Olověštba

olovákulum pro 2010

 

A máme tu další kus olova předpovídající příští rok. Minulé byly popsány a konzultovány v článcích Olověné orákulum a Olovákulum. Co říci k loňskému odlitku? Vypadal jako zubařské nástroje, dvě hůlky nebo jako háček a spermie. Hned v prvním čtvrtletí jsem zažehnala spermii deroucí se na místo určení a byla jsem na běžkách. To je tak všechno, co dokážu s duálním protáhlým tvarem spojit. Nic moc párového jsem letos nezažila. U zubaře nebyla. A hole? Žebrácká hůl se koncem roku přiblížila, to je pravda, a vyžaduje si řešení. Levnější bydlení a větší plat. Říká k tomu něco odlitek na rok 2010?

Podle mě ano, protože hned na první pohled mi připomněl dům: trojúhelníková střecha stojící na podstavě. Je to tím, že teď na začátku nového roku se musím přestěhovat a myslím na to. Naštěstí už netkvím ve vzduchoprázdnu, v němž není pro samou všesměrovou nekonečnost, kam se vrtnout – přemýšlím o konkrétní možnosti, co se mi naskytla:

Bylo by to úlevně levnější.

Bylo by to na druhém konci města a s horší dopravou.

Bylo by to se spolubydlící slečnou, kterou trochu znám a je mi sympatická.

Jenže je to v tom případě ještě levné?

Jenže je to v tom případě s kocourem?

Jenže budu schopná ráno vstávat a dojíždět?

 

Hned po svátcích se tam jdu podívat. Bydlet sama jsem si zkusila tři roky, zvykla si na to a jde mi to báječně, baví mě to. A musím se přestěhovat právě v době, kdy stejně chci nějakou změnu. Myslela jsem, že to bude změna práce, ale změna bydlení ji předběhla. Docela by se mi líbilo mít spolubydlící, nebýt pořád sama, nezatvrdnout v tom. Bydlet dvě holky spolu, to je výzva! To tu ještě nebylo. Ale proč zrovna tam? Tam to neznám, mám to do práce zatraceně daleko. K rodičům tak přiměřeně, ne hůř než teď z Břevnova. Jenže jezdit kousek autobusem … na to teda nejsem zvyklá. Jsem zvyklá mít k dispozici nonstop tramvaj. A bydlet na kopci. Uvidím, jaké tam bude prostředí, jak to bude působit. Nedaleko je rybník. – Možná ta vlnka, na které stojí dům z olova?

Tím se vracím k odlitku.

Dlouho jsem v něm nemhla vidět nic jiného než dům. Nebo stan u moře? Chrám? Taky člověk na vodním skútru by to mohl být, přinejhorším na motorce; no tě pic. Nebo panáček jde a před sebou odhrnuje sníh lopatou? Jak to připadá vám?

Zespoda vypadá ten kousek jako otvor do řiti. Nebo květ macešky, pro poetičtější pozorovatele. Nebo jako co?

Kloním se k bočnímu úhlu pohledu, protože podstatné mi připadá, že odlitek stojí. No stojí to zato, tohle lití olova?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

21 komentářů u „Olověštba

 1. Mě to z té poslední fotky připomíná spřežení. Kočár je z obřovské šnečí ulity a táhnou ho draci.. Ale co z toho vyplývá pro tvoji budoucnost, to zatím nevím.

 2. [1]
  Ajo, draci. Připadá mi, že netáhnou kočár, ale formu na bábovku. To by mohlo znamenat, že připálím bábobku (dračím ohněm) – což je dost pravděpodobné, často připaluju, protožě zapomenu, že peču…

 3. Mě teda napado hned, že jde o vášnivé milování (ta velká hmota dole, to jsou polštáře, peřiny). Taky by to mohla být rvačka, ale fakt vášnivá a s erotickým podtextem.
  Být tebou Liško, tak se na to těším, mohl by to být zajímavý rušný rok.

 4. Na druhým obrázku je milování ještě vášnivější :) Taky mi (druhej a čtvrtej) připomněly kost pánevní…

 5. Óó, že by zas nějaké sexuální předpovědi!
  No vidíte a já to v tom nevidím, už jsem asi zatuhla. No uvidíme, jestli 2.1. přijede brazilský bubeník, ještě prý zavolá…

 6. me ty prvni dve prijdou jako pozustatek vetrelce.
  Ten predposledni jako barka nebo kacena se sirokym hrbetem a na ni dva jezdci na konich.
  a to posledni lebka, asi z vetrelce

 7. [7]
  Mod, ty mi připomínáš bývalého manžela: to nestíhám, v tom příštím roce… :-)

  [8]
  JO, takový kačenovitý vor mi to taky připomíná, raft.
  Vetřelec – no tohle, takové horrorové asociace máš? Chochó!

  [9]
  :-) To je správná předpověď!

 8. Takový stabilnía bezpečný odlitek, zdá se. Snad – hned tak se nepřevrhne. Ale přitom je to vor, takže pluje, nestojí na místě, to je fajn. A má střechu nad hlavou.
  – prostě mám talent vidět "samá pozitiva a sociální jistoty."

 9. Mod [12]
  Jednou jsem – na dvoře jedné chalupy u Vlašimi :-) – v hrůze zaslechla, že někdo čekal(-a) dítě, v pozdním těhotenství mu řekli, že to budou dvojčata, a narodila se trojčata.
  A to už měli jedno či dvě děti doma.
  Ale rychle jsem to radši zapomněla a přestala se vídat s muži. :-))

 10. Mně druhý a čtvrtý připomněly pánevní kost megalosaura, a kranium pračlověka. Co s megalosaurem, nevím (LEDA že bych připomněl, že púvodně byl popsán pod jménem šourek lidský), ale k fosíliím – pokud se někdy stavíš do Brna a já budu schopný vylézt z domu, můžeme se podívat na mamuta.

 11. První – sex, žena nahoře, druhý – sex, žena dole (tahající muže k sobě dolů, ale dělaj mi v tom hokej ti dva vlci po stranách), třetí – indiánskej sněm, čtvrtej – slet čarodějnic.
  Že by konečně to tak dlouho plánovaný setkání?

 12. [16]
  To by mohlo být! – ačkoliv (ad první a druhý obrázek) ten brazilský bubeník zase nepřijel…

  [17]
  Nikdo není dokonalý.

 13. Tak já si tipuju:
  Letošní rok budeš všechno válet levou nohou. V případě, že jsi levák, je to víc pozitivní, v případě, že pravák, tak to nepůjde tak, jak si představuješ. Ale nějak to půjde. Bude to rok v klidu, poznamenaný tím, že Tvůj domov bude v ruce metronomu, to znamená, že vnitřně budeš mít nastavené hodiny, které budou odťikávat rytmus běhu Tvého života. Místo k žití bude neúprosně daleko, jak říkáš. Ale nějak extra Tě to brát nebude. Budeš se chtít hnout někam dál, ale nebudeš na to mít dostatek vnitřních impulsů, budeš se odpíchávat holemi, ale pořádný výjezd žádný. Hole vůbec budou v Tvém životě dost oporou – předpokládám, že to budou nějaké pomocné body v Tvém životě, co Tě pronesou celou tou dvatisícedesítkou. Nepředpokládám zranění nebo tak něco. Naopak – líná pohoda. Ke konci roku předpokládám zamilování spojené s líbáním, takže aspoň něco. Také si budeš chtít opravdu dobře zapnout boty, zavázat tkaničky, abys mohla vyrazit a ono to nepůjde. Tkaničky se prostě, zřejmě silou, utrhnou. Pod botama (pořádnejma), je vidět nenačnutý balíček hroznového cukru, nějakého červeného, takže krev, láska, vášeň. Bohužel balíček si levou botou jen válíš a neotevřeš. Takže sladké válení. Pořád to samé… Ale přesně odměřené :)
  A za rok si to můžeme zkontrolovat, jestli na tom bylo něco pravdy :)

 14. A já se na ty olověštby koukám a koukám a vidím prostě jen jakési patvary. Asi jsem moc racionální… ;-)

 15. Jé, vy jste dokonalá dvojka, Lucienne a Kojote, vaše komentáře se skvěle doplňují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *