Do svetrů se už nepletu

JEN TENHLE OBČAS NOSÍM…

svetr_vzor_500

Chtěla jsem svetr, kde se budou střídat pruhy různých plastických vzorů, odlišené i barvami. Zvolila a namíchala jsem je domodra a doplnila jasně červenými akcenty. Červená nesmí chybět. Bez ní by mě takový modro-bílý svetr nebavil. Určitě ne před deseti nebo dvanácti lety, kdy vznikal. Na nějaký jednobarevný nebo dvoubarevný svetr, který se dá koupit a vypadá koupený líp než vlastnoruční, bych úsilí nevynakládala. Při pletení musí být legrace z výsledku nebo radost z činnosti nebo obojí. Jinak nehraju.

svetr_pred-zad_500

Úplně jsem zapomněla, že vzory na zádech jsou trochu jiné než vepředu. Už nevím, zda to vzniklo z nedostatku nějaké příze nebo proč. Hlavně jsem se těšila na to, že mi velká kapuca se svítivou bambulkou bude vyčuhovat z kabátu. Tehdy jsem také měla jeden tmavomodrý, dvouřadý tříčtvrťák; dnes mám kratší.

svetr01_500

Máte nevídanou příležitost si uplést stejný model! Návod následuje.

pleteni-svetr-sesit1_500

pleteni-svetr-sesit2_500

pleteni-svetr-sesit3_500

Návod na kapucu možná nepatří k tomuto svetru, ale k ponču; to už nevím. A zrovna jako na potvoru tu nemám ani jednoho z respondentů, abych to zjistila. Ale pamatuju si, že kapuca je pletena vzorem se spouštěnými oky. Co to obnáší, teď netuším, ale vím, kde mám příslušnou informaci doma založenou. Kdybych to tak věděla i o některých jiných dokumentech …

pleteni-svetr-sesit4_500

 

 

6 komentářů u „Do svetrů se už nepletu

  1. Sluší ti, je moc hezký tím červeným akcentem, krátkostí a bambulkou. Tvůj kabát jsem viděla v obchůdku Pietro Filippi, jak jsme občas nějkam jukli. Koupila jsem si k tomu svýmu kabátu i černý kozačky. O víkendu to nafotíme, zapomněla jsem na to. Už musím :).

  2. Jojo, proto také upadl původně v nemilost, pro nevhodnou délku. Ale teď jak jsem si ho vzala, tak to šlo; není tak krátký, aby z něj lezl cemr, a není tak dlouhý, aby se nevešel pod krátký kabátek nebo krátkou bundu – což je dobré znamení. Taky se mi zdá míň než dřív, že opticky rozšiřuje v nejblbějším místě. Asi je to tím, že mé nejblbější místo se posunulo níž či co:)

  3. No teda, ten je parádní!! A bambulka je super :-)
    A děkujeme za návod :-)) Na první pohled mi připomíná moje návody a střihy, vždycky si je označím různýma (samozřejmě naprosto logickýma) zkratkama a šiframa a jsem přesvědčená, že až podle toho za půl roku budu chtít šít znova, zas ten návod pochopím… haha… :-)

  4. annamae,
    nějak pochopit to půjde, možná trochu jinak :)
    Návody si poznamenávám hlavně na rukavice, abych mohla uplést druhou stejnou. Ale stejně je vždycky trošku jiná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *