Metody a omyly

A JE MI ZIMA.

Zajímavé je, že tohle se děje pravidelně v neděli, hodně nedělí v řadě. V neděli je mi líp než v jiné dny. Je to tím, že vnímám podvědomě, že je konec týdne, něco končí, uzavírá se, to je úleva – a to udělá úlevu i fyzického stavu? Jediná další možnost, která mě napadá, je, že to dělají mí spolufarníci tím, že v neděli na mě myslí. Taky metoda.

To je mokrá metoda.

A nyní metoda studeného nápoje:

Metoda vnitřní a vnější abstinence je určitě zajímavá. Dál tu máme trpělivou metodu čekání, až mi bude líp, nebo metodu smutného odpočítávání, že mi bude zase naprd…

Metoda ryb je uplatňována nejen v mém notesu. No podívejme se!

Takže ryby cajk a dechové cvičení jako poslední záchrana.

.

14 komentářů u „Metody a omyly

 1. Nedávno jsem četla o potopách v Itálii a byly tam fotky z Forli. Tamtudy jsme kdysi jely se žirafkou. Vzpomněla jsem si. A nebylo to dokonce tam, jak nám spravovali brzdy?
  Třeba to budeš mít někde zapsáno. U toho článku byla fotka z nějakýho autoservisu. Možná z toho našeho?

  Jinak na tebe myslím dost často. Vzpomenu si obvykle, když mi je dobře, ale zatrápí mě nějaká pitomost – a v tu ránu mi vyskočí: “A co Liška? Měla bych být děčná za všechny ty dary, co mám, za to minimum starostí a bolesti (nějaká artróza.. pfff…)”

  Včera jsem lehla doma do své postele (ne do postele u Pavla, ta má strašně měkkou a proleželou matraci, už rok vyjednávám výměnu, že si ji i zaplatím sama, ale problém je, že bych nejspíš netrefila stejnou výšku matrace jako u té druhé a schod tam nechcem ani jeden) – a v té mojí posteli mi bylo tááák blaze… Už jsem skoro usínala a vzpomněla si na tebe. Jak strašný to musí být tak strašně dlouho nemoct blaze usnout, spát… Jak moc bych ti přála nejvíc ze všeho nejvíc tohle… Člověk nepotřebuje kdovíjaký speciální věci, vlastně ani to jídlo a pití, ani zvládat kdeco fyzicky, ale spát, klidně a bezbolestně se propadnout do spánku a spát… To je potřeba životní.
  Moc moc ti přeju…

 2. ru,
  paradoxně zrovna teď asi dvě hodiny skoro spím, přitom si dávám polívku k obědu a chodím jak ve spaní. Takže teď si jdu lehnout.

 3. Už jsme to našla, u tebe v komiksu. Ne Forli, Marotta se jmenovala ta vesnice opravnou. Ale na Folri tam všud efirt byly nějaký ukazatele. A my tam nechtěly. :-)

 4. A já si na Lišku vzpomněl…na dejvické nádražce.
  Náhodou jsem se tam v sobotu ocitnul a byl jsem z toho paf, to je ještě stylovější knajpa, než naše Ponorka.
  A Staropramen za 35!
  https://www.kudyznudy.cz/aktivity/nadrazni-hospudka-dejvicke-nadrazi
  Toš se Liško dej rychle dohromady, vem rybičky do pytlíku, dáme si je tam do půllitru a můžeme společně slavit uzdravení!

 5. Saule,
  jo, tam je to dobrý!
  Tam už mám jedno setkání s kámošem domluvený, až mi bude líp.

  ru
  senza piombo!

  Achjo, mně je zima. Ale dneska je mi – ťuk ťuk ťuk – celkem slušně. Zatím. Uvažuju, jestli si barvit hlavu teď, nebo až někdy zítra. Asi zítra, když je mi ta zima.

 6. A přišli hlavy pomazané s nějakým řešením? Nebo nechají Lišku dál takhle trápit?

 7. Soňo,
  řešení mi posunuli zase o týden. Takže v pátek 2.6.
  A mám od kamarádky soukromý kontakt na nějakého úžasnáka z jiného centra bolesti. Tomu mám volat ve čtvrtek. Tak to jsem vděčná.

 8. Ahoj Liško, tak super že je líp, dnes z toho příspěvku probleskuje naděje. A docela to vypadá, že než se ta “rada starších” konečně sejde, pomůžeš si z nouze i sama… jak se říká …co si neudělá člověk sám atd… :).

 9. zuzi
  no já toho sama moc neudělám. Čím dál míň. A je furt stejně, ted v těchto dnech se snažím sbírat odhodlání, abych se furt necítila jen jako nemocnej, jako ležící, bojím se totiž toho, že bych zůstala trčet v nastavení oběti, trpící, která nic jinýho nedělá a nemá jiný cíl ani budoucnost. Z toho nastavení mám strach.
  A v příštím příspěvku bude foto profesora! Ryby mě přesvědčily.

 10. Liško, to co jsi napsala o tom nastavení je závažné, tvůj každodenní boj už trvá tak dlouho ale … to že si o tom píšeš “komiks” (to zní divně .. komiks) a jsou tam dvě růžové kamarádky (od koho máš ten sešit?) je pro tebe skvělá terapie. Jen mám vždycky obavy když jsi dlouho pryč a neaktualizuješ komenty. Ale dnes je to jiné. Reaguješ. Proto mě napadlo, že už je to lepší s tou energií a bolestí. Na fotku se těším

 11. Abstinent vnější mě moc pobavil :-) A liška jako mořská panna je taky moc dobrá (úplně to sedí teď k těm hádanicím o černošku, která hraje malou mořskou vílu, ale to je zase úplně jiné vyprávění). Tak každopádně moc držím palce s úžasňákem z jiného centra bolesti!

 12. Ty te teda napinaj jak gumu od spodaru! Bezva s panem Uzasnakem z centra bolesti, tam by mohla byt velka uleva oproti te pani, co ti je ochotna predepsat jen to samy a neudela z toho ani ukrok jinym smerem. Mozna je to fakt jen o lidech a nakonec z toho to centrum bolesti vyleze jako ucinne reseni. Drzim palce na vysetreni, snad uz budou stroje nalestene a nakalibrovane, at se to zacne hybat i s resenim priciny.

 13. To “centrum bolesti”, to zní tak divně….
  Jako mučírna, nebo salon sadomaso :-)
  Ale jestli ti tam pomůžou, tak super

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *