Vymyslela jsem aforismus:

bonmot-500

Výsledek ještě nemám, snad tento týden domaluju (achjo, zítra je pondělí, jdu po týdnu do práce). Pak ho sem dám.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ars Vulpeculae a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

17 komentářů u „Vymyslela jsem aforismus:

 1. to je skvělý aforismus. Hned mě na padli cílovníci.dálava.mává. kódy v hlavě :-)

 2. Hezký obrázek… aforismus taky dobrý.. aforismy spíš svědčí o šikovnosti a vtipu autora než aby jim člověk přikládal nějakou váhu. A jak jsi Liško prožila ten týden? A co maminka? Jak tu změnu snáší a bude se moci alespoň omezeně pohybovat??

 3. Akát, blýskavice…
  Týden s kamarádkou – který mohl být opět na Blatinách – se konal v Praze a bylo dobrý, že se mnou týden bydlela. Obraz jsme každá udělala ten menší s vidinou, že větší formát taky stihneme – a nestihly jsme dodělat ani ten menší, je to piplačka, ty krycí barvy (akryl). Akvarel je proti tomu rychlej – ten se nedá opravovat a opravovat pořád dokola. Tak tento týden budu ještě dodělávat. Ono se to dá dodělat i zpaměti nebo se podívat na fotku pořízenou na místě, pro inspiraci.

  Matka je po operaci už v nemocnici rehabilitační, dneska tam začíná cvičení (o víkendu se necvičilo) – s berlemi, chodítkem atd. Zatím je docela v dobrý náladě, ještě to není tak dlouhý, ale až tak v půlce srpna nebo později má jít na kontrolu zpátky do Vinohr.nem. Ještě nepopojde nic. Do tý kontroly nesmí na tu nohu stoupat. Snad za pár dní už popojde a bude moct chodit na záchod mimo postel…
  Možná se člověk cítí úlevněji, když v tý nemocnici je, než ten, co tam skoro každej den přijde. Tedy já. Nicmoc, ty návštěvy. Kvůli tomu prostředí celkově – ne že by to tam bylo špatný, to není, ale přece jen samé stařenky (moje matka je tam nejmladší a největší, ostatní takové vyhublejší), na postelích, nechoděj samy, v nočních košilích bez prádla, u někoho je i potíž si nalít čaj, jedna tam ukazovala fotku v legitimaci, jak vypadala před lety, já s ní obešla všechny (protože když nechoděj, ani tu fotku si nepodaj, nic) no, hned mě napadlo slovo “hospitalismus” a jak je snadný do toho spadnout, když jsi celej den v košili a nemůžeš jít ani soukromě si na záchod.

 4. 3. místo jedné nohy má dvě berle, to dá :-)) uvidíš že jí to s berlama půjde i když na nohu nemůže. Co se týče nemocnice, moje máma je v nemocnici ráda. Akorát jen občas :-))

 5. 3. Liško, myslím si osobně, že když je maminka v nemocnici rehabilitační – je to dobré znamení.
  To znamená, že opearce proběhla bez komplikací a může rehabilitovat. Přestože nemůže na tu nohu stoupat, naučí ji na berlích se pohybovat.

 6. 4,5
  postupně hopkuje na berlích. Ale nechtěla bych, aby byla doma v době, kdy na tu nohu nemůže šlapat. to by mohla upadnout a to bych se bála a ona asi taky.
  Ano, operace prý proběhla v pořádku.
  Ona nemá žádnou sádru, právě aby mohla nohu cvičit – ohýbat v koleni o kousek. Má ortézu a tu si může sundat, když je na posteli, jen na sedání a cvičení to nazuje.

 7. 6. teď se dává ortéza jako standart. Takže všecko běží jak má :-)

 8. 6. “Ale nechtěla bych, aby byla doma v době, kdy na tu nohu nemůže šlapat. to by mohla upadnout a to bych se bála a ona asi taky.”
  to je přesně ono. rozumím.
  a ano, kdyby operace neproběhla v pořádku se vším všudy tak by ji na rhb nedali a ani rhb by si ji nepřevzala. ano, ortéza, berle, běží to jak má.

 9. Sleduju, i když nestíhám/nezbývá mi síla psát, a na jednu stranu si říkám – herdek, jestli jsem neměla naložit ten pučenej vozejk do svého nového velkoobjemového auta a dovézt ho vrátit těm holkám potřebným do Prahy… – a na druhou stranbu si říkám – a nebo jim přát, aby se obešly bez něj… :-)

  Když jsem viděla, jak téměř bleskově se to po podobné operaci zhojilo na jaře Bohunce (pravda, šrouby jí vyndávají na etapy), tak věřím, že i tvoje maminka to zvládne líp, než si představuje člověk, co “v tom” není.

 10. Jinak aforisumus skvělej, přeposlala jsem obrázek místům “profesionálnějším”, ať se taky pobaví. :-)

 11. ru 11
  já určitě chci bez vozíku! Jednak v bytě jsou prahy na to, aby se na vozíku pohybovala sama, a po venku já mámu nebudu vozit, i proto, že dole v domě je asi deset schodů, které je nutno absolvovat bez výtahu. A s ní bych si to netroufla (s tátou jo a taky mně bylo o pár let míň a měla jsem lepší kondici). Krom toho sedět na vozíku není žádný cvičení, nene, pro mě to nic neřeší a nedej bóže aby potřebovala jedna z nás vozík!

  12
  jo, pošli to jakékoli profesi :- )) Dala jsem to i na facebook.

 12. Adriano 10
  dík – a je to i s odkazem na obchod s oblečením! Už si tam hledám tenisky – akorát jsou pětkrát až desetkrát dražší než jsem ochotna dát za tenisky, co roztrhám za jednu sezónu, max. jednu a půl.

 13. Liško díky za zprávy, docela optimistické… k těm obchodům… nakupuju oblečení skoro výhradně v sekáčích .. včera jsem narazila na tohle—https://www.wish.com/#default tak to mě svou lácí láká vyzkoušet, uvidíme… nemám s čínskými ešopy zkušenosti

 14. zuzi,
  ta kamarádka způsobila, že jsme navštívily některé obchody i sekáče (jak nerada nakupuju, tak nechodím skoro nikam), ona si pořídila několikery šaty za celkem dobré ceny, sekáčové i nové a já jedny taky, nejlevnější! Za 67 korun. Už jsem je dvakrát měla. Do veder ideální.

  na tom tvém odkazu je nutno se registrovat, to zatím nedělám, ale dík. Teď potřebuju jen tenisky, černý nebo modrý. A ty podle mě nestojej za víc než 350 Kč; tisícovku za hadrový boty dávat nebudu. Červený tkaničky si do nich dám a bude. A u Bati – kde jsem se citla taky díky kamarádce – měli hodně dalších barev, co se týče tkaniček!

 15. Tak to je fajn, že jste vymetaly krámy :) a pokoupily parádu. Taky jsem letos ulovila pár pěkných šatů. Letních 4 a pak 4 černé z výprodejů v obchodech. Hlavně mám radost z těch letních, že bych je vyfotila?? Černý ráda nosím s džískou a také je užiju v práci. Jsem maniak na sekáče a objednávám ze sekáče i na internetu. Čím jsem starší, tím jsem horší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *