Vypadám na sedmdesát?

Běžím si koupit oběd do samoobsluhy, vyjdu z pracoviště a venku potkám jednu paní A., co znám od vidění z minulých let.

“Jé, dobrý den!”

“Dobrý den,” na to ona, “jak se máte? Vy jste se chystala do důchodu…” povídá udiveně, protože člověk v důchodu nemá co dělat na pracovišti a paní A. je tudíž divné, že mě tu vidí. I když vlastně ne mě.

Mno, já si kolikrát říkala, že jsme si docela podobné s naší bývalou zdravotní sestrou, prima ženou, která poté, co dělala vrchní sestru na známé pražské psychiatrii, strávila svá raná důchodová léta u nás v práci. Takže teď jí táhne na sedmdesát. Mně ne! A ta paní si nás dnes evidentně spletla. Pobavilo mě to, ne urazilo, a musím to dát té bývalé kolegyni vědět! To ji potěší.

A to není všechno, přátelé. Před týdnem jsem šla domů, odemkla dům a pomalu kráčela dovnitř, načež od výtahu na mě jukala nějaká postava a že na mě počká, ať jedeme nahoru spolu. A tu já znám, to je paní B. z patra nad námi, znám ji celý život, s jejími dětmi a dalšími dětmi z domu a okolního bloku jsme si hrávali na dvoře, když nám bylo šest. Jedeme spolu ve výtahu, stojíme pár centimetrů od sebe a ona povídá:

“Vy jste taková krásně šlank, vy jste zhubla!”

A já: “No to né, naopak…” ukazuju na boky.

Načež ona vpadne: “Vy jste si s tou Hedvikou tak podobný!”

“Ale to jsem JÁÁÁ!” rozpřáhla jsem teatrálně paže a smíchem se pak zlomila v pase.

Smějeme se, potvrzuji, že jsme si s matkou čím dál podobnější, vystupuju. Mámě jsem to pak vyprávěla a nasmály jsme se podruhé. Mámě je 73. Vypadá na míň, to je pravda, má bílou jemnou pleť a vlasy má míň bílé než já (ona si je nebarví, já ano).

Tak nevím, jestli vypadám o třicet let starší, než jsem. Obvykle mi hádají naopak o 5-10 let méně. Jojo, je to sranda. Posuďte sami. Přikládám svou nejnovější fotografii:

hh-500

.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výštěky a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 komentářů u „Vypadám na sedmdesát?

 1. A účes nehrál roli – ve výtahu jsem měla vlasy stažené do uzlu (moje matka nosí volnější drdol) a dneska před pracovištěm jsem měla divoký načechraný hustomikádo (a ta kolegyně měla někdy mikádo, někdy nakrátko).

 2. Já bych to brala všema deseti, vypadat takhle v sedmdesáti!
  Je těžký tipovat, když nevím, kolik ti je přesně. Ale co si pamatuju, tak o něco víc než mě a připadáš mi vizuálně i mladší než já, takže se neznepokojuj. Možná ti zestárla aura do podoby osvíceného mudrce a pak to lidi zbytečně mate:)))

 3. Dokud budeš mít ty dolicky na tvářích,tak to bude dobrý:-)

 4. 2,3,4
  dík, vynasnažím se.
  Asi to fakt bude tím, že se ze mne stává mudrc s dolíčky, krátkozraký – takže i s přimhouřenýma očima Zřejmě jsem tak skokově duševně vyzrála, že to ovlivnilo můj výzor a pletou si mě s babkou :- ))

 5. Nedávno jsem potkal v hospodě jednoho dedka,co se vydával za spolužáka z bečka(ja byl vždy třída A) a on to opravdu nakonec byl on.
  vypadal fakt hrozně,ale na to že měl na listku 9piv se s nim zase bavit dalo.
  Minulý týden mel piv min,ale bavit se s nim nedalo.
  Prej rakovina hltanu,hrtanu…nevim,ale jen ta sípal a moc rozumět mu nebylo.
  Ale zas každou minutu přiskočil nějakej stamgast,prasknul ho do zad”to das pico,nějaký ozařováni …to das…”
  Tak doufejme:-)

 6. Offtopic, ale hlásit se to musí: pod Riegráčema (cestou od Rajské zahrady) jsem zachytila nalepovací oko na panáčkovi ze značky “Zákaz segwayů”. Tak jsem si na tebe vzpomněla, jen nevím, jestli je to tvoje práce:) Pokud ano, tak by mě zajímalo i provedení, protože to bylo docela vysoko nad zemí (podnožka? atletický výskok s okem v hrsti?)

 7. psice 7
  tys všímavá, máš psicí zrak!
  Ne, není to moje práce. Vyrazím k Riegráku, až dokoupím oči, mám jich už jen dva páry.

 8. hehe, vyzeráš dobre, ani nie na svoj vek. chybka bude na opačnej strane prijímača ;-)

 9. Moc nechce a nějak si nabrala samé činnosti, kterých je hodně, ale ne za moc peněz, a nestíhá to upracovat :- (

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *