Povlaky na oblaky (5)

ANEB CO NOVÉHO NA POHOVCE

polstare2015-1-500

Loni jsem se dala do šití několika triček z úpletu a objednala látku s fialovým vzorem. Jak se dovídáme v komentáři následujícím (pod odkazem), fialový vzor si objednala i Zuzi. Prý na šaty. Tak to jsem zvědavá!

Já totiž ten svůj zatím na triko nepoužila. Netroufla jsem si. Když jsem vybalila látku, lekla jsem se rozměrů toho vzoru. Představovala jsem si ho drobnější. Záměr s trikem zatím odložen, vzor vyzkoušen na polštáři:

polstare2015-2-500

Kupodivu polštář docela ladí k polštářku s tentokrát hodně drobným vzorkem:

polstare2015-4-500

Ten jsem ušila ze zavinovací sukýnky. Měla jsem dojem, že nutně potřebuju polštář dozlatova a dočervena – a vida, na ramínku visela ta sukýnka. Kterou bych už asi nenosila.

Zakoupila jsem také zelenou látku, že zkusím vesele zazelenat červenou pohovku. Látka vystačila navlas na dva čtvercové polštáře, bez překryvu. Nedošlo mi, že mám koupit trochu víc látky, než je rozměr polštářů, ehm. Přidělala jsem tedy na každý polštář tři páry zelených atlasových stuh na zavazování. Při prvním praní v pračce se poněkud vytrhaly, takže povlaky skončily ve frontě na zašívání.

polstare2015-3-500

Co se ještě přihodilo? Jak jsem tak tuší kreslila komiksy Liška, vrána a sýr, ocitla se zničehožnic na ikea-polštáři černá kaňka. A zrovna uprostřed srdce. Před kaňkou:

unor_tyna 032v_500

Po kaňce:

povlak 001-srdc

Prostehování světle zelenou bavlnkou jde k těm zeleným polštářům. Z červeně kostičkovaného plátna jsem si už předtím ušila povlak na peřinu a jeden fikaný polštář s knoflíčky – na jeho foto se těšte někdy příště.

A nyní už se dostáváme ke zlatému hřebu pohovky. Ten jsem nevyrobila já, ale mladší dcera mé kamarádky Lenky2. Tatáž holčička také loni vymyslela mou novou přezdívku. “Kdy přijede Hedvíček-medvíček, Hedvídek-medvídek?”

Přezdívka se ujala, Soused mi jinak neřekne než Hedvídek. Mluví tak o mně například i před svou tetou! Jak známo, neholduju příliš zdrobnělinám, tak se podepisuju raději Hedvěd. A k narozeninám jsem dostala dary vpravdě hedvědovské: Obě holčičky si nakreslily své šablony medvídka a pomocí Sava vytvořily siluety hedvědů na různé látky. Pak hedvědy obtáhly fixama na textil a jejich maminka sešila hedvědárnu dohromady. Úžasné dárky. Z hedvídků starší holčičky vznikla krásná plážová taška (ukážu příště), z hedvíčků mladší holčičky vznikl senzační polštář! Tu je:

povlak 003-hedved-500

Zdobí pohovku na místě z nejčestnějších.

K dovršení všeho mi kamarádka vlastnoručně ušila hebkého plyšového hedvěda. Spočívá v té tašce. Vyndám ho a nafotím někde venku, snad se mu to bude líbit.

Povlaky nad oblaky (1)

Povlaky nad oblaky (2)

Povlaky nad oblaky (3)

Prostě doma

Příspěvek byl publikován v rubrice Ars Vulpeculae a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Povlaky na oblaky (5)

 1. moc líbí všecko, ale nejvíc hedvědi na polštáři :-) chválím malířku i nápad to dát na polšářek. Obrázkem obklopen. moc pěkné.

 2. Jé, polštář s hedvědy je naprosto skvělý! A na toho plyšového hedvěda jsem taky zvědavá! :-)

 3. Hedvědi jsou parádní. Kamarádka je geniální a má moc talentované dcery.
  Dvě další dlouholeté kamarádky mají taky samé dcery, pěkná partička. Přišli na narozeniny a i jiné dárky byly povedené, krom hedvědů.

 4. Hedvěd by se mohl prohánět na tom zeleným lístečkovaným! Mohla by sis zařídit polštářnictví. A u látek z netu jsem se spálila jednou, hned napoprvé a už bych do nich asi nešla. Mám asi jiný rozlišení monitoru, nebo možná jiný pojetí barev a když už si dovedu aspoň rámcově představit, jaký bude materiál, tak neodhadnu real odstín:(

 5. podobný vzor jako na těch prvních dvou obrázcích měla babička na šátku.
  Teda než jsem jí ho zrekvíroval na vandry.
  Nosil se ovázanej na usárně a sloužil jako ručník.
  Jednou jsem to pak babičce ukázal na fotce,jak dobře její šátek slouží,tak spráskla ruce a chtěla mi věnovat froťák:-)

 6. Jo, taky mi to připomnělo babičku. První vzor šátkovej, druhej a třetí zástěrovej. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *