teda nechci Radiožurnál, jaký byl, natož jaký byl za socialismu a natož co se písniček z 60.-80.let týče (ty si poslechnu ráda jinde, když chci).

  Ale chci kvalitní zpravodajství a publicistiku s celoplošným vysíláním, podané takovou formou (hlasovým projevem), aby byla srozumitelná, bez rušivých nežádoucích “efektů”; jinak se to nedá sledovat. Bulvární a třetiřadé zprávičky, to zvládnou i jiní kabrňáci, komerční, ty si nebudu platit!

  Jestli je ředitel nebo ředitelka ten nebo onen nebo ona, to není moje věc. Jaká je atmosféra na jejich pracovišti, to taky není moje věc. Ale do výsledné podoby vysílání mám co mluvit, ne že ne. Všichni do toho mají co mluvit.

 22. K autenticitě[25]: Nerozumím; odvoláváte tedy (na základě čeho?) nebo jen tak žertujete a měl bych vám napsat kritický komentář?

  Se signatářským
  No bulvarisarán! (pokud možno ani jinak dobré blogy)

 23. LIsko, jo posluchaci do toho urcite maji mluvit. Taky existuji ruzne prihradky a schranky. TAky treba schranka “I Vas nazor plati”. Kazdy supermarket si dela prehled spokojenosti zakazniku :o)) Takze posluchaci muzou psat co jim pero staci :o)

  Me treba chybi potraviny,ktere kdysi byli na trhu. Normalni jogurt bez zelatiny. Normalni mliko bez pridaneho rostlinneho tuku a bilkoviny, normalni rohlik bez pisku. TAkove ty uplne normalni primitivni produkty. A normalni boty. A obycejne ponozky a tricka a slipy a pyzama z bavlny, ktere je mercerizovana a v normalni kvalite. Vsechno odval cas. Vsechno odval cas a prival globalizovane sracky. A tak budeme stejne tyto sracky poslouchat, divat se na ne a cist si o nich. Nebo neposlouchat, necist a nedivat se. Ale vyvoj bezi dal svojim tempem, at se polozime krizem nebo podel. Porad tece jako reka dal. Naucit se v tom zit? to je asi jedina moznost.

 24. [29]
  Já nic neodvolávám, já ten dopis nepsala :-)

  Vzhledem k tomu, že nebyl otištěn nikde jinde, je považován za podvrh. A to, že je považován za podvrh, jsem si ověřila já.
  Kritické komentáře vítány každopádně.

 25. Myslim ze zakladni otazka taky zni: je tolik a tolik milionu lidi, kteri plati poplatky. Ja teba taky ackoliv radio neposloucham ale mam ho doma. Takze spravne by se melo udelat referendum . Melo by se zjistit, co chce vetsina pak co chce ta dalsi skupina tak dal. A pak by se nejvic melo hrat po vetsinu a pak postupne pro ty mensi skupiny. Pak by to bylo spravedlive podle poplatku.

  Me se radiozurnal moc nelibil, protoze tam davali takove to s RAdiozurnalem za kopanou a veci co me moc nezajimaly. Me by urcite zajimalo co je noveho ve vede a technice, co objevili fyzici nebo co noveho se naslo ve vesmiru.
  TAky by se mi libily kurzy psychologie nebo sociologie i s priklady z praxe. To urcite zadne radio vysilat nebude. Ackoliv nejsem krestan, tak me naposledy zaujaly na CT2 nejake hodinky s bibli. Celkm me prekvapilo co vsechno v takove bibli je. To by treba mohli davat kurzy o ruznych nabozenstvich.
  Takze kdyz to shrnu, od radia asi nemuzu ocekavat ze uspokoji moji potrebu se dozvedet neco co me zajima. A tak je asi lepsi to ani neocekavat.

 26. radko, jsme na tom podobně. Ale stačí si ovědomit, co se v minulých letech stalo, a pouze se tomu přizpůsobit. Ty tzv. “normální” potraviny byly sice nahrazeny levnými náhražkami, ale nezmizely, pouze se přesunuly do kategorie “nadstandardních” výrobků. Dříve “normální” jogurt je třeba hledat pod označením “selský”, případně i “smetanový”; normální housky se jmenují kaiserky a stojí skoro dvakrát tolik; normální mlíko je to s označení “plnotučné”, případně ještě “bio”. Normální boty a oblečení se najdou ve vybraných značkových obchodech od střední cenové hladiny výše (já si třeba oblečení kupuju skoro výhradně jedné značky a tu kvalitu mám zaručenu). Posunuly se kategorie zboží, pokud člověk zůstal na místě, chodí do stejného obchodu do stejného regálu, má za stejné peníze stále horší kvalitu a náhražky (a náhražky náhražek). Pokud chce zůstat u stejně kvalitního zboží, musí ho následovat tam, kam se přesouvá.

  Je to smutné, drahé a náročné. Ale člověk s tím moc nenadělá.

 27. StanickuU me neni problem cena. Spise ze se v te zaplave tezko orientuji. to ze je neco drahe neznamena, ze je to ono. Selsky jeste porad nic neznamena. A kaiserka tak ne. A koupila jsem chlapovi slipy za 250 korun jedny. Roztrhly se pri prvnim noseni. Nechci vypadat ze to driv bylo lepsi. Vubec ne. Pohybuji se tady i onde. A zde jsou lide hodne tahani za nos. Drahe zbozi se vydava za neco co neni. (o tom levnem nemluvim) Ale to je zpusobeno opet jen trhem. Cena jde tam, kam muze. A pokud muze jit nahoru tak tam jde. Treba diky jmenu, obalu, reklame. Ale tak to proste je. Konzumenti se musi hodne ucit :o)) To jsem odbocila. Ale jen castecne. Radio se taky konzumuje. Kdyz vetsina konzumentu chce konzumovat libive radio tak ho dostane. A nezastavi to ani 7000 podpisu. Ale necham se prekvapit. Pokud se podari docilit zmeny a stary Radiozurnal se vrati, budu prijemne prekvapena. A zacnu verit v hlas lidu.

 28. Sypu si prsa popelem uvedeného dopisu [19] :-)
  Až budete potřebovat rozpoutat hysterické šíření poplašné zprávy, obraťte se na mne. Možná si na tom založím živnost. Dokud mě někdo nezmrzačí. Docela mě to pobavilo. Jestli se někdo cítí poškozen, ať se mi ozve.

  „Genderová tisková a informační agentura gitA“ se hlásí k dodržování určitého novinářského kodexu:
  http://www.ta-gita.cz/kodex/

 29. radko,jako bys snad absolvovala nedělní kurs Vládi Železného na Nově… :-)

 30. hi hi,mě to napadlo už při čtení dopisu, neb prostředí trošku znám, a takhle se to nedělá, ale neměla jsem čas ani chuť si svou doměnku ověřovat. Poškozena se vůbec necítím :-) Celý dohromady i se vstupy komentářů, je to dobrý joke.:-)

 31. [37]
  Jo, taky mi to přijde vtipný.
  Příště asi zveřejním nějaký blud, třeba že jsem osmdesátiletý stařec, a těším se na následnou diskusi o slipech apod :-)))

 32. nojo Lisko, ja v tom pracuji :o) A tak to zazivam furt a porad. A zblizka. zelezneho neznam a novu taky nic moc. Jsou veci ktere jaksi plynou od prirozeni :o)

 33. radko, to byl žert. POchybuji, že nevíš, ale dejme tomu, budeme si HRÁT, že nevíš. Železný byl Generální Novy a pak šel do politiky a měl takový nedělní pořad, v němž velmi lidově a lísavě vysvětloval, že vysílá jen to, co lidi chtějí. Tvoje věta “Kdyz vetsina konzumentu chce konzumovat libive radio tak ho dostane,” mi ho tak něk připoměla.

 34. Prosím CTĚME FAKTA!Ann, Tvé názory jsou možná pro někoho zajímavé, ale já mám raději FAKTA. Takže Tě opravím hned v úvodu. Vladimír Železný měl svůj pořad ne v neděli, ale v SOBOTU.

  Přeju lepší komentáře příště.

 35. sorry, se zelím… to je tak, když se začnu smát a nevidim na klávesnici.

 36. HUSA V KOMENTÁŘÍCHMy máme husu i v sobotu. Se zelím. Takže si nebyla, milá Ann, zase až tak mimo mísu.

 37. LACO V HUSEto se mi, Laco ulevilo :-) a vůbec jsem ráda, žes tuhle panelovou diskusi tak elegantně nasměroval do politicky korektní roviny. Legrace bylo dost, měli bychom ten dopis podepsat. Jako blogeři.

 38. Představa dopisu podepsaného: Za zaměstnance Radiožurnál blogeři Liška, Laco, aTeo, Jirka, radka, Staniček, ann, a td… mě teď na pár vteřin opravdu bavila. Mám dnes trošku pozměněné vnímání, takže kdyby to bylo nepochopeno jako vtip: BYL TO VTIP.

 39. noo, me to prijde taky jako sranda :o)

  Jo s temi konzumentami to sedi. Rekla jsem to asi stejne jako Zelezny. Asi me to napadlo v te souvislosti, ze nekdo chce neco dle svych predstav, protoze mu to prijde jako dobre reseni. A sefstvo ma taky svoje predstavy, ktere mu prijdou jako skvele reseni.
  A pak se prijde na argumenty. Ten nejtezsi jsem uvedla protoze je logicky :o) Tak nejak padne na stul automaticky. (zelezneho jsem neposlouchala, ale vim ze tento argument na stul prijit MUSI, kseft je kseft) Nejlepsi cesta nakonec je vzdycky komunikace. NIkoliv konfrontace. Nebo dokonce urazky.

 40. správně, radko, kšeft je kšeft a šéf je šéf. Obecenstvo se musí přizpůsobit tržním podmínkám a vkusu, který je jim podsouván, protože to přece “chtějí”. Důkaz: Posloucháte to? Tak vidíte, že to chcete.
  Kupuješ ten jogurt s gelatinou? (33, 34) No tak ho asi chceš! Tak na co si stěžuješ?! Buď zticha a chápej, že kšeft je kšeft…

  Mě to s těmi konzumenty v tomhle případě tedy nesedí.

 41. RadkoZelezny si na svou TV mohl davat, co chtel. Neplatil jsem za ni koncesionarske poplatky.

 42. ja nehajim zadnou stranu. I kdyz jsem samozrejme za normalne mluvici radio. Jenze hlavou zed neprerazim. A to ze nemam rada zelatinovy jogurt ci bulvar je jedno.

  Kdyz se chci dobrat k vysledku, tam musim zvazovat jak. Nelze prorazit jen hruobu silou. Treba ten Protest bude fungovat. A treba bude fungovat neco jineho.

  Predevcirem jsem jela autem a tak jsem si naladila RAdiozurnal. A hrali mojeho oblibeneho Simona a Garfunkela. Nic napadneho jsem nepostrehla. Proc ne.

 43. [53]
  Včera jsem měla k obědu výbornou kachnu. Jako na zavolanou.

  [55]
  Mám za to, že iprotest bude fungovat a hlavně už úspěšně v mnohém zafungoval. Mě – k vlastnímu velkému překvapení – jako internetová iniciativa fascinuje. Vsaďte se, že je první, ale rozhodně ne poslední takovou akcí, hnutím, webem.

 44. Klidne bych podepsala petici za zruseni poplatku u lekare pro deti. Mas nejaky seznam budoucich akci? :o)

 45. Radko,bezprostředně bude následovat petice za zrušení internetu… :)

 46. Já doteď nevěděl, že něco jako radiožurnál existuje. On je nějak důležitej, nebo co ? Já jsem už sedum let neslyšel rádio, takže nemohu posoudit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *