Olovákulum

věštba na rok 2009

 

Odlitek na rok 2008 byl prozkoumán ze všech stran. A teď, když se ohlížím na uplynulý rok, nejsem moc moudrá, jestli něco z jeho roztodivností olověné orákulum ukázalo, nebo ne. Každopádně to letos máme jednodušší než loni – nevyšel tvar rozmanitý, ale jasný na první pohled. A pozor, duální!

Dvě hole.

Běžkařské hůlky?

Berle? Brr!

Golfová hůl a háček na háčkování?

Poutnická hůl?

Žebrácká hůl? Tak už je to tu?

Pěkná hůlka / na procházku / a v té hůlce / nůž je skryt …

Klacky? Nebo to nejsou hole, ale sirky? Pletařské jehlice? Koleje? Hadi?

 

Jak vám to připadá?

Důležité je, že jde o pár, dvě věci sobě podobné, ale nestejné, které se dají libovolně nastavit vůči sobě, paralelně nebo křížem …

Kdykoli jsem lila olovo, vyšel mi jen jeden útvar; letos je výsledek poprvé dvojný. A poprvé tenký. Jaký tohle bude rok?

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

33 komentářů u „Olovákulum

 1. Ta olověná tyčka s “držátkem” by mohla být flinta a ta druhá k ní nabiják. Nebo furketa ( té první hůlce – mušketě); kdyby měla na konci ne hák, ale vidličku…

 2. Taky lyže by to mohly být, ne jen lyžařské hůlky.

  Zubař, berle, žebrácké hole a flinty radši zapomenu :-)

 3. Ta vpředu je háček na šťourání v zubech a ta druhá je spermie.
  Co chceš slyšet od chlapa, navíc s aktuální zubní zkušeností ,-)

 4. Gombo,
  to ses překonal – taky jsi mohl říct jako Kopřiva, že obojí jsou zubařské nástroje. Ale tys na své chlapství nezapomněl, ještě žije! Hurá.

  Ony ty bičíky jsou táákhle dlouhé?

 5. Bičíky jsou tááákhle dlouhé. :-)

  Hele, mě před přečtením komentů napadlo, že budeš mít rok, co směřuje velmi přímo odněkud někam. A že někdo poblíž taky tak, a že je jen na tobě, jak ty cesty pudou, jestli vedle sebe nebo napříč…

  A pak mi to taky připomnělo bambitku.

  A taky škrkavky… Ehm…
  Neměla bys odčervit kocoura?

 6. S tak dlouhým bičíkem se dá doputovat do cíle hravě.
  A jestli to jedno je spermie, to druhé by mohl být roup.
  (Omlouvám se za cynismus, zejména mužům, tolik mi drahým:)

 7. [8]
  Ru, to párování, páření a spáření je rozhodně slibné.
  Hmm, že letos nebude “rok penisů”, jak ukázalo olovo předloni, to mi ani tak nevadí. Pokud ten rozparáděný nepárový pářící orgán mi bude v páru spokojeně fungovat, tak to bude rozkošný rok.

 8. Závory by to taky mohly být.

  Proč ne, mám teď tři roky slevu na jízdné českých drah.

 9. Liško,ještě mě napadlo [7] že buď budeš těhotná se zubařem, případně budeš těhotná a proto budeš mít potíže s chrupem (to víš, plod potřebuje kalcium, kde ho má brát asi), nebo otěhotní Tvoje kamarádka zubařka …

 10. Kamarádka stepařka by ráda otěhotněla. Bydlí hned vedle zubní ordinace, kam jsem měla před třemi (čtyřmi?) lety dorazit na vrtání osmičky vpravo dole.

 11. Zdá se mi, že to představuje dvě osoby, Jedna je silnější a druhá slabší. Ta slabší o tu silnější hodně asi stojí, protože ta silná si je tak v klidu, ale i tak ví, že k ní nějak patří, když už teda z věštění vyšly společně.
  Ta slabší(ale nemusí být nutně slabší), se chce spojit a tou silnější. Na ní bude aktivita…má taky dva háčky na konci i na začátku a je celá pokroucená z úsilí, co jí dá, aby se zachytila. Povede se to, ta silnější má na sobě několik slabších – tenčích míst. Nevím, která jsi ty, ale jedna jo.
  Bude to váhání té silné jestli se do těch háčků chytit. Přesvědčování té slabší s háčky…ty mohou být i jinak myšlené. Ale velká se chytne i bude chtít ..proto má ta slabá místa. A pak už budete jeden :)
  Není zač Líšo, jen 550. č.ú. posílám mailem :)

 12. Myslím, že budeš ta silnější, co se bude cukat, ale jen chvíli..

 13. Mně ta spermie napadla taky hned a to druhý je háček. Takže někdo se u tebe zaháčkuje a …bůhví, co z toho bude … to asi záleží na tobě … zda ta spermie doputuje do cíle … no, pak dej vědět. :-) Každopádně hodně štěstí!

 14. Hodí si sem olovo, prej co to znamená??? a zmizne..liška jedna a já se vyčerpávám věštěšním. A je to jistý Liško, vzpomeneš si na mě do roka a do dne :)

 15. No tak to nahoře je spermie každopádně. Ale hodně zdeformovaná, zdecimovaná a zdegenerovaná. Takže si dávej ukrutnýho bacha na všechny potenciální inseminátory… A to druhý je obyčejný, tažený hovno. Tomu se v životě stejně nevyhneš, stejně jako v komentářích. ;)

 16. Teo,tak ti dík, člověk se tu lopotí s věštbou a ty cyniku z toho uděláš tažený hovno :)
  Tak to mi po tom tvým taženým na účet přibude zase jedno velký a je už fuk, jestli bude tažený..

 17. Anino, ale přiznejme si, že v životě je nakonec daleko příjemnější mít vedle sebe ty, co uměj vidět i v těžkejch orákulech akorát to tažený hovno, než naopak. :-)

 18. tazeny sopel :o) Proste se natahne neco vazkeho, hutneho a ono to udela takovy dlouhy nok. Natazeny sopel.

 19. To první je spermie, ale má hlavu jako vorvaň. To znamená, že budeš psát skvělé básně.

  To druhé je mořský koník bez hlavy. Protože kamarád který je chová říká že jsou to neuvěřitelně hloupá zvířata, znamená to, že potkáš někoho báječného.

 20. úžasné, jak každý komentující vidí v té věci sám sebe a hlásí vlastní projekce. Gratuluji zejména @Teovi za jeho sebereflexi. Henry Psanec má zas mimořádnou dedukční zkratku. Jen víc takových geniálních inspirací.

 21. Mně to přijde jak z tlustýho do tenkýho a to opakovaně a i po velké změně, kde půjdeš z tenkýho do tlustýho a zase v tenkým skončíš. Možná ta změna práce? Možná partner? Nový partner? Souputník na cestách? Přítel? Rodinný příslušník, možná dítě?

 22. Ale úplně nejvíc, si myslím, že to znamená, že jsi, Liško, lila to olovo pěkně pomalu …. a nechrstla jsi to tam, jak se má, rychle a najednou.

  – že by ses v životě stávala opatrnější? :-))

 23. 21:
  @Teo, nojó! Budou padat hovna s háčkama!

  29:
  Lucienne to vidí v detailu, to je zajímavý. Z tlustýho do tenkýho, jako obvykle, ale dokonce několikrát, to zas bude něco.

  Všichni spermisti:
  Už se to rozjíždí, jeden majitel spermií telefonoval, že by přijel na víkend…
  17:
  anina se lopotí; za rok uvidíme, jestli to sálo za tu rachotu.

  30:
  Ha! Ty bys mohla psát detektivní příběhy!

 24. To jsme tu psali povedené komentáře!
  Reflektuju, co se dosud během prvního čtvrt roku událo, a zatím s tvarem olova může souviset jen to, že jsem pracně zamezila spermii doputovat a odhodit bičík.
  Snad bude ještě líp… :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *