Prostě doma

KDYŽ SI UKLIDÍM, TO SE MÁM…

unor_tyna 007_500

unor_tyna 006_500

unor_tyna 013_500

unor_tyna 012_500

unor_tyna 011_500

unor_tyna 008_500

unor_tyna 010v_500

unor_tyna 001_500

unor_tyna 032v_500

Sluníčko zasvítilo, upekla jsem bábovku, nadýchala jsem se čerstvého čisticího prostředku a jak to všechno je hned hezčí. Byla sobota. A včera bylo úterý. To jsem si z nočního stolku odklidila i šperky a korálky a poskládala je zpátky do krabiček.

Zase po nějaké době se koukám na svůj pokoj – trochu i z pohledu feng-šuej – a vidím, že ještě udělám malé změny: Bubínek si dám ke dveřím, možná seženu něco estetického na odpadky také ke dveřím, asi už sundám svůj duchovní obrázek s názvem Velký pátek a místo něj vyrobím něco jiného a tamhle na tu stěnu si nalepím dvě velké fotky vody (samozřejmě wa-shi páskami, mám objednáno několik nových); možná svou novou stojací lampu přeměním z kytičkové na jinou, asi šedou, a koupím šedý přehoz na pohovku; ale kam dám kytičkový širm … sotva začal nový čínský rok, prostor se hlásí o změny.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A OBRÁZKY:

Fotky z dřívější nory

Barevné fotky vody si dvě vyvěsím

Velký pátek a další obrázky (Abeceda mé ulice mi visí v práci)

Něco visí jen krátce a ani není vyfoceno

Monotypy na zdi

Barevné básně bývaly na zdi dlouho, několik let

Před rokem jsem přestavěla pokoj a psala o feng-šuej

Příspěvek byl publikován v rubrice Zákoutí a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Prostě doma

  1. Ano! Bez špuntů je život těžší. Zároveň samotný libozvučný akt odšpuntování přináší radost do života, uvolnění. Je s podivem, že v knihách o feng-šuej se nehovoří o tom, jak špunty dodávají živost, čchi patřičně rozproudí a vůbec jsou záslužné, ať se nacházejí v jakémkoli sektoru domácnosti! Vzhledem k materiálu by měly být asi na východě a jihovýchodě, také na jihu rozhodně vykonají službu :-). Já je mám na severovýchodě v sektoru budoucnosti, tak doufám, že budoucnost nebude špuntů prosta!

  2. No a teď nejsem doma. Vydávám se na celodenní pracovní poradu i s přespáním. To bude noc s někým na pokoji s mým kašlem a rýmou. A v noci se mi zdálo, že jsem naší lani řekla: “Ty krááávo nebeská!”
    To nám ten čtvrtek pěkně začíná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *