Budu v tom!

ZMĚNA VOLÁ…

Dneska jsem byla na pohovoru. A že jsem toho nažvanila! Nic jsem nekontrolovala, nebrzdila, nelhala; prostě jsem byla, jak nejčastěji bývám – spontánní. Přesto byly zřejmě patrné mé tendence – zvláště v minulosti – utajovat občas něco. Například svůj blog a internetovou identitu :-) Popravdě jsem odpověděla na dotaz, že znám i pohled ze strany pacienta, ze strany druhé. Že jsem po tátově mrtvici zdepresila a on taky a jaké bylo mezi námi nepochopení, jak se vztahy v rodině proměnily. Podle změny výrazu tázající osoby jsem si řekla: „Nojo, možná je to v čudu, do výcviku asi neberou lidi, kteří potenciálně odpadnou pro labilitu. Ale možná naopak chtějí lidi, kteří už zažili nějaké změny a dokázali je přežít a jít dál jinak.“ Další otázka: jestli mám rodinu – protože prý během výcviku se dá předpokládat, že se člověk změní nebo bude dělat změny, což často znamená rozchod. Já na to, že tohle se mi už přihodilo – že jsem se rozvedla, protože jsem se změnila, ale manžel byl pořád celá ta léta stejný. Hm. Nevím, jestli tahle moje životní změna byla pozitivním faktorem pro přijetí do psychoterapeutického výcviku – každopádně jsem prý přijata. Budu v tom!

Sláva, sláva. Ještě že jsem se předem rozhodla nevracet se toho odpoledne do práce, protože jsem byla taková připopletená a leccos se mi z minulosti honilo hlavou. Přesto jsem byla nějak až hodně v klidu a brala jsem to všechno jako normální běžnou věc, žádné tsunami vlny nadšení a sebevědomí se nepřivalily.

Přivalil se pan Bowling, s nímž několik posledních rande neklaplo. Že si šel zaběhat se psem a že má pro mě vánoční dáreček. Ten mi předal a následoval čtyřhodinový rozhovor o nedominanci mužů. Pan Bowling mi všechno vychlastal (moc jsem toho zrovna neměla) a radil mi, jak na chlapy. Skvělý to bylo. Možná trochu nemorální: já na revanš dala orál a padl na to i jeden umělý pórek – nikoli že by byl použit na mne pro mé potřeby, ale pes ho rozkousal na padrť. Vůbec nevíme, kde ho vzal.

Dověděla jsem se, že oslovit chlapa třeba v autobuse je dobré a žádoucí a že to každého muže nakopne k dalším činům. Informovala jsem pana Bowlinga, že mu zavolám, jaké v tom směru dělám pokroky. Hoho. Prý hned na první schůzce mám pak říkat, že normálně muže neoslovuju, ale že jsem se zrovna napila s kamarádkou, takže to byla výjimka. Doporučil mi, že ke mně se hodí typ ajťák. Ale ne ta prakticky nepoužitelná sorta ajťáka, jak jsem se nechala ujistit. Aby žena čekala, až ji muž osloví – jak to dělávám já – patří minulosti; nic muže tak nerajcuje jako sebevědomá žena, která zahájí hovor; pravil pan Bowling a pochvaloval si: „Kdyby ti muži věděli, jak to pěkně umíš…“

Já na to obhajovala svůj názor, že oba – muž i žena – se cítí lépe, když je dobyvatelem, iniciátorem a oslovovačem muž: On má dobrý pocit, že si sehnal takovou prima ženskou, sám si to zařídil, a ona se cítí úžasná, protože ji muž oslovil a chtěl. Naopak muž, kterému se žena sama naservíruje a on nemusí hnout prstem – „Hmmm,“ spokojeně zabručel rozepnutý pan Bowling – ten muž nemá důvod si takové ženy cenit, takového vztahu vážit; je to prostě milenka. Nebo kurva. S takovou ženou ho nenapadne, že by chtěl žít a spolubýt léta a léta. A žena v takto vzniklém vztahu je v nejistotě, necítí se doceněná, vyvolená, dobrovolně vybraná svým partnerem. Když se mu tak trochu vnutila… já prostě vyznávám starý dobrý ženami doporučovaný model. Ne tak pan Bowling.

Jo ale zapomněla jsem podotknout, že při našem prvním setkání byl oslovovačem on, ne já. A při loučení si iniciativně řekl o telefonní číslo také on. Evidentně umí dobře očíhnout lidi – a ví o tom – a vytipoval si mě jako vhodnou pro svoje účely :-) Náš vztah není partnerský, je to přímo řečeno a ta přímost mi vlastně vyhovuje a vyhovovala i dřív. Pan Bowling upozornil, že leckteré ženy, i když tohle přímo vědí, dělají si klamné naděje a představy a berou si osobně kdeco… no jo, člověk se tomu těžko ubrání. Zvláštní je, že po dnešku vidím, že tomuhle se já ubráním snadněji a snadněji. To je sice v klidu, cool, OK, nad věcí, velkorysé, dospělé a s nadhledem – ale není to právě to, co mi brání s někým začít chodit, a ne mít zas ve stejném mustru další a další nezávislý milenecký vztah?

A znamená to všechno, že ti oslovovači, ti neostýchaví a iniciativní muži, jsou výhradně ti, kteří chtějí sex a nic k tomu jako bonus? Že ti, co chtějí jít do partnerství a nebojí se riskovat a investovat emoce, jsou ti, co neoslovují a netroufají si skočit po hlavě do vody? Divné. Muži, co se drží zpátky, že se nebojí, kdežto muži, co vyvíjejí nebojácně aktivitu, se bojí jít naplno do vztahu? Takové paradoxy že by se odehrávaly? Já totiž pořád na ostýchavé muže nevěřím, pojímám to primitivně: když se chce muž seznámit s určitou ženou, prostě to udělá a nic ho nezastaví – a naopak, když se s ní neseznámí ze své iniciativy, znamená to, že ji nijak zvlášť nechce, nezaujala ho. Ovšem pokud ona sama se mu nabídne, proč by s ní nešel, že jo, to by byl blbej… párkrát to prubne a jde o dům dál.

Nikdy by mě nenapadlo, že z rande, ze kterého muž má sex a já ne, bych se mohla cítit takhle dobře, inspirovaně a nabitě. No to jsou věci! Moralisté, hoďte kamenem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

112 komentářů u „Budu v tom!

 1. Když už jsi tak adventně otevřená… Upřesňující dotaz: orálek byl až do konce? Spolkla´s? ;)

 2. Liska Brutalni Nikitou!
  to az budes vycvicena, tak je budes rovnou ukusovat!

 3. ten korálek jsem pochopil,že byl v kombinaci se zeleninou

 4. Ježyš, já taky nikdy neoslovoval jako první. vždycky to byla její iniciativa, nebo za tím byla nějaká vnější situace – třeba s jedním děvčetem jsem se seznámil v Punkevní jeskyni, když na mne upadla na kluzských schodech.
  Jsem prostě ten nesmělý, který má hrůzu právě z toho prvního kroku. Pak už mi to jde:-)

 5. Ta věta s orálem je výborná;o) Vlastně všechny.

  Mě s tím oslovováním chlapi štvou. Oni by se jako na jednu stranu tvářili, jak jsme teda emancipovaný a že se máme snažit, a pak nám vnutěj pocit, že se nabízíme a že vlastní aktivitou při oslovení se prodáváme pod cenou. Aspoň teda spousta z nich. Já nevim, co tim sledujou:o)

 6. Řekla bych, že problém oslovovat x neoslovovat stojí jinak.
  Žena by neměla oslovovat, ale může způsobit, že bude oslovena:) Takže je to žena, která usoudí, zda si přeje vejít s mužem do kontaktu, a dá nějaký signál, že ji může oslovit on.
  Už jsem to z pochopitelných důvodů dost dlouho netestovala (s kočárkem se to moc nehodí:)), tak nevím, zda bych to ještě uměla, ale co si pamatuji, docela to fungovalo.
  A spokojení mohou být oba;)

 7. já už neoslovuji.
  Jednou jsem v baru ouplně normálně a poměrně střízlivej pozval osamocenou slečnu na panáka,ona odmítla,tak jsem si sedl do svýho koutka a už tomu nevěnoval pozornost.Za chvíli si přisedl takovej přestárlej hippík a šeptá mi,ať rychle vypadnu,protože ta kráva na mně zavolala policajty.Myslel jsem,že si dělá kozy,ale pro jistotu jsem zaplatil a šel.Na prvním rohu kolem mě přejeli i s houkačkou,zastavili u baru a dva řízci s rukou na krochně tam dost vztekle vletěli.
  Tak jsem zapadl do druhýho baru a sledoval jak pomalu objíždějí ulice a hledají toho příšernýho úchyla,co si dovolil pozvat holku na panáka.
  No jenže to bylo v USA.Holt jinej kraj jinej mrav.Ale dostalo se mi zadostiučení,protože nejednou se mi tam k mému úžasu stalo,že to bylo přesně naopak.A nešlo jen o panáka:-0."Naopak" až na ty policajty,ty jsem na žádnou nezavolal:-0)))Ono taky s mým rok propadlým vízem by to nebylo moc rozumný.

 8. ad 6: napsala bych totéž co Christabel. Vždycky jsem se rozhodovala, zda dát muži najevo, že bych byla přístupná oslovení či ne. Nevím, jak se to dělá mechanicky, ale vím, že dokážu odradit i "pozvat". A musím říci, že to funguje doteď.

 9. Zásadně neoslovuji !Nebudu se přece nabízet pod cenou.

  Chris, barva a značka kočárku?? :-)

 10. ad 9: Oslovuji sama jenom muže, kteří mě nepřitahují a od kterých nečekám nic než např. sjednání obchodu, zednické práce, pomoc v nějaké krizové situaci, kdy je onen muž třeba jediný v okruhu několika km apod. :-)

 11. Jak se to dělá, když nechci být oslovena? :-))

  Bane, trošku přeháním, ale při mojí práci mě daleko častějc napadá právě tohle než opak. Většinou stačí prostě se podívat…

 12. oslovila bych muze ktery se mi libi. teda ted uz jo. u nas v praci nastoupil takovy mlady hezky ribizek. Protoze se mi libi mladi hosi tak jsem uplne vystartovala z mista abych se snim mohla seznamit. a jeste jsem tak pitome kecala jak je sikovny a sympaticky. a ze snad bude chodit casteji. urcite bych se "nabizela" i nadale kdyby byla prilezitost a nalada. Jakoze neni :o))
  myslim ze po prvnich rozhovorech se neda zjistit zda z toho neco bude nebo ne. a tak si zena klidne muze dovolit rozevlatou prijemnost. Opakovane. Zda pak skutecne k necemu dojde je otazkou vzajemnou. Myslim, ze kdyz dojde k erotickemu dotyku rukou tak je to jasny. Pokud srsijou jiskry na vsecky strany tak se proste udela drobny pohyb a treba se i polibijou. spolecne jeden druheho. ne ze jeden a ten druhy cuka ci drzi. to vsecko probiha vzajemne.
  ale oslovit nekoho neznamena jeste vubec nic. treba z toho zadne srseni (vzajemne) nebude. nebude z toho vubec nic.
  a jestli z toho neco bude, tak to je spolecne rozhodnuti. spolecna pritazlivost.

 13. Liško, soustředíme se na nepodstatnosti:) Přece hlavní v článku je to, že máš práci, kterou jsi chtěla. Tak přeju, ať splní Tvá očekávání.

  Roji:))
  Momentálně žádná, dětičky už se přesouvají většinou po svých, jen když pospíchám, beru golfky.
  Ale oslovovat maminky s kočárky za účelem seznámení se mi zdá obecně dost neefektivní;)

 14. Tak teď jsem dočetla ten zbytek. To je zas kvér :D.
  Ten výcvik mne zaujal moc.. strašně bych tě vyzpovídala.

  K pan Bowlingovi mě napadlo akorát, že má děravé bowle. To mám úroveň, co. Džíbus s námi.

 15. [1] @Teo
  Takovýhle otázky? Tentokrát nespolkla – na to jsem teda neměla chuť, když já z toho nic neměla. To dělám jen v několika řídkých životních chvílích sexuálního nadšení :)
  Myslím, že další rande mu už neposkytnu.

  [2] or
  Aha – to je tip na další film, který neznám? :)

  [3] Václav
  co to? Pórek byl umělohmotný, pes ho ukradl někde v domě a rozkouskoval v mém pokojíku. Je mi sympatický, ten pes, jinak si rozumíme :-)

  [4] Sejra + [6]Christabel a [8]Lenka
  Žejo – když se naskytne zvláštní situace, tak to jde. To jde i mně hladce dát signál, že můžu být oslovena. Za normálního všednoběhu žádné signály dávat neumím; nevím, jaké by to mohly být. Leda kdybych nesla zvláštní věc – to potom jde.

  Nebo že bych si vzala sukýnku a s nadšeným úsměvem se procházela po ulici akoukala do očí kolemjdoucím, tojo, to funguje – jenže zase na notorické oslovovače, co hledají akci jen na pár nocí.

  [5] Kopřiva
  Jo, nojo!
  Cheche, mě hned po napsání článku napadlo, že pan Bowling by měl mít spíš přezdívku pan Blowing – kvůli tomu svýmu "blow jobu."

  [7] Saul
  Týjo, Saule, to jsou vydatné zážitky! A co to je "s rukou na krochně"?

  [9]Roj [10] extláča [12] Rulisa
  :-D

  [13] ru [15] Christabel [16] planeta
  Díky za gratulace. Snad si to už nemůžou rozmyslet :) Nic nevím, jen to, co píšou na internetových stránkách toho výcviku.
  Nojo, tak snad ta práce půjde – a šéf dnes potvrdil, že prošlo moje přeřazení od ledna z kategorie na chvostě do kategorie slušné. Zajímavé bude, že ta šikovná kolegyně, co sem přišla na určitou dobu rok a ráda by zůstala déle, bude nakonec asi ne rival, ale budem dělat něco společně. Šéf si to zřejmě přeje. Asi je to nakonec prima varianta. Uvidíme.

  [14] ratka
  Jojo, jen startuj na mladíčky, člověk musí být nabuzenej, je to důkaz zdraví, ne? :)
  Napadlo mě kupodivu až u tvého komentáře: copak o to někoho oslovit, jenže není kde vůbc potkat někoho, koho bych měla chuť oslovit. V minulých dvou případech to byla autobusová zastávka a přechod pro chodce. Protože kam jinam já přijdu? A když do hospody, tak se bavím se svými kumpány a nekoukám po jiných tlupách… :-D Měla bych asi jít někam na koncert.

  Pan Bowling je pan Blowing a už je asi blowing in the wind.

 16. Jeje, no já se chtěla už ráno zeptat " Tys ho jako jen tak mezi řečí vyčadila a vedli ste dál řeči?" a ona už je tu taková diskuse:-)), no asi sem to měla spolknout:-D

 17. [18] No bodejť, ve všem je třeba znát míru. Malej dárek – krátkej kouř, velkej dárek – dlouhej kouř. Prostě vocamcaď pocamcaď. Totéž platí o intimních tématech na blogu. Už jsem zaznamenal řadu nepochopitelně sebedestruktivních textů. Tento lze mezi ně zařadit…

 18. Sebe nesebe, mě by spíš zajímalo "proč jako", jestli to bylo jako aby měl radost, nebo nebyl smutnej, nebo vocode, a kdo je v tomto případě dobyvatelem ?:-))

 19. Mod a RuJak PROČ JAKO????
  Prostě z lásky/kamaráctví, na rozloučenou, ne? Zdá se, že jste ještě mladé a nezkušené, ale do toho přijdete :-)

 20. Rojijo, něco jako Monika Lewinská tomi Billovi, nebo jak se jmenoval?! no říkejme mu třeba pan Saxík;o)

 21. [24] I tohle mezi ty případy patří, ale já jsem zažil jiné, páč neumím na saxík :-)

 22. Mod
  :-)

  Roji
  ano, ano, na rozloučenou a z kamarádství.

  @Teo
  proč sebedestruktivní text? Mně to nic nedělá a k tomu si mimochodem testuju toleranci čtenářů a vždycky jsem znova překvapená, jak jsou dobrý. Já číst tohle před deseti lety, byla bych morálně pobouřena, plna nepochopení a měla bych tendenci autorku odsoudit. A ještě bych si říkala, proč vůbec píše takové intimnosti a jak je nevkusná.

 23. [26] Proč sebedestruktivní? Inu… co když si někdo známej anebo netolerantní přečte, že si v dobrém rozmaru vkládáš do úst nebezpečné předměty? :p Vzpomínám si taky, jak jsem onehdá od tebe dostal hystericky vyčítavej mail za komentář jen kapku na tělo. Projevilas vskutku takřka nulovou toleranci ke mně jako ke čtenáři a dožadovala se ohledů jako autorka. Prostě je to pro mě takovej divnej psychoguláš…

 24. já taky myslím,že pokud z toho pan Bowling nedostal křeč do prstů u nohou,tak to ani nestálo za zmínku.
  Prostě takové normální poděkování,jaké každý muž od slušně vychované ženy očekává:-0

 25. ad29:
  já nedávno ve skoro téže situaci dostal akorát dvojku bílýho a přeslazenou bábovku.
  Šak taky mám už dlouho pocit,že se pohybuji ve špatné společnosti.

 26. Liško,mi to taky dělá trochu starost… nebojíš se, že si to přečte ten dotyčný? Nebo někdo jiný, koho znáš? Nebo někdo, koho potkáš a bude Ti na něm záležet?
  Já jsem pro, ať si každý píše, co uzná za vhodné a když se mi to nelíbí, tak to nečtu, nějaké pobouření neprožívám. Jen se trochu obávám, aby sis tím zbytečně neuškodila. Některým věcem neuškodí, když zůstanou tajemstvím:)
  A článek na téma oslovovat/neoslovovat ženu by vyzněl dobře i sám o sobě, je to zajímavé téma.

 27. 31 Christabel,
  s tím se dá jedině souhlasit. Jenže to můžu dělat pořád – psát a část události neuvést, protože to z nějakého důvodu není vhodné nebo vkusné. Protože jsem někdy nezdrženlivá, nechtělo se mi se takhle brzdit, když do mojí reality ten orální sex patřil; vynechat ho, to si můžu psát o tom, ža jsem někde četla, jak kdesi daleko v Kalifornii roste pomeranč. Jenže já chtěla psát, co jsem já, a ne něco vzdáleného.

  že si to někdo přečte a obavy z toho? Proto tady nepíšu pod plným jménem. Není to jen pro ochranu mojí, ale i pro ochranu blízkých osob, které bych neuvítala jako čtenáře. To jsou například rodiče nebo klienti a jiní lidi, kteří se se mnou setkávají nebo budoucnu setkají v pracovní sféře. Nechtěla bych, kdybych se hlásila někam do zaměstnání, aby si potenciální nadřízený, kolega nebo podřízený dal do vyhledávače moje jméno a aby mu hned vyjel můj osobní život jako na dlani. Proto tu to jméno nemám.

  Jestli se znechutím nějakému potenciálnímu nápadníkovi, to je mi jedno – takového bych za partnera nechtěla.

  28 @Teo DTTO.
  K tomu tvému komentáři kdysi – jo, tenkrát mi nepřišel jako vtipnej, ale jako necitlivej. Sama bych takovej komentář nikomu nenapsala. Proto "netolerance." Co nečiním jiným a nechci, aby bylo činěno mně, to nevím, proč bych si měla nechat s úsměvem činit.

 28. Hmm, a nebo prostě ve svém hradě stanovuje pravidla a meze hradní pán.

 29. Lišti, pohybuješ se fakt na tenkem ledě. Ale nikoliv tím popisem kouření, ale jinýma věcma, ale t ti neříkám nic nového, to vlastně říkám těm ostatnim tady :-)

 30. ad 34: myslím, že každej psychogulášuje, akorát někdo to má pod pokličkou a jinej nechává nakouknout do hrnce.
  Taky si myslím, že každej má právo na vývoj (Co platilo v pondělí, nemusí platit v neděli)
  a na pravidla. Např. "Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi."

 31. Ufff, strašlivá duchamorřina… Aneb Jak s pomocí hry na intelektuálno vykuchat z hezké funkční věci vnitřnosti, aby nebyla pro ty rádobysložité tak děsivá v jednoduchosti žití.

 32. Mi to připadne, že ta kritika popisu bowling joba spíše vypovídá o kriticích:D. Prostě o některejch věcech se nemluví, přeciž! Ani na blogu! Udržuj hranice, jó? Nenič se v našich očích! Protože…jéjej :D.
  Ty Teo, na to že rumpluješ na humoru, mi přijde, že sám sebe bereš docela vážně až ctihodnostně. To je taky sebedestrukční.;)

 33. Liško, mám nový film, úchvat. Nechápu, že jsem neznala- Akira Kurosawa: Dreams. "When it rains with sun, the foxes are getting married.” Je to spíš obraz.

 34. 39 TS,
  aha, o svádění celé vědecké pojednání! To jsem nevěděla, že jsou takhle na googlu celé knihy.

 35. no, za takovy balik informaci bys mela TS poskytnout nekolik o… :-)

 36. Ehm, jak se dá kniha hodnotit předem? :-))
  Přečtla jsem to až do konce. :-)

 37. já ještě ne,ale už předem se mi to zdá objevné, dobré,výstižné…

 38. Ore, nesouhlasím.
  Svůj podiv, že jí to nevrátil, jsem u minulého článku psala, protože mi odnikud nevyznělo, že se s ním loučí (a tudíž i děkuje za to, co bylo). To je důvod jasný a pochopitelný a logický a udělala jsem to už taky.

  Ale kdyby měla stejně děkovat za posílání takovýchhle vzdělávacích pitvacích muk, tak vím o jednom, co by musel být od žen a dívek na netu ukouřen k smrti. :-)) Vyejakulován do poslední kapky tělní tekutiny… (Ta představa mě zaujala.) A znáš ho taky, že jsme se u něj dřív něco nadiskutovali. :-)

 39. Áááá, Saul našel možnost být v opozici… :-))

 40. A o hodnocení čeho? :-)
  Já psala jen hodnocení knihy. Tak nevím, co máš na mysli. :-)

 41. no mi tu chybí ta zásadní informace,jestli si o to vykouření řekl,nebo jestli to byl Liščin nápad.
  A jak Bowlinga odhaduju,tak řekl.
  A za to měl dostat kopanec do koulí,žádnej kouř.
  No ale jestli platí druhá možnost,tak je to OK a nic vracet nemusel.Ale mohl.
  I když je otázka,jestli po tom vůbec něco mohl:-0)))

 42. 51
  ale houby.
  ve 48 ses k tomu nijak nevyjádřila,nebo jo?

 43. [53] sorry, ale do tvých nekonečných diskusí už se nepouštím. Nejde o "čeho" ale o způsob hodnocení.

 44. No, jestli neřekl, tak možná spíš nemohl, akorát tak zatlačil voči zpátky do ďůlků, podle mejch zkušeností. :-))

 45. Saule, vyjádřila jsem se ve [40]. :-)

  TS, tak to máš blbě logicky i syntakticky. Opak "Nepsal jsem o hodnocení (koho čeho) knihy" je hodnocení (koho čeho) něčeho jiného. :-)
  Tak napiš pravidla způsobů hodnocení knih, prosím, zkusím se přizpůsobit. :-))

 46. 58:
  aha,tak to v opozici jsem.:-0)
  Z té tvé "jednoduchosti žití" jsou totiž vždycky nějaké ty vnitřnosti vyhřeznuté a to se netýká jen sexu.
  Můžeme před nima zavírat oči(jak to mimochodem při sexu dost žen dělá),nebo je vidět.
  A nebo je začít tahat ven,ať vidíme,jak jsou dlouhý,pokroucený,krvavý a smradlavý,nebo jakýkoliv jiný.

 47. no, Ruliso, logik je hodne.
  kdyz paroduju postreh o vymennem obchodu bowling info o oslovovani a Liska toto, zjevne to v tve logice znamena ze chci ocenit sve linky.
  v me logice to ale znamena ze mi to prijde nejak divny a proto si z toho strilim.
  a tvoje nevyzneni, to uz je uplne tvoje, gratuluju k takovy vztahovacnosti.

 48. [58] nauč se číst [47]. Tam o hodnocení kohočeho nepolemizuju. Ani o knihách. Proto nebudu obhajovat svou větu proti tomu, jak mylně jsi ji pochopila.
  zvýrazním to: … pro TY, kteří nehodnotí… Věta upozorňuje na schematický vztah hodnotitele k předmětům které hodnotí. Nejde o knihu ani o jiný předmět. zbytek je na [53]

 49. Tak se nevykrucuj a napiš mi, co nebo v čem jsem hodnotila špatně. :-)

 50. Saule, a nebo si odbydem etapu tahání vnitřností a naučíme se vnímat i žít věci tak, jak jsou, vcelku. :-)

  Když jdeš nocí, slyšíš zvuky, můžeš jít dál a vědět o nich a počítat s tím, že tě kousne něco do nohy nebo že šlápneš do h….

  A nebo – abys neudělal chybnej krok a do ničeho nešláp ani náhodou – můžeš před každým krokem zastavit a prosvítit všechno kolem sebe baterkou, prozkoumat, co je co, kousek po kousku v tom kuželu světla, všecko kolem sebe, každej zvuk, co se právě ozve, každý šustnutí (a že se jich ozývá, obvykle zrovna z opačnýho směru, než kam právě svítíš…)

  Jak daleko dojdeš? :-)

 51. Ore, to byla prdel, víš? :-)

  Hele, to je taky typický pro váš chlapy. Napíšete vtípek, to je v pořádku, vy nárok na vtipkování máte.
  Ženská na to napíše další vtípek a eště to kousek poposune, páč se jí líbí, jak je to inspirativní – a automaticky je smetena za to, co si myslí. Neb to určitě myslí smrtelně vážně, od ženské se vtipkování neočekává.

  Jděte do ricinky všichni, vy teoretici správnosti a ideálů tady, já du pro stromeček, ať maj myši taky nějaký vánoce.
  Hezkej novej a tak, vše v míru a mlaskavosti, čaves. :-)

 52. 54 Saule a 60 ore,
  né, poskytovat jednostranně erotické uspokojení jen tak byl samozřejmě cíl pana Bowlinga a řekl si o to. Proč bych to někomu nabízela já?? A nešlo o výměnný obchod. To bylo jentak, dárek, něco jako pokec, jako věnování sklenky alkoholu kamarádovi při setkání, něco na té úrovni.

  Při té příležitosti mě napadá, jak často tohle dělají manželky svým manželům (nebo naopak manželé manželkám) – neříkejte, že v dlouhodobých partnerských vztazích tohle není (však jsem to taky zažila); že jeden na to má chuť a druhý sice ne, ale vykouří ho (například) a sám nedostane nic a ani nechce… tak co je na tom vlastně divného, říkám si, v tom mém případě. Nic, odpovídám si.

 53. (PS, Ore, až teď mi zcvaklo, proč jsi zareagoval tak vztahovačně ty. Svou narážkou na jednoho, u kterého usme diskutovali a který s oblibou zahrnoval ženský naučnou literaturou, jsem nemyslela tebe, ale jednoho o něco staršího a o něco menšího na výšku. Přesedni si.)

 54. no tak to se mi ulevilo, protoze to TS cteni je pro mne fakt smrtici takze kdyz jsem to vztahnul na moje, tezce jsem to nes

 55. hledal jsem Ricinku a ejhle, link na libimseti a fotka s Kikinou a Sysinkou. co si prat vic.

 56. 64:
  …"Když jdeš nocí,…"
  když jdu nocí,tak se snažím vnímat všechno,na co mi smysly, rozum a intuice stačí.

  …."Jak daleko dojdeš?"
  rád bych došel tak daleko,kam dojít chci.
  Jakákoliv jiná možnost je špatně,i ta že nějakou náhodou dojdu dál,než jsem původně chtěl.
  A to co chci záleží na tom,jak vyhodnocuji svůj noční pochod,popř. i to,že se nechám poučit,jak ho vyhodnotili jiní.A vyhodnocovat ho mohu jen podle zkušeností(ne jen svojich).
  To všechno s nějakou jednoduchostí nemá nic společného.Nikdo tady neměl,nemá a mít nebude jednoduchej život.A to právě proto,že to je jen noční pochod.A nikdo,kdo ho vnímal jednoduše nikam nepřišel.To že si někdo v noci sedne na pařez,čučí do roje světlušek a plácá o světle,kterého dosáhnul…to není o jednoduchosti,ale stupiditě a ignorantsví faktů.
  Ale jinak všechno dobrý Ru a ostatní,přeju "jednoduchý" vánoce:-))

 57. [66] Liško, ujišťuju tě, že to je i v krátkodobých :-)))

  BTW zdá se, že tím blogem působíš věčí újmu některým čtenářům, než sama sobě :-)))

 58. Jinak obdivuju Rulisu, že to dočetla, já jsem to po půlminutě zabalil, i když bych se strašně rád aspoň jednou něco dozvěděl o svádění a konečně se to naučil.
  Ale jsem na tuto dovednost příliš jednoduchý :-(

 59. ru a Saule (a Roji),
  připadá mi v této diskusi v Saulově 72 úplně náhodně vtipná věta "týkající" se některých bloggerů:
  "…sedne na Pařez,čučí do Roje "

  Saule, záleží, co si představuješ pod "vnímat život jednoduše." Třeba to pro tebe znamená něco úplně jinýho než pro Rulisu (?)

  71 orova je dost vtipná :-))

  Chlapi, Saule a ore, je tosice hezky spravedlivé, ten názor, že když si někdo řekne o orál jen tak a "nic za to", že ho pošlete někam a ještě nakopete – ale znamená to, že vy si neřeknete nikdy o nic?? A že si myslíte, že spravedlnot vládne světem a že je vždycky něco jen za protislužbu, a ne jen tak (z dobré vůle, řeklo by se teď před Vánoci :-)

 60. Vnímat a žít život/udáálosti/děje vcelku, pohromadě, tak jak jdou, je podstatně jednodušší, než ho/je pitvat na kousíčky a pak zkoumat, proč ty jednotlivý kousíčky nefungujou, jak by se mně líbilo.

  Zrovna tak jako je daleko jednodušší vzít jeden kousíček něčích tvrzení a na něm ukázat, jak celý to tvrzení je nanic. :-)

  Saule, tak to prostě ber tak, že nevadí, že ty to vidíš jinak, stačí, že já vím, co říkám. :-)
  A vím to moc dobře. Před více až méně lety jsem taky říkala většinu toho ostatního. Vašeho.

  Hezkej den. :-)

 61. Ještěže na cizích blozích nereaguju na ostatní komentátory, to by byl masakr, sakradrsoň! :p

  No nevím, já tenhle lišáckej příběh s bezvýznamnou pasáží o revanši za vánoční dáreček už nevidím jako dilema morální vs. nemorální a nemám v úmyslu věšet k němu nějaké přívlastky.

  Pro mě je v tom jen dilema lidské vs. zvířecí. No a protože Liška má tu smůlu, že je šikovná liška, co umí i psát, tak jsme mohli nahlédnout do doupěte a zahlídnout to, co by některejm pokryteckejm člověkům prostě přišlo nějak eklovní, či co… Třeba jak ten chudák pes z čirého zoufalství vyhulil pórek. To bylo teda i na mě fuckt dost drsný, kua. :-i

 62. 79
  Co se dá dělat, zase to Chucpe trefilo hřebík – lidské vs. zvířecí vs. zeleninové (viz pórek) téma (né, diléma né) :-D

  Pes vyhulil pórek, jenže pórek si o to neřekl!! No! To je teprve nemorální. Anebo naopak?? :-)))
  A nakonec byl z toho spokojen pes, nikoli pórek.

  Jen znova přitrouble podotýkám, že ta erotická událost nebyla ZA dárek, že to bylo jentak. Ale kdyby nepřinesl žádnej dárek a jen mi vychlastal ta dvě moje jediná piva a zbytek vína, tak to bych se naštvala a požadovala revanš nebo definitivní konec všech techtlí mechtlí (což by asi vyšlo nastejno :-)

 63. tak tak, Lisko, hezky autorovi vysvetli, jak to vlastne myslel :-)

 64. Jdu koupit pár dárků.

  Kdybych se náhodou rozhodla někoho požádat o orál (třeba Ježíška), abych měla čím platit :-))

 65. ja to s tim psem a umelym porkem vubec nepochopila i kdyz se o tom porad mluvi. jak ten pes ten porek hulil? k cemu ten porek byl? nedelam si prdel :o/

 66. Jours tranquilles à Clichy …
  Miller toho tam popsal mnooohem víc a co :)

  Ať ti to vyjde s novou prací.

  Joyeux Noël!

 67. ratko [88],
  jen jestli ses trochu nezhulila ty! :-)))

  Pórek vstoupil do hry zcela nečekaně, nikomu nebyl představen. Než jsme došli chodbou z kuchyně do mého pokoje, pes měl v hubě umělý pórek délky cca 30 cm. Dětská hračka – asi aby si děti zahrály na obchod a potrénovaly, jak se která zelenina jmenuje. Ten pórek jsem předtím nikdy neviděla – buď byl nový, nebo se dovedně skrýval, když jsem si před pár měsíci detailně prohlížela vybavení školky, co se nachází v domě, kde bydlím. Nebo spíš naopak – já bydlím v objektu, kde je školka. Pšššt!

  Párkrát jsem ten pórek psovi vesele hodila a tahali jsme se o něj, pak jsem mu nevěnovala pozornost a najednou byl na cucky. Tak už jsem ho původním majitelům nevracela; sesbírala jsem dvacet kousků z podlahy a vyhodila to.

 68. :o)) diky Lisko. Uz jsem si mysela ze vubec nejdu s dobou. Ze umele porky jsou na nejake extra pouziti pro oral.
  Ale timhle se to vsecko vysvetlilo.

  JInak si myslim ze je uplne normalni udelat muzi drobnou sluzbicku. Vsichni jsou spokojeni a je to uplna malickost.

 69. malý exkurs českého jazyka :-)V kině:
  Můžu tě políbit?
  Mě ???
  Vždyť jsem Ti ho teď vykouřila !?
  Mně ???

 70. No nevím, roji – v životě se mi nestalo, že bych vyřkla větu "Můžu tě políbit?" Uprav si dialogy na větší reálno :-)

 71. Vzal jsem to z eprdel.cz a myslim, ze radek c 2 a 3 rika stejna osoba, cili 1 rika kluk ;-)

 72. Jo ták. V tom případě byl jen zmatek mezi řádky :)

  … takže chceš jítz s ratkou do kina, jo :-)

 73. kino je jen pro movité,představa shlédnutí 10 filmů za cenu 150 kč za lístek hmm..a za zády diváctvo chroustající pop-corn…

 74. No jo, ale některé kamarádské služby dostávají právě v kině tu správnou šťávu :-)

 75. totez v ceske verzi
  http://www.csfd.cz…dmy-kontinent/

  je pravdou, ze ten kdo vi o co jde nebude tak vysoovan jako ja ktera nemela tuseni do posledniho momentu o co vlastne jde. az jsem to pochopila tak mi spadla brada a vylezly oci z dulku.

 76. směju se, může za to @Teojednak mě pobavil Chucpe, když pojmenoval psí hrátky s pórkem jako vyhulení (můj pes mi na balkóně z nudy vyhulil obě klipsny na mém horákovi (úplně) a potom ještě obě blikací svítilničky (je důkladný)), jednak mě Chucpe poučil na téma pokrytectví (to se mě opravdu může týkat ? může), jednak mě Chucpe pobavil, že má nějaká morální pravidla, která mu brání se pouštět do komentujících a vyrábět tak masakr (to by asi Paroubková neřekla, že ?)
  ;)
  Tak či tak jsem rekapituloval své sexuální prožitky a zjistil jsem, že jsem NIKDY neřekl své partnerce, aby mi ho vyhulila (nekryje se s faktem, že mi ho pár partnerek vykouřilo, zajímavé).

 77. 101 Knihomyši,
  jé, tu písničku znám, konečně vím, jak se jmenuje. S pórkem jsem na ni ještě netančila!

 78. ratko,
  Der siebente Kontinent – už ho stahuju, snad se to povede.
  Sláva. Jaks to vlastně našla, cos měla jako vodítko?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *