Kuk na Lišku!

NĚCO JAKO STREETART.

oci1-500

Jednoduchost. Pro radost.

Schválně jsem koupila jen rtěnkové-tyčinkové lepidlo. To v podstatě ani nelepí, dá se jedním vrzem odstranit. Takže nedevastuju podklad. Nikterak. Naopak. Vylepšuju ho, aby ožil.

oci2-500

V plánu jsem měla tyhle legrácky dlouho. Jenže neprodávají samolepicí oči. Jen nelepící. A nejsou zrovna nejlevnější. Už loni nebo předloni jsem si koupila pytlíček očí, směs různých velikostí – a hned jsem ho ztratila. Tak znova.

Kde jsem se inspirovala? Před lety jsem byla na víkendu od Národní galerie, kde jsme zkoušeli land art. A bylo to skvělé. Jedna starší paní dělala úplně jednoduchou věc – vystřihla kolečka z bílého papíru, načmárala do nich černý puntík a ta kolečka připevnila v lese podél cesty na různé pařezy a vývraty a vypadalo to ohromně, jako strašidla. Druhý zdroj inspirace je, že spousta věcí kolem nás vypadá jako obličeje. To znáte, asi je občas v něčem vidíte – zásuvka, přístroj s čudlíky symetricky rozmístěnými, díry ve zdi jako oči zrovna nad prasklinou, která vypadá jako pusa atd.

Tak si teď hraju. V tramvajích je spousta lákavých možností, kam nalepit oči, ale dělat to v davu lidí nemám chuť. Asi pojedu někam na konečnou, kam nikdo nejezdí… Uvidíme. A tramvaj potom taky uvidí, novýma kukadlama. A já až to zdokumentuju, přidám další fotky. Hlavně musím najít nějaký pohyblivý podklad – pivní tácek byl ideální – aby se výraz očí mohl měnit.

oci3-500

oci4-500

oko-topeni-500

.

151 komentářů u „Kuk na Lišku!

 1. Dobrý!
  Ze zamračených dělat vykulený, na obou stranách.

  PubArt nejlepší, tam to sedí :-)

 2. Jirko* 2

  Pub Art! Aha! To je dobrej odbornej název!
  Taky by mohl být WC Art.

  ruliso 1
  Dík.
  A ty bys mohla dělat Rybníkové umění, když obrážíš rybníky. Něco pomíjivého na hladině.

 3. 3
  To já dělám. Vypadá to trochu podobně jako tvoje oči. Na hladině, když plavu naznak. Bez plavek. :-)

 4. Ty obličeje jsou úžasná vlastnost lidského mozku – že je umí vidět i v elektrické zásuvce:) A ty tvoje koulecí očka jsou super! Nedávno mě uchvátily u Kalců, kde je mají ve stojanu s knoflíky a mají tam opravdu široký výběr barev i velikostí. Kdyby tě ty oči chytly, tak si tam určitě dojdi pro materiál. A já budu doufat, že na mě brzy juknou někde v našem společném akčním rádiu:))

 5. Liško, měla jsi pravdu, uzamčený blog luci….. už zase funguje…

 6. ru 4
  :-D

  psice 5
  U Kalců – už to hledám – Žitná.- Aha, proto jsem tam nebyla, je to moc automobilová ulice. Možná dobře, že jsem tam nebyla, ještě bych tam utrácela! Takže tam zajdu. :- )
  A nějaká kukadla budu směřovat na riegrákovskou stranu.

  zuzi 6
  áá, funguje, taky se tam podívám, jen co něco zasádruju.

 7. 8 zuzi
  :- ) Tak asi i dojdu pro pivo a kus zdi vymaluju. Maily pracovní rozpošlu, prádlo pověsím, světlejší okr namíchám a možná namaluju, snad i knihovničku smontuju. A kocourovi dám kachní tyčinku.

 8. 10
  Zvládla jsem jen kachní tyčinku. :- ) A smontování knihovničky. Nějak mě bolej nohy. Malířské práce určeny na sobotu.
  Ani na druhou večeři nemám chuť.

  Předtím jsem načtyřikrát klopýtala do obrkontejneru s docela velkými kusy na nošení. Předtím jsem ze dvou udělala čtyři, aby to vůbec bylo možný snést ze schodů. Vyhodila jsem pojistky (já ne, ale zásuvka s jiskřením vybuchla) a to ne lokálně, až dole v domě, musela najít, jaký klíč tam pasuje, nahodit. No a to mě nějak unavilo. Čekám na druhý dech.

 9. Liško, tohle je velké odhodlání a výkon, dát do kupy byt naplněný a zakrocmaný různými tatínkovými vychytávkami. Je to únavný kolotoč, tak to vydrž až do konce s dobrou náladou a pracovním elánem. Odhodlávám se na podzim k něčemu vzdáleně podobnému… uklidit a vybordelizovat kůlnu a zbavit se doma všech věcí, které nepoužívám a nepotřebuji. I těch některých, co mám po šuplíkách a regálech z nostalgie. Máme toho doma nějak zbytečně moc a dcera mě ještě navíc zásobuje podobnými kousky…. a protože jsme už 2x likvidovali pozůstalost po nejbližších, leží mi to v hlavě. To pak jde do kontajneru skoro vše…

 10. 12
  Taky je dobrý se stěhovat, měnit nábytek nebo dělat přestavbu podlah.

 11. Výborné je stěhování…. tedy toho, komu patří všecky ty krámy.

 12. Lisko, Zitna je sice ultra zaprasena a zaprdena od aut, ale ty Kalcovy jsou skveli! Hrozne mi to pripomina takovy ten stary modni salon, jen teda s modernejsim sortimentem:) Byla jsem tam nedavno mamce pro kostice a byla bych ochotna se tam zapomenot klidne na pul hodiny mezi latkami a spoustou “prislusenstvi”. Pak jsem si uvedomila, ze uz nam nefunguje stary sici stroj a je pred vyplatou, tak jsem vystrizlivela a odesla jen s kosti(ci) :)

 13. Na té endoře si to ale taky musíš naklikat sama, vybrat, umístit… oni ti jen dávají editor s možnostma, když si u nich budeš platit hosting.
  To je všude možně.
  Teda krom blbýho blog cézet. :-))

  Najdi si hosting, kde ti k němu umožňují reakční systém, třeba jako na té endoře (jsem tam taky s pár webama), a pak si tam něco vytvoříš takovým klikáním na výběr.
  I ten wordpress, co mám na škebli, nebo co má tady Liška, tam jde.

  Když tak ti pomůžu.

 14. Tedy pardon, když si u nich budeš platit hosting nebo hostovat ten neplacený, ale s reklama od nich.
  Mám tam tři neplacený a jeden placený web. Zatím ok.

 15. za wordpresss chtěli 2000. to ani náhodou :-)) Už jsem si dala endoru do oblíbených. Až to budu dělat… třeba setě zeptám jak na to. Potřebuji i doménu i webhosting. a stačí mi jedna strana. pouze prezentace. (co dělám, telefon a mailová adresa. to je asi statická, nevím co je aktivní.

 16. 21
  Instalace WordPressu je na Endoře zadarmo. Jako i na více jiných hostingách.

  Ale jinak se omlouvám, vzhlédnutím zpod přílivu uren jsem zblbla dohromady typy stránek s prvkama, takže stránky jsou samozřejmě startický – a dynamický.
  Pokud ti stačí statický a k tomu ještě jenom jedna, není problém ji udělat bez jakéhokoli redakčního systému, stačí jen nějaký požadavek, představa, jak to má cca vypadat, nebo nákres.

  Ale to teda píšu jen proto, že kdyby ses po svém dotazu, kdo by ti to mohl udělat, náhodoui rozhodla, že teda v nejhorším třeba i ta rulisa… :-))

  Pokud bys chtěla jakékoli rady po mejlu, máš ho.

 17. 22. jj. asi nějakou radu budu potřebovat :-) zatím se musím vyfotit, alespoň trochu důstojně

 18. Dneska jsem si zahrála na očaře – provedla jsem kontrolu kukadel. Na zastávce stále jsou navzdory dešti a ve výtahu také jsou a dobře drží navzdory tyčinkovosti lepidla.
  Na radiátoru jsou pořád, ten mám v práci vedle stolu.
  Pivní tácek jsem nekontrolovala, neměla jsem cestu do hospody u Holanů.

 19. 23. vím že otravuji, právě jsem našla tip na onebit. máš nějakou zkušenost?

  Registrace domény asi 200 czk (to nevím ještě jsem si ji neregistrovala) plus hosting plus (bez reklam) za 23 (bez DPH) czk mesíčně. Zákaznická podpora v ceně.

 20. 27
  Nemám zkušenost, ale Endora Free je hosting zadarmo i s doménou třetího řádu. A reklamy tam nejsou otravný (viz můj blog). Pokud tedy nelpíš na doméně “ratka.cz”.
  A pokud chceš doménu druhého řádu, můžeš si ji zaregistrovat kdekoli a pod hosting jen převést. Laciný akce na domény druhého řádu mívá třeba Wedos.

 21. a co je doména druhého či třetího řádu? tam je napsáno jen domména.cz

  chci si zaregistrovat průvodceregionem…….cz. nevím který je to řád. jen víím že sotjí 200 czk ročně.

 22. 30
  http://www.internetovesluzby.net/co-je-domena-1-2-a-3-radu/

  Doména druhého řádu je jen jméno a přípona.
  Doména třetího řádu je jméno stránek – název hostitele – přípona.

  Škeble, Liška, Barča i tvůj blog jsou domény třetího řádu. Za ty se neplatí. Ani je nenajdeš v seznamu registrovaných domén na cz.nic.
  Seznam.cz, endora.cz, pravednes.cz nebo cokoli.net, cokoli.eu jsou domény druhého řádu. Za ty se platí roční poplatek. A jsou v seznamu registrovaných domén.

 23. Zkusila jsem požádat o pruvodceregionem.cz – a prý je ta doména obsazená. Takže pokud jsi to nebyla ty, že sis ji už u nějakého registrátora blokla, tak si musíš najít jinou variantu.

 24. 35. mám ještě něco zatím… jakým regionem :-) ale díky moc. udělám to jak mi radíš. free. a doménu 2. řádu. ve volném čase jsme si to nastudovala. sííce jsem úplné tele na webové stránky, ale nějak začít musím.

 25. Jen si říkám, abys to doménové jméno neměla moc dlouhé. Mělo by být složeno z maximálně dvou jmen (podstatých, přídavných). Jakoby maximálně ze dvou faktů. Zapamatovatelných, výstižných, dobře napsatelných do adresního řádku i z hlavy.
  Výjimky typu “jakpsatweb” jsou opravdu spíš výjimky.
  Co vypustit slovo “regionem”?

 26. 38 souhlas.
  Taky jsem po roce na blog.cz šla na bloguje a změnila liskaryska na liska. Myslím, že ru to říkala už tehdy a to rozhodlo:- )

 27. 38. už jsem se zaregistrovala… bez regionu :-)) a jsem na hostingu free, ale zatím jsem se neupgradovala nýbrž odhlásila. Zaplatím a počkám… a´t něco neposeru-

 28. Zaplatíš za doménu, stránku na free hostingu si zatím můžeš chystat i tak. Nic posrat nemůžeš, maximálně tu stránku pak smažeš a uděláš znovu. Doménu ani hosting ti nikdo nesebere.

 29. Neupgraduj, to si myslím, že by bylo, že přecházíš na placenou verzi. Tedy pokud jsi na té endoře.
  Prostě se přihlas do administrace a zkus si tam udělat nějakou stránku poidle jejich návodu, nebo dej vědět, kdybys chtěla nějakou udělat, dá se to přes to jejich administrační rozhraní nahráním wordpressu jako redakčního systému, nebo ti napíšu stránku bez redakčního systému a nahrajem to přes FTP.

 30. Jo, a tu webovou vizitku si vlastně můžeš udělat rovnou na administraci sama. To by ti i do začátku mohlo stačit, jedna stránka se základními informacemi a kontaktem.

 31. 42. upgraduje se na free z free little (nezabezpečená verze) Tedy oboje zdarma. myslela jsem že musím čekat až do zaplacení. Ono to odkazuje na wordpress, tak vyberu zatím nějakou šablonu.

 32. 44. chce to odem ne 40 korun… tak nic. počkám až se mi doména zaregistruje, jinak mi hlásí že neexistuje nebo zda ji chci převést na endoru. no nechci… když ji tam mám. ale ještě není registrovaná. uffff jebne mi z toho :-)

 33. 44
  Vlevo ve sloupečku máš “vizitka”.
  Tam si můžeš udělat vizitku.
  Těch 40 Kč mi přijde jako nějaký blud…
  Tak zkus počkat, až se ti zaktivuje doména. A uvidíš.

 34. 46. právě, určitě počkám… těěch 44 chtěli za převod ještě nezaregistrované domén na endoru :-)) až mi ji zaregistrují tak tam bude. už jsem zaplatila :-)) takže čekat… když něco dělám jsem hrozně hrrrr. zabila bych se.

 35. V poho, pokud si v administraci omylem nesmažeš nějaké soubory v úplně jiných kolonkách, nic by se stát nemělo. :-)
  Hmm, za převod zaregistrované domény na endoru jsem kdysi taky neplatila nic…

 36. SOS elektrika:

  je možný prosimvás zapojit ledničku do kterékoli zásuvky, nebo to musí být ta k tomu dimenzovaná?
  zase jsem zaviklala tou vyviklanou zásuvkou, opět výbuch, vyhodilo to pojistky a ty šly nahodit za cenu toho, že mám odpojený všechny zásuvky v kuchyni.
  Jinak světlo už jde, jinde zásuvky taky, le bylo to nahazování na několikrát dole v domě…

  je to pravda, že pračka a lednička můžou bejt jen v některý zásuvce?
  nebo ne? nechce se mi riskovat další vyhození celý elektřiny v celým bytě.

  Jde mi o to, že oželím přehrávač, tj. vyndám ho z prodlužky a tu chci zkusit použít na ledničku. Obávám se, že ale nedosáhne až do koupelny, kde je ta zásuvka na pračku (taky s kapacitou utáhnout tu lednici; pokud to není fáma).

 37. Píchni ledničku kamkoli jinam, třeba do prodlužky. Máš všechny zásuvky dimenzovaný stejně.

 38. Nebo mám tu rozbitou zásuvku nějak upravit – odšroubovat ty drátky apak už to ty pojistky vezmou a proud půjde do ostatních zásuvek v kuchyni? – Anebo právě tohle nemám dělat a ty zásuvky by právě pojistky pořád nechtěly zapojit?

 39. nejde ani tak o zásuvku jako na okruh s jističem, na který jsou zásuvky napojené. Tedy lednička a pračka by neměly být napojené na stejný okruh. Koukni na skříňku s jističi, jaké máte v bytě okruhy (kolik jističů) a dle toho si zapoj spotřebiče. Pokud nemáš na pračku samostatný jistič, stojí za to si ho nechat udělat.

 40. 51
  fakt?
  Tak to je dobrá zpráva, protože prodlužce chybí do koupeny půl metru, do mýho pokoje bude stačit.
  Dík, jdu to zkusit. Kdyby vypad zas proud, tak sem nenapíšu, protože to vypadne i internet.

 41. Tak to je úplně super nápad, asi se toho taky chytnu :-)

  Jinak samolepící kolečka jsem párkrát koupila v KIKu, mají je docela levně, myslím i barevné a s řasami. Něco bychom měli mít ještě doma, tak jdu hledat a přemýšlet, kam s nimi ;-)

 42. Jediný, co může ve starým bytě dělat neplechu, když máš moc spotřebičů na jednom okruhu m(jednom jističi, co není moc silnej) puštěných současně. Mně třeba vypadávají jističe, když současně vařím, peču, běží oba počítače a pak pustím ještě varnou konvici. Její dvě kilowatty už jsou pro okruh smrtící.

  A když ti to vyletí všechno, nějakým zkratem/silným přetížením, tak musíš chvilku počkat, až pojistka vychladne, pak teprv zkoušet nahopdit a postupně spotřebiče zas zapínat. Posledně po vyhození jističe silnou rozbruskou mi to šlo zas nahodit až za několik minut.

 43. 54
  Hurá, lednice vrní, tak dobrý.

  Jééé, to jsem ani netušila, jak blbý je mít odpojený zásuvky v celý kuchyni. Ale když ani nesvítilo světlo po druhém nahazování pojistek, bylo to ještě pitomější.
  Ještě že vaříme na plynu a můžu si něco dát.

 44. 55 nominku
  ajoo, stačila by i kolečka, jen samolepicí štítky a dokreslit tam černě očko. Ale asi by se to hůř sloupávao, kdyby to chtěl někdo odinstalovat, než ta vypouklá očka. Jako nouzová varianta dobrý!

 45. 53
  Ratko, samostatný jistič na pračku nemá skoro žádný starší byt. Tedy žádný před nedávnou rekonstrukcí rozvpdů eletřiny.
  Ani v paneláku, naotž v takhle staré záístavbě.
  Obvykle je samostatný jistič jen na bojler a na elektrický sporák, a na ten ještě jen někdy, třeba já ho mám, páč mám 380.

 46. 56
  v tomhle bytě se tohle vypadávání naštěstí neděje. V Břevnově když jsme bydleli, tak někdy varná konvice vyhodila pojistky. To byl taky dům z 20.let, jako tenhle.

  Dík za tip! lednice už jede, hurá, stejně ale mrazáku odlehčím, dám si filé a hranolky nebo krokety. Juch.

 47. 62
  Tak gratuluju. :-)
  Já jdu nakoupit a dfobít synkovi telefon.
  A pak pudu malovat dozděný výklenky pod okny.

 48. 53 ratko
  á, ten komentář mě minul.
  Jinej okruh zásuvek to je – pračka koupelna, lednička kuchyň. Teď lednička můj pokoj, to nevím, jestli je jinej okruh než koupelna, ale asi jo, máme na zásuvky celkem 4 pojistky, na světla jen dvě.

 49. 63
  já si konečně zasádruju “okruh” kolem rozbité zásuvky a namaluju to, dám tam gauč a knihovničku. Pak můžná přijde akce “Mícháme okr potřetí!”
  Dobře pořiďte.

 50. 61. no to nemá. když se stěhovala maminka, nebo teď mladí nebo jsme rekonstruovali, tak pokaždé jsme nechali udělat jistič na pračku a jistič na sporák jako první. Tedy hned :-)

 51. Jestli mas Lisko v el. hliníkový rozvody(jakoze asi mas) tak bud rada za vyhozený pojistky.

 52. 65
  Pořídila jsem dobře, měli doprodej melounů za 3,80.
  Teda, snad jsem pořídila dobře, to se uvidí, až to mládě večer rozkrojí, ale oťukávala jsem jich asi dvacet, než jsem tenhle jakž takž dutej vybrala.

 53. 68
  Prosímtě nestraš ji, nebo to bude vytahovat ze zásuvek všechno před každým spaním.
  Klid Liško, žiju celej život po různých bytech a domech s vypadávací elektrikou v hliníku a vyhořeli jsme zatím jen jednou – od minivěže z Pennymarketu. A zásuvka nám shořela taky jen jednou, ta, co byla pár let předělaná a nikdy předtím nezazlobila a ani v ní nikdy nic nebylo napojeno.
  Ty používané vyviklané uvnitř vypálené spolehlivě vyhazují, ale nehoří. :-))

 54. A dát na jednu zásuvku třeba mikrovlnku a pračku a ještě něco,tak pak už to jen vysekat ze zdi a děkovat osudu,ze nemuseli hasiči přijet na celej barák.:-)

 55. 71
  To nesmíš mít v jističích místo pojistek hřebíky víš. :-)
  Ti říkám, mám na jednom okruhu ledničku, myčku, mikrovlnku, digestoř a varnou konvici – a v pohodě to stíhá vyhazovat.
  To mi lítá jen okruhovej jistič.
  Když i peru a vařím, letí celej byt.
  V Ch. nám hořela zásuvka, ačkoli elektrika přetížením nikdy nevypadla, rozdělená do daleko víc okruhů a s jističi sdostatek dimenzovanými.
  Je to spíš otázka přiměřenosti jističe, ne materiálu drátů.

 56. Saule
  a mám tu zásuvku nechat bejt (mě překvapilo, že vybouchla i podruhý), anebo odšroubovat ty drátky? Ona už beztak trčí, zasadit na místo ke zdi po druhém výbuchu už nejde.

 57. 74
  Nic s ní nedělej, dokud nemáš novou, maximálně ji přelep něčím zvenčí, aby sis do ní nesáhla.
  Pak, až budeš mít novou, zavolej Klokana, jestli by ti ji nevyměnil.
  A teprv pak kolem ní vymaluj.
  Teď tam s ničím mokrým okolo neštrachej.

 58. 73:
  “V Ch”
  No jo,tak v Chánově šlo všechno:-)
  A ty to máš v hliníku,nebo uz v mědi?

 59. nominek 72
  To je za 20 kč 20 vočí.
  Těch mých za 40 píšou 20 ks, teď se dívám, ale nevím už, jestli to nebylo 20 párů. Asi ne.
  Takže Stoklasa vede!!! A má prodejny různě, tak to jde koupit na místě.
  Díky.

 60. 75
  Pokud se Klokan do elektriky bojí a nikoho jinýho třeba z řad sousedů nebo kolegů nenajdeš, investuj do elektrikáře. Je to práce na deset minut aji s tím, že mu upadnou šroubky a bude je hledat pod ledničkou. Ale ty sama drátky neodpojuj.

  Pokud by ses do toho přeci jen pustila, musela bys je jeden po druhém hned po odpojení olepovat izolační elektrikářskou páskou, aby z nich nezůstal ani kousek oholený, “živý”, a dávat pozor, aby se ti nedotkly navzájem mezi sebou (i při vyhozených pojistkách).

 61. 79
  Tak až zaštracháš a vyhodíš si zas celej byt, nediv se a počkej, až ti to uschne. :-)

 62. 74,75
  Odšroubuj drátky ,mokrýma rukama a vyčkej do příjezdu Ru na poskytnutí masáže srdce:-)

 63. No, a teď jsem kvůli plácání o elektrice zapomněla dát prát prálo na noční proud. :-))

 64. 82
  no, takže neodšroubovávat?
  Náhodou právě v kuchyni ru jsem dostala třikrát ránu. A to byly zásuvky odšroubovaný. Aha. Takže to nechám bejt sešroubovaný.

 65. 78 jo.
  Zkusím zjistit (po víkendu), jestli správa domu opravuje takový věci na vl. náklady.
  Že bych to neplatila. Protože asi za dopravu by to bylo několik set a zákrok chvilka. A Klokana, jojo.

 66. 86
  To ber s nadsázkou, to plácání, jakože mluvení, a skutek utek. :-)

  85
  Přesně tak, v kuchyni ti to nakopalo, páč to bylo odšroubovaný a nezaizolovaný tou páskou.

 67. 87
  To záleží, odkud ten eletrikář pojede. Podívej se do nějakých místnočtvrťopražských infonovin, zlatých stránek nebo podobnýho seznamu, určitě tam najdeš elektrikáře, co bydlí někde kousek vedle tebe.

 68. 87
  Správa domu tohle nejspíš na vlastní náklady neopravuje, nájemníci mívají spoluúčast u podobných drobných oprav spadajících pod opravy z opotřebení. Ale možná ti pošlou nějakýho smluvního elektrikáře, což tě ve výsledku může vyjít daleko dráž, než když si někoho domluvíš sama.

  Já si nedávno nechala měnit jednu zásuvku a přemísťovat (nezasekávanou) druhou elektrikářem, co to sem má 15 km, a sakumprdum mě to stálo tři stovky.

 69. No je pravda,ze zásuvky možná hezky prskají a hoří,ale na zabití to není.
  Kdysi mne pan instalatérský mistr zapůjčil elektrikářům.
  Házel jsem po nich požadované nářadí tak ze dvou metrů aby mne nezelektrizovali.
  Pak po par pivech a jakési sázce mi za mého souhlasu tím pivem nejen polili,ale strčili i prsty do zásuvky.:-)
  Jen to tak lehce zabrnělo.:-)

 70. 91
  No tak já jako něco málo přestříletá strčila do zásuvky skobičku a měla jsem černou půlku dlaně.
  Pojistky to tehdy taky vyhodilo. :-) Naši vedle v pokoji prý současně při tom uslyšeli, jak jsem vykřikla, a pak už jen ticho. Totálně mrtvično. A pak se jim děsně ulevilo, když jsem začla řvát znovu, jak na lesy.

 71. I když – nemusí. Myslím, že nemusí.
  Tudlevá si sáhl Adam do rozdělané zásuvky, co jsem mu omylem nahodila, a zařval, ale pojistky nevypadly.

 72. 92,3:
  To byla jen taková nostalgická vzpomínka:-)
  Ale elektrikáři nasliněným prstem zkoušeli šťávu běžně.

 73. u nás 750 CZK samostatný okruh s jističem a zásuvkou :-))

 74. Do srdce jsem jim neviděl,ale prý jednoho ta zasuvka a nízký napětí nakonec zabilo.
  A to byl ještě hasic,kterej zachranoval vodáka.
  Jenže stal ve vodě a už neměl strach.

 75. 99.101.
  To určitě neměli.
  jak se kloktá srdce?:-)

 76. 97, 101 prý se taky musí vědět jak a prý se dá do jisté míry vypěstovat či zdědit určitá odolnost.
  A taky může mít pravdu Liška, že je to sice malá, ale opakovaná zátěž na srdce, takže jednou pak… třeba ve vodě…

 77. 103. ani ne, ale musím vypisovat doklady :-))

 78. A mně došla bílá.
  Tak se umeju a pak asi nedojedu někam na kraj metropole pro další. Už se mi nebude chtít. A radši nakupuju v malých prodejnách při cestě, takže je to jasný. Nějakej Baumax, Obi nebo Hornbach ať se jsou vy-.

 79. ještě ad elektřina, neurgentně:
  pletu se, když mám dojem, že ty nové žárovky prd vydrží?

  Praskla mi za poslední 2 týdny teď třetí! Z toho dvě tam byly max. dva měsíce.
  Jdu to napsat sem, rozsvítím – a prd, jedna miňonka v lustru je taky kaput.

  Náhradní došly.

 80. 107
  Koupila jsem dneska dvě piksle bílé Het Klasik v Teta drogerii. Asi nejbělejší nejlepší bílá v ještě únosné cenové relaci. Jednak je teď obecně akce od Hetu, ta velká 15+3 kg stojí kolem 550 Kč, a jednak je v Tetě teď akce – 20 % na celý nákup, takže ve finále vyjde 18 kg kvalitní barvy na 440 Kč.

  Ty laciný bílý – otírající se našedlý – už jsem měla mockrát, Het jen jednou a už si chci domů dopřát i na ty svý starý křivý zdi jen to hežčí.

 81. 108
  Nevím, jak nové žárovky, ale vím, že třeba poklesy v síti, kolísání napětí a časté zhasínání/rožínání žárovkám dobře nedělá.
  A miňonky obecně stojí za prd a odcházejí rychle.

 82. Het, aha.
  Já asi udělám vyjímku a pojedu do tramtárie, protože jinak ztratím zítra celý den, bez bílé. Potřebuju ji dát trochu i do těch barevných.
  Netušila jsem, že autobus n konci naší ulice jezdí v sobotu večer každých 7 minut! To je luxus.

  Jestli je ten Het akryl, tak ho vezmu.
  A mohli by mít i žárovky! Cestou vezmu chleba a bude.

 83. 108. nevím co jsou miňonky žárovky (u nás se miňonky jedly), pokud praskají tak je chyba v síti… asi jak ti kolísá napětí a proud v síti tak praskají i žárovky.

 84. 112
  Miňonky jsou malé žárovky s malým závitem, dřív klasicky kapkovitého tvaru. Dneska už i ty minizakroucené.

 85. 112
  Ratko, ty když něco nevíš, proč se napřed nepodíváš do vyhledávače, než položíš dotaz/oznámíš, že něco nevíš? Vždyť bys to věděla v tu ranu.

 86. Het má pro mě moc vysokou bělost.
  Na části kuchyně jsem dala 91% a jde to, teď mám 86% a je to podobný, víc nechci, i takhle to svítí oproti stropu. Na kterej kašlu. Malovat strop v kuchyni by znamenalo zacákat ty tátovy výtvory na zdech.

 87. Já ho chci, neb čím jsme starší, tím hůř vidím a tím víc mě deptá šero. :-.)
  Akrylové barva je Dulux. Už jsem to našla. Tu zvažuju do předsíně, kvůli otěru a omyvatelnosti. Aspoň do výše lidské postavy.

 88. Můj táta taky zavrhuje Het s tím, že nemá rád tvrou bílou. Když jsme malovali tenhle byt před sedmi roky, prosadil mi sem tu bílou 86 %, že je příjemnější, a pak jsem ho tu nechala a šla do práce, že mi udělá ty modrý kusy zdí. A i jsem řekla, že chci modrou sytou, štyclou do fialova, jako jsem si namíchala kdysi v pokojíčku.
  Když jsem přišla domů, hrdě mi nahlásil, že mi udělal takovou příjemnou lehkou modrou – no, neprotestovala jsem a poděkovala, ale udělal přesně tu, co jsem nechtěla, protože jsem tušila, že vybledne do nemocniční modrzelené. :-) Taky vybledla, a už jsou na ní i pruhy úplně vyšišované, a proti té ne úplně bílé zdi je to ještě mepříjemnější studená modrá. A ta zeď působí hodně zašle.
  Tak až bude “po topení”, pude. Ta modrá. Bude všude tvrdá bílá, páč tatínek už sem asi beztak nepřijede.
  A až budu definitivně vědět, kam přijde kterej nábytek, tak na tu tvrdou bílou něco namaluju třeba šedou. To se ještě uvidí.

 89. A udělám tou tvrdou bílou i tu předsíň, co se před sedmi roky nemalovala a je furt tak ukrutně žlutá. Tu jsme s maováním odkládala že dokud se do bytu v zimě chodí zespodu ze sklepa z kotelny, tak to nemá cenu. Teď už se s rukama od popela chodit nebude, tak už můžu vymalovat i předsíň.
  Jen dole něco pruhem kvůli otěru… jsem ještě nevymyslela úplně co…

 90. Jsem zde, akce od východu bytu do příchodu trvala 100 minut, to je skvělé. Na to, že jsem vyšla v půl deváté v sobotu večer a jela až na kraj města na sever, to je bezva. Mám svůj 86% Remal plus.
  A nějaký žárovky. Hodila jsem pak na ně v batohu pivo, tak snad nevadí :- )
  A sádru do zásoby mám a taky jsem si vzala tmel malinkej kelímek za stovku, hm. Dalších 600 v háji.
  Barva mě nemrzí, ale abych kupovala každý měsíc čtyři žárovky, na to teda fakt nemám v rozpočtu místo.

 91. 120
  nemocniční modrozelená, tu jsem si kydla nad sporák, chtěla jsem modřejší tyrkys a v nejbližší době to přebarvím. Až namíchám ten pravý odstín. A ten se míchá blbě.

  Já ji mám teda hodně sytou, téměř bez přimíchaný bílý.

 92. 120
  ke mně tatínek už taky asi nepřijede :) Takže se ho nemůžu zeptat, jakou zlatou dělal pozadí těch rytířů v kuchyni. kousek se odloup. Mám dojem, že takovou tou zlatěnkou, co byla v oranžový papírový krabičce, prášková. Váhám, jestli odlupek zabarvit třetí verzí svého kru, anebo si koupit tu zlatěnku. (Nebo se po ní podívat ve špajzu, jestli nezbyla.)

 93. 125
  Já ji fakt míchala z modrý a nějaký fialový, tehdy před desítkami let.
  Taky jsem tam pak měla fialový šmouhy, jak jsem to blbě rozmíchala.
  Tak jsem na to pak dala váleček – stříbrobílý kočičí ťapky. Bylo to docela hezký a něžný, a přitom sytě modrý. :-)

 94. 126
  Škoda, že nejsi blíž. Zkusila by sis něco z těch náhražek zlata, co mám v práci.

 95. 128,130
  dík.

  129 vida, nešlo to do neschválených.

  127 to zní zajímavě, jaký byl výsledný odstín, jako švestka zapudrovaná?

 96. Normálně jsi mě nalomila, jestli těch 95 % bělosti nebude moc. Ale zas si říkám – ono to beztak časem trochu zajde, v kuchyni to taky ze začátku zářilo a teď mě už víckrát napadlo, že to mohlo bejt bělejší. Tak uvidíme. Zatím to za radiátorama natřený starým standardem 81 % vypadá mírně zašedle. Ale nechtěla jsem plácat drahou barvu na místa, co nebudou vidět.

  Snad to u mě v pokoji tu tvrdou bílou unese a nebude píchat do očí. Jenže když já ještě nevím, co tam časem pořídím za nábytek místo toho po šéfovi zděděnýho, pomalu už se rozpadajícího. Tak ani nevím, jak to barevně naladit, aby to ladilo i do budoucna.
  Když tak holt budu muset konečně nechat udělat ty fotoplátna na zeď. :-)

 97. ru 133
  asi to nebude moc, protože mezi 86% a 91% bělostí na zdi tady nevidím prakticky rozdíl, navazuje to. Takže dalších 5 % proč ne.

  Bílá bude dobrá! Kdyžtak to doladíš vkusným barevným pruhem :- ) potom, jako já tady přemalovávám modrej na tyrkysovej a na okrovej, hoho. Teda ještě to teprve definitivně přemaluju, protože nakonec to chtělo ten strop vybílit taky, v části kuchyně, kde se vaří, aby nebyl k tý tvrdší 86% bělobě na zdech moc teple narůžovělej a ošuntělej. Takže dnes jsem jela strop! A pak teprve dojedu modrý kousky, ty se tím definitivně zapleskaly. Okr se nezapleskal, ale stále čeká na třetí verzi :- )

  tyjo, chtěla jsem si pak navečer u mámy v nemocnici něco zapsat a nějak se mi ta ruka klepala nebo co! (A to já jsem občas malovala i levou.)

 98. Jo, strop je nejhorší. Nevadí mi pleskat se s obkružováním vypínačů a oken a topení a kdečeho, ale malovat si na hlavou je mi děsně protivný a je to i fyzicky namáhavý.

 99. Ha, už jsem to odhalila – ono není procento jako procento!
  Třeba Primalex to udává v % BaSO4, ale Het v % MgO. Primalex tvrdí, že nejvyšší stupeň polární bělosti je min. 92% BaSO4, Het tvrdí, že je to 97 % MgO. Remal uvádí jen procento, ale nepíše čeho. Ale nejvyšší bělost udává 93 %
  A někteří neuvádějí procento vůbec ničeho a mají klid.
  Takže víme co? Víme prd. Jen víme, že ani já ani ty jsme si nekoupily tu úplně nejpolárnější nejbělejší barvu. Naštěstí. :-))

 100. http://www.barvyteluria.cz/vyhledavani/f0?q=%22belost%22%22barev%22%7C%7C%22poradna%22&models=advisebureau.advisebureaucomment

  No a tady když si přečteš, co odpovídají lidem na dotazy, tak je to totál bludno.

  dotaz:
  “Dobrý den, jak se mám vyznat v Bělosti malířských nátěrů? Het má podle MgO, Primalex BaSO4 a REMAL má uvedenou jenom bělost v jaké je to normě, nebo jaká je jaká , jak se v tom orientovat.Děkuji.”
  odpověď:
  “Jedná se o různé zkušební metody hodnocení bělosti, hodnoty nejsou srovnatelné. Malířské barvy Remal jsou porovnávány podle MgO, čím větší hodnota v procentech tím nátěr bělejší. Nejbělejší je Remal sněhobílý, bělost 93%.”

  dotaz:
  “Dobrý den. můžete mi sdělit jaká byla bělost remalu standard vyráběného asi před 4 lety. použil jsem zbylý nátěr letos pro nové malování a současně si koupil nové balení. zjistil jsem, že nový výrobek má podstatně nižší bělost. kterým výrobkem ze současné řady mohu dosáhnout stejné bělosti. potřeboval bych opravit malbu po výměně dveří.”
  odpověď:
  “Dobrý den, výrobek standard se vyrábí stále podle stejné receptury. je vyráběn z těžených surovin, které částečně mění svoje složení a ovlivňují bělost, výraz produktů z nich vyráběných. vliv na vnímání jiného odstínu může mít i jiná struktura omítek okolo dveří, proti původním, \”zestárnutí\” původní malby. pro sjednocení vymalujte celou stěnu, ve které jsou dveře.”

  Takže procenta hoďme za hlavu, těžené suroviny budou pokaždé jiné bez ohledu na etiketu na kbelíku a ještě ke všemu stárnutím omítek malba prý zesvětlá.
  No potěškoště, kam se na to hrabou křížky z Lídlu. Jdu spát a už si nedělám hlavu, bílá bude hezká tak jak tak a fotky na plátnotisk už jsem si nějaký vytipovala.
  Brounc. :-)

 101. ru 138
  :- DD

  Já mám jen takovou čerstvou zkušenost, že Mistral s 91% bělostí byl stejně bílej jako Remal s 91% bělostí (myslím, že měl pikslu do oranžova). A Remal Plus s 86% bělostí (černo-fialová piksla) se mi jeví plynule navazující na tu 91% bělost.

 102. 138,140
  ale když se kouknu na extra kousek dělanej jen tou 91% bělostí, připadá mi hodně bílej, víc než těch 86 % kus vedle, kde je ale horší osvětlení, takže nevim.

 103. Milá paní, to je ženyjální.
  Možná to zkusím taky.

 104. Paní Ruliso,
  omyvatelné barvy ať již lakové, akrylové či jiné NEPOUŽÍVEJTE.

  To, že jsou omyvatelné, znamená, že nejdou smýt vodou a že na nich nic vodorozpustného neulpí. Nic – to znamená ani žádný další malířský nátěr. Nedá se to přemalovat – když už to člověk nechce, musí omítku otlouci, nahodit nový štuk a teprve ten pak znovu natřít.
  Myslete i na ty, kdo budou ten byt užívat po Vás.
  Není nic horšího než “omyvatelné barvy” v bytě na zdech.

 105. 144
  Omyvatelné barvy v zátěžových prostorách se používají vcelku často, zvláštní, že by se pak musely otloukat i s omítkou… Když budu hodně namáčet shora, tak, aby se nacucala zeď nad pruhem omyvatelným a odsud i pod něj, tak by to mělo pustit s vrstvou těch nátěrů předešlých, ne?
  Třeba u extchýně to mají v baráku skoro všichni, a přitom je to dům městský, nájemní. A nechalo jim to tam dát město, i do předsíní, i do koupelen a záchodů. Já mám byt svůj, a kdo si tam co bude dělat po mně je mi tedy úplně šumák, ať tu zeď třeba zbouře, žejo.. Nicméně, zvážím, že jsem povaha neustále něco vymýšlející, nějaké změny, tak kdybych se zas někdy rozhodla pro nějakou stran předsíně…
  Tak to třeba vytapetuju omyvatelnou tapetou.
  Tapety se odsekávat nemusejí, Ty buď pustí, nebo tu omítku vemou s sebou i bez sekání. :-))

 106. 144
  Ale třeba je to dneska s těmi moderními omyvatelnými barvami už jiné než s těmi dřívějšími, lesklými, které známe ze škol a jídelen:
  http://www.bal.cz/otazka/1m68-omyvatelne-barvy-vyhody-nevyhody/1t

  ale spíš je pro mě s vykřičníkem, že tyhle barvy jsou prodyšné (logicky, ale člověk to v prvním momentně nedomyslí), a tudíž silně přispívají k vzniku plísní ve zdech.
  http://www.mojestarosti.cz/poradna/byt-dum-bydleni/pokoje/omyvatelna-barva-na-zdi-zkusenosti.html
  A to tedy si v tom starým baráku nad nevytápěnými sklepy připěstovávat nechci.
  Takže tapety.

 107. 146
  oprava: …že tyhle barvy nejsou rodyšné…” nebo “jsou neprodyšné”, už nevím, co jsem chtěla přesně napsat.

  Píšu na pracovním noťasu a děsně to drhne, někdy čekám i půl minuty, než naskočí celý text, co jsem naťukala, a spousta písmenek nebo i kusů slov je po takovém čekání vyapadlá, opravuju furt a holt slova, co nevypadají vypadlá, pak přehlídnu. .-(

 108. 143 Milane
  díky, zkuste taky, to je nápad!
  Dnes večer jsem chtěla zkusit zas, ale zjistila jsme, že jsem si zapomněla oči v jiním zavazadle :(
  (Naštěstí ne ty vlastní.)

 109. Milane,
  znelíbené omyvatelné nátěry se rozhodně neotloukaji s omítkou, nýbrž škrabou. Štuk se nenahazuje, ale natahuje a následně hladí. A rozhodně existují mnohem horší představy než omyvatelný nátěr v bytě. Například bolavej zub.

 110. E.N. 149
  Potvrzuji, začíná mě zase po roce zlobit zub, co byl podruhé zaplombován. Asi bude umrtven. Až dojdu k zubaři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *