A co ste hasíčííí, co ste dě-lá-líí…

A TAK VŮBEC O VÁŠNI … 

4723hasici_500

… DNES JEN KOUKÁM, CO JSEM PŘEDVČÍREM V NOCI VYPLODILA:

Psice psala o dětské vášni pro hasiče a o úrazu elektrickým proudem a to bylo teda dost inspirující.

Soused ve svém rodišti byl dobrovolný hasič. Mladé děti mých sestřenek na Šumavě jsou také dobrovolní hasiči a jezdí na soutěže. Letos jsme s kamarádkou a jejími holčičkami pekly vánoční perníčky ve tvaru dinosaurů a Soptíka a přišel dotaz, kdo je Soptík.

“Budu požárníkééém!” zacitovaly jsme odpověď a vzpomínaly, jestli se Soptíkův táta jmenoval Mračoun nebo Bručoun, Dejmal nebo jak.

474266-plamen-500

Plameny. Jako vášeň. Vášeň nezaškodí, říkám si, protože jsem docela vášnivý typ. Nedávno mě a mou vášeň oživila možnost jít do silového souboje s klukama, do zápasu ve dvou, co má pravidla a ohraničení – například strčit do soupeře tak, že nohama zakolísá, nebo z pozice v kliku podrazit soupeři ruku, aby padl (ale nevykloubil si rameno ani nenatloukl koleno, jak se snadno může na tvrdé podlaze stát – zjistila jsem). Stejně jsem ho nakonec náznakem kousla do krku a byl konec souboje. Protože vášeň je vášeň. A protože je to hezká familiérní tečka za mou prohrou. Potěší (vášnivého) výherce. Jak bych mohla vyhrát tělesnou silou nad mužem?

No, mohla bych, nad některým vyhublým? Kdybych v posledních letech něco tělesného podnikala, hýbala se, něco hrála, jezdila na běžky jako dřív, chodila po horách s batohem jako tehdy. Já mívala velkou sílu v rukou, zvlášť v dětství. – Teď jen běhám ráno na autobus. V pubertě jsem se někdy prala. S klukama. “S holkama se neperu,” říkám. Jasně, kotě.

Vůbec s “klukama” se cítím zcela uvolněně, kdežto v komunikaci s “holkama” přece jen pořád trochu hlídám svou spontaneitu. Nechci se jich  nepříjemně dotknout, připadají mi zranitelnější ve své společenské nepřivyklosti na (slovní) přímost. Hodně uvolněná můžu být s ženami, které jsou energické, až ranařky, které si dovolí ulevit sprostou nadávkou. Jó, to je úleva říct jiné ženě nebo od ní slyšet: “Jdu chcát.”

Připadá mi, že tohle sprosté uvolnění je zvlášť potřebné jako odreagování v těžkých profesích a těžkých situacích. Ty budí někdy společný velký smích jako reakci a někdy vyvolávají vulgarity. A ty potom zase smích – z radosti, že si dovolíme se uvolnit.

Když se verbálně (ne tělesně :-) uvolním před mužem, s mužem, dělám to vědomě s předpokladem, že nejde o namlouvání, nejde o to, být sexy, jsme kamarádi a hotovo a nikdy jinak. S tím počítám. Mluvit vulgárně před nápadníkem nebo partnerem není totiž zrovna sexy, že ne?

Nebo jo? Při sexu se přece zúčastnění uvolní tělesně. Tak proč ne tak úplně ve slovech?

4749-ohen-500

JAK MĚL ČLÁNEK KONČIT A KAM SMĚŘOVAT, NETUŠÍM.

UŽ Z NĚJ JISKRU NEVYKŘEŠU.

.

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

33 komentářů u „A co ste hasíčííí, co ste dě-lá-líí…

 1. Já si zase mnohem lépe povídám s holkama. Ryze mužské kolektivy jsou mi protivné. To je akorát fotbal/hokej, ženský, pivo. Když před nějakýma chlapama řeknu, že třeba rád vařím, sem divnej. A když se přiznám, že nevím, kdo vyhrál na MS v hokeji, jsem úplnej idiot:-)))
  Vlastně si uvědomuju, že ani nemám žádného kamaráda, pouze kamarádky.

 2. mam same zenske kamaradky i kdyz si s muzi rozumim. Muzsky kamarad me v mem veku vycerpava :-)

 3. Sejro,
  klid, MS v hokeji bude až v květnu, ještě nikdo nevyhrál :)
  Kamarádky pouze? To je zajímavý a že se s nimi líp pokecá, to jo.

  ratko
  a ty kamarádky mají některé partnery a to jsou taky tví kamarádi… nebo někteří kolegové? I když ty máš dost mužů v rodině, tak asi nepotřebuješ je ještě vyhledávat okolo.

 4. kolegove jsou kamaradi, dokonce velmi fajn… ale nepotkavam se s nimi odpoledne nebo vecer a tak… kamaradky maji manzely a se vsemi mam velmi dobre vztahy. zajimave diskuse etc. ovsem s manzeli zadne osobni vtipkovani, nebo narazeni na sebe, nebo chichotani se po strane… nic takoveho nepripada v uvahu.

  pricemz s kamaradkou se budu chicotat a delat blbosti, klidne se obejmeme nebo polibime, ale s jejich partnery se neobjimam.

 5. vnimam erotickou strunku s muzi kteri ve me vidi zenu… treba zajimavou a citim treba i zajem. I jejich vuni ci signaly vyjadrene postojem. tak nekdy treba zablejsknu fousy, jakoze bych to taky umela kdybych chtela :-) ale jsou to fakt jen prchave okamihy. a prchave usmevy. vlastne mi to neschazi… i kdyz si nekdy vzpomenu na ohnivy rej jiskricich pohledu a doteku ktere jakoby nebyly a presto jsou pritomny aniz by se cokoliv. jen ti dva vedi.

 6. Sejre, idioti jsou ti, kdo vědí, kdo vyhrál něco v hokeji nebo ve fotbalu. Když mně někdo dá najevo, že to ví, já mu ihned dám najevo, že se v mých očích shodil. A kdo se stydí? ONI! Zajímavé, ne?
  Jinak mužský kolektiv je mnohem lepší než ženský. Mám bohaté zkušenosti a trvám na tom.
  A k tomu, co píše Liška: sprostá mluva je znakem sprostého ducha. K projevení mužnosti není třeba vulgárních slov.

 7. 4
  no to samozřejmě – kamarád přece není ten, s kým trapně flirtuju!
  A s partnery kamarádek už vůbec neflirtuju.
  .. to jsme už koneckonců hodněkrát probírali, myslím.

 8. 5 ratko
  Jojo, teď jsi mi připomněla, jak dva sedí vedle sebe, mezi ostatními, jsou na sebe nalepení nohou…

 9. Milane 6
  sprostě si ulevit, uvolnit se tím ze stresující situace, mně připadá jako neškodná volba.
  Mluvit sprostě pořád je snad něco jinýho, krucinálfagot.

 10. 8.jeeeee, kde jsou ty casy. to je predminule stoleti :-)

 11. Ale co s chlapem? o cem si s chlapem povidas… Přijde mi ze se ženskou je víc společných tém. Hlavně probírání chlapů- to je vděčné a nekonečné téma.

 12. Mám obé, -dy i -dky.
  A co je jaký, záleží spíš na tom, kdo je jaký člověk, ne pohlaví.

  Míchat dohromady kamarádství a kolektiv (což beru spíš jako pracovní nebo sportovní), mi přijde trošku chaos.
  Kamarádství beru 1+1.
  Kolektiv je 3+.

  Na některý věci v kamarádství jsou holky/baby lepší, protože se mnou sdílejí to moje holčičí.
  Na některý věci v kamarádtsví jsou lepší kluci, protože se mnou sdílejí to moje málo holčičí.

  A navíc jsou mi protiváhou v tom, kde jsem holčičí až moc.

  Je velmi příjemné při pádu do trýznivého sebelítostivého postvztahového stavu slyšet od mužského kamaráda “Ser na to, ty to moc řešíš, si zašukal, ty taky, tak vo co de, najdeš si na to jinýho.”. Zatímco holka bude řešit se mnou a rozebírat a otáčet to hodně často proti omezeným, sobeckým, falešným a obecně nepoužitelným chlapům. Ale většinou pak moje trable otočí taky do vyprávění o trablech svých, asi v domnění, že mě utěší, že nejsem sama, ale spíš mi přijde, že holky (mě nevyjímaje) se snažej předvádět, jak jsou na tom ještě hůř než kamarádka, ideálně nejhůř na celým světě. Středobod statečného utrpení. Čili to pak to často skončí na tom, že každá vypráví o tom svým a vymejšlí, co by ještě řekla, aby tu druhou trumfla svojí opravdu ještě větší tragédií či ještě horšími zážitky s muži.
  Takže s holkou si zafňukám, ukojím tu sebelítost, a pak se jdu za chlapama přešoupnout do normoš pohledu na věc. :-)

  Kolektiv – to je jiná. Tam, jednoznačně mužský.
  Víc než tři ženský (tři jsou maximum) v jednom hnízdě už je fakt kvokárna.

  A mluvení sprostě?
  Je to opět o nastavení kdo s kým.
  S někým v posteli i mimo postel, s někým vůbec.
  Ale po ránu bývám nejvulgárnější, protože ještě napůl spím a kafe si dávám až v průběhu v práci, takže dneska jsem třeba šéfovi v půl osmé v uvolněnější debatě stran jednoho našeho velmi samolibého obchodního partnera sdělila, že hádání se o polohu záchodovýho prkýnka je píčovina. Ehm.

 13. 11
  Jo, probírání chlapů je vděčné téma, ale popravdě, už mi leze krkem.
  S chlapama si popovídám líp, protože klidně plujou od tématu k tématu a většinou projevujou podstatně lepší smysl pro humor. A navíc mě jejich pohled na věc zajímá, právě proto, že bývá jinej než ten mně známej ženskej.

 14. Ohledně tzv. vulgarit, mám docela jasno. Když kolegyně prohlásí “kurva, piča, koloběžka……………”, znamená to asi tolik, jako když moje babička, blahé paměti, prohlásila “ale kuš!……….”, takže pokud to tak cítíš, nedělej si násilí

  Cestou z Hulváckého kopce
  přesvědčuji prasynovce:
  Kurva není sprosté slovo,
  Ostrava má podob mnoho.
  Kurva je jen citoslovce!

 15. ru 12
  jó, to mám taky.

  ru 13
  to jsem měla dřív, tak od 30 let už mě ženský skupiny bavěj; do té doby jsem se jim vyhýbala a případně řecházela do pánské sekce. Mno a jak to tak píšu, uvědomuju si, že na včerejším večírku jsem u velkého stolu seděla a bavila se s chlapama. Pak se vedle mne uvolnila židle (dál za ní na druhém konci stolu seděly už jen ženy) a jedna kolegyně z dámského konce stolu povídá: “Neposuneš se?” A já jí vpálila “NE! Posuň se ty, já sedím od začátku tady.”
  Takže přece jen je pánská společnost pro mě zajímavější. A nejlepší je míchaná.
  Jednu míchanou prosím.

  ratko 11
  Já se s muži bavím ráda, na jakékoli téma, témat je nekonečně. Často se s nimi bavím o ženských.

 16. 14
  Na hulváckém koupališti se mne jedna cikánka zeptala,jestli chci vidět její píču.
  A já že snad raději ani ne.
  No to mi bylo tak 10 a jí 11.
  Roky i nabídky přibývají,ale ta nesmělost mi už asi zůstane:-))

 17. A jmenovala se Jiřina.
  Tak to teda sám žasnu,že jsem si na to jméno vzpomněl.
  Že bych ji pozval do “Pošty pro tebe”?
  Jako omluvit se jí,že to mé odmítnutí bylo zřejmě rasově zabarveno,protože podobnou nabídku od Libušky s blonďatými copy,co seděla lavici přede mnou,bych zřejmě neodmítnul.
  V tom věku samozřejmě z čistě výzkumných zájmů.
  Byl jsem koneckonců členem přírodovědeckého kroužku.
  No vida,v jak časném věku se může vědec zpronevěřit svému poslání nezaujatého bádání.

 18. a k tématu,s ženskýma si povídám rád,ale děsí mne jejich víra v jejich intuici.
  Ony sice omílají jedno téma furt a furt,ale když jednou vynesou tvrzení,je to nezvratné.
  Což jim nebrání to zase furt a furt natáčet,ale je to prostě tak,protože to tak cítí.
  Ale zas si cením,že mi nechcou rozbít držku,když s jejích cítěním nesoucítím.
  To ony se jen tak soucitně podívají a soucítí se mnou,protože intuitivně cítí,že já s nimi nesouhlasím,tedy nesoucítím.
  Ale tím pohledem ojedou i širé okolí a tady svou bezchybnou intuicí vycítí,kdo s nimi soucítit bude:-)

  No ovšem,jak by mnozí mohli potvrdit,taková rozbitá držka je selanka proti tomu,když chlap ženskou svým nesoucítěním opravdu nasere.

 19. Tak velké listy pampelišek,co jsou před tím hasičským autem jsem nikdy neviděl:.
  No ale já neviděl věcí ať už se držím nedávno načaté myšlenky.:-)

 20. ašek 14
  zdar Ostravsku! Koukla jsem se na ovafory a byl tam Mňaugliš a zásuvka
  a my jí říkáme podobně- šufláde.

 21. ru 12
  jo ještě musím říct, že mě hrozně potěšilo, když jsem viděla od tebe dlouhej komentář.
  Vypadá to že mi nějak chybíš :-)

 22. Bodejť, když jsem slibovala cosi na prosinec a sliby chyby. Ale to je na delší řeč a nikoli veřejnou.
  Reparát by mohla být první půlka ledna.
  Taky bych už ráda. :-)

 23. hele to je divný, dlouhý mi to žere, krátký projdou. Asi nějaká tweet kontrola, aby se tady moc nevykecávalo!

 24. 30:
  Dlouhý to žere1
  Dlouhý to žere2
  Dlouhý to žere3
  Dlouhý to žere4
  Dlouhý to žere5
  Dlouhý to žere6
  Dlouhý to žere7
  Dlouhý to žere8
  Dlouhý to žere9
  Dlouhý to žere10
  Dlouhý to žere11
  Dlouhý to žere12
  Dlouhý to žere13
  Dlouhý to žere14
  Dlouhý to žere15
  Dlouhý to žere16
  Dlouhý to žere17
  Dlouhý to žere18
  Dlouhý to žere19
  Dlouhý to žere20
  Dlouhý to žere21
  Dlouhý to žere22
  Dlouhý to žere23
  Dlouhý to žere24
  Dlouhý to žere25
  Dlouhý to žere26
  Dlouhý to žere27
  Dlouhý to žere28
  Dlouhý to žere29
  Dlouhý to žere30

 25. bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá zbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá z
  bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá z
  bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffgggggggdhg jjfzdzfzjji utf ýtgízg íýá táýžtzžýt ížýtážtýátttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttébáý týáttttttttttttt ýáttttttttttttt ýtz ýz zá áýtz áéýtzýáz oáuh ozg oátzáýt ýíázgáiéýtzýáézíážý tz ýíázýá z konec

 26. Já to furt říkám, že jak se zkracuje den, tak je to děsně stresující pro psychiku…

 27. :-) Jó jó, ale já mám radost, protože už se nic zkracovat nebude! Světlo se začne vracet. To je jedinej důvod, proč mám krapet ráda konec prosince. A taky že je trochu volno.

  Tak, zkouška proběhla, komentáře mi to nesežralo, tak se zase přihlásím jako Liška s obrázkem.

 28. Lištičko, přeji krásné Vánoce v pohodě a s tvou tvořivostí..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *