Srdcová trojka

ZVLÁŠTNÍ ZÁŽITEK


Vešla jsem do metra na konečné, procházím po peróně a v tom jsem ho uviděla:

Krásný, široký v ramenou, tvrďák na pohled, akorát vysoký, oblý, jen ho obejmout … dnes ne sexy muž, ale odpadkový koš.

A na širokém rantlu nahoře ležela karta. Červená trojka. Zvláštní. Došla jsem až těsně ke koši, nahnula se a koukla do jeho hlubin. Žádné jiné hrací karty tam nebyly. Kdo tady kartu nastražil? Náhodný nálezce? Nebo jde o nějakou hru? Domluvený signál? Těžko. Ale bylo by to romantické. Mám si tu kartu vzít? No nevím … vlastně proč? Stačí ten zvláštní obraz uchovat v paměti – jediná karta ležící uprostřed konečné stanice na koši jako na hracím stolku. Surrealismus. Trochu mi ta situace připomněla Amelii z Montmartru. Nebo některé hry, co jsme pořádali pro děti po městě.

Tak to by stačilo, násilím odtrhnu zrak, vrátím se do reality – vytahuji z tašky knihu, kterou jsem čapla doma, abych měla něco na cestu. Radši si budu číst, než metro přijede, nebudu přece pořád brousit kolem odpadkového koše. Jak jsem vzala knihu do ruky, pootevřela se úplně vzadu a já si s překvapením uvědomila, že právě v téhle knize a žádné jiné mám jako záložku kartu! Pikovou devítku. Našla jsem ji předloni v práci, opuštěnou. To snad není možné! Taková nenáhoda! Jedna karta tam, jedna karta tady – to tak nemůžu nechat, je to jasné jako facka, je to nasnadě! Vyměním pikovou devítku za srdcovou trojku! A to jsem také učinila.

* * *

Samo o sobě to byl moc hezký zážitek, takhle v šedi velkoměsta.

A navíc ještě se podívám, co by mohla znamenat piková devítka, kterou jsem odhodila, a červená trojka, kterou jsem získala.

V TAROTU DEVÍTKA MEČŮ:

Velké starosti.
Katastrofa.
Noční můra.
Trápení.
Úzkost, panika, strach.
Starosti, výčitky svědomí, zoufalství.
Probuzení a kruté poznání.

Pozitivní významy:
Čas sklíčenosti, velkých starostí, ohrožení existence i života, doba nemocí, pesimismu. Problémy v práci, potíže s nadřízeným, obavy ze zkoušek, tréma před veřejným vystoupením. Předpověď smrti, neúspěchu a zoufalství. Posedlost nesplnitelným přáním nebo nedosažitelným cílem. Neschopnost vyrovnat se s prožitým utrpením. Pocity viny. Šok. Zlý osud. Těžká nemoc, malá perspektiva uzdravení. Interrupce. Agresivita, pravda za každou cenu, násilí, zakazování, cenzura. Trápit se sebeobviňováním – trestat sám sebe. Sebetrýzeň a sklon ke kruté sebekritice. Zážitek přímého existenčního ohrožení. Starosti a bezesné noci.

Negativní významy ani nemá cenu sem psát, když vidím ty pozitivní…

Výklad ve vztazích:
Strach z rozchodu, obavy ze samoty a ztráty partnera.
Konflikt. Nemožnost dohodnout se.
Silná hrozba rozvodu.
Rozpad vztahů, nové spory, špatné zprávy.
Prospěchářství, falešné vztahy.
Opuštěnost.
Mučivé myšlenky, trápení, pochyby.
Bod krutého poznání.
Neschopnost odpouštět.
Nenávist k sobě.
Bezohlednost.
Sadismus nebo masochismus.
Sebeobviňování, sebemučení.
Destrukce.

Toto je jedna z nejhorších karet Tarotu vůbec. Nenalezneme u ní žádný pozitivní aspekt.

Pečlivě prozkoumejte, zda jsou ony obavy oprávněné, zda nejde o pouhé “malování čertů na zeď.”

V TAROTU TROJKA POHÁRŮ:

Oslava úspěchu.
Radost s ostatními. Otevření se.
Užívat štěstí.
Kolektivní cit – „my“. Přátelství.
Vděčnost.
Dobré časy.
Nadbytek. Přebytek.

Pozitivní významy:
Potěšení. Radost, bezstarostnost, vděčnost. Šťastný výsledek, harmonické vztahy s bližními, zajímavá práce, povýšení nebo uznání. Umělecký talent. Vyléčení, uzdravení, vítězství, vyřešení problémů, hojnost. Štěstí, spokojenost, oslava. Společenský život. Radostné chvíle. Dělit se o radost. Bezpečné prostředí. Několikanásobné štěstí. Plodné pracovní období, radost z práce. Úspěšná investice, zisky. Navázání výhodné známosti, setkání se zajímavými lidmi. Příznivá doba pro rodinné i bytové záležitosti, společenské akce. Radost ze života, naplnění. Zajímavá práce, přátelská atmosféra. Sdělování nebo sdílení. Pospolitost. Tým. Přátelé.

Negativní významy uvádět netřeba, karta neležela hlavou dolů, neb byla dvojhlavá.

Výklad ve vztazích:
Spokojený vztah, láska.
Mateřství. Narození dítěte.
Svatba.
Velké štěstí.
Něco společného.
Radost, potěšení, oslava.
Společná tajemství.

Toto je velmi příjemná karta. Radujte se a slavte.

* * *

Soudím, že jsem udělala dobrou výměnu! Jdu se radovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co Liška a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 komentářů u „Srdcová trojka

 1. :D Gratuluju, nechť se Tě to teď drží! :D

 2. To je pozoruhodný zážitek. A také si vyměnila kartu rozumu(piky – živel vzduchu) za kartu citu. Také přeji hodně štěstí! Užívej si to :-)

 3. Wien, díky!
  A přeju ať rychle doběhne tvoje doba odloučení (jestli se nepletu)!

  Barčo, taktéž dík.
  Ajó, to je určitě potřeba zdůraznit – od piků k srdcím!

 4. No, toto..a pak že nic není as námi nad námi..
  Náhody nejsou, to se jen cosi tak pojmenovává. Smysl má naprosto vše, co se nám uděje.
  Líšo, a ono to ví, že jak moc se zaobíráš tím, dco a jak je a dopadne, jak ti na tom záleží.Hodně, i kdybys to nepřiznala.
  Přijde mi, že ti to laskavé cosi chce odlehčit, že ví, že to potřebuješ.
  A ukázalo ti, že není jen piková devítka v tvé knize, ale kde bys to nečeka, je i srdcová trojka. Prostě ONA JE !! A tys ji moc chtěla vyměnit. Vůbec si netroufám tvrdit, že se úplně nutně musí vztahovat k tomu, co právě řešíš, ANI NEVYLUČUJU. Ale JE a JE a JE !! Sleduj a rozhlížej se..bylo ti napovězeno a JAK..

 5. Samozřejmě, bod zlomu. Zlé, co mělo cosi naučit, se naplnilo, čas lásky a pohody přichází!
  Jenom mě mrzí, žes tam dala tu pikovou devítku. Co když přijde nějaký smutník, uvidí pikovku a ještě ho to dorazí? Víš co? Já koupím karty (když je to můj nápad), pošlu ti je a ty vybereš ty červené a zelené (nosí štěstí, ne?), rozložíš je po světě tam u vás, aby se láska a štěstí drželo nejen tebe. Co ty na to? :-) A třeba byste to mohli dělat s AH. Aspoň uvidíme, zda je hravý a romatický….. :-)

 6. no, jo leni, já bych si je mohla rozložit hned. Ono čeho se čl. drží se může víc držet i jeho a okolo..jemže to, co liška popisuje v tom je fakt dost velká síla, to není jen tak..co myslíš ?

 7. anino 6,
  ajó, trojka byla, kde bych to nečekala. Tím důrazněji se mi ukázala, to je pravda.

  Lenko,
  to mě nenapadlo! Možná se hodilo vzít trojku a devítku hodit do toho koše dovnitř. Nenapadlo mě, že ji někdo vyfásne za mne … ale to jsem nevěděla, jaký má třeba význam. Já ji předtím taky vyfásla a nemusela jsem si ji brát… Zajímavý.

  Uvidím, co řekne na tu příhodu Akční hrdina. Snad to nebude gůglit…

 8. Třeba jsi našla odpadkový koš na štěstí!
  Místo dumání o významu karet jsi do něj měla ihned skočit a zavolat AH ať si tě přijde vyzvednout.
  To by se teprve potvrdila jeho akceschopnost:-0

 9. I vy filutové, vy byste ho pořád testovali!

  … skoro jako já! :-)))

 10. (9)Liško, třeba Tvoje piková devítka – bude někomu zapotřebí – přesně tak, jak sis ji odžila Ty. Nejdou v životě jen hezký věci – to by jsme vlastně ani pořádně nepoznali který hezký věci jsou a nevážili bychom si jich. Takhle po pikové devítce přichází sladká a zasloužená odměna. :-)

 11. A vůbec mě se líbí, že si zachovala rovnováhu tohoto světa :-)Vzala sis kartu a dala na to samé místo jinou. Vůbec je div, žes ji u sebe měla. Udělalas to výborně.

 12. Barčo,
  výborně se to semlelo – a já na tom podíl nemám, já nevěděla, že mám u sebe pikovou devítku.

 13. No jasný. To právě člověk vidí jak se to všechno jen děje – jo,kolikrát to jsou věci, člověk by to prostě nevymyslel.

 14. Mno… dneska jsem jela do práce a kousek před mým autobusem umřela paní, na kraji serpentin, kousek od cedule Praha. Asi jela v novém černém mercedesu, narazila v serpentinách do náklaďáčku – dodávky (čelem do zadku) a hodilo ji to dozadu do příkopu. Oživovali ji a nepovedlo se. A pak se zas autobus rozjel.
  Někdo brblal – takové zdržení hned ráno, to ten den pěkně začíná – a já říkám: My jsme přece ti šťastní!!

  Takové krásné slunečné ráno a paní už nedojela nikam.

  Pak mi udělalo radost, po tomhle neradostném, že jsem šla do zahradnictví pro kytky, co dáme do truhlíku na terasu v práci. Krása. Barevné potěšení jsem si nesla v náručí před sebou a lidi se na mě usmívali.

 15. Líšo jo. Tohle, cos popsala- je tak trochu můj svět.Práce a civil. Smrt a život – těsně vedle sebe. Rozumím Ti.

 16. Barčo, a to ty máš asi víc smrt a život v jednom balíku, ne tak jako je teď obvyklejší tu smrt nevidět…

 17. No, někdy je tý smrti opravdu hodně. Ale o to víc právě vnímám ty úplně obyčejný věci – víc si to užívám. Přesně jak Ty píšeš, slunečné ráno, moji cestu a stromy do práce, všechny možný kytky (kochám se šeříkama v ulici kde bydlím rostou hned tři různé), spřízněný lidi kolem mě, dobrý kafe…

 18. věřím, že výhybka je v naší mysli. jestli ta karta má pomoci tu výhybku nahodit tak je to skvělá pomůcka. jen se naučit ty nástroje používat a udržovat si láskyplnou mysl s jakoukoliv kartou. určite to de.

 19. vlastne to ze jsem se konecne odhodlal jit na tu operaci bylo potom co jsem zastavil u cerstvy havarky, auto zmuchlany zepredu zezadu, zapichly mezi parezy a prikopem, nad nim bily oblaka-to mi pak vysvetlili ze je prasek okolo airbagu.
  zevnitr narek ale vysokym hlasem. tak jsem si nejdriv pomyslel no nazdar, to je vzadu dite a vepredu buhvico..
  a otevrel jsem nejdriv zadni dvere. nikdo.
  vepredu ridicka mlada holka, v soku, ale knourala takze aspon to. ale reagovala, odpovidala mi a tim se -pro mne az podivuhodne rychle- dostavala z soku. ze mne slysi. ze mne vidi, ze ji neboli v brise. dokonce se nechala i ukecat ze se nebude sapat ven ale pocka na doktora az ji to dovoli.
  jel jsem odtamtud docela rozhozenej. a hned v pondeli sel doktorovi :-)

 20. Ore, je zajímávě že k určitým krokům nás musí popostrčit podnět zvenčí.

 21. dyt je to logicky.
  clovek sam sebe nevidi. je mnohem snadnejsi videt se v druhych nez videt se primo.

 22. ratko 20
  hezký!

  ore 21,
  týbrďo, to je zážitek – z toho bych byla rozhozená později, až bych odtud odjela. Určitě dost. A takovej vliv sis z toho vzal – ad23 to máš pravdu.

 23. Zase jsme si dneska vzpomněla na tu paní, co havarovala v černém mercedesu. Achjo.

  Ale na svou červenou trojčičku jsem si vzpomněla taky; ne že bych myslela víc na smutné konce, to ne.

 24. Tak to byla dobrá výměna! Teďka už jen doufat, že to nebylo ničí smluvený znamení a žes nikomu nepřístojně nezasáhla do vývoje událostí :o]
  Ale ta piková devítka je hnusná. A to piky vždycky patřily k mým oblíbenějším karetním barvám… a devítka se taky jeví na pohled jako neškodné číslo. No, zdání může klamat.

 25. Takymi napřed nepřipadala ta devítka na škodu. Až když jsem viděla srdcovou trojku, hned ¨bylo jasné, která je lepší. :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *