Vyrobím náramek! (3)

VLASTNĚ UŽ JICH MÁM ZÁSOBU…

náram3 Přátelství


Před dvanácti lety jsem vyrobila několik “náramků přátelství” a letos jsem je zase našla. Pamatuju si, jak mě tehdy překvapilo, že můj táta projevil zájem a jeden náramek si vyžádal a nosil ho docela dlouho. Nikdy jindy jsem nezaznamenala, že by nosil nějaký šperk. To je to cenné, co mám spojeno s náramky přátelství.

A existují také “náramky lásky”? Nebo “náramky nepřátelství”?

Nasadit někomu náramky …

Příspěvek byl publikován v rubrice Ars Vulpeculae a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Vyrobím náramek! (3)

 1. Dej mi pááár
  okovůůůůů
  a jsem jen tvůůůůj…

  – to je zkouška rozhlasu; zkouším, jestli se komentář vloží bez problémůůůůů.

 2. Náramky nepřátelství by byly docela drsný:) Něco jako zářezy na pažbě kulometu:)) Anebo náramky lásky – zvlášť pokud by jich měl dotyčný více. Ale třeba by to bylo poučné a vypovídající, pokud by se z a do každého vztahu vcházelo/odcházelo s neodjímatelným náramkem. Už slyším ty vztahové prezentace: "tohle je Klára, jen taková bokovka, než odjela do Ameriky, Anna byla šílená, Jana a Radka jsou dvojčata a bylo mi jich líto, Gréta je má stará známá tanečnice u tyče…."

 3. Chacháá, psice,
  to by bylo dobrý.

  Některý lidi to už realizujou – tetováním…

 4. Já myslím, že takový náramek nosil i Václav Havel za doby prezidentování. To bylo docela fajn.

  Jinak jsem si v Irsku koupila stříbrný náramek lásky, nebo nevím, jak se tomu říká a ten když je nosen srdíčkem směrujícím dovnitř, tak je člověk zadán, když naopak, tak je volný. Někde to najdu, nastuduju, jak to vlastně je, ale myslím, že to byl fajn zvyk. Koukne se a hned se vidí, šikovná věc.

 5. Lenko,
  to je dobrý nápad!
  Jen jestli se ten náramek na ruce nepřekrucuje; aby nedocházelo k nedorozuměním. Jak to asi mají zařízeno…?

 6. ad 5: Nepřekrucuje. To mají vymyšlený. Ti to někdy hukážu nebo vyfotím a pošlu. Nejdřív jej ale musím najít. (Mně dycky stříbro zčerná a pak už někde leží a schovává se a černá dál.)
  Já myslím, že to v Irsku bylo důležité, protože tam vždycky žili lidé jen tak semo tamo mezi zelenými kopci s ovečkama a když zašli do pubu, kde jedině se mohli setkat, tak aby bylo jasno.

 7. Za chvíli vyrážím na týden pryč, na svůj výcvik v psychoterapii. Ani nevím, jestli si s sebou vezmu nějaký náramek… asi jo!

 8. A to by jako měl být náramek pro AH?
  No já nevím,je to pěkné,ale…od milující přítelkyně bych očekával jako "náramek lásky" třeba…Rolexky?
  Ty bych nezahodil ani po ukončení vztahu,takže by to opravdu pečetilo naši nesmrtelnou lásku,nebo aspoň vzpomínku na ni.
  A takové praktické dárky mají i jinou výhodu,já jednou dal jedné jedny náušnice a po spoustě let jsem ji potkal a poznal jsem ji jen podle těch náušnic.Ty se nezmenily,ona ano a ke kráse to zrovna nebylo:-)

 9. Saule,
  pro Akčního hrdinu ne, tomu bych kdyžtak udělala náramek z kuličkového řetízku (už jsem mu teď ten svůj červený na setkání č.6 ukazovala). Ale jen kdyby vyjádřil chuť takový náramek mít. Protože podstupovat tu frustraci, že něco vyrobím milované osobě, dám do toho celou vervu a on to pak nebude nikdy nosit, protože to prostě není jeho styl, a já budu pokaždé koukat, jestli náhodou to nenosí a ono zase nic … to už nikagdá!
  Takovej masochista už nebudu.

  Akční hrdina jeden náramek má. Docela pěknej.

  Poznals ženu podle náušnic? No to je síla. A zrovna teď v noci se mi zdálo, že jedna moje kamarádka nepoznala druhou, to je co!

 10. zdravim umite jeste plest a umite i pismena na ne?? mel bych zajem o par s napisem… pokud by vam to nevadilo udelat nebo nevite aspon o nekom kdo je vyrabi??

 11. patriku 11
  Jéé, tak to neumím už vůbec! To byla jednorázová vlna zájmu, zkusit si to, a od té doby už nic. Často to umějí děti nebo teenageři, nevím o nikom dospělém, kdo by tyhle náramky vyráběl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *