26 komentářů u „Temná vrána

 1. Taky se domnívám že člověk je transcendentní :-) supr úvaha o vesmíru

 2. Ad zívat a ozývat:
  Jsem ráda, že je to odlišeno i/y, protože to tak cítím (i když časová a příčinná souselednost byla bezpochyby v opačném gardu). Zívání je výrazově, hlasově i hubopohybově i intelektuálně plošší, užší.
  Tedy měkké i.
  Ozývání se má daleko širší spektrum tónů, výrazů, jde z hloubi duše člověka, je pocitově širší, hlubší.
  Tedy tvrdé y. (Vidíš ten ocásek dolů, do hloubky, a ty pacičky nahoře od sebe, do šířky?)

  A nejlepší je, že až teď jsem si opravila překlep v první větě – měla jsem tam “ozívat”.

 3. A vráně zkus vysvětlit, že v černé díře je všechno naopak, takže nás slunný svět se tam sice promění v černý, ale černá vrána bude bílá.
  A ta mrcha dá s tou propagací pokoj. :-)

 4. 2,4
  zajímavý dojmohled. Mně je jasné zívat jako zet, něco rozevřeného, vytlemeného, roztahlého, takže dlouhé i se mi k tomu hodí.
  Ozývat mi připomíná podobné tvary jako pozbývat. Liška se sice na obrázku ptá, proč není stejné i/y v těch slovech, ale neptá se proto, že by chtěla, aby se ta slova psala stejně. Ptá se proto, aby na to mohla odpovědět, až si ověří etymologii těch slov. Což učinila.

 5. Liško, mě ten tvůj komiks připomněl seriál Okna vesmíru dokořán.

 6. 7 barčo
  :- DD
  Ten byl ale o dost erudovanější!! Ten byl skvělej a ta jeho úvodní melodie taky, pořád si ji pamatuju.

 7. Však ten tvůj komiks je taky skvělej a má duchovní přesah! :-)

 8. Já nevím, myslíš, že je ta demonstrace bez efektu? Nebyla jsem tam, ale na další kolo možná profackuju a porazím všechny své nepříjemné pocity z davu a půjdu tam taky. Zas jak jinak dát najevo, že tohle už fakt není stravitelné? Ve Francii by z toho byla celodenní stávka. Tím se nechci zastávat žlutých vest, jen, že jsme v něčem trochu zaprdlí. A kdoví, jak je to s tím vesmírem. Třeba převládne černá hmota, a pak to řachne a vznikne zase novej, lepší:) Kéž by to tak bylo i s politickým vedením ČR, abych se přes oslí most dostala zase zpátky:)

 9. Psice 10
  nešla bych demonstrovat proti ministryni, protože ji jmenuje vláda, ne já. Kdyžtak bych šla demonstrovat kvůli tomu předsedovi vlády, to se dá asi pořád :- ) a z více důvodů, ale za mě ne kvůli tomu, že si vybere svoji ministryni.
  (Jestli jsem teda pochopila ten smysl demonstrce, přiznávám, že jsem se o to nezajímala už předem, což je blbý, ale věděla jsem předem, že nikam nepůjdu.)

  Zdá se, že jsem vůči babišovi asi už rezignovala, bohužel, jen čekám na změnu poměrů, protože nevěřím, že ji přinese demonstrace, věřím, že to přinese čas, jinak že to nepůjde. Je to smutný a je to rezignace.

 10. 11.
  Taky jsem rezignoval a pripadnou zmenu ocekavam jen k horsimu.
  Mozna mnohem vic, nez si dokazeme pripustit.

 11. Na uvolněné místo může přijít někdo mnohem horší, zmatený populista třeba.

 12. Napíšu to naopak:
  Na uvolněné místo nikdo lepší nepřijde. Z podstaty fungování politiky.

 13. To by bylo děsně depresívní – kdyby naše české vyhlídky byly opravdu takové, že na post premiéra může přijít ještě někdo horší, než Babiš! (Jakože je Babiš nejmenší zlo?) Popravdě mě vůbec nenapadá, kdo by to mohl být, samozřejmě pokud nejde nějaké extrémy jako Tomio Okamura, ale ten by se tam už z principu ocitnout nemohl.
  Mně se na tom nelíbí, že Benešová se dlouhodobě zastává nevydání Babiše trestnímu stíhání za Čapí hnízdo a chce odvolat vrchní státní zástupce, obojí tedy může zásadně ovlivnit celou Babišovu kauzu a trestní dohru. Nemá to nic společného s legitimním výsledkem voleb a mandátem ANO, proti kterým nemá smysl protestovat, s tím souhlasím.

 14. 20. Napadl mě jako první Okamura :-) U Babiše nemám obavy z toho že by vedl vládu špatně. Dokáže si poradit a ohlídat finance, což je vidět i na jeho aktivitách ohledně Čapího hnízda. Tedy rozumí tomu. Může místo něj přijít nějaký ňouma co líbivě mluví, ale nerozumí řemeslu.

 15. 18,19
  jaký uvolněný místo? Není uvolněný.
  20
  ano, Babiš mi vůbec nepřipadá jako malé, natož nejmenší zlo.
  21
  že by nevedl vládu, neporadil si, z toho ho nepodezírám a asi nikdo .- )proč by si nedokázal poradit a neohlídat svoje finance, to právě umí. Ale finance státu zatím není úplně prokázáno, že by vedl optimálně, to se ukáže, a věřím, že optimální to teda nebude.
  Ňouma, co líbivě mluví, to je on. Dává si bacha, aby hníkal jen blbiny, neutrální kydy, naprosto očekávatelné odpovědi a nic víc.
  Samozřejmě můžeme říct, že OK, že vláda se zatím drží, tak to není žádná tragédie. Z toho pohledu není. A jednou to přejde, žejo, na to spolíhám, jinak se nemám, čeho chytit! Ale takovýho vola, velkouzenáře bez svědomí a estébáka, toho bych si nevybrala ani jako opraváře pračky, kdyby to bylo na mně.

 16. 18 a 19 se vztahují ke tvojí 17. Kdyby nebyl na svém postu Babiš, uvolnilo by se to místo pro někoho jiného.
  Ty je chceš mít uvolněný pro někoho jinýho. To není náš výmysl z luftu, jen rozvíjení tvých požadavků. :-)

 17. A nikde netvrdíme, že Babiš je nejmenší zlo.
  Já osobně jen tvrdím, že současný vývoj, směřování a podmínky úspěšnosti v politice jsou takové, že na její vrcholové posty vždycky přijdou (je urvou) hajzli jako Babiš. Nebude to lepší, spíš horší, v nejlepším případě jen bledě modré.

 18. 24
  jo, to bohužel, ale naději je dobrý si podržet a tím rozpoložením ovlivňovat atmosféru. :-) To je můj příspěvek, podíl na nápravě. Jinak moc nejsem ochotná se namáhat, jak vidno; protože pořád to kategorizuju jako pro mě vnější a méně důležité než jiná činnost, kterou můžu dobře vykonávat. Líp než by mi šly demonstrace.
  Dokud není porušování lidských práv zřetelný, nebudu demonstrovat. Velkokrádež je odporná, ale ještě ne likvidační… ale možná jsem zapomněla na EET a taky na vynuceně zavřené obchody, které Babišův řetězec donutil buď ke kooperaci, nebo krachu :(

 19. 25. Taky je to pro mě okrajová záležitost, nemám ho ráda a když ho vidím, tak přepnu. ale nemám ráda ani Zemana a celkově nemusím ty politiky vůbec vidět :-)) ani poslouchat jejich řeči

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *