Dražba ve voku

Byla jednou jedna Liška a ta už si doprkvančic potřebovala koupit nové brýle. Nejen že na těch jejích dosavadních se jeden drátek utrhnul, to by nevadilo, to není vidět, protože brýle jsou fikaně asymetrické; ale už měly tak poškrábaná sklíčka, že Liška skoro dva roky mžourala a vykukovala na svět mezi hustými rýhami, jako když kličküje zajíc mlžným labyrintem. Až se jí z toho skoro udělala vráska mezi obočím … mezi obočími … Mezi obočím a obočím. A její oči jsou z rýhovaného pohledu na svět už unavené. Součástí liščího oka je nyní rýhovka spíš než rohovka.

Ne, nechci vyzývat, abyste přispěli Lišce na brýle, ona už na ně letos skoro našetřila. A pod 15.000 jejich cena jistě nepůjde, všechny anti-pidlo-vokoviny, dostihové cylindry, odšilhávátka a pět dioptrií na dálku něco stojí. A hlavně úprava proti poškrábání. Tu Liška svědomitě zakoupila už minule. Karl Zeiss sice jinak nezklamal a jeho hvězda stále září, ale po sedmi letech už je porejsovaná a oprýskaná. A taky je to nuda mít sedm let stejné brýle.

Na brýle Lišce nepřispívejte, lidé dobří, já v nejhorším najdu na ulici dvacet tisíc nebo řeknu mámě :-) To už raději přispějte Lucince ve fantastické dražbě krásných předmětů u Modony.

Modona říkala, že na svém blogu zvětší po dražbě písmo. Abych ho svedla přečíst i já, Liška s poškrábanýma brejličkama. Úspory mohu místo za nové průhledné brýle utratit v dražbě. A to bych udělala natošup, protože všechny dražené předměty za to stojí a jsou krásné. Zrovna hned ten první – jemný pléd od squire. Jenže mně by ho bylo líto, kdyby byl v mém vlastnictví; určitě by se mi natrhnul nebo by mi ho kocour v noci ukradnul, rozcupoval a to by tedy nešlo.

Těším se, až dražba skončí. Bude pro dobrou věc a Modona zvětší to písmo na obrazovce. Jestli mi nezbyde na brýle. A když se to stane, přestanu chodit ven, protože už neuvidím, které číslo autobusu jede, a že jde zrovna proti mně pan prezident po chodníku; já ho nepoznám a on se naštve a to bude průšvih. Takže radši ven chodit nebudu, budu sedět jen u počítače. Kdyžtak prosímvás taky pak po 17. listopadu zvětšte písmo na svých blogách, ať nemusím číst jenom Modonu. Já bych si zvětšila písmo universálně na své obrazovce sama, ale ty volby jsou tam psané tak malými písmeny…

Těším se na konec dražby!

Jo prosím vás, na ty MOJE předměty č.4, č.8 a č.10 radši moc nepřihazujte, ať mi zbyde aspoň na monokl, když ne binokl; já se totiž asi neudržím a neuváženě budu dražit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 komentářů u „Dražba ve voku

 1. Liško díky za odkaz, dražení i krásné počtení ! :o)

 2. Mod, já jsem ten, kdo děkuje tobě – budeš mít hodně co dělat s aktualizacemi a organizací a dohledem, abychom se neporvali.

  A koneckonců mě už dlouho nikdo tak neinspiroval – jako ty s nápadem zvětšit písmo na monitoru – že jsem okamžitě bleskově něco napsala.

  Sláva.

 3. Vtipně napsanéDost jsem se při čtení smál. Příjemné čtení!

 4. LIŠKO PRO TVÉ KOMFORTNÍ POČTENÍ PROVĚTRÁM ZANEDBÁVANOU KLÁVESU CAPS LOCK. ŠKODA, ŽE NENÍ JINÁ, CO BY PÍSMO ZOLBŘÍMILA A NEBO DALŠÍ, CO BY JEJ TŘEBA OVONĚLA. KAŽDOPÁDNĚ TI PŘEJU, AŤ SI S BRZY PADNEŠ DO OKA S NOVÝMI SKLÍČKY!

 5. taky mě to pobavilo.
  Na dražbu přispějeme a ty to možná až tak moc nepřeháněj, ať máš na ty brejle :)

 6. jo, je to pekna drazbicka, Mod by v tom mela pokracovat neb to dela dobre. Je to napinave, zabavne a jsou tam pekne veci. O chvalyhodnem ucelu nemluve. Tak at se vsem zadari (ziskat pekne darky/penize/pocit ze zadostiucineni). x

 7. Liško, to znáš, že když zmáčkneš Ctrl a současně roluješ kolečkem na myši od sebe tak si vše v prohlížeči přiblížíš a když roluješ kolečkem k sobě tak se děje pravý opak?

  Opakuji Ctrl+kolečko = zoooom

 8. spoon,
  souhlasím. Mod má vůbec často dobré nápady a kolikrát zírám v němém údivu a obdivu, do kolika věcí se pouští.

  bo,
  ne, to neznám! A funguje to krásně a vypadá to roztomile – malinkatá písměnka i velká tučná! To je vynález! Díky!

  Taková maličkost – a jak je to potěšující! Ctrl+Z +Y, +c,+x, +v používám hojně, ale asi najdu na netu někde seznam dalších klávěsových zkratek pro Ctrl; kdoví jaká senzace tam ještě bude.

 9. Jen abyste nebyli překvapeni mou nepřítomností v sítích, vlnách a pavučinách:

  Víkend v Brně byl moc prima, měla jsem z něj potom pocit nepromrhaného času a setkání. Se třemi bloggery – prvního člověka už jsem párkrát viděla, druhého jednou a třetího poprvé.

  Včera jsem se v tramvaji probudila na konečné, dotáhla svůj (velký) díl na podávání žádostí o tři projekty, vrhla se v práci do cirkusového reje, večer si v jeho rámci zařádila se dvěma dětmi, pak ještě něco probírala, o půlnoci šla na poslední autobus. Dneska musím rychle zabalit, něco nakoupit a po poledni jedu na svůj psycho-výcvik. Takže se loučím asi na týden.

  Klidně tu diskutujte třeba o brýlích, písmenech nebo dražbách.
  Kdybyste měli nějaké tipy na tvar brýlí nebo materiál nebo barvu nebo cokoli vás kolem toho zaujalo, dejte cědět, ať mám pak inspiraci, až si konečně půjdu ty brýle koupit. Dík.
  Zatím čau.

 10. [12] – Jo, takové věci se mi stávají pravidelně, když nestíhám. A pokud jsem obzvláště opatrný, vždy se najde nějaká kočka, která to zařídí. ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *