Notýsky z puberty (5a)

UDĚLEJTE SI TEST!

test1

test2

Další pubertální notýsek, tentokrát v klasickém notýskovém formátu A6. Z veršované předsádky můžeme přejít k prvnímu testu. Je pouze pro heterosexuální ženy (ev. pro homosexuální muže). Ostatní se netrapte, testů je v notýsku vícero, jistě budete uspokojeni v příštích příspěvcích testem Pro něžné duše, Pro dobré charaktery, Pro alkoholiky, všeznalce, hňupy atd. Ještě že jsem ten notýsek ve skříňce zahlídla – máme letní povyražení. Sama se ráda otestuju!

Proč jsem si tehdy před asi 31 lety testy vymýšlela? Řekla bych, že mě to bavilo. Bavilo mě totiž luštit hádanky, odhadovat, kdy co bylo, kde to je, co co je… protože člověk musí napřed vymyslet nějakou hypotézu, proč by to tak mohlo být, a pak na základě hypotézy a kontextu odhadovat výsledek, realitu. Proto mě taky bavil dějepis a zeměpis a pravopis. Bavila mě učitelem položená otázka: “Co takhle Venezuela?”

Na základě toho, kde to je, jaké to je a jak to vypadá na fyzicko-geografické mapě, mohla jsem si vymýšlet, co tam asi tak pěstují, jaký asi mají HDP, kolik tam asi bydlí lidí, na co se ta zem orientuje ekonomicky, jací živočichové tam žijí. A to mě bavilo. Když mi vyučování připadalo jako kvíz, bavilo mě. Šprtat se zpaměti, to moc ne, ale naštěstí jsem měla dobrou paměť a stačilo mi si sešit přečíst o přestávce před hodinou.

Teď už nemám ani ten přehled a odhad blížící se správným odpovědím, ani tu skvělou paměť, takže už vím encyklopedické prd, jen zhruba se orientuju podle některých nezapomenutých principů. Kdepak podle znalostí. Ty se naštěstí občas ještě samovolně vynoří v pravou chvíli a vypadám jako děsnej chytrák, jenže nemám tušení, jak jsem k nim přišla. Asi už dementním. Sama jsem zvědavá, kolik bodů získám ve svých vlastních testech ze základní školy. Uvidíme.

Vymýšlet křížovky nebo testy nebo texty nebo cokoliv je ještě zábavnější než vyplňovat kvízy, protože jsem tvůrce, jsem aktivní, ne jen pasivní vyplňovatel. Odvrácená stránka toho je, jak to vezmou ostatní a jak která cílová skupina. Většinou se na to chtějí podívat a pak se smějou. Jenže není poznat, jestli se smějou, protože je to pobavilo, anebo se smějou, že nějaká ulítlá praštěná srandovní osoba tohle vymyslela. A tak to ve školních a studentských letech bylo. Se mnou. A vlastně mi ta nejistota nevadila. Byl to další kvíz pro mě. Psychokvíz. A to je nekonečně zábavné dobrodružství.

První test zde:

test3

Úkolem není říct, kdo je na obrázku (mimochodem jeden z nich je masový vrah), ale kterého z mužů byste si – paní testující – vybrala pro několik příležitostí:

test4

Sečtěte si prosím čísílka těch tří vyvolených mužů a tím dostanete svůj celkový počet bodů z testu. Napište ho do komentářů – případně spolu  dalšími dojmy z těchto čtrnácti tváří  – a počkejme si na výsledek. Já sama se také zúčastním. Jdu na to.

SOUVISEJÍCÍ:

Notýsky z puberty 1 – Vojsko a policie

Notýsky z puberty 2 – Tajné písmo

Notýsky z puberty 3 – Detektivní kancelář Pidloočka

Notýsky z puberty 4 – Námořnický

.

62 komentářů u „Notýsky z puberty (5a)

 1. P.S.
  Ti bystrozrací z vás si na obalu notýsku povšimli tužkou vepsaného jména. To jsem nepsala já, ale moje kamarádka, co jsme spolu seděly od 5. do 8. třídy v lavici. To jméno zní: VYBLIL PLEVEL.
  My dvě jsme totiž v pubertě měly přezdívky pro všechny učitele, některé spolužáky a leckteré fešáky z okolí. A právě Vyblilplevel byl jedním z nich. Místní chlapec, o pár let starší, hudebně nadaný, pravé jméno už neznám, asi Pavel, už bych ho ani nepoznala.
  Kdežto UCHO S TAŠKAMA jsem loni opět potkala. Měl kratičké trencle jako před těmi 30 lety a byl vyhublejší než tenkrát. Tašku měl.. Nonic, tolik k místním postavičkám z rozhraní pražských Vinohrad a Žižkova.

 2. Zrovna jsem si říkal,jestli to tu úplně zamrzlo,nebo jste se upekli.
  Já jsem druhej případ,ani jsem ještě nečetl ten článek.
  A jestli se ten vlak do pár minut nerozjede,tak ani nebudu.
  Zatím to s tím spadlým trakčním vedením se mnou nevypadá moc dobře.
  Měl jsem vás rád,bděte!:-)

 3. Tak prozřetelnost stála zase při mne.
  Průvodčí nás vyhodila na jiný vlak,tam sice jiná průvodčí měla nějaký problém s mým kolem,respektive s místenkou na něj ,ale hned pochopila,že beze mne a mého Apache prostě neodjedou vůbec .
  A potom přišel studentík brigádník CD s vozíčkem s pivem a svět už je zase v pořádku:-)
  4:
  To uz je Liško tedy hodně drsný příklad profesionální deformace!
  Ze mne se tam kouřilo jak ze sádrového ježka a to jsem si ani nezapálil a ty s nějakým syndromem.:-)
  Masový vrah tipuji 10,nebo 12.

 4. Jezis,teď jsem si všimnul upozornění,ze test 1 je jen pro homosexuály..
  No,ja už se radši budu bavit výhledem do krajiny:-)

 5. 6
  test si klidně udělej!

  5
  10 nebo 12, já piju nejmíň 14, je to ipa z beskyd – pivovar Ostravice. Mám hrozně chytrýho, krásnýho úžasnýho synovce a ten přivezl asi čtvero ochutnávek z toho pivovaru. A má tři děti, takže jeho geny jdou dál,hurá! (a jeho rodiče a sourozenci pijou spíš víno, totiž :-)

 6. 10 nebo 12.masový zabijak…
  A jo, to mi nedošlo:-)
  Ja piju 11.takže jsem v klidu.
  I když teď mám před sebou 10 Gambace v plechu.
  Za 35 plus bura studentovi na stipendium:-)

 7. Liško, to jsou týpci! Co to tehdy frčelo… dnes se s tím nedokážu ztotožnit a jako masový vrah se tváří snad víc jak polovina z nich, ostatní jsou pro mne asexuální. Jedině Štědroň a Dočolomanský jsou pro mne atraktivní. Boduji 3x Dočolomanský – 29 bodů.

 8. zuzi 9
  Hezky! Taky jsem mezi svými 24 body jednoho Dočolo měla.

  Ty obrázky jsou myslím vystřižené z Mladého světa, časopisu Květy a z televizního programu.
  Vím jménem, kdo je č.1, 5 (ale teď si to jméno herce nemůžu vybavit,kdyžtak napovězte), 7, 11 (ne, to asi si jméno dětského herce už nevzpomenu), 12 je myslím ten hudebník Princ, 13.

  Pak vím, že č.2 je kluk, co našel rekordně velkou pýchavku, tu houbu, ale tu jsem vystřihla :- ))
  č.6 je taky nějakej herec z tv programu, asi Rus nebo kdoví.
  č.9 je nějakej náš fotbalista z 80.let,ale už nevím jméno.
  No a pak vím něco o č.14 (to prozradím až později) a vím, kdo je ten masovej vrah.

 9. hahaha… Kluk co našel velkou pýchavku… Princ hud. vypadá podle mýho trochu jinak, ledaže měl pak nějaké plastiky. Ale ten fotbalista je Poborský, nakopla jsi mě, já dříve fotbal a hokej sledovala, teď mě to vůbec nebaví, protože je všechno převrácený naruby (viz v Rusku mistrovství světa…), nejen fotbal, člověk už nemá žádnou jistotu… jakože Italové zůstali doma a Němci propadli s Koreou?? už nevím ale nebaví mě to. Jsem zpátečník.

 10. Jednička by mohl být ten slovenský herec co teď vydělává v ČT v nějaké šou, Maroš Kramar a pětka je podobný jednomu z Hrušínských, Janovi?

 11. A 12 by mohl být Prince, prošla jsem si jeho fotky z devadesátých a jo. Tím jsem vyčerpala svůj potenciál a jdu se po týdnu vysilující práce na zahradě zušlechtit.

 12. zuzi 11
  nééé, to vůbec není Poborský, tenhle hrál cca 10 let nebo více let před ním.
  Možná je to Jan Berger, mám dojem.
  Já sleduju buď celý mistrovství komplet, anebo vůbec. V posledních letech vůbec.

  12
  Jo, já vím, kdo je jednička, je to on.
  A pětka né,to je jinej herec! Ale podobnej J. Hrušínskýmu na tom snímku je. Ještěže ten kvíz nebyl vědomostní.

 13. Aby to nezaniklo, 7. je Štedroň, nojo, tak s tím fotbalistou asi máš pravdu, Poborský měl nějakou trvalou, ale na stopro přesvědčená nejsem, ať se zapojí experti :).

 14. 15
  joo, já bych řekla, že č.9 ten Berger je.
  Krom toho, jak říkám, v té době, tak 1987, Poborský ještě nebyl vůbec známej ani v reprezentaci. To byl moc mladej.
  A hlavně vím, jak vypadá. Jinak.

 15. Jeste by mne zajimalo,jak jsi pred temi 31 roky vlastne delala to vyhodnoceni??
  A jestli bys ho ted neprehodnotila:-)

 16. 19 Saule
  Docela dobrý vyhodnocení :- ); asi jsem se koukla hlavně, kdo za ksichty je v intervelu nejmíň bodů a nejvíc bodů a kde je ten masovej vrah a ostatní jsem nějak odhadla a napsala nějakej kec, obvyklý u podobných testů publikovaných tehdy v novinách.

  To vyhodnocení bude v příštím příspěvku.
  Pak u těch dalších testů bude vyhodnocení vždycky rovnou u toho testu. Už jsem jich dneska předpřipravila devět a to nejsou všechny; nechám je tu přes léto se objevovat. Jsou tam i vědomostní kvízy, i jeden o zbraních, cheche.

 17. 21 zuzi
  To jsem ráda! Aspoň chvílema se na té vlně svezte, já taky pojedu!

  Ještě počkám, ale už se nemůžu dočkat, až sem vrhnu několikero dalších testů. Mezi ně občas frknu nějakej obrázek. A jinak snad samé dobré zprávy a vám taky přeju krásné letní měsíce!
  Doufám, že i na vašich strákách se něco bude objevovat; po tom prahnu!

 18. Liško, to je kouzelný retro test, nemá chybu :-))

  Jsi mi připomněla , některé holky na základce a myslím, že i na střední takovými těmi testy uplně žily, kolovalo to na půjčení domů. velký sešit a tam různé výstřižky květin a co co znamená, a takové to má a nemá tě rád a testy ….a poučení, každá ta majitelka sešitu si s tím sešitem vyhrála, krásně zdobený, barevně různě odlišený…..a já uplně mimon, turisták a kluci z oddílu a jediné co jsem si pod lavicí vedla byly programy na schůzky pro svoji družinu a výpravy do okolí a co budem kde dělat. Takže tyhle dívčí testy mě dost míjely, měla jsem jiné starosti a zájmy, ale vím, že tyhle dívčí sešity se těšily velké oblibě a zamlouvalo se to na vypůjčení hodně dlouho dopředu. :-)

 19. čeští herci – idolové mě taky míjeli, hodně málo jse sledovala televizi, nebyl čas, škola, brigáda, turisták. ale byli seriály, které se mi hodně líbily. Záahada slavičího domu, pak nějaký australský seriál – kudy teče řeka, se to myslím jmenovalo, Robin Hood jako seriál, dodnes se mi líbí ta filmová hudba – byli to Clanad…..teprve koncem střední jsem začala chodit do kina na trháky ….Smyslná orchidej, 9 a půl týdne, Hříšný tanec, Navždy a daleko, Honba za klenotem Nilu, Top Gun (ustřední píseń Maria Mc Kee, dodnes mám na tuhle písničku slabost) apd…..a to už zase bylo trošku jiný období. takže Liško, díky za vzpomínku :-)

 20. 24. tak takový sešit na kolování jsem ještě nikdy neviděla. asi mě minuly nejen sešity, nýbrž i majitelky těchto sešitů :-) fascinuje mě u Lišky její tvůrčí potenciál, že to všecko vyrobila pro druhé…pro kolektiv. Našla jsem z této doby jen deníček v tajném písmu, a ten byl neskutečné blbý :-) až takový zlý….

 21. 23:
  Hele,Ratko,ty by jsi hlavně měla psát ten svůj,nějak to flákáš.:-)
  O Ru už vůbec nemluvím,ta se na zahrádce zabrala do sbírání mandelinek a asi nemá čas ani na kvízy.:-)
  Jo,ale napadlo mne,že bych aspoň ty cyklovýlety měl nějak začít dokumentovat.
  Letos jich díky brzkému jaru,respektive rovnou létu bez jara bylo a snad ještě bude požehnaně.

 22. barčo,
  to je zajímavý, jak každá doba, věk a každá lokalita má nějakou svoji kulturu!
  Já jsem toho moc “dívčího” taky nedělala, četla jsem v jednom kuse a to skoro výhradně dobrodružnou literaturu. Nebo slovníky :- )
  A v průběhu povinné školní docházky byla různá “móda” – princezny, hrobečky, legrační psi, koně, vždycky zábava nakrátko; něco jsem zavedla asi tím, že jsem se inspirovala doma v nějaké knížce – třeba knihu zaklínadel, indiánskej slovník, strašidelný hrady jsem vyráběla, pak vymyšlený zprávy, noviny, reklamy, srandovní fingovaný dopisy. Nakonec jsem ve 14 letech psala takový krátký pohádky a ty taky kolovaly po třídě. (Asi jsem měla hrůzu z nudy, tak jsem se jí vyhýbala v jednom kuse.)

  Tyhle testy jsou asi ze 6. třídy.

 23. 26 ratko
  Tajný písmo! no vidíš, to jsme taky měli, to bylo něco. Ta tajuplnost!
  Nebo neviditelnej inkoust… jednou mi trochu vzplála utěrka, když jsem zviditelňovala neviditelné.

 24. To neviditelny pismo jsme s jednim kamosem na zakladce zkouseli taky.
  Tusim nejak s citronovou stavou cosi.
  Meli jsme motivaci,ze si tim pismem budeme psat tahaky na pisemky a uca nic neuvidi.
  Dotahli jsme to do zdarneho konce,ale cely projekt se ukazal jako zbytecny,kdyz jsme zjistili,ze to neviditelne pismo na tahaku nevidime ani my sami:-)

 25. 29. taky mně překvapuje, že já se z ten svůj tajným písmem psaný deníček stydím :-( Asi je toho víc…

 26. 31 ratko
  Asi tam bylo něco moc intimního nebo ujetýho.
  Já pro jistotu roztrhala a vyhodila (snad) všechny stopy po záznamech z gymplu česky; tajným písmem jsem je psala jen při vyučování, nemohla jsem si pomoct z toho přetlaku – to víš, osudová láska. Úplně JASNĚ osudová, protože se podivuhodně magicky propojila se dvěma hrdiny knižními. Tedy ten onen živý se neobvyklým jménem propojil se dvěma postavami,bylo to celý romantický až na půdu a docela ujetý (bylo mi 16-18) a radši jsm o tom pak nemluvila, aby si lidi nemysleli, že mám psychózu. A to teda nemám, ale v tomle se nějak světy propojily, bylo to moje tajemství (a to je na tom asi nakonec to zdravý – že jsem měla soudnost takovej blud nikomu neprozradit)! Takže cajk.
  Za romantismu to bylo podobný a ještě se pro to trávili :- )

 27. 32. Páni :-)
  tohle mi připomnělo jednu holčinu na střední. ta si psala sama sobě milostný dopisy – jakože jí to píše on. a vždycky se s tím strašně před všemi chlubila…..my jsme ji to ze začátku záviděly a baštily i s navijákem, ale po čase se do toho začala dost zamotávat, když nám vyprávěla neuvěřitelné příhody co s tím dotyčným zažila a po čase zapomněla jaksi změnit písmo v tom dopise a vyšlo to všechno najevo…..nojo, byla strašlivě platonicky zamilovaná……

 28. 33. ale byla jedna z prvních, kdo se brzy po maturitě vdala, byla těhotná.

 29. 34. to byl vůbec takovej těhotenskej virus :-) čtyři se vdávaly před maturitou (měly ji odloženou) pak vlna hned po maturitě . :-)

 30. 35. jen jedné z nich to manželství vydrželo až do teď. :-)

 31. on ten třeták čtvrták byl náročnej :-)) každej zamilovanej, rozběhanej na rande….škola tomu přála, bylo min učení a hodně hodin praxe :-) pak to bylo těžký se věnovat učení a přípravě na maturitu :-) a ještě euforie ze sametáku :-))

 32. lidi, já jsem tak napnutá z tý záchranný akce v Thajsku! moc moc jim držím pěsti, at je všechny z té jeskyně vytáhnou v pořádku.

 33. U mě spíše fantazie a představivost… a naivita červené knihovny. Neuvěřitelně ujeté představy co a jak by měly věci probíhat, samozřejmě platonická láska. Jen ve fantazii, v reálu se mi dělalo špatně jen na mě kouk. Ta hrůza, že by kontakt opravdu nastal

 34. 38. jo, zvlčely jsme všechny i ty největší premiantky ve třídě :-)

 35. 43. moc ne :-) týpci jsou divní. se žádným nic nechcu mít a nikam jít.

 36. Jeee, to je dobry! Ja mam 17, doufam, ze nejsem nebezpecne blizko tem masovym vrahum:)
  Pripomina mi to krizovky a testy, co jsem delala pro babicku, ktera milovala kvizy. A muj prvni a posledni sesit komiksu z prvni tridy nazvany O Kuradku, to me tenkrat strasne nastvalo, ze mi v nem mama opravovala gramaticky chyby, ze si to “kuradko” pamatuju spolu s tou emoci dodnes:)

 37. Psice 45
  Kuradko! To zní jako větší hrdina než kuřátko.
  Představuju si, že babička žádný gramatický chyby neopravovala a tvoje kvízy jí udělaly radost!

 38. Liško, to se ti zdá, já si to tady potichu sčítám a píšu :-))

 39. ad 10

  Jméno čísla 6 by mě zajímalo, taky si myslím, že je to nějakej herec a že jsem ho přesně takhle v nějaké roli viděla, ale nevzpomenu si v jaké. S tím bych jela do Indie.

  S Dočolo možná na večeři, ale nevím jistě. To bych poznala až po pár větách, jestli by to s ním nebyl vopruz. Jestli by z něj moc netrčely nóbl herecký primadonovský manýry a jestli bych pro něj nebyla moc neotesanec.
  Kluka s pýchavkou bych brala na běh, to by mohla bejt aspoň sranda. Libíčka jsi tam měla dát, s tím by závodil každej rád. :-)

  Ostatní dospělí mě nezaujali, většinou sladcí hezounci k ničemu, jeden divnej a jeden a la sandokan.

  12 je určitrě Prince. Tak si ho takhle pamatuju.
  Pak se jeden čas trochu začal podobat Jacksonovi a pletli se mi.

 40. 27
  Kdepak mandelinky, Saule, merunky…
  Ale tak nějak vůbec jsem měla poslední týden rozlítáno. Za Dee Dee – herdek, jakej ona měla ten blogovej nick kdysi, na “A” to začínalo – v Běsně, pak běsem do Brna k mamince a za bráchou a zpátky a pak ty od táty merunky a za synkem na kemp…
  Tachometr jsem pěkně protočila.
  A zahrádka mezitím pěkně zarostla.

 41. Ad testy – u nás kolovaly dvojí, jednak tyhle “řekni mi co (děláš, čteš, jíš, nosíš za barvu) a já ti řeknu, jaký jsi…” a jednak inteligenční. Typu “představ si, že jsi pilotem letadla…” Ty mě bavily a nějaký jsem jeden čas taky sbírala. A nejvíc jsem užasla, když jsme nedávno na nějakým internetovým servru našla jejich výběr jako úžasnou vychytávku pro čtenáře. :-) Ale poznalo nás to tam víc.

 42. 35 až 41
  U nás na gymplu se vdávala pře dmaturitou a maturitu měla odloženou kvůli porodu jen jedna. Z celého ročníku. A to jsme vnímalijaoo úžasnou výjimečnou událost. Holt tam to bylo asi nastavený jinak,m všichni tam šli s tím, že pak ještě budou študovat dál a tak nějak v tom asi rostli až k té maturitě.
  Pak na vejšce už toho předčasného rodičovbtví bylo víc.
  Jedněm z prvních ve vysoškolském ročníku to vydrželo dodnes. Jenže ti jsou oba naprosto úžasní a asi prostě k sobě patří kompatibilitou přímo antickou. :-)

 43. 56 a 35 až 41
  U nás na gymplu měl dítě jen jeden kluk a to asi v šestnácti, s o šest let starší ženou, jestli si to dobře pamatuju. Taky měl individuální studijní plán a pořád v lavici spal. Myslím, že poslední rok už s námi nechodil.

 44. 59
  Jojo, dík. Přes Plzeň jsem to zas vzala, nechtělo se mi po dálnici a kupovat známku kvůli tomu.

 45. ru,
  já si na tebe vzpomněla, žes asi jela za bráchou. A pak mě i napadlo, jestli někdy během léta se nevydáš za Aktérkou. No vida, tak je to tak!

 46. 61
  Za bráchou to zatím bylo jen s maminkou na jeden den. Na dovču na kola zas až v srpnu. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *