Starej dobrej tahák

A JAKO OBVYKLE TO ŠLO BEZ NĚJ…

mas1-500

mas2-500

Tak snad jsem tu zkoušku udělala, doufám, že za lepší známku než za tři, jinak by mě rozmrzelo, že hodina a půl psaní dlouhých odpovědí na otázky je pouze umrněná dostatečnost.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

42 komentářů u „Starej dobrej tahák

 1. Tahák = nejlepší příprava a způsob učení se.
  Přžinutí vytáhnout to nejpodstanější a udělat si v tom řád.

 2. zaujalo mě:

  Možnost nápravy vždy, zrušit v druhém kým je zajedno

 3. Ani si nevzpomínám, kdy jsem ho psala naposled. Jenom si vzpomínám, že při jeho tvoření se člověk naučil stejně nejvíc.

 4. 2
  ahaaaaa,
  tak to asi nebylo :-)
  “Možnost nápravy vždy” odpovídá – to se vztahuje k tématu trest smrti:
  papež František v r.2018 řekl, že je pro zrušení trestu smrti všude, protože možnost nápravy (člověka, viníka) je vždy. Jinak církev nebyla striktně proti trestu smrti, ale uznávala ho pouze za dvou podmínek – 1) že pachatel je zcela jasně neomylně určen, je jistý a 2) že neexistuje jiná možnost ochrany lidí před ním než trest smrti.

  “V druhém, kým je, zajedno” se vztahuje k tématu rodina a jak se církevní sociální nauka kouká na manželství. Nevím už přesně, něco jako že je to bytí s druhým a v druhém, darování se druhému, zároveň jeden partner i ten druhý má zachováno kým je, neztrácí to, je stále osoba s celým tím tajemstvím, a jsou zajedno i v tom, že jsou každý jiný a mají se rádi takoví, jací jsou.
  Něco na ten způsob.

 5. 4. no škoda, to první jsem pochopila tak jak jsi vysvětlila.

  To druhé jsem se domnívala že chápu taky, ale zmátla jsi mě. Pochopila jsem to jako možnost obrácení. Ale jak se zdá, úplně blbě :-))

 6. 5. a gratuluji, je vidět že ti hlava ještě dobře slouží

 7. 8
  díky, já jsem nadšená, že mi slouží – četla jsem si to jen dva večery, ten první už nevím, kolik jsem toho přitom vypila, ten druhý asi tři a půl piva a je to za jedna! Začíná to vypadat, že alkoholové uvolnění umožňuje výborné vstřebávání informací.

 8. 9. Mám v poslední době zesílený problém, že mi známé informace vypadávají z hlavy. Někdo se na něco zeptá, já nevím a musím začít myslet na něco jiného. A pak mi ta informace skočí do hlavy. Prý je to stářím :-)

 9. 4:
  Že bych po své případné nápravě uniknul trestu smrti a dosáhnul nesmrtelnosti?
  To by ale začal platit bod 2)

 10. 13. okamžitě mi to uhodilo do očí, všimla jsem si toho na taháku… možná to původně tak bylo myšleno. Tedy takhle to z pohledu víry funguje.

 11. 14. Důležité je zrušit v druhém (tím co je odsouzený) tím kým je a s čím je zajedno (odsouzeným smrtelníkem ve smrtelném těle)

 12. Nechápu to.
  Pamatuji, jak spolužačky na gymplu si psaly taháky a dávaly si je do punčoch pod sukně na stehna, takže byly z mravních důvodů neodhalitelné.
  Sám jsem si taháky nikdy nepsal.
  Ani jako dítě, tím spíše ne jako dospělý.

 13. Jinak u nás se taháky v punčochách normálně odhalovaly, když to podezření bylo anebylymoc vysoko
  Když byly hodně vysoko, stačilo si k dívence stoupnout a měla utrum. Už se kouknout neodvážila.

 14. A jinak na moc velký opisovní to zpod těhc pinčoch nebylo, bylo to blbě vidět, takže minipísmenka moc nepřicházela v úvahu. Mělo smysl tam dát leda pár nejhorších vzorečků nebo přehled nějaké cizojazyčné gramatiky, pády, časy.

 15. 13,14,15 :-))
  Trest smrti myšlen v pozemském právním systému.

  Do kterého papež žádnému státu nezasahuje, pouze může vydat svoje stanovisko k tématu.

 16. 15 ratko
  formulace “zrušit v druhém to, kým je,” nebo co, to je proti učení církve. Proti svobodě a originalitě lidský osoby. To by tě hnali a musela bys test obsažných otázek psát znova :- )

 17. 20
  Ani na maturitní písemky na gymplu na zkoušky na VŠ?
  Já jindy taky ne, ale tehdy jo.

 18. Ted jsem si vzpomnel na “puncochace”.
  Takovy ty detsky kalhoty a nosili je i chlapecci.
  Ja teda asi ne, nebo jsem to uz zdarne vytesnil, tyhle hruzy husakovych deti:-)

 19. 22. je to jinak formulováno: zrušit v druhém kým je zajedno a náhodou to ve mě evokovalo neuvěřitelné filosofické úvahy, které tady nebudu raději ventilovat. Kým si zajedno, kam tě to táhne, kdo tě ovládá

 20. 25. a je mi jasné že tak to (asi) nebylo myšleno, ale je vidět jak mi moje mysl předkládá své vlastní vidění reality.

 21. 28 ratko
  ohóó, v tom případě přináším zárodek příběhu k inspiraci:
  Zítra ráno vstávám dřív (snad) a jedu na pracovní poradu celodenní, kterou míváme na jaře někde mimo Prahu. Je to dokonce jeden a půl dne dlouhá porada, akorát v pátek dopoledne jsme všichni dost jetý, protože celou noc vyřváváme u ohně starý dobrý fláky. Je to zas u řeky. Loni na stejném místě jsem do ní nespadla a OK. Předloni jsem do jiné řeky v noci zahučela po krk i s foťákem.
  Takže si radši vezmu náhradní oblečení.
  Hlavně aby mi uschly nenáhradní kalhoty, vyprala jsem je až teď před chvílí v první várce naší nové pračky. Juch.

 22. 29. tak přeju hezké počasí :-) já jedu s mámou se zubama a odpoledne mám skupinu. Takže mě nicmoc nenapadá

 23. 31. Šťastnou cestu přeji, to je krásný výraz “něco mě napadne” :-) myšlenka je jako virus, už ji vidím jak mi vrtá vrtačkou

 24. Liška 29: nechlastej tolik, foťáky sa dosť neradi kúpu ;-)
  gratulujem k jednotke! to je prima!

 25. decka, držte mi palce, idem na víkend do tábora, ako vedúca (v živote som to nerobila) a taky neoficiálny zdravoťák 8 – )
  cca 80 puberťákov……prečo mám ja pořád tak drb…nápady?! ;-)

 26. SV
  jestlis to ještě nedělala, pravděpodobně nebudeš vedoucí hlavní, takže budeš mít na starosti jen jednu část těch 80 dětí, to bude dobrý, možná tě to bude i bavit. Zdravotník budeš určitě lepší než já- několikrát jsem musela tu funkci mít, ale naštěstí většinou to dělala kamarádka a ta ty děti uměla líp opečovat. Ony někdy potřebují spíš trochu zájmu, vlídné péče, pofoukat, za tou kamarádkou chodily některé typy i když se škrábly o trní. A ona se tomu pověnovala s jemností a bylo to Ok. Kdežto když někdo takhle přišel za mnou, vůbec jsem nechápala (v těch svých cca 18 letech), co to je, jestli není blázen, když si neporadí s takovou kravinou, takže jsem mu překvapeně jen řekla, ať si na to plivne a je to. Naštěstí se za mého zdravotníkování nikomu nic nestalo.

 27. 39
  jo, klíšťata jsem hojně vytahovala, to je pravda. Mně se hnusí ho vytahovat na mně, protože je mi odpornej ten vjem na kůži, jak se to klíště drží a nepouští a atakuje moje hranice, to nesnášim. Vytahovat ho někomu jinýmu mi ani nevadí.
  Třísky naopak mi nevadí vytahovat sobě, rozrejpnout kůži nůžtičkama nebo něčím a pak najednou vyleze vééliká dlouhá tříska, která vůbec nebya vidět a vypadala, že bude miniaturní. To mě baví. Ale druhýmu člověku abych já rejpla do kůže, to ne, to nemůžu, pokud možno ne, to jsem potom já ten atakující a rozhodující “o životě a smrti” a to strašně nechci.

 28. jsem dosti nešikovná, na vtahování čehokoliv je nutná zručnost :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *