18 dní

DOVRŠENÝCH 18

18 001-500

Pondělí. Omylem jsem jela autobusem na Malovanku, a musela tedy poslední úsek cesty do práce dojet tramvají. Přesunula jsem se na ostrůvek a vida – pozorovala mě přitom shora osmnáctka. Popošla jsem raději o pár kroků dopředu a místo na osmnáctku jsem koukala na kostel sv.Norberta ve Střešovicích. Výhled mi předtím osmnáctka schválně zakrývala.

Dnes mi nebylo valně – zaskočila jsem si do obchodu pro oběd jako obvykle a to mě unavilo tak, že jsem si radši vzala prášek. I tak mi duní v hlavě a kašel mě už otravuje. Já, takovej zdravej čoujek, co není zvyklej být nemocnej. Ani žádný osmnáctky se mi nechce hledat a fotit, jsem zmožená.

Nanejvýš se kouknu do knihovničky, co v ní mám osmnáctkového:

18 006-500

Violoncellové etudy – Dotzauer. A tahle s číslem osmnáct je zrovna docela hezká. Tu jsem hrála ráda. První třetinu (každé) etudy jsem dobře uměla, prostřední část, komplikovanější a krkolomnou, už moc ne, tam jsem zadrhávala, no a závěr byl stejný jako začátek, to už bylo v klidu.

Tahle stránka not ani není rozšvihaná. Smyčcem. – Když jsem se někde uprostřed etudy zadrhla, přehrála jsem si ten těžký takt párkrát a vzala celou skladbu zase od začátku. Proto jsem ten začátek uměla nejlíp. Když jsem se zadrhla na stejném místě už poněkolikáté, vzteky jsem smyčcem švihla do not na stojanu. A znova od začátku. A švih! Jednoho dne jsem zjistila, že papír protrhaný na několika místech tak, že už se skoro špatně čte. Od té doby jsem už do not nešvihala. Švihala jsem do gauče. Říz ho. To byly ďahy.

18 008-500

Kniha o čínské astrologii. Má hezké malé obrázky. A stránka 18 je zrovna o mně! Já jsem Zajíc. Dřevěný zajíc. Krom toho že jsem Beran. Ascendent Váhy.

Nonic, jdu svému podvečernímu dobrodružství vstříc.

18 004

Číslo 18 mi nic moc neříká, moc mě nezajímá. Bez dvou za dvacet. Připomíná mi jen věk plnoletosti. 18. Působí na mě nedodělaně. A hrubě. Neotesanej věk? Neohrabanej sex?

Sechs mal drei.

.

8 komentářů u „18 dní

 1. zaujalo mě, nezavisle na věku…. 18 blbý věk. že je to 2x3x3. takže 3x3x2. co to znamená? 3 na druhou krat dva. to je takové číslo nečíslo…. Je to vubec číslo? je to kvádr. taková placka. tak tady sedím a přemýšlím co je osmnáctka a vidím placatý kvádr 3×3, takovou useklou kostku…nedodělanou

 2. Anebo…. to vidím přesně v tento moment jak koukám na noty. Je to čelo se smyčcem. ano….smyčec co nehraje protože je nasraný a tak trčí . a chce si švihnout.

 3. Těch 18 jako konec provozní/pracovní doby mám nejintenzivněji.
  Osmnáctiny jako věk plnoletosti mi nějak splynuly s mnoha jinými ději tehdy. A sex v osmnácti ještě nic.

  Ale je to největší síla desek, které máme na skladě.
  A číslo tramvaje, kterou jsem jezdila.

 4. rtako
  to je dobrýý,to by mě nenapsdlo, vzít to jako 3x3x2 zplacatělou krychli. Ty to bereš ve 3D, to je na mě dost pokročilý!

  ru
  zavíračka v obchodech (dřívějších nebo malých) a hlavně na úřadech, takže bych si musela vzít dovolenou, abych na nějakej úřad mohla vůbec jít. Proto mě štvou…

 5. “Síla desek” to zní parádně, jako název akčního filmu. Kdo by v něm asi hrál, zaprášenej, se svalama jako provazy … (kromě tebe, ru :-) Třeba George Clooney? Nebo někdo míň profláklej?

 6. A v roce 18 byl konec války a vznik naší republiky.
  A to mi spadá pod dovršení 18 – plnoletost, vznik republiky, ale teprve úplný začátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *