Dobrý den (7)

STARÉ SPORY SE MI OŽIVUJÍ

k1

k2

k3

Copak lampy, ale stará aféra z jara až podzimu 2013 vrhá ještě poslední stín na mě. Do dvou týdnů se to vyjasní.

Dodávám sem poslední tehdejší zápisky.

k4

k5

k6

Všechno jsem nachystala a vzala si volno, a stejně mě to dohnalo – asi o šest stránek dál – a já statečně neutekla.

k7

k8

k9

k10

k11

k12

k13

k14

k15

k16

k17

k18

k19

k20

k21

k22

Notýsek komplet.

.

28 komentářů u „Dobrý den (7)

 1. A zmenilo se neco od te doby? Bylo to turbulentni… vystoupila jsi z rozjeteho vlaku. Jak to vidíš teď… zajímá mě to.

 2. Dobrá otázka. Dík za zájem.
  Ten projekt funguje dál, ti lidé v něm angažování ho dobře vedou, jinde, už mimo naši organizaci, jak bylo dohodnuto.
  Trochu pachuť u nás zůstává, ale jen u pár lidí. Já cítím jen od dvou lidí, že mi nejsou nakloněni, a je to na základě té aféry. Hodně nových lidí přišlo do našeho teamu a to je dobré, ozdravné. Funguje dobře.

 3. … no a ti dva lidi se zanedlouho dovědí o nové přiměřené příležitosti, kterou mi šéf odsouhlasil – díky mu!
  Tak si počkám, co to udělá. Snad nic. Bylo by adekvátní, kdyby nic.

 4. Cetla jsem poznamky v tvojem blogu … najednou to nejde a smytec :-) Zajimave je to zduvodnovani… ze proc ne a tak. Zpetne (u me treba) dochazi k urcitemu uvolneni … kdy se treba i ptam po letech proc jsem tak vyšilovala, jakoby mi to zpětně nebylo rozumově tak zřejmé…. že nakonec to logické zdůvodnění nebylo tak zřejmé jako spíše to již platné vnitřní rozhodnutí běželo svým směrem nezvratně a s tím spojené konsekvence se berou jak samozřejmost

 5. 3
  Myslím na událost s tou jednou osobou
  https://liska.blokuje.cz/wp-admin/comment.php?action=editcomment&c=26461
  a
  https://liska.blokuje.cz/dobry-den-4

  Zrovna o ní řekl někdo úplně jiný – nezávisle, aniž bych já na ni zaváděla řeč – že je falešná a vrazí druhému kudlu do zad.
  Já na to, že mně ji už tehdy vrazila.
  Znova jsem ještě s další nezávislou a dost odbornou osobou tu událost prošla, a to jen stručně, a taky jí to chování dotyčné osoby připadalo úplně mimo. No a tu dotyčnou osobu mám v týmu a ještě jednu, která je férová a moudrá, ale dělá na mě nepřijímající grimasy.
  Tak to jsou ty dvě nenakloněné osoby.

 6. 5
  pokud to něco rozvíří, bude to zanmenat, že ta celá aféra aje pořád nedotažená a že budu chtít to jednou provždy dotáhnout. přímo. přímým hovorem s tou jednou férovou osobou, které si vážím. Ta druhá je pro mě nedůvěryhodná, vyvolává opatrnost, nic osobního jí nikdy sdělovat nebudu.

 7. 4
  jojo, já se celou tu dobu snažím pořád ověřovat – to je to pravé slovo, mám ho! – nakolik jsou v tom moje osobní věci, vlastnosti, charakter, projekce atd. V těch notýskách je to taky vidět. A i kdybych něco svýho přehlédla, pořád docházím znova k závěru, že jsem jednala za prvé správně za sebe, za druhé férově a za třetí že bych asi nejednala jinak.

 8. … a za čtvrtý, že se některý lidi trochu svezli. Že jsem vyžrala já a moje kolegyně něco nahromaděnýho za léta letoucí!
  Což je pro mě poměrně typický chování. Bohužel.

 9. 8. to je velmi zasluzné… ale podle me nemožné a to z podstaty věc že já jedinec pozorovanou realitu filtruji

 10. 11. jakože je nemožné to objektivně posoudit…. teda to si myslím. vážně si to myslím. I zpětně. že vidíme jen část problematiky

 11. Přemýšlela jsem o tom vícekrát. A myslím, že já bych to asi neunesla. (Hezké zájmeno já.:-)
  Nevím. Mám z toho pocit takového vnitřního konfliktu sama v sobě i konfliktu sebe v pracovním soukolí, že bych asi přemýšlela o odchodu odtama.
  Hrozně nerada bojuju takhle s kolektivem/v kolektivu, a i když nějaký takový boj podstoupím a vyhraju (protože když už bojuju, tak teda zas až do konce), tak stejně po něm spadnu do pochybností, skrze ně do sebevýčitek, že jsme to mohla udělat jinak, a logicky nakonec do pocitů viny. A studu. Jak jinak.

 12. 12 ratko
  ano, určitě; objektivně to nejde, ale tehdy jsem si dělala naděje, že se jednou sejdeme – zúčastnění s různými pohledy a postoji a rolemi v tom projektu XYa jeho aféře – a zkusíme to společně nějak zhodnotit. Asi ne.
  Tak se celou dobu snažím ověřovat ten svůj díl, svůj pohled, postoj. Jinej nemám, co se dá dělat.

 13. 13 ru
  no právě – jak je vidět, táhne se to až dodneška, nějakej vliv té aféry na mě, ve mně. Nejen nějakej vliv zvenku, ale spíš ten uvnitř. Obojí. Ten vnější jsou teď jen dva lidi v teamu., který má 20 lidí.
  A přesto se mi to vrací, přesto i šéf řekl včera, že oznámí před teamem příležitost, co mi odsouhlasil (dík), aby bylo jasno, a že počítá s tím, že to zvedne nějakou vlnu.
  No a ta vlna může přijít jen od dvou lidí – jedno je ta osoba, co jí nevěřím, a bohužel je teď jeho zástupkyně ehm, a druhá (moudrá, zkušená) osoba je zapeklitá v tom, že v minulosti to byla šéfová toho mého šéfa, když on šéf ještě nebyl. V tom je to poněkud pikantní a komplikovaný. Ale logický a adekvátní by bylo, kdyby ty dvě osoby neřekly nic a nedělaly nic.

 14. 16. clovek by se nemel otacet zpet… jelikoz se promění v solný sloup (vtip) proste čobolotobolo, terazky je to ináč…nový den, nový začátek, nový bod nula.

 15. V posledním notýskovém zápisu čtu:
  “Dneska jsem chtěla jet přívozem z Podbaby do Bolívie…”
  Fotka taky sedí,takže si už plánuju dovolenou.
  Tak díky,kurňa,člověk z toho cestování na chvíli vypadne a už je úplně mimo mísu,jak se ty možnosti rychle a neuvěřitelně rozšiřují:-)

 16. To je nějaká horská nebezpečná silnice nad srázem, koukám na obrázek. Tam nejedu. To není ta silnice z Podhoří kolem ZOO Troja do B.
  … ale možná jsou na nich cestou vidět stejné druhy zvěře :)

 17. 23. Jungas je v Bolívii. A jo, zvířata budou podobná.

 18. 25
  dodatečně pak už ne. Snad někdy.

  Jak koukám na ty stránky z notýsku, tak ten jahodový džem, co jsem koupila (viz foto 1), jsem načala až minulý týden! Rok a půl čekal v lednici. A celkem zklamal. Myslela jsem, že když se něco jmenuje džem a ne třeba krycím názvem “ovocná směs”, budou tam kousky ovoce. Je to ale prachsprostá jablko-jahodová želatinová patlačka. Hamé.

  A na prvního máje jsem si uklízela a přesunula jsem tu dokoupenou lampu (viz foto 1,2,3) ze sektoru pokoje A3 do sektoru A2 :)

 19. Dnes je muj prvni den bez prace…vypisuji si dotazník.

 20. Přeju ti tedy dobrý den!
  I bez práce.
  A radši i bez dotazníku kdyby byl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *