Filmové tipy

VÍTÁNY!

Hurá, hurá, před týdnem jsem si koupila svůj první DVD přehrávač. Je k vidění na flickru, kterýžto sociální chumel plní roli mého procvičovadla angličtiny a roli stručného deníku obrazem. Pár filmů jsem si už stihla koupit a pár stáhnout z internetu. Jako nejprvnější jsem se koukla na PAN A PANÍ SMITHOVI; abych si doplnila „vzdělání“. Dobrý; jen že postříleli jako automaty stovky lidí a je skoro nikdo netrefil. Dále jsem zakoupila svou oblíbenou parodii PYTLÁKOVA SCHOVANKA a další parodii FANTOM MORRISVILLU.

A AMÉLII Z MONTMARTRU, tu si dneska po čtyřech dnech pauzy konečně dokoukám (psáno a učiněno včera). I když jsem ji viděla před lety dvakrát. Tehdy mi dvoje kamarádi nezávisle na sobě řekli: “Viděla jsi už ten nový film Amélie z Montmartru? Ne? Tak na to jdi, ona je jako ty. To musíš vidět!”

Myslím, že si mě idealizovali. Nebo naopak já sebe? Ale ten film mě baví. A to je co říct, protože jsem nikdy nebyla žádný filmový fanda, jen v dětství. Posledních dvacet let nijak zvlášť. Přehled nemám vůbec o hercích, režisérech, autorech, o ničem. Připadalo mi to vždycky jako ztráta času, ve kterém se můžu věnovat spoustě jiných věcí, svých vlastních, a aktivněji, než jen čučet několik hodin na pohyblivé obrázky, číst recenze nebo dokonce bulvár. Jaké já vlastně mám ráda filmy?

Mezi své nejoblíbenější můžu zařadit SEDMIKRÁSKY Věry Chytilové. V dětství mě hodně oslovil animovaný ZANIKLÝ SVĚT RUKAVIC. Už jsem si ho stáhla z internetu a pustila si ho na dobré ráno. A dobré bylo. V pubertě jsem měla ráda Formanův film VLASY. A mám pořád. Snad nic kromě MRAZÍKA jsem tolikrát neviděla. A toho mám taky ráda, protože je to sranda a protože už není železná opona. A filmy pro pamětníky jsou pro mě k sežrání ze stejného důvodu – pan továrník, paní radová, prostá dívenka, někdo se za někoho vydává v převleku a nakonec svatba. Tyhle černobílé perly jsou pro mě vlastně parodie. Tak jsem asi na parodie… i LIMONÁDOVÝ JOE mě baví, ale tak jednou za pár let, častěji ne.

Z animovaných filmů, krom jednoho dříve jmenovaného, jsem v dětství měla ráda film ČARODĚJŮV UČEŇ; „Kra-ba-te!“ Byl napínavý a strašidelný. Sešoupla jsem si ho z internetu a právě se na něj dívám. Netušila jsem, že je barevný! My měli dlouho černobílou bednu. A zrnila. Hlavně když sousedi luxovali. Až v listopadu 1989 táta šel a koupil barevnou – usoudil, že konečně v té televizi bude něco zajímavého, a ne jen kecy toporných bolševiků ve Zprávách. A tu totožnou televizi mají naši dodnes. Značka Tesla Oravan, tuším.

Jinak v posledních letech nemám kreslené filmy vůbec ráda. Nevydržím se na ně soustředit a připadají mi na jedno brdo – jednak technikou kresby, rukopisem animace i rychlým stylem. Hlavně ty Disneyovky. Brr. Na začátku 90.let mě bavily, protože sem přišly po dlouhé pauze. Ale brzo mě to přešlo. Nakonec s odstupem času je mi milejší NU PAGADÍ a staré české Večerníčky, zejména DOROTKA A PAPOUŠEK. Ani na Simpsonovy bych se nevydržela dívat. Jedině na něco hodně nápaditého. Ale nevyhledávám nic aktivně. Snad jen dvakrát jsem za 20 let byla v kině na nových krátkých kreslených filmech. Zajímavé byly, ale nic si nepamatuju. Jo a podívám se na internetu, jestli je tam PRINC BAJAJA od Trnky, ten se mi myslím z animovaných taky líbil.

Jak říkám, žádný přehled o kinematografii nemám – jak je vidět z mého dětinského výběru oblíbených filmů. Proto jsem požádala o tipy kamarády, aby mi něco doporučili, že si to na internetu najdu. Na to konto jsem si před spaním na dobrou noc pustila PULP FICTION. Mno. Spíš mi to utkvělo jako jedna z mnoha krvavých stříleček. Načež mi kamarádi promítli v pátek večer KILL BILL jedničku a v sobotu dvojku. No tak jó, nó. Parodie mám ráda, jenže když nejsem divák krváků a stříleček, jak si mám pošmáknout na jejich parodii? Nebo to parodie není? Střílečky já moc nee. Někdo jiný mi doporučil PODFUCK (původně se to jmenuje Snatch). Usnula jsem v polovině, ale asi to nebylo úplně blbý. Od stejné osoby mám doporučeno NEBE NAD BERLÍNEM; zatím jsem si ho nepřetáhla z počítače a doufám, že to nebude zase střílečka. Pokud jde o Berlín, koupila jsem si LOLA BĚŽÍ O ŽIVOT, což jsem jednou v kině viděla, trochu to zklamalo má velká očekávání na propracovanost, ale řekla jsem si, že je třeba vidět film víckrát, aby si člověk dal všechny následné události dohromady. Výsledek je úplně stejný dojem jako před lety – že film mohl být ještě propracovanější, ale přesto je to dobrý nápad.

Zfilmované knižní předlohy bývají často zklamání, to je známá věc. Například SATURNIN – kdyby se filmaři snažili sebevíc, knížka bude vždycky o třídu lepší. Překvapilo mě u mne, že mě vůbec nezklamala filmová trilogie PÁN PRSTENŮ. Kniha mě totiž poněkud nudila suchými popisy typu „…kráčeli severním úbočím západního úpatí Emyn Muil, na obzoru se v dálce třpytila stříbrná řeka Anduina…“ Film byl sice dost bitevní, ale koneckonců knižní předloha také. Zfilmovaný HARRY POTTER je pro mě taky dobrý. Musím jít do kina na ten nový předposlední-a-půltý nebo vy-víte-jaký díl. Do kina chodím asi tak jednou dvakrát do roka. Jako dítě a teenager jsem chodívala častěji; nebylo to relativně tak drahé a člověk se pohyboval víc v tlupě nebo ve dvojici než teď. V té době mě uchvátila Steibeckova kniha NA VÝCHOD OD RÁJE. Ten film s Jamesem Deanem jsem snad ani neviděla. Ten si seženu! Určitě nebude schopen zobrazit několik rovin děje, tak jako kniha. Uvidíme.

Co se mi kdy ještě líbilo aspoň na čas? ROK ĎÁBLA – dokonce jsem byla na premiéře; jediné filmové premiéře, co jsem zažila. A ze seriálů TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA. NÁVŠTĚVNÍCI. Ze zahraničních PŘÁTELÉ. A pak ČERVENÝ TRPASLÍK, ale viděla jsem jen pár dílů. PROFESIONÁLY mám ráda, protože mi připomínají dětství a protože je v nich vidět Londýn a protože Bodie s Doylem mají někdy kostkované bundičky. A jako malé dítě jsem sledovala seriál ČERNÝ BLESK a SKIPPY – jenže možná je to obojí konina (nebo klokanina). Vždycky jsem spíš četla dobrodružné knihy a pak poslouchala rozhlasové hry. Kde jsou ty časy…

Doporučeno mi ještě bylo REQUIEM ZA SEN a HAROLD A MAUDE. A ještě několi pochmurných hlubokomyslností, které jsem si poznamenala na dva papírky, jenže ztratila oba. Tak mi taky něco doporučte, jooo?!

Nemusí to být krváky, westerny, střílečky ani severská dramata, nemusí tam nikdo umírat na rakovinu, hrát rugby ani golf – ačkoli film ZVĚTŠENINA nebyl špatný! – nemusí to být typicky americká prvoplánová komedie … i když jednu si právě stahuju. Poběží v neděli v televizi – tu já nemám – a jmenuje se PRÁZDNINY. Celkem mile mě překvapila; ne dějem, ale vykreslením prostředí malého anglického domku v kontrastu s obřím americkým milionářským barákem. Co mě neoslovilo? Top Gun, Divoké včely, Schindlerův seznam, Dobří holubi se vracejí, Kuky se vrací – no asi kdokoli, kdo se vrací – nemusím mít Woodyho Allena, Svěráka ani Viewegha častěji než jednou za 10 let. Něco surrealističtějšího by bodlo. Jen aby to neubralo na srozumitelnosti. Napětí, hezké mladíky a hezké nohy beru. NOCI S NEPŘÍTELEM jsou tak na hranici. Horrory radši ne – jednou jsem sledovala BLAIR WITCH a musela jsem to strachy vypnout. Zřejmě to bylo natočeno dost dobrým způsobem. A přitom na to koukají děcka… JMÉNO RŮŽE jsem nečetla ani neviděla, co na něj říkáte? Co filmového oslovilo vás v nějakém životním období nebo natrvalo?

Snad se teď po odhalení svého filmového vkusu nestanu příliš protivnou, pokud se v něčem neshodujeme. Nosné téma pro diskusi a konfrontaci, ne?

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

186 komentářů u „Filmové tipy

 1. Osobně vyznávám názor, že je lepší vidět pětkrát jeden dobrý film než dvacet špatných (takový který se mi nelíbí), takže taky nejsem pilný filmový konzument a jsem opatrná na to, čemu věnuji čas. A zároveň nejsem na "velké umění", na to jsem moc málo intelektuálně založená.
  Potěšilo mě, že jsi neodmítla Pána prstenů. Toho já mám doma a pouštím si to minimálně jednou za rok.
  Mám ráda staré filmy s Burianem a Oldřichem Novým. Ty můžu taky každý rok jako Mrazíka.
  V poslední době jsem si asi dvakrát pustila film K-PAX aneb Svět podle Prota. Líbí se mi dost, Prot je můj velký kamarád. :-)
  Taky ráda vzpomínám na Město andělů.
  Tak to zatím, co mi jen tak vytanulo v rychlosti.
  Výborné téma na diskusi! Dík a běžím do práce.

 2. To je pěkné téma:) I když já nejsem zrovna filmový fanoušek.

  Některé z těch zmíněných filmů mám moc ráda, třeba Pulp Fiction je podle mne opravdu skvělá zábava, ale možná to chce vidět vícekrát. Horrory také nemůžu, Blair Witch jsem nedokoukala a už nikdy více.
  Ráda se dívám na britské komedie, mám je daleko raději než americké. V adventním čase je třeba určitě (!!!) vidět Lásku nebeskou. Čtyři svatby a jeden pohřeb, to je klasika.
  Povedl se i filmový přepis Pýchy a předsudku.

  A co soudní dramata, abych přidala něco ze svého oboru? Dvanáct rozhněvaných mužů, to nemá chybu.
  Mám také ráda Pár správných chlapů – kombinace justičního a vojenského prostředí, a hodně dobrá – Tom Cruise a Jack Nicholson, ti nemohou zklamat:)

  Jméno růže je skvělé jako knížka i jako film, na to se určitě podívej.
  A myslím, že tentýž režisér natočil cca před pěti lety Fantoma opery – je to výpravné, kýčovité, ale někdy je na takový výpravný muzikál prostě nálada:) Takže Fantoma taky přidávám do oblíbených:)

 3. 2 fousek:
  Díky. Asi krváky, ale mohlo by to být zajímavý. Oba ty filmy – podle té recenze – mají něco společného: skrytou krvežíznivost v napohled nevinných osobách.
  Tak se na to kouknu.

  Vzpomněla jsem si na film, co na mě docela zapůsobil. Dávali ho loni nebo předloni v noci v televizi, asi to byl nějaký nezávislý film nebo co. Nevím název. Bylo to o klucích, co postříleli ve (střední) škole svoje spolužáky. A bylo to hodně působivě natočený: kamera jakoby šla vždycky za hlavou jednoho z aktérů, divák viděl, jak se pohybuje po škole, kam jde. Tak sledoval několik žáků školy. A pak ty stříleče, kteří nakonec běhali po škole, po těch místnostech, ve kterých divák předtím sledoval ty jejich spolužáky. Ty, co potom byli postřílení.
  Bylo to natočeno na protest proti lehce dostupným střelným zbraním v Americe. Ti kluci si je totiž objednali po internetu. Jak snadné :(

 4. Christabel,
  dík. Pulp Fiction mi připadalo dobře natočený a dobře zahraný, to jo. Akorát mi nebylo k ničemu dobrý, k ničemu mě neinspirovalo, žádnou myšlenku mi nedalo, nic.

  Jméno růže jsem zrovna dokoukala. Atmosféra zajímavá, trochu moc jednostranně pochmurná – asi jako v Markétě Lazarové, kterou nemám v oblibě. A to finále nic moc překvapivého, žádné "aha." Jenže udělat geniálně závěr, to je těžký. Třeba u Paní a pan Smithovi mi to ale přišlo dobře uzavřený. Navíc vtipné a sexy.

  Čtyři svatby a jeden pohřeb, to mám v paměti celkem detailně. To si stánhnu až později. Ale Láska nebeská, říkáš? To neznám! Jdu na to!! Hurá.

 5. Lenko,
  Oldřicha Nového rozhodně nějakého seženu. Takový Roztomilý člověk, to je ono. A hlavnš v té parodii Pytlákova schovanka mě baví.

  Svět podle Prota – to je nějaké novější? Prozkoumám. A Město andělů, znamenám si. Dík.

 6. Kill Bill, Matrix, Lepsi to uz nebude, TAnec s vlky. I kdyz tanec s vlky jsem videla v kine a byla jsem unesena. kdyz jsem to pak vidle v televizi tak uz nic.

  pak dve komedie o Jebavem co delal zdravotni sestru :o)) nevim jak se jmenuji

 7. jo Kill bill jsi videla :o)) ale matrixe tam nemas.

 8. bo,
  to se musím kouknout v práci, mně nejde doma v počítači pořádně netrhavě video. Zvuk jo.

  Samurajové, to teda nevim, jak bych přežila; Japonci mě spíš děsí a hlavně je od sebe nerozeznám. Už v seriálu "Goro bílý pes" jsem měla potíže poznat hodné strýčky od padouchů :)

  Being there s Peterem Sellersem? To by mohla být sranda.

  The Shining a Jack Nicholson, ježkovy zraky, to bude zas nějakej vlkodlak :-))

 9. Christabel mě ještě inspirovala tou Jane Austen – mám ráda filmy s dobrými kostýmy, rekvizitami a propracovaným prostředím. A to ty adaptace britských románů bývají.

  Film "Jak je důležité mít Filipa" jsem viděla v Anglii v kině a dost mi pomohlo, že si to pamatuju skoro zpaměti, protože jsem to předtím viděla dvakrát v divadle a dvakrát divadelní hru v televizi. Jé, musím najít, jestli toho nebylo od Oscara Wildea zfilmováno víc! Jeho komedie jsou parádní. Geniální vejšplechty. Třeba Ideální manžel.

  "Dvanáct rozhněvaných mužů" se mi jako dítěti líbilo, pak už jsem to neviděla. Je to jeden z oblíbených filmů mého táty. Tak to si taky najdu, juchů.

 10. ratko,
  přesně na tebe jsem myslela a chtěla dodat, že Matrix jsem nikdy neviděla a Men in Black taky ne. Stojí to zato, jo? Nebo jen ten Matrix?

 11. men in Black je legrace. asi jo. dobry
  no a matrix je klasika. je treba to videt. uz jenom proto aby ses mohla zaradit :o)) zda jsi pro nebo proti.

 12. "zařadit" – chacháá :-))
  No tak jo, podívám se po tom.

  A ty Prázdniny (jde o vánoční prázdniny, takže i sezóna teď odpovídá) doporučuju zejména petatřicetiletým nezadaným ženám. Ve filmu jsou hned dvě.

 13. … asi si některé věci budu stahovat krom s českým dabingem i v originále. Až objevím nějaký vhodný stahovací nečeský server.

 14. Tak to já jsem totální filmový buff od puberty. Vkusem tady tak nejblíž k bo. Pan a paní Smithovi bylo náhodné utrpení a promrhané minuty života :D. Ale Oscara Wilda, to ano. Brilantní. Film, který mám stabilně ukotven v osobnosti jsou Lesní jahody od Bergmana. Zentropa. A z populárnějšího proudu mi uhranul Dogville. Ale ani jeden bych ti asi nedoporučila.:) Lišce bych doporučila Amarcord od Felliniho!

 15. Dogville asi znám – jak do města přijde cizí dívka? Myslím, že jsem to viděla v televizi jako záznam divadelní hry (ne naší). To bylo dobrý.
  Amarcord, jo? Píšu si!

  Štve mě, že některý film stáhnu až na třetí pokus. Uloží se mi třeba jen 9 MB nebo 500 MB , jako by to bylo celý, ale neni a musím znova :-((

 16. … jstli to byl Dogville. Na zemi byly nakreslené čárami obdélníky a to byly jako domy, ve kterých bydleli lidi. To mi připadalo přehledně vymyšlený.

 17. Přimlouvám se za Matrix. Klasika. Ten bys znát měla. :-)
  Napadla mě ještě Zelená míle (je to místy hodně drsný, ale ne samoúčelně, obrovsky silný příběh) s Tomem Hanksem. No a když Tom Hanks, tak taky Trosečník a film filmů co se týče liských příběhů – Forrest Gump.

 18. Mně se stejská po jednom filmu, kterej jsme viděla, když mi bylo čtvrnáct – byla jsme na něm v kině jednou s bráchou, pak jednou sama – chtěla jsme jít státou, ale on to nestih – a pak jednou s tátou – už to stih. A pořád s emi strašně líbil, protože to bylo ze Sklnatých hor, děcka tam jezdily na koních a byli tam indiáni a vůbec…
  Přes velký předěl se to jmenovalo.

  A pak se mi líbila Hodina modrých slonů a Méďa Béďa.

  Neměla jsme ráda Pana Tau, protože mi ho bylo líto, jak na konci zůstane úplně sám, smutnej, a navíc mi pak někdo řekl, že ten herec už umřel, a já už nikdy neodkázala na filmy s panem Tau nekoukat a nemyslet na to…

 19. Lenko,
  Forrest Gump se mi líbil, když jsem na něm byla v kině. Ptoom napodruhé už tolik ne, ale dobrý. Trosečníka jsem viděla asi jen kousek. Zelená míle mě docela zaujala, i když tam je takové divné "nadpřirozeno." Teda ale ty scény s elektrickým křeslem byly dost drastický.

  ru,
  samé extra buřty :-)
  Pana Tau ti bylo líto? Myslím, že nakonec nezůstal sám, ale dobře se socializoval. Moc si toho ale nepamatuju, byla jsem moc malá. Měla jsem ho ráda, ve škole jsme pořád dělali, že máme buřinku a poklepávali na ni podle jeho vzoru :)

 20. ad 22: Jaký elektrický křeslo…. jo, vlastně vzpomínám si, ale já na takový věci vůbec nekoukám. Když si vzpomenu na tu Zelenou míli, vidím jen toho krásného černocha s velkým srdcem. Nadpřirozeno se mi zdálo skoro přirozený (mezi takovými věcmi já celkem žiju, i když tady to byla nadsázka). Tak to si pusť Matrix, to je samé přirozeno :-).

  Znovu jsem si uvědomila, že když deset lidí uvidí stejný film nikdo neuvidí ten samý.

  Měla jsem ráda a mám Pane pojďte si hrát (Potkali se u Kolína). Je to jednoduchý, přitom nápaditý, furt se tam něco děje …… a ten malej kulatej medvídek, to je o mně. :-)

 21. Pane, pojďte si hrát – to je bezva.

  Ale to s tím elektrickým křeslem byly pro mě nezapomenutelný hnusy. Takový věrohodně provedený. Brrr.

  Teď jsem viděla Strašáky- a bylo to opravdu strašácký :) Abych se nakonec nezačala tady v domečku na konci slepé ulice bát! Zatím ne. V nejhorším ten DVD přehrávač někomu předám a bude zase idyla.

  Předtím jsem koukala na Pýchu a předsudek. Roztomilé. Měla jsem za to, že tam hraje Hugh Grant, ale nehrál. Asi v něčem jiném od Jane Austen…

 22. To bude představení podle toho filmu. Tak jestli se ti líbilo, určitě doporučuji originál.

  Ty Austenky si také občas dávám a hrdě nosím na prsouch http://news.premiere.com…0b-800wi

 23. Hohó! :-)

  Už zase se mi nějaký film neuložil ani napotřetí :(
  Je to běžné, nebo to dělá jen můj počítač? Zdá se, že to dělá jen u romantických filmů. Asi je to počítač s názorem. Něco uloží rychle a komplet, něco stopne po nějakém čase a musím znova (většinou zkusím jiný zdrojový soubor) a někdy ještě znova.

  Tím pádem mi už vzniká skluz, už nemám žádný film připraven na následující projekci. V nejhorším si koupim něco na Dejvický za pade. Million Dollar Hotel tam měli a loni mi to doporučoval kolega.

 24. chybi ti Schwarzeneger. treba Predator a pak Terminator (vsecky dily), pak legrace jak honil nejakou silenou vanocni figuru Turbomana, pak Red head (jak rusky agent bojujici s nejakym ruskym bossem v Americe) a pak samozrejme Total Recal. To je povinnost! Tru lies, hrozna sranda jak :o)) Dvojcata
  teda mela jsem jeho filmy rada

 25. jsem dost velky primitiv,filmy me maji pobavit a unest dosveho sveta a kdyz se z nej vratim tak mam byt osvezena.

 26. ratka,
  nee, Schwarzenegger neee, ani Stallone nee, svalovce a lidi, co se otloukaji, nee a střílečky už mi stačily.

  Já zasněžila! Pan domácí přijel v osm (později, než chtěl, a nezaparkoval až na dvorku) a informoval mě, že nemám nikam chodit, že autobusy do Prahy nejezdí, auta stojí a nějaká paní prý šla pěšky až do Dejvic. To je tak pět až šest kiláků. Já to mám do práce do Břevnova devět a půl… už jsem vytáhla sněhule a vyrazím asi v deset. Škoda že zpravodajství v rádiu není lepší. Asi přeladím z proklatého Radiožurnálu jinam.

  Hurá, sníh!

 27. o Stallonovi jsem nemluvila :o)) ty strilecky jsou ocividna sranda. jestli ti vadi jakakoliv strilecka tak se ti nebude libit ani Matrix. tam se i lita ve vzduchu a strili se u toho :o))))

 28. Čarodějův učeň byl super,na to taky rád vzpomínám.
  Měl jsem tehdy na zahradě ochočenou kavku a naučil jsem ji volat Kra-ba-te,Krabate…:-0)

  Z českých pohádek bych ještě doporučil Deváté srdce.
  http://www.dvd-premiery.cz…90793/

 29. Jé, mě ty střílečky otravujou. Připadaj mi zbytečný. Párkrát je vidět můžu, ale to už se stalo a víc nějak nemám chuť. Radši Blair Witch :-)

 30. Saule,
  kavka říkala Kra-ba-te! :-))

  Deváté srdce neznám. Ano, na pohádky nezapomínat!

 31. pro Planetu:
  http://www.sms.cz…film/bila_stuha
  pro Lisku vlastne nevim. mas na muj vkus moc ocekavani a zklamani. no ale zas to nemusim stavet takhle ze se ti musim trefit, muzu to postavit tak ze mne se to libi a ty si treba trhni :-)
  ja si nakej film uziju ze je to psycho, nakej ze ma svih, nakej ze je foto-kamero-proste obrazkovej, nakej ze je tam "blondynka", a kdyz se z toho nekdy podari kombinace 2v1 tak pak slintam blahem :-)
  cimz ale nechci rict ze cumim na vsechno, je to o vyberu. neco jako kdyz knizku otevru na trech mistech a rozhodnu se jestli chci cist od zacatku, tak film se da kliknout na trech mistech…

  ale tim "surrealistickym" sis rekla o tohle doporuceni:
  http://www.sms.cz…film/taxidermia
  z normalnejsich:
  obrazky+blondynka:
  http://www.sms.cz/film/stigmata
  horor+blondynka:
  http://www.sms.cz/film/oni-2008
  svizny+krasavec :-) snad aspon tenhle tip se u holek ujme :-)
  http://www.csfd.cz…8287-spy-game/

 32. 33:
  říkala toho víc.
  Kavka se dá naučit mluvit jak papoušek.

 33. na filmy ocekavani nemam, ale je pravdou ze me spousta filmu nudi a otravuje. a nepomuze ani moralni poselstvi ci nejaky srdcervouci pribeh. Pokud to nema smrnc a takove to neco (lusknuti prstem) navic tak u toho usinam.
  pokud neusnu, bylo to dobre. nedky se divam na uplne silenosti.
  treba film z NDR, kde se manzele pripravovali na sebevrazdu a rikali tomu cesta. Pro dceru organizovali pobyt k babicce. ale ona je prokoukla ukecavala aby ji vzali sebou. Tak se domlouvali a nakonec se rozhodli ji sebou vzit. ten zaver byl uplne strhujici. malem mi vylezli oci z dulku. muj chlap jen chodl kolem a rikal. proboha co je to za koninu. a ja byla jak pribita. a tak se taky zustal divat. jenze ono jde o ten vyvoj ty situace. jak se rozhodovali. jak rizbijeli to co je svazovalo, co nenavideli a pak jak se vzajmne jeden druheho usmrcovali. ten otec teda vydrzelnejvic a furt nemohl umrit. tak se ruzne dorazel aby se mu to povedlo. BYla jsem z toho spatna asi 14 dni. a rikala si, ty jo. to je fakt drsny.

 34. jo a ta 37 byla podle skutecny udalosti. uplne jsem to videla pred sebou. i ty priciny. proc to udelali a jak se meli moc radi.

 35. ten nazev jsem clovece kdysi psala i na blogu. kdyz jsem to shledla tak jsem byla fakt v soku. ale zkusim to najit.

 36. Mně se líbí takovéto filmy:
  http://www.csfd.cz…kvrnene-mysli/

  http://www.csfd.cz…-to-uz-nebude/

  http://www.csfd.cz…nauka-o-snech/

  Trochu surrealistické mi přijdou, uvidíš sama, jestli tě zaujmou, vypnout to můžeš vždycky.

  Nebo španělský Abre los ojos, který v USA předělali na Vanilkové nebe (za sebe tedy doporučím původní španělskou verzi).

  Z českých mám ráda starší komedie, třeba Konce agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky. Nebo Kdo chce zabít Jesii. Možná i Zítra vstanu a opařím se čajem.

 37. [24] Grant hral v Rozumu a citu (a skvelou mensi roli tam ma jiny Hugh, Laurie). Skutecne povedena adaptace Pychy a predsudku, lehkosti odpovidajici predloze, je 6dilny serial BBC, stokrat lepsi nez film.
  http://www.csfd.cz…a-a-predsudek/

  Propracovanou dobovou vypravu ma pusobiva Frearsova adaptace Nebezpecnych znamosti, to je teda drsnejsi.

  Z pohadek musim doporucit Princess Bride – vtipna, okouzlujici, genialni.
  http://www.csfd.cz…cezna-nevesta/

 38. ore 34,
  no moment – na tvůj vkus že mám moc oekávání a zklamání? No to teda nemívám ani jedno. Jen zřídka.
  Co nechci, do toho nevstupuju, anebo to zkusím, ale pak to není zklamání, přece, protože tam žádná očekávání požitku ani nebyla! Cha.

  Jo, ty kombinace dvou oblíbených věcí (jako je fešák a legrace nebo fešanda a hlubokomyslno nebo skvělé prostředí+kostýmy a překvapení nebo sexy a parodie…) jsou žádoucí :)

  Info na ČSFD o filmu Taxidermia jsou dost lákavé!! Dík.

  Stigmata – to si dám až později; včera jsme viděla Jméno růže…

  Oni 2008 – áá, další horroříček!

  Spy game – oho, to by mohlo být říz. Kombinace RRedford a Brad Pitt? No vidíš, to zrovna nejsou moje typy, ale objektivně uznávám, že jsou fešáci. Mám radši neblonďáky a nechlapečkovské obličeje.

 39. Planto,
  Amarcord se odehrává v Rimini, jsem vyrozuměla z recenze. Ahá. Tam jsem byla a ráda se zas podívám; do minulosti.

 40. ratko, to muselo bejt teda něco! Endérácká drsňárna.

 41. Evo,
  jé, dík, jak jsem řekla nahlas "Věčný svit neposkvrněné mysli", kolegyně hned zajásala, že to viděla víckrát a doporučuje. A ta Nauka o snech je od stejného režiséra a taková… snová, to by mohlo být zajímavý a nápaditý!

  "Horší už to nebude" není s Jackem Nicholsonem, aha, tím lépe. A je to chválený, to by mohlo být taky bezva. Sláávááá; škoda že se nedá film stáhnout rychle a vždycky na první pokus…

  Jen zajdu do bankomatu, na poštu (fuj, to nesnáším), do drogérie, do sámošky pro jídlo, do autobusu a do druhého autobusu, do sněhu a už budu doma a jdu stahovat.
  Přitom si pustím Big Lebowski – to je jediný film, co mám předpřipraven na dnešní projekci (teda stáhla jsem ho v práci, zatímco jsem byla na poradě, ehm).

 42. Hatifnat 44,

  jo, to mi došlo, že šlo asi o "Rozum a cit", kde hrál Hugh Grant. To stahovat nebudu. Až bude hůř. :)

  "Pýchu a předsudek" jako seriál, to bych asi nevydržela. Já to četla v originále (asi před osmi lety) a pečlivě si podtrhávala tužtičkou slopvíčka. Šokovalo mě, že tam byly hned čtyři různé výrazy pro slovo "pohrdání."

  "Princezna Nevěsta" jo? Ten název je pro mě odpuzující, ale vlastně žádnou hranou americkou pohádku neznám, takže by to mohlo být taky dobré vidět. Sranda je, že tuhle věc v komentáříchpod popisem filmu někdo hodně chválí a někdo zas hodně haní.

 43. 47
  No právě jsou dva filmy. Jeden se jmenuje Lepší už to nebude a je s mrzoutem Nicholsnem. A pak je Horší už to nebude a to je o účetním, co se stal hrdinou románu proti své vůli :)

 44. Tak mě napadlo při čtení komentů…
  Zajímavý je, že kdekdo, kdo zmíní medvědy od Kolína, se identifikuje s tím malým. K velkýmu se nehlásí nikdo.
  Ani ti, o kterejch jsem přesvědčená, že mu stáli předobrazem. :-)

  Mě medvědi dycky trošku razlaďovali, líbily se mi tam ty triky a proměny, ale vadila mi většomedvědí vychcanost a fakt, že na ni malej imrvére dojížděl. A že se na tom nikdy nic nezměnilo.

  Jsem holt s.ka blátotlačka. Pana Tau mi bylo líto, medvídka mi bylo líto, King Konga jsem obulela, že co mu to udělali…
  Madisonský mosty ještě zkus, to je taky klasika. (Ty jsem taky obulela.)

 45. Já se teda plně identifikuju s velkým medvědem a ještě s tou drzostí, že osud kuličky medvěda vždycky vopláču.

 46. :-)
  Já se neidentifikovala ani s jedním medvědem (a měla je ráda). Jeden byl moc hodnej blbej a druhej moc vychcanej. Taky mě tohle napětí mezi nimi dráždilo, protože jsem byla takový bojovník za spravedlnost :-) Takže vidíme, že ty příběhy plnily svůj cíl na dětech dobře.

  ru,
  já měla jako malá (předškolní) nejraději ty nejsmutnější pohádky. Moje oblíbená zábava byla ležet na mexickém tkaném koberečku před gramofonem (byla to taková dřevěná skříňka na dlouhých nohou) a poslouchat Rusalku. A plakat u toho, samozřejmě. Ta na mě působila. Je tam totiž spousta věcí – vztah otec-dcera, lidi-jiné bytosti, láska, obětování, zatracení, diskuse, jestli se mstít, anebo ne… Doteďka považuju Rusalku (ev. Malou mořskou vílu, ale ta je mi vzdálenější) za hodně výživnou.

  A Andersena mi máma musela číst – Holčičku se sirkama, tu nejsmutnější pohádku. Furt jsem měla tyhle fantazijní scénáře utrpení a chudáčka malého :-)), který je zároveň velký hrdina. Hehe.

  Nějaký film bez happy endu by se hodil, nemusí být křečovitě pochmurný ani debilně tklivý, natož prvoplánově, ale něco, co o něčem mluví, něco sděluje. Ne že si pustím Bug Lebowski jako včera večer – a dnes ráno už z toho nic nevím, protože mi to nesdělilo vůbec nic.

  Ti sebevrazi z NDR by se hodili :-)

 47. Lisko, ted jsi me uplne vzala dech. Ja takhle sedela u Rusalky taky. A plakala, plakala, plakala az sjem si oci vyplakala. Oni se mi vsichni smali protoze bylai filmova verze s Knazkem a VAsaryovou, kteri zpivali opernim hlasem nekoho jineho. ale ja opet plakala a plakala a plakala. asi by mi psychiatr vysvetlil co to melo znamenat :o)) tenhle emocionalni ulet. Z divadla me museli malem vyvest protoze jsme tak plakala ze jsem nemohla zadrzet vzlyky.

 48. podle me jsou to poslapane ciste city. divka miluje z celeho srdce jako ciry diamant. polozi k noham sveho vyvoleneho cely svuj zivot vcetne cele ty nekonecne lasky. obsahne cely vesmir.
  a pak prijde probuzeni a vesmir se zavre. Rusalka umira. Vemir umira. Laska umira. Cvak a je konec. Vse umira. Jen nejaky jiny svet porad bubla… ten ktery neni videt

 49. nesdelilo vubec nic.
  no hlavne ze nemas ty ocekavani.

 50. Ještě bych měl pro tebe jeden tip, když jsi na ty city :-) Přestaň vypalovat a radši kupuj za pár korun tady:
  http://www.dvd-city.cz/
  Mou oblíbenou kategorií je cenová hladina "99,-Kč a méně", tam se totiž nachází (byť mezi marastem) to filmové zlato.

 51. ore,
  no něco od toho filmu chci, jinak bych neztrácela čas čuměním! Nezaměňuju přílišná očekávání a nepodložené domněnky za běžný cíl, který to koukání má. Kdyby nemělo, tak přece nekoukám! Nechci od filmu všechno, ale aspoň něco – jaks to říkal ty – buď srandu plus fešáci, nebo srandu plus spád, nebo myšlenku plus překvapení, nebo geniální kameru plus něco atd.

  Ale když je jen občasná sranda a nic k tomu, tak to teda opravdu nenaplnilo očekávání.

  A neslevim :)

 52. film se proste musi vyplatit. protoze mi sežere kus pritomnosti. a tyhle sezrane 2 hodiny naplnene iluzi (mrtvym casem) musi byt lepsi nez 2 vlastni hodiny zivota. jinak nema smysl odevzdat kus sveho života.

 53. ratko,
  vlastně Rusalka i Holčička se sirkama i Sněhová královna jsou hlavní hrdinky dívky – to mi v útlém věku asi líp odpovídalo, víc se do toho dalo vžít. A vge všech je něco čistého, to máš pravdu. Asi to vážně odpovídá tomu nízkému věku "nevinného dítěte."

  A v Rusalce jak píšeš, že je jiný svět který bublá, no to jo. Tam jsou právě ty podproudy, ti duchové temného lesa a temných vod. A ještě tam je ta ježibaba a to je podle mě taky důležitá figura, archetypální.
  V Rusalce je toho spousta ad[56]. I smrt! Velké= tajemství pro dítě (nejen).

  A nakonec byla pro mě velká otázka, jaké to bude, až se z Rusalky stane navěky (je tam i nekonečno!) bludička, která musí stahovat lidi do bažin. I když nechce, musí. Taková hrůzná povinnost, hrůzný úděl a donekonečna. V Malé mořské víle je tohle jiné, tam je jen mořská pěna pohupující se věčně (?) na vlnách. Ale Rusalka musí zabít toho prince, i když ho předtím taky nemohla zabít dýkou (jako Malá mořská víla) – jakožto bludička ho zabít prostě musí a už nemá volbu.

  A toho prince mi bylo líto, nad ním jsem plakala, protože hajzl Rusalku sice opustil, ale přece jenom pak tklivě prohlašuje, že tedy ať ho utopí: "Nechci se vrátit, zemřu rád, nemyslím nemyslím na návrat" si pamatuju 30 let.
  Tím se jakoby "napravil", jenže už je po obou veta – a dramatická hudba to zakončí. A chudák tatínek Vodník je nešťastnej.

  Tak to je můj úvod do subjektivní interpretace Rusalky; viděné v dětství. Zajímavý je, že to dítě pochopí, že tenhle příběh opravdu působí.
  Dospělí v divadle neplakali, protože to nechtěli prožít, nechtěli to dostat do sebe – ale malá holčička asi nemá (neměly jsme) na výběr :-)

 54. Jirko* [60]
  a proč si to mám kupovat, když to můžu stáhnout z internetu? Nebo tam všechno není? Co jsem si zatím koupila (asi pět nebo šest DVD), stálo většinou 49 Kč.

  Jdu zkoumat ten odkaz – teda asi až později, až budu mít chvíli.

 55. Vzpomněla jsem si na jeden film, který mě zaujal námětem. Zpracování napřed vypadalo napínavě, ale potom už mi druhá půlka připadala předvídatelná – byť neznám závěr. Viděla jsem film totiž cestou z Brna do Prahy v autobuse Student Agency a fim byl delší než cesta, tak ho utli.
  Už se dalo domyslet, jak to dopadne.
  Ten námět a to odhalování na začátku bylo pro mě dost zajímavý.
  Jmenuje se to Ostrov / The Island (rok 2005):
  http://www.csfd.cz…v/?text=114252

 56. 67 bo,
  to se nesmí stahovat? To mi nějak nedošlo – předpokládala jsem naivně, kdyby to bylo nelegální, tak by tu stahovací stránku někdo zablokoval, ne? Proč by ji nechali normálně fungovat léta?
  A to mě jako můžou za to popotahovat?

 57. ore 66,
  nee, ta Johanka z Arcu nee, to jsem jednou viděla. Akční slátanina. Americké filmy z evropské historie nesnášim; kostýmy bývají tristní.

  A ostrov, na kterém jsou izolovaní lidi v psychiatrické léčebně, to teda taky nemůžu, protože ideou firmy, kde pracuju, je naopak komunitní psychiatrická péče. Tak to nemůžu z principu :-)))

 58. Lisko, nestvi :o)) pointa ostrova je v necemuplne jinem, ne? neprozradim. ale zajimave je to jen do pulky kdy se ukaze o co vlastne jde. a ze to neni lecebna.
  pak uz je to normalni americka slatanina, strilecky, honicky a debilni zaver

 59. Lisko, ty jsi uzasna: nechci se vratit, zemru rad nemyslim, nemyslim na navrat. jak ja mu rozumela. zmarena laska. jeden jediny omyl a vse je naveky v pr….
  Bylo mi mozna 15, kdyz jsme tak nad tim narikala. nebyla jsem uz dite. pro lasku jsem byla ochotna okamzite umrit :o))) na miste. jeste ji najit :o)

 60. 56 Tak jestli holčička se sirkama, tak zkus ten Dogville. To bys mohla pošušňat.:D:D:D Je i na youtube celý, samozřejmě šmu kvalitet a tenhle film má i významnou výtvarnou složku.

  Big Lebowski se líbí hodně mužskejm a takovejm jako "free alternativ" lidem, mně asi nevadil, když na něj koukala, ale paměť ho absolutně nezaznamenala. :)

  Z "Ostrovů" hlavně ne od Kim Ki-duka, to je holčička se sirkama i nad moji poměrně úchylnou hranici.

 61. Jsem natvrdlá cynická sobecká, ale výše zmíněné přepjaté tragédie na mě nikdy nefungovaly, nechápala jsme, proč to účinkující berou všechno tak děsně hystericky a maximalisticky, dyk je přece jasný, že ať se děje co se děje, má se koukat dopředu a život jde dál…
  :-)
  No, a vůbec nějak ty tragédie v umění nemusím, v životě je jich dost, drásavo vnímám od mala a přesně tak, jak Liška popisuje ty hrdinky, s nimiž soucítila, jsem si připadla mockrát – tak filmy chci jako pohlazení. Jako hebký vlídný lidský pohlazení. :-)

 62. ru,
  aha! To tklivo už taky nechci vidět, už stačilo. V pozdějším dětství už jsem se mu spíš radši vyhýbala – protože jsem se nechtěla dojmout, bylo mi to jako puberťákovi samozřejmě trapný. Chtěla jsem bejt tvrďák. A to už mě taky přešlo.
  Křečovité tklivo, to je vlastně k smíchu.
  Například na "Schindlerově seznamu" – bylo mi asi 17, když to bylo nové, v kinech – ke konci kino plakalo, a my se s kamarádkou smály, protože nám to připadalo přehnané a trapné. U jiných filmů z války se mi to nestalo. Třeba Pianista byl otřes; ten na mě zapůsobil, byl dobrej. Ale ne tklivej, to ne.

 63. Planeto,
  nazdár. Já myslím, 6e Dogville je to, co jsem viděla – s těmi čárami na zemi, které vymezují domy obyvatel toho městečka. To bylo zajímavý. Určitě se na to znova podívám!

  Právě stahuju Memento a dneska mám v plánu c¨vidět Věčný svit neposkvrněné mysli, případně Horší už to nebude nebo Láska nebeská. Tím zatím má zásobárna končí.

  A jdu se koukat – už jsem před chvílí doandělovala, zbývají mi jen třpytky na tvářích, hvězda z čela spadla, bílou paručku jsem sundala, andělský plášť taky, s čertem jsme rozdali dětem adventní kalendáře v altánku v zahradě a je to. Hurá, konečně jsem se zapojila do místního dění v bydlišti.

 64. Tak pak napiš jak na tebe působila třeba Láska nebeská. Já ji hodotím jen jako lehkou vánoční limonádu, kterou jsem ani nemusela vidět. To už radši ty romantické příběhy točené na anglickém pobřeží. Na ty se dívám hlavně kvůli tomu prostředí, které mám ráda.

 65. Ahá, to je v originále "Love actually." Tak o tom jsem slyšela, ale český název "Láska nebeská" mi vůbec nebyl povědomý.

  Jenže já si to dneska pustit nemůžu. Protože jsem rozjela "Horší už to nebude" a právě teď, v nejnapínavějším okamžiku, jsem zastavila čas, udělala si kuřecí minutku a ohřála svařák, co tu zbyl po rodičích dětí z andělsko-čertovské besídky. A s ním jdu zpět na postel na "Horší už to nebude" a je to dost dobrý, takže nějaká Láska nebeská asi lepší nebude :-))

 66. Jo ještě odnesu talíř do kuchyně a jdu na to! Teda to jsem zvědavá, jak to dopadne…

 67. … no konec byl jednoduché vyústění a neuspokojil by, kdyby celý ten (dobrý) film nepojednával právě jen o tom, že konec bude pravděpodobně takový – kdyby to včetně názvu nebylo tématem toho filmu! V tom to bylo geniální. Prolínání dvou světů vždycky táhne, to jsem si užila, a v tomhle případě to bylo výborně napsaný i zpracovaný.
  "Horší už to nebude" nelze nedoporučit. Díky, Evo [41]

 68. 79
  Liško, tak to jsem ráda, že se ti film líbil. Je to zvláštní, že doporučím film neznámému člověku a pak jsem zvědavá, co tomu řekne a mám radost, že to bylo ono.
  Osobně mám ten film ráda, protože je takový "hodný", ale na druhou stranu si udržel určitou dávku sebeironie, která se odráží v pro mě vtipně zpracovaných dialozích a ve ztvárnění postav. Snad všechny důležitější postavy filmu mi byly sympatické, ať už to byla pekařka, nebo spisovatelka.

 69. To je pravda, ty postavy byly poměrně vyhraněné, ale přesto všechny milé a fandila jsem všem.

  Teď jsëm přerušila "Věčný svi neposkvrněné mysli" – pořád si nemůžu zapamatovat ten název a asi nikdy nezapamatuju. Je to taky napínavý! A prolínání světů zase úplně jiným způsobem. To mě baví. Už to asi bude finišovat, tak letím zpátky (jen jsem během komentáře snědla tři pořádné čokoládové bonbóny, co jsem večer dostala za svoje andělování pro děti), honem.

 70. Věčný svit neposkvrněné mysli – taky zajímavé vidět jednak intimní vzpomínky toho hlavního páru a do toho rutinní práci vymazávačů. Docela dobrý; ovšem "Horší už to nebude" mělo navíc nějaké sdělení a efektnější zpracování.

  "Memento" – jsem teď viděla (hurá, je sobota). To bylo taky dobrý, chvílemi jsem myslela, že už jsem sama popletená, nejen ten hlavní hrdina. A pointu to nepostrádalo.

  Teď musím někde najít nějaké jídlo, protože chci jít na běžky a to o hladu nejde.
  Plán kina: Dvanáct rozhněvaných mužů, Otevři oči (nevím, proč jsem si v první chvíli ten španělsý název přeložila v duchu jako "Zavřít uši" :-) A v nejhorším i "Love actually."

 71. Zrovna jsem dorazila domů z nákupů a návštěvních káviček a podobně – a zjistila, že v televizi běží Náš dědek Josef.
  Což mě docela zamrzelo, jednak od půlky už je to škoda a druhak mlaďas ještě chrní a televizi má v pokoji on, tak bych mu ji stejně asi nepouštěla. Ale tohle je zrovna film, kterej bych ve filmotéce ráda měla, kterej je přesně tak krásně hladivě lidsky vlídnej… :-)

 72. ru 84,
  fakt? Já to nikdy neviděla a ten název je pro mě odstrašující. Asi jsem si to spletla s "Pantáta Bezoušek" :-)) Toho jsem asi taky neviděla a taky je název pro mě odstrašující.

 73. Ano, je to agitka. Ale pod ní…
  Mám to i jako knížku.

 74. Co jste viděli ještě zajímavého?
  Já teď mám do zásoby stažený už jen jeden film, a to velmi drsný a dobře hodnocený: Requiem za sen.
  O ztroskotancích a drogách; prý je to působivé a odstrašující.
  Asi nevhodné před spaním.

  Stahuju film z roku 1940 Rebecca (Mrtvá a živá) dle knihy Daphne du Maurier (asi znáte, já taky). Už jsem ten film stahovala několikrát a vždycky neúspěšně. Tak snad se to povede.

  Ještě máte tipy na nějaké prastaré věci? Plánuju film "Moderní doba" s Chaplinem. Dvanáct rozhněvaných mužů mám; jen mě překvapilo, že to nadabovali; znala jsem to z dřívějška s titulky.

 75. ja delam dve veci. kdyz se mi libi provedeni filmu, prolustruju reziserovy dalsi filmy.
  treba requiem – Aronofsky – fountain.
  a druha, ta se te netyka, je ze prolustruju v cem este hrala blondynka :-)

 76. dneska jsem se neudrzel a koupil si prvniho pantera s Davidem Nivenem a Claudii Cardinal.
  Blake Edwards jsou pro mne asi nejobrazkovejsi zalezitosti vubec.
  dneska nekdo tak leda hodi nakej levnej pusobivej detail,
  ale on pracne vymodeluje cely sceny ze by se daly zastavit a tisknout jako obrazy

 77. 90 ore,
  dělám to stejně. Včetně lustrování blondýnek.

  Dnes jsme legálně nakupovala za 2*49Kč: Koupila jsem Ples púříšer – právě přes režiséra (režíroval Horší už to nebude), ale má to být zrovna to blbější z jeho tvorby a hlavně prý je tam příšerně hrající Halle Berry.

  A druhý jsem koupila Intacto. Kdysi jsem na tom byla v kině a připadalo mi to nějak nedodělaný, ale námětem zajímavý. Když jsem se o tom tehdy bavila se spolužačkou, tak té s to naopak děsně líbilo. Tak si to dám znova.

 78. 89 hatifnat"
  Jo, jasně, Modrý anděl – to jsem viděla párkrát jako dítě a asi to bylo moc brzo, protože mě to nějak otrávilo a nic moc si z toho nepamatuju. Až to zas uvidím, už to bude určitě úplně jinak :)

 79. Love actuallyJo a pustila jsem si i nějakou tu slaďárnu – "Láska nebeská", původně "Love actually", kterýžto název mi byl povědomější než český.
  Taky mám podobný dojem jako Lenka – jako bych to neviděla, nic z toho. Nic moc mi ani neutkvělo. Jen mě na začátku trochu naštvalo, že je tam tolik postav, protože jsem se bála, že se mi popletou. Ale nepopletly. A chápu, že to byl záměr. Ale mohly se proplétat mnohem víc, mohlo to být o hodně propracovanější a dotaženější. Prostě nic extra ani když to hodnotím v rámci slaďáren. Jedině ten rocker mě teda bavil, ten jo :)

 80. Jo a Mrtvá a živá (Rebecca, 1940) mi nešla stáhnout už aai šestkrát, na třech různých počítačích, achjo :(
  A ještě ke všemi je to ve dvou dílech, takže pravděpodobnost úspěšného uložení se stává o to menší.

 81. ore 91,
  jo Blake Edwards – Snídaně u Tiffanyho je oblíbený film mojí mámy. I kniha. Tu mi vnutila až loni, ať si ji přečtu :)

  Růžoví panteři jsou v naší rodině také oblíbení!
  A co jiného od toho režiséra doporučuješ? (Nemusí to být sranda jako Růžový panter)

 82. Intacto jsem skouknul vcera! :-)
  vsechny Edwardse jsem nevidel, ale myslim ze budou obrazkovy dostatecne. snad jenom Viktor mne osobne tematem rozptyloval natolik ze jsem si obrazkovost neuzil a nedokoukal to.
  Days of wine and roses,
  Datlove seminko,
  Schuzka naslepo!!
  ta by cloveka pri prvnim koukani ani nenapadla ze je taky jeho, ta ma takovej svih ze clovek ty sceny a zabery vnima az na druhy a dalsi skouknuti

 83. No, Rebeccu jsem viděla až dávno poté, co jsem četla knihu. Zatímco kniha mě naprosto strhla do svého děje a pamatuji si z ní své představy desítky let poměrně přesně, z filmu si nepamatuji skoro nic. Tak nevím…… ale on je to obecný jev, že shlédnutí filmu jen málokdy dosáhne na kvalitu prožitku při četbě.

 84. pro mne je tenhle jev zajimavy svym principem.
  ctu a dovyrobim si k tomu predstavu. ktera se mi pochopitelne libi, pac jsem si ji vytvoril takovou jakou jaaaa :-)
  coz si ale moc neuvedomuju tak rikam "knizka je lepsi nez film"
  film natocil nekdo jinej, promit do nej svy predstavy, ktery se s mejma shodovat snad nikdy nemuzou, otevrenej ze by mne zajimalo jak to vidi nekdo jinej nejsem, tak rikam "film se nepoved"

 85. no ale taky dobrej jev je "hudrani", mam takovyho kolegu v praci kterej si jinak nez hudranim nechce povidat. budto hudrate s nim nebo musite aspon souhlasit, takze se mnou je dost brzo hotovo.
  a kdyz nekdo hodne cte a este k tomu zkousi koukat na filmy, no tak to je idealni material k hudrani :-)

 86. oziveni muze zpusobit cokoliv. akorat by to melo fungovat tak, ze je otevirano to "nase" nitro. protoze katastrofou je kdyz nam to dovnitr cpe neco pro nas ciziho. a to tam zacne zit, rozpinat se a delat neplechu. otravovat.
  proto se vyhybam i filmum, i kniham nebo i muzice kde citim snahu do me nacpat neco co tam nepatri. moje instinkty me varuji. kontrolka blika.
  i kdyz by to prijemno mohlo byt neskutecne uchvacujici. a to neprijemno tak krasne sladce omracujici.

 87. idealni je psat si svoji knihu a tocit svoje filmy a psat a zpivat svoji muziku a pak si je vzajemne vymenovat a doladovat. tak se vzajmemne muzou lide doladovat mezi sebou. kazdy si nese svoje melodie a jeden s druhym je doladuje. pak nelze hudrat, protoze si kazdy ladi tu svoji.

 88. ore,
  Jo na tom něco je; je do brý něco znát, přečíst, a pak se o tom bavit s jinými nebo vidět něčí zfilmování. Jako výměna pohledů. Když je ale ta kniha příliš těžko zfilmovatelná nebo film blbě udělanej, tak to pak se těžko přijímá – nebo spíš přejímá; pak by to postrádalo smysl, měnit svoji fantazii. Když tam chybí "riziko" obohacení a spíš je riziko míjení…

  Hm. Zajímavý.

  Zrovna Rebecca se obávám, že to budu mít s reakcí na film stejné jako Lenka, protože ta kniha sváděla k tomu, aby si člověk pěkně představil, jak asi ta Rebecca vypadala (a ta představa se právě v té knize hodně mění, v tom je to napínavě napsaný), jak vypadaly serpentíny a to sídlo Manderley (pokud si dobře pamatuju jméno) a ten chlápek…

  Nějaký film jsem už ale podle té knihy viděla, jen už nevím, jestli je to ten 1940, nebo ne.

  Stahování opět neúspěšné :(

 89. ostatni? no ja nic nevidim, tvoje kontrolka oslnuje jak dalkovy, prepni si ji na potkavaci!

 90. Co se týče soudu film – kniha, tak to nejde porovnat. Kniha nás totiž nutí do prožívání vrazit více energie. A když někam vrazíme hodně energie, tak pak nás to tam více váže. Máme tendenci k té vlastní energii být přitahování, víc se nám líbí, milujeme svou energii. Když to zveličím, tak je to jako porovnávat domov a jiná místa. Do domova (ať už je to místo, krajina, dům nebo lidi) jsme vrazili spoustu energie a my se jí nechceme pustit. To je část nás, bojíme se o ni, ulpíváme na ní. A zapomeneme, že máme dost energie na "zabydlení" svou energií i jiných míst. Když se vrátím k filmu a knížce, tak je možné, aby se nám líbila kniha i film, ale nelze to porovnávat, není to porovnatelné. Asi jako domov a jakékoli jiné místo. Přesto se nám to jiné místo může velmi líbit a velmi nás naplňovat a obohacovat. Tak nějak mi to připadlo.

 91. 108 Lenko, jo, hezký!

  Porovnávání je lepší zahodit.

 92. 5: tak to uz musi byt divocina, o tom postrileni. Ty moje dva filmy na konci udelaji takovy fajn pocit, ze je svet v poradku a spravedlivy. Kazdy schyta, o co si koledoval a hlavni hrdina jakztakz zvitezi.
  Narozdil treba od Velkeho ticha, po kterem jsem se citil rozladene, nasrane a nevybourene http://www.csfd.cz…59-velky-klid/

 93. fousku,
  jo Strašáky jsem viděla, dobrý. Docela. Pak jsem si vzpomněla, že o tom závěru, jak jede hrdina autem a říká, že netrefí domů, že o tom ten režisér nebo kdo mluvil kdysi v dokumentu, co jsem viděla.

  To postřílení spolužáků bylo právě zajímavě natočený. Hledala jsem to docela dlouho a zjistila, že jde o skutečný masakr na Columbine High School a ten fil je pravděpodobně Zero Day. Pravděpodobně, protože jsem ho stahovala někde na Rapidshare, kde byl načtyřikrát rozseklej, ale stejně to nevyšlo, byl to divnej formát… :((

  Velký klid – takový westerníček, jo? (vida, to je podobné slovo jako Večerníček :-))

 94. Italský, tedy špagetový westrn. Ticho nebo klid … jsem to viděl dvakrát, pokaždé jinak dabované. Jednou se stěžejní padouch jmenoval Tygrobijec podruhé Loco. Jinak je to docela dobrý film, i když potřetí už ho vidět nechci :-)

 95. tak to mi sorry pripomnelo kdyz babicka vypravela o prababicce, ze pry prohlasila ze sveho muze ma rada, ale v jednom hrobe s nim byt nechce.

 96. 101 dluzim Ratce. mozna bude zdravejsi se misto hadani o principu jestli teda realne ovlivnit jo nebo realne ovlivnit ne, bude lepsi mluvit o mnozstvi.
  ze teda dejme tomu ze ovlivneni ano, ale tak male, ze proste prakticky realne nic.
  mne treba to co ty vidis jako nezdrave ovlivneni
  pripada jako nuda a proste to ani poradne nerozectu, nerozkoukam, nebo vypnu.
  a jestli ti to v tvych meritkach preci jen prijde jako velke ovlivnovani, tak ani tak bych to nebral vazne, ale napada mne ze by se to dalo nejak vyuzit. treba te preprogramovat na detektor kovu, vody a tak..

 97. 114 ha? coze??? nezdrave ovlivneni je treba vymaz hlavy reklamou a potazmo na to navazujicimi filmy. jak ma vypadat normalni zivotni styl, co se ma delat, co se ma kupovat aby se bylo normalno. tohle je pro me silena nuda a tak se temto vece spise vyhybam.

 98. ha! dalsi filmotip je akumulator1. vysavani vule televizema!

 99. no, uzasna fantazie :-(
  to ja v reklame vidim tak leda ze nekdo investoval penize abych se o jeho vyrobku dovedel pac mi ho chce prodat a dostat moje penize. podsouvani normalnosti a nenormalnosti jsem si nikdy nevsim.

 100. 117
  v reklamě je to vidět všude.
  Například žena je zcela bezradná, neumí si chudák vyčistit záchod, až musí přijít silák Mister Proper nebo nějaký vědec v bílém plášti, aby ji poučil a vysvětlil jí, jaký přípravek má používat. Ona se diví, blbka, on jí to ještě jednou zopakuje a divákům taky. Tím z nich udělá stejné idioty.

  Klišé jak bejk. Trapný. A často patriarchální, brr.

 101. Jo? Já na to nekoukám. Jen někdy u rodičů vidím seriál Ulice, tak jednou za dva týdny. A akorát mi to stačí, abych byla v obraze.

 102. taky nekoukam. ale svagrova a maminka kouka. ja s muzem koukame na Dokonaly svet :o)) (vtipne) a na Dva a pul muze. taky se divam na Znalce psí duše na NGC

 103. vycucavam si ze 119 : poucit, blbka, idioty, a vzdavam se.

 104. Vidíš to, Liško, a mně je v u těch reklam docela dobře. Až budu bezradná, silák Mister Propper nebo vědec v bílém plášti mi vždy pomohou …. :-))))) Já nevím, jak koho, ale mě to uklidňuje. :-)))))))

  A když se dívám na ty seriály (tejkon na Cesty domů – není to tak úplně blbý, zdá se mi), tak si říkám, že jsou ještě horší rodiny a životy, než žiju já, a taky je mi fajn. Navíc si na ty lidi zvyknu a ráda je vidím. Doma se tak pravidelně nikdo nevyskytuje. A kdyby náhodou jo, tak se zas nedá vypnout. Spoustu výhod má ta televize, zdá se mi. :-)))

 105. si predstav Lisko, ze by ses na tu televizi este mela koukat s nekym. jakoze se domluvit, na co se podivate.
  to aby ses naklonovala.

 106. Dívat se na televizi s někým je jedinej způsob, jak jsem schopna dívání na televizi absolvovat. Že je mi v podstatě jedno, na jakou blbinu koukám, páč jsem ráda, že jsem s tím někým a že je nám spolu jen tak dobře.
  A je jedno, jestli je to můj syn, otec či milenec.

 107. Já jsem taková holka přizpůsobivá, já i televizi snesu.

  Teď jsem na filmy nějak neměla čas (včera večírek, dneska večírek, oba pracovní) – koukla jsem se na půlku "Co vlastně ženy chtějí" a zatím jsem to z toho nepochopila. Blbý je, že na stažených filmech si člověk nemůže vybrat, jestli se bude koukat od začátku, nebo od kapitoly 2 nebo od půlky…

  Jak se jináč máte? Na co koukáte?

 108. ja cumim do PC a resim takovou zaje..anou sracku, az se mi z toho obraci zaludek a jezi vsecky neoholene chlupy. delaji ze me vola a ja se citim jak na pranyri. jen drzim a mam sklopenou hlavu. vecer se nedivam taky jelikoz resim jine veci. muj osobni cas ma cenu zlata.
  Takze tak nejak :o))

 109. Tak já třeba tejkon dávám příkazy do banky a u toho koukám v televizi na MASH. Už to vidím poněkolikáté, ale pořád dobrý, dost dobrý. Lidskost, blbost, city, tragika, humor, nadsázka – všechno se to prolíná a míchá.

 110. proklikavam na zkousku, a Pokani vypada velmi obrazkovite
  a Prizrak svobody je sice ironie, ale jestli to pujde koukat cely se este uvidi

 111. Jé, Lišti, máš dobrej vkus! Já momentálně koukám na předělávku Doctora Who, to je celkem sranda, ale taky seriál, takže to by se ti asi zuzat nechtělo. V mé filmotéce se momentálně nachází: Dogma (Kevin Smith):http://www.youtube.com…3zEraHgfO4 – blbina s totálně černým humorem, ale skvěle se na to kouká.XD Pokud nejsi katolička. Ehm. Nevadí. Dál.
  Moc se mi líbio taky tohle:http://www.youtube.com…O1bYukdvLI
  Zkusmo jsem si zuzla taky Inkheart, protože miluju předlohu (Cornelia Funke, kdybys chtěla…):
  http://www.youtube.com…ature=fvst
  Ale ještě jsem se na to nestačila podívat, tak nevím.
  Jo, a taky mám Kristiána. (jsem holt sentimentální lemur, no.) Těch filmů ale je… To by bylo na článek, nejen na komentář. :D

 112. Ahoj Ado, áá, Dogma říkáš. A v The Darjeeling Limited koukám, že hraje ten pán, co hrál Pianistu. Pianista byl silnej film, působivej. A inkoustové prolnutí se světem knihy – no vida, další prolnutí světů; vždycky mě zajímá, jak to filmaři zpracují.
  A co píšeš ty zase úžasného? Ty si s těmi scénáristy filmů vůbec nezadáš!

 113. Lenko,
  MASH jsem viděla po dlouhé době teď před chvílí, v sobotu ráno u našich. Ten je prima.

 114. ratko, z tebe vola hned tak někdo přece neudělá, to neni možný!

  ore, Pokání jsem kdysi dááávno viděla, byl to tehdy takový přelomový film.

 115. 138. rozumim, nemuzou delat ze me neco co uz jsu :o))) ale vazne. dost drsny a jeste furt si lizu rany. a v pondeli bude pokracovani :o/

 116. ad 139: ratko, reaguj jako naši politici. Já nic, já muzikant a když ti na něco přijdou, zatloukat, zatloukat, zatloukat, všechno hodit na jiné a hlavně být pořád happy. Vždycky se oklepou i po tom největším průšvihu a nic se neděje. Tak se taky oklep, o nic nejde. I kdyby kvůli tobě zbořili fabriku. Jsou horší věci na světě, dyk víš.

 117. Lenko, to mi moc nepomuze :o) kdyz vim ze maji pravdu. i kdybych zatloukla tak znam fakta. Me ani tak nevadi co ti druzi. Jako me mrzi vlastni chyby.

 118. Co Belmondo? Francouzské komedie vůbec. A Karel Zeman? Na Lásku nebeskou se chystám podívat podesáté; Profesionály miluju (mám je komplet na VHS) – naprosto mě fascinuje, jak’s řekla "bundičky", zní to jak o Kryštůfku Robinovi. Ze seriálů mě napadá Black Books, Fawlty Towers, a Blackadder Goes Forth.

  A ještě jsem si vzpomněl, i když většinou na vážné filmy moc nekoukám, na Společnost mrtvých básníků (Dead Poets Society).

 119. Henry,
  hurá. Belmonda mám v plánu taky! Poznamenala jsem si ho na svůj papírek filmových tipů. Na francouzské filmy jsem myslela, jenže jsem nepřišla na žádný konkrétní krom těch s Funesem a Belmondem.

  "Společnost mrtvých básníků"? To prozkoumám na http://www.csfd.cz

  Nebyla by lepší společnost některého živého a žijícího? Třeba Fišmeister se jeden jmenuje! :-)

  Další filmové plány, co mám napsané na papírku:
  "Solaris" (1972 – Tarkovský) a pak různé od Hitchcocka – "Okno do dvora" se mi nepodařilo nahrát (to jsem zrovna viděla nejmíň dvakrát a ráda uvidím zas). Dál "Harold a Maude" a "Životy těch druhých," Chaplinova "Moderní doba," ještě "Klub rváčů" a pak ten "Dogville," co jsem sice viděla, ale potřebuju to vidět znova a pořádně.

 120. ratko,
  to už bys byla nesnesitelně dokonalá, kdybys nedělala chyby :)
  Ať ti to dobře dopadne.

 121. tak nakonec vyhral relax. Neuveritelny Hulk :-)
  a Kalifornia. to zas tak uplny relax nebyl, na relaxacnim krvakopozadi docela narez co se pychy tyce.

 122. Oby,
  Bídníky jsem viděla v pubertě několikrát. Zvláštní je, že nejvíc si pamatuju ten začátek, jak Jean pracuje jako vězeň venku a ukáže se, jakou má sílu, když nadzdvihne vůz (myslím).

  V něčem mi Bídníci připomínají Hraběte Monte Christo nebo Matyáše Sándorfa – taky chlap vychovává dítě, co není jeho.

 123. Dneska plánuju Dogma, co doporučuje Ada [135]. Už to mám nahráno na externí disk. Hoho!
  Pak nějakou prvoplánovou komedii a možná dokoukám "Co vlastně ženy chtějí" nebo "Pudfuck" – u těch jsem usnula. A chci dát nahrávat "Talentovaný pan Ripley."

  Škoda, že jsem na netu neviděla "Pohádka o Honzíkovi a Mařence" od Karla Zemana. Zatím mám jen toho Čarodějova učně. Ještě něco si od něj stáhnu – díky Henry za připomenutí.

 124. Dogma vyyyborny!! Nicmene chce to trosku svobodnejsi mysl.

 125. Dogma bylo bezva! Až teda ke konci bych uvítala, kdyby se tam dál člověk víc dovídal o vztazích těch jednotlivých ne-lidských postav k Bohu. To mi pak na konci chybělo.

  ru,
  tu hudbu poslouchám. A celý týden si ji teď užiju v práci. Z filmu jsem viděla jen kousky. Takže až tak o vánocích bude akorát čas film vidět :)

 126. 150 ore,
  co myslíš tím "chce to trošku svobodnější mysl" – svobodnější než co nebo kdo? Než já? Vždyť to natočili Američani – tak je jasný, že Evropany to nemůže pobouřit, ne? :-))

 127. sakra :-)
  nooo, svobodnejsi nez vaznou!
  ono to neni uplne pravidlo ze kdyz si nekdo dela srandu z neceho co je druhymu svaty tak se ten druhy usmeje. jsou prej i takovy co ty prvni zabijej. dost nesvobodna mysl, myslim.

 128. ty urcujes o cem se bavime. a co ma jeste byt ve filmu aby byl dokonaly :-) 152

 129. nicmene at furt jenom nereju bez uzitku,
  Neocekavany dychanek ma nove cd.

 130. 148] Taky jsem viděla několik verzí Bídníků, ale ta s Gabinem byla pro mě nejlepší. Zkusím pohledat, zda to tu někde není v knihovně nebo v půjčovně. Do kina skoro nechodím, na tv nečučím, ale na tohle bych si asi čas udělala. Na Hrabě Monte Christo jsem si včera taky vzpomněla, ale jsem ho tu nepropašovala. Taky jsem viděla v patnácti jedno zpracování v kině v Brně. Hrál ho tam krásnej chlap, akorát už nevím, jak se jmenoval. Nedávno jsem tu viděla jinou verzi Monte Christa, hlavní herec nebyl tak pohledný, ale zpracování příběhu se mi líbilo víc. ;o)

 131. 156
  no ty jo ore ještě abych sama sobě neurčovala, co se mi líbí a jaký mám názor

 132. Hrabě Monte Christo je sekáč – muž, co dokáže léta soustředěně kutat chodbu ke svobodě, pak přijít k penězům, použít je na dobré skutky a přechcat svoje vrahy, je dobrej hrdina. Kdyby to byl ale jednoduchej mstitel, zabiják, tak to má u mě ztracený :-))

 133. Líbilo-li se Dogma, zkus Clerks II od stejného režiséra.
  Romantický film, na který jsem balila chlapy :)

 134. Clerks II, aha – jenže JAK se balej chlapi na romantickej film?
  Mně uniklo teď o víkendu rande – pan Bowling se chtěl stavit, jenže já nebyla doma, ale v Praze. Hm. To je z toho jeho spontánního neplánování.

 135. Aa, v Clerks II jsou zas ti dva z Dogmatu… a taky zas Ben Affleck, na toho se ráda mrknu – vypadá dost jako místní pan Bowling [163]. Teda když byl B.Affleck mladší a kdyby měl o hodně jemnější čelist a neměl důlek v bradě a měl psa…

 136. Lišti, mám ještě jeden tip. U tohohle jsem se taky šíleně chechtala: http://www.youtube.com…EX2mqdi-As
  Jo, a tady je jeden "oprašovavací a zezemězvedací" film: http://www.youtube.com…CPKK1-yyOM
  Nevím, třeba se ti nebude líbit, ale já zbožňuju ten konec. (A taky mám slabost pro D.W., která je v jistém směru úplně stejný sebedestruktivní magor jako já…:o)
  Určitě si ještě na něco vzpomenu.
  Jinak, marodím, dlouhodobě, takže na psaní mám spoustu času a právě proto mi to nejde.:D Ale ne. Píšu nějaké ty vyžádané dárečky k Vánocům. Jestli také něco chceš, neváhej na baobabu kliknout pod příslušný článek. Jinak si momentálně trošku parodicky utahuju z Cameronova blockbusteru. Strašně mě totiž štvalo, že jedna z postav, kterou hrál můj oblíbený (a úžasný) divadelní herec, je tak charakterově "placatá" a dostala tak málo prostoru.:) Takže pomocí flashbacků a trapných lemuřích srandiček dávám padouchovi třetí rozměr. Ale na rovinu, distribuovat to lze jen mailmo, aby mě nějaký fanoušek kánonu nezabil.:D Zatím mám cca šest odběratelů… a pořád mě to baví.

 137. Jestli myslíš "těma dvěma" Jaye a Silent Boba, tak to jo. Dokonce mají vlastní film "Jay a Silent Bob vrací úder", ale ten znám jen podle názvu.
  Mimochodem, jeden z nich je i režisér :)

  Jak se balej… no, prostě ho posadíš nebo položíš k přehrávači nebo notebooku a pustíš film. Když dotyčný po shlédnutí filmu pochopí, že bez osoby, která ho seznámila s něčím takovým, nemůže existovat, je to ten pravý!

 138. Knihomyši,
  přesně tak – kdy už konečně zase jednou některý ze sexy úchvatných mužů pochopí, že beze mne nemůže existovat :-)) … bohužel jsem objevila nebezpečí těchto úvah: hned se mi vybaví, že já klidně můžu existovat bez nějakého toho úžasňáka. Tak co by on neexistoval bez Lišky, chachá!

  Představuju si – poté, co mi kdosi poradil balit chlapy v sámošce – jak stále s sebou na nákupy a všude nosím svůj DVD přehrávač. A já byla tak chytrá, že jsem si koupila cestovní, juchů, jako bych to čekala, že se na to dají balit chlapi.

  Pan Bowling mě balil na Pulp Fiction. Tedy nepustil mi ho, ale donutil mě si poznamenat ten název. A já se na ten film koukla pár dní poté.

 139. Total Recal, tak dobry i kdyz se Schwarzenegrem. hezka fantazy.

 140. Saule, tyhle bolševický věci nee – možná za třicet let, až si to nebudu tak živě pamatovat, se jim zasměju…

  Ajé, dneska je pátek a zase jsem přišla o rande, protože nocuju v práci. Tak možná zítra…
  Leckdo tvrdí, že prý dnes muži už nejsou tak dominantní jako dřív a že mám být aktivnější. Jenže to já teda nechci – copak ten muž může mít radost z toho, co si sám nesehnal a nevydobyl, co přijde na písknutí nebo se samo hlásí a dere o setkání a přízeň? To se mi nezdá.
  Na druhou stranu zbožňovat ženu, která nikdy nic neřekne, jen poslušně dělá, co muži na očích vidí a o co si on řekne, a sama si neřekne o nic, nic nechce – to je asi taky blbý, co?

 141. Že nocuješ v práci je asi za hranicí představivosti daného muže (ostatně i mé). Nebylo by možná od věci mu zavolat, pokud by šel "náhodou" okolo, že nebudeš doma, ale v sobotu už jo. Nabídnout možnost a dál nejít mi přijde v tomto případě adekvátní.
  Dominance mužů je tak trochu mýtus. Je fakt, že jsou muži, kteří vědí, co chtějí, a jdou si za tím poměrně jednoznačně, což nám může chvíli lichotit, nicméně s takovým mužem jsou pak problémy v dalším životě.

  Ono….. je to v otázce mužů a žen mnohem složitější. Nejsou muži a ženy. Jsou lidé, kteří mají různě rozvinutou mužskou nebo ženskou složku. Zajímavé je, že v kontaktu s určitým typem muže se stáváme více ženami a naopak muži k rozvinutí své složiky potřebují určitý typ ženy. A ještě je to proměnlivé v čase, v průběhu života. Takže …..

 142. … takže realizace je kompikovaná.

  Jasně, já řekla, že dneska odpoledne přijedu domů a že se ráda připojím :)
  Takže se uvidí, jestli se večer sejdem. Až teď vyjedu a až se zcivilizuju.

 143. pondělíRande nic (v sobotu ještě v devět večer byl pan Bowling na vánočních nákupech), filmy teď sjíždím od režiséra Davida Finchera; zatím dva – "Sedm" (Seven) a "Hra" (The Game). Poté, co jsem si včera na dobrou noc pustila krimi "Sedm", jsem si musela ještě pustit ten druhý, doufajíc, že závěr nebude tak děsivý…

  Dneska snad zahájím vánoční nákupy a seženu i další filmový trhák. Doufám, že taky trháte a že jste též předvánočně na roztrhání.

 144. "Dominance mužů je tak trochu mýtus. Je fakt, že jsou muži, kteří vědí, co chtějí, a jdou si za tím poměrně jednoznačně, což nám může chvíli lichotit, nicméně s takovým mužem jsou pak problémy v dalším životě."

  Svatá pravda.

  Stárnu. Naučila jsem se oceňovat (a mít ráda) nedominantní.

  Před chvilkou jsem dokoukala Dým bramborové natě.
  Tyhle starý fláky jsou stejně nejlepší. (Ne happysladkým idealistickým vyvrcholením, ale stylem vyprávění. A lidskostí.)

 145. O (ne)dominanci mužů jsem právě teď měla 4hodinový rozhovor s panem Bowlingem. Zaskočil, přinesl mi vánoční dárek, všechno mi vychlastal a radil mi, jak na chlapy. Skvělý to bylo. Možná trochu nemorální: Já na revanš dala orál a padl na to i jeden umělý pórek – nikoli že by byl použit na mne pro mé potřeby, ale pes ho rozkousal na padrť. (Vůbec nevíme, kde ho vzal.)

  Tolik nemorální okénko.
  Dověděla jsem se, že oslovit chlapa třeba v autobuse je dobré a žádoucí a že to každého chlapa nakopne k dalším činům. Informovala jsem pana Bowlinga, že mu zavolám, jaké v tom směru dělám pokroky. Hoho.
  Prý hned na první schůzce mám pak říkat, že normálně muže neoslovuju, ale že jsem se zrovna napila s kamarádkou, takže to byla výjimka. Doporučil mi, že ke mně se hodí typ ajťák. Ale ne ta prakticky nepoužitelná sorta ajťáka.

  Chachá!
  Nikdy by mě nenapadlo, že z rande, ze kterého muž má sex a já ne, bych se mohla cítit takhle dobře a nabitě. No to jsou věci! Moralisté, hoďte kamenem.

 146. A to lhani (a jeste takovy pitomy) na prvni schuzce ma bejt dobry k cemu?

 147. hatifnat,
  to lhaní ženy-oslovovačky o tom, že jindy není oslovovačka? Aby si člověk zbytečně "nezadal." Jsem pro nelhaní, jak to jen jde.

  Existence toho lhaní – chachá – podporuje pravdivost mého tvrzení, že ženy-oslovovačky-baličky nebývají partnerky, ale milenky.

 148. Ještě k těm filmům-Lazebník sibiřský.
  To stojí za vidění.

 149. FilmyLiško, omlouvám se, pokud ti doporučuju něco, co už ti doporučil někdo jiný, ale vážně nemám sílu číst 182 hlubokých komentářů.

  Mám ráda například film Nauka o snech a tipuju, že by se ti možná taky mohl líbit. Surreálno tam lehce je, prolínání snu se skutečností, je to místy vážně sranda :) A ještě taky v poslední době nový Švankmajer – Přežít svůj život. To je vážně zajímavej film a mě se dost líbil.

 150. Nauku o snech už mi tu hned na začátku doporučila Eva. Ale ten film se mi nelíbil tolik jako jiné o snech.

  Švankmajera, nojo, toho ještě musím vidět!
  Z nových jsem se koukla na Černou labuť a uznávám, že hlavní herečka si zaslouží obdiv za svou přípravu a taneční výkon, ale ten příběh je dost jednoduchý, je to vlastně jen malá povídka. Vztah matky a dcery byl hezky ukázán, ale jinak vlastně nic. Pocity to ale vzbuzuje,takové štítivé, tělesné; po skončení člověk málem neví, jestli je to on, nebo se mění v někoho jiného :)

 151. Z nových jsem ještě viděla The social network; není to uchvacující, celkem "normálně" natočeno (kamera a tak), ale napínavé to je a připadá mi, že je dobrý to vidět. Dá se to ale celý shrnout do jediné věty: přátelství ničím nenahradíš.

  Taky nový (2010) Inception tj. "Počátek" byl o snech a docela dobrej. Dlouhej, ale dobrej. O snech jsem ještě viděla "Hezké sny", to není nic ohromujícího, akorát je tam zajímavé to téma lucidních snů.
  "Věčný svit neposkvrněné mysli" jsem stihla vidět už dvakrát. "Otevři oči" zatím podruhé ne, počkám.
  Ta Nauka o snech asi byla na mne už moc ujetá :) Přece jenom potřebuju pořádnou strukturu a nejlépe jasně daný závěr, jak jsem zjistila; nejsem zrovna alternativní divák, asi spíš konzervativní :)

 152. Jé, to jsem ráda, že se tady objevil spam! (ovšem smažu ho:- )
  Jinak bych si na filmové tipy ani nevzpomněla. A přitom zrovna podzimní večery přicházejí!

  Včera večer jsem viděla film Elling (už podruhé). Je to snad jediný severský film, co se mi líbí.
  Zde: https://www.csfd.cz/film/88381-elling/komentare/

  A dneska večer budeme mít jinde jiný filmový klub a bude tohle, což neznám:
  https://www.csfd.cz/film/168557-pribeh-o-uplakanem-velbloudovi/komentare/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *