75 komentářů u „To jsou věci

 1. to jsou teda věci. :-)
  a jen dva dny na práci.
  tak jak to jde?

 2. To jsou teda fakt věci! Notýsek jede, přípravu prezentace jsem si řekla, že zruším úplně! Ani obsah, ani formát, nic připravovat nebudu (ačkoli v instrukcích byla uklidňující věta “můžete to i číst”). Prostě tam přijdu jako já a co řeknu nebo co se stane, to už bude v tu chvíli na té chvíli a na mně a na tom tam celém uskupení. A to mě právě ten výcvik chtěl naučit, tak co by nechtěli, žejo! Jakýpak přípravy! Kdyžtak jim to vmetu. :-)) A bude.

  A imaginace podivuhodná. Teď mě to zas baví, chodím do dalších, vždycky večer cestou domů, normálně na ulici za chůze a jde to. Taky zajímavý.

 3. To smekám! Fakt.
  My jsme svého času museli – nutili nás dělat právě přednášky 15- 20. minutové v Power Pointu. Pro mě katastrofa, i když jsem věděla, že na tu přednášku mám třeba tři měsíce. Jsem kvůli tomu nespala. Všude lístečky a jen jsem ve svým volnu i v práci řešila v hlavě přednášku. Doma všude binec a samé lístečky. Power Point katastrofa, vůbec v tom neumím. Takže jsem si to psala jakoby na čisto na velké listy A4 a v práci o nočních prosila kolegyně, které jsou mladší a dělali vyšší školu, nebo specializaci, aby mi to do toho programu zadávali a pak když to bylo komplet – jsem si to trénovala doma nazpamět před zrcadlem. Faktem je, že ty moje přednášky většinou dopadli hodně dobře, právě díky kvůli přípravě a také jsem si nacvičovala ty otázky, a odpovědi, kdyby se mě někdo z publika ptal. Ale pokaždý to byly pro mě nervy a na podiu taky – mikrofon, slajdy a ukazovátko.

 4. 4. jsem na tyhle “veřejné” věci hrozný nervák a taky mám trému. Pak když už jsem tam stála at už to bylo na mezinárodních ošetř. dnech ve velkém sále v nějakém super hotelu, nebo ve velké aule na nějaké klinice, tak dobrý. zvykala jsem si na ten prostor, než na mě přišla řada – to byly časovky v jednotlivých přednášecích blocích, kdy jsem sama seděla v publiku a poslouchala jiné přednášející. ale to před tím, přípravy – děs. :-)

 5. 4.5. k slajdům trochu přirozené omáčky, nezamotat se do toho, hlídat slajdy a přepínat si je a to ukazovátko a hlavně nepřešvihnout přednášející čas.

 6. barčo,
  tyjo, no to věřím, že tvoje prezentace dopadly hodně dobře, když jsi je nechala tak uzrávat a tolik se jimi zabývala!
  Taky jsem trémistka, ale v tom prostředí výcviku – lidí, co znám – a navíc když už vím, že je konec a práce přijata a nemůžou mi říct, žejsem neuspěla, tak to je brnkačka aprávě možnost si dovolit úplně cokoliv! jako nikdy!!
  A to udělám.
  jakmile jsou mezi těmi diváky kolegové, třeba jenjeden, tak to je jiná, to je náročný jak prase!! To je nejnáročnější!
  Což asi byl tvůj případ a můj právě to nebude. Maximálně jedna kolegyně… to uvidím dle situace, jestli tam taky bude; zatím nevím.

 7. 7. v podstatě šlo o reálné kazuistiky – z našeho oddělení a pacientů, které ošetřujeme.
  kazuistiky hodně náročné, komplikované svým průběhem nemoci a vyšetřováním – ale tím právě zajímavé až unikátní. A ty celostátní nebo mezinárodní sjezdy – vlastně šlo o prezentaci jednotlivých klinik at už z hradecké nemocnice, nebo i jiných nemocnic a stejných oborů – Praha, Olomouc, Brno. Takže z naší kliniky jsme přednášeli tři – každá jednu přednášku na jiné téma. (já sestra z odd. setra z endoskopií a setra z poradny) A podobně to měly kolegyně z dalších měst.
  Jo, byla to vážná věc. Prezentovat nejen sebe a být dobrá, ale hlavně šlo o prezentaci mojí kliniky celkově. Nezvorat to.

 8. To jste dobré, taky jsem si připravovala přednášky, cvičila před zrcadlem a pokaždé měla trému a byla jsem v křeči. často proti sobě negativně zaměřené publikum, někdy čekali na moji chybu… či si dělali srandičky :-) V Rakousku jsme dělala přednášky před vedením… v cizí řeči, bylo to hrozné. dodnes si to pamatuji jako hrůzu.

  teď mluvím opět před publikem, cca 40-50 lidí dle velkosti autobusu, ale je to jiné… pořád se mi stáváže mi vypadnou texty, jména, letopočty…. točí se mi to v hlavě v kruhu. ale o nic nejde :-)) jsem si vědoma že o nic nejde, nic nemusím… a učím se být uvolněná i jako “ten co je vidět”

 9. No hrozný.

  Snad to moje vystoupení hrozný nebude, i když vůbec nevím, co budu říkat. A to je nejvíc! To bude něco. tak já pomalu jdu. Jsem zvědavá, co budete dělat o víkendu vy… budu se těšit, že si to tady někde přečtu, zatím čáááu.

 10. dneska jsem tě viděl běžet po sněžný plání kousek za letištěm VH, to mi řekni jak to všechno stiháš !?

 11. My budem flexou řezat a kangem rozbíjet podlahu ve sklepě, a dá-li bůh, že stávající drenáž končící před mým uhelným sklepem a spádovaná od mého uhelného sklepa napříč celým domem do kanálu nebude položená už moc vysoko, budem dělat ještě kus další, na ni napojenej. Aby mi zjara nestála v uhelným sklepě voda. Když už tam příští rok nechci mít uhlí, ale dílnu nebo možná i sušárnu prádla.

 12. 10. o víkendu, uvidím… budu vařit, uklízet, prát. asi půjdu k mamince. pak na procházku a uvidím.

 13. 14
  Žejo. Chlapi v práci mi navrhovali, ať si tam dám umyvatelnou podlahu, gauč a zvukotěsný dveře a udělám sadomaso místnost pro všechny možný zdejší zazobance a ředitele, že bych měla dobrej přivýdělek. Když biče už mám. :-)

 14. 15. :-) tu pořádnou podlahu (umývatelný beton) tam dej. :-) třeba opravdu tam bude salon. právě mi volala dobrá kamarádka a kolegyně z bývalého zaměstnání (opracování plechů) že dělá léčitelku a feng sheu poradkyni, a že j to dobře uživí. je šťastná.

 15. To je dobrej napad.
  V pripade neuspesne lecby muzes pouzit ten
  kotel vedle jako kremacni pec a jeste usetris za uhli:-)

 16. To by mě nebavilo. Tam by mi chodily samý ženský.
  Asi radši do toho SM. :-)

 17. 17 .-))
  Mi do toho přišli tři králové a překazili kontinuitu komentářů. :-)

 18. 15. jojo, já myslím, že by ti to sedlo :-)
  jakože sedlo oboustranně – oboustranná léčba. biče, domina, ale taky provazy na svazování…..jojo živě jsem si to představila :-) vyřádila by ses a ještě peníze :-)

 19. 22
  Když já jsem switch, esli bych to vydělaný pak zas na oplátku neutratila. :-))

  20
  Čoceče, byli nějaký podzákonní místo starozákonní…

 20. 23:
  No,meli byt novozakonni.
  Ale hlavne ze ti velbloud nezaslapl Cocku:-)

 21. Jéžííííš… Novozákonní, jasně. Fouspas.
  Já už byla jednou nohou ve sklepě a myšlenkama úplně. Teď jsem akorát skočila pohledat novej respirátor.

 22. Liško, tak co? jak dopadla přednáška..:-)

 23. extláčo 11
  jé :) já běžela bez bot po sněhu až o den později. na mejdanu. Párkrát jsem vylítla ven na terasu, oběhla kolečko sněhem a vrátila se tančit dovnitř a mejt nádobí, aby po nás nezbyl bordel. A moje nové šaty si oblíkly při tanci ještě dvě holky a jeden kluk (ten je vzadu nezapínal, nechal si holý záda:-)
  Běhání po sněhu je prostě dobrý! A bez bot i míň namáhavý, člověk je nemusí těžké vláčet na nohou.

 24. 18-21
  :-DD

  26
  dobrý, komorní, každej si něco řek a dobrý, celkově příjemné, mejdan mírný, dnes rituál na závěr, pak ještě ve vinárně ve čtyřech lidech něco k pití a ještě tatarák k pozdnímu obědu už jen ve dvou lidech (zase jsem v něčem až do samého konce :-) a výcvik je zakončen.

 25. týjo, to bylo pestré :-) a ten tatarák! nejedla jsem tatarák od doby studií.

 26. mám žaludek jak slepice… co nestrávím, vykakaám :-)

 27. 33
  Aháááá… No to víš, nám bohatejm to v tomhle ohledu neseplo. :-)))

 28. No, nicméně podstata je, že nemáš žaludek jako slepice, neb ho máš naopak citlivější než většina ostatních.
  Akorát občas napíšeš nějaký komentář, co se hodí a dobře zní, no, to děláme občas asi každej. ;-)

 29. 39. asi kolem mě žije ta menšina, s kterou se srovnávám. jako doražečka neboli likvidátor zbytků.

 30. Když ono asi nejde soudit dle dorážení zbytků po slinivkovým dietáři. :-)

 31. nevím zda soudila… ale mohu jíst i věci nezdravé. strávím je. třeba koblihy nebo tlusté maso. :-) ne každému to nic neudělá. mám v okolí hodně žlučníkářů, kteří by to nedali . ale jinak máš pravdu jistě. v srovnání se slinivkářem, mohu jíst více.

 32. 42
  No a jak jinak jsi ke svému závěru došla, nežli úsudkem? Tedy jsi soudila. :-)))
  Jo, mně občas žlučník pozlobí. Zrovna teď po vánocích se párkrát taky mírně ozval, že už toho sladkotučnýho bylo docela dost. :-)
  Ale taková stopka proti přežírání se mi vadí daleko míň, než kdybych nemohla jíst syrový ovoce a zeleninu, případně kvašený potraviny.
  Ale o sobě si teda nemyslím, že bych měla kačení žludek, to jako zas ne, proto to nepíšu.

 33. 43. já jím kvašené, třeba zelí… bez problémů. mám podezření… že problém mám jen z něčeho, předpokládám (podezírám) syntetickou kyselinu citronovou. dnes se přidává do všeho . syrovou zeleninu můžu taky jíst… ale není to nějaké nadšení :-) taky to vykadím :-))

 34. a něco ne. chcu říct, že nejsem zaměřená na něco konkrétního.že toto musím mít… jinak se nenajím. mohu i s málem.

 35. Syntetická kyselina citronová není ani v ovoci, ani v burčáku. .-)
  To, že vykadíš, co nestrávíš, je normální, to má každej, jinak by za chvíli prask. :-) Všecku vlákninu musíš vykakat, například.

  Já se třeba tudlevá přehlídla ve volně položených platíčkách s léčivy a třikrát po dvou jsem místo Biopronu – což jsou tobolky s užitečnou střevní mikroflórou, který jsem si právě chtěla vzít na následky toho vánočního obžerství – napolykala Formovent – což jsou tvarem stejný tobolky, ovšem na rozlomení v inhalátoru a vdechnutí pouze jejich práškového obsahu. Sice mě pak další dva dny bylo v břiše tak všelijk, ale už je to dobrý, tak předpokládám, že jsem tu umělou hmotu z obalu tobolek na inhalaci taky v pohodě vykakala. :-))

 36. 46. a to jsem myslela “dobrým trávením”. že to moje tělo moc neřeší :-)

 37. 48
  Však jo, já myslím, že to moje tu umělou hmotu taky zvládlo výborně. :-))
  Jinak nestravitelnou část přírodního původu by zdravé tělo nemělo řešit nikdy. To je opravdu normální.
  Akorát oříšky a chili pak trošku dělají neplechu… až úplně na konci. ;-)

 38. 49
  néé, proto jsem hodně omezila pálivý věci. :)
  Plus mi připadají pro mě jako riziko – sice nic se žlučníkem nemám, ale sklon k tomu mít budu; po tátovi.

 39. 49. oříšky se myslí co? burské oříšky nebo lískové? a proč dělají neplechu?

 40. 51
  Oříšky jsou prstě veškeré oříšky, které nejsou mleté najemno. Právě ty jejich pokousané kousíčky projdou beze změny čili ztráty květinky. Někomu to na konci neva, někomu trochu jo, ale nesouvisís to s trávením.

 41. 54
  Já hodně. Oříšky, mandle, slunečnicový semínka, zrníčkový pečivo…

 42. 56
  Však píšu, že někomu to va a někomu ne. :-)

 43. 58
  Ano, já to standardně polykám vcelku, například paraořechy, ty jsou nej! :-))

 44. 59. :-)) pak se nedivím problémům u východu :-)

 45. Ratko, proboha, nemůžeš to nechat bejt? To fakt musím Lišce zasírat blog popisama technologie sraní?

 46. 60,61
  Ratka ted napíše:
  “poslušně hlásím,že toho nechat nemůžu”:-))

 47. barčo,
  to se jí nedivím, postel je dobrá věc.

  61
  Aktérka by zaplesala! Technologie sraní by mě docela zajímala. Jestli se dá ovlivnit jen předem tím složením jídla, anebo jestli technika sraní je nějaká přímo přitom. Nebo technika ovlivnit nejde.

 48. 64
  Dá se předem i je přitom.
  Zrovna obědvám. :-))

 49. 64. no právě…:-) co všecko naskočilo od komenáře 31 :-) a kurdějí

 50. 67
  Sardinkovou pomazánku se syrovou cibulí a citronkou ze syntetické kyseliny citronové. :-))

 51. 69
  já měla instatní polívku s játrovými knedlíčky. Nechtělo se mi chodit si něco koupit.
  Copak si asi koupím k večeři… sýr a paštiku, zřejmě.

 52. já dělala špagety, oblíbené to jídlo všech :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *