Ženskost v notýsku (1)

Pátrala jsem po dalším notýsku. Vánoční deník jsem dokončila, trvalo to dva týdny a bylo to tak akorát. Ale přece jen mi ta intimní činnost chyběla. Rozhodla jsem se pro lunárník, zápisník o ženskosti, bez nároku na denodennost jeho výzdoby. Jednou měsíčně stačí – znáte to!

Na internetu nabízeli dost krásných a drahých ozdobných notýsků z tvrdšího kvalitního papíru, se zlatým leskem a elegantním zapínáním na magnet. Žensky působily, to ano. Lepší by bylo je vidět naživo – ostatně ženu je také lepší vidět naživo. Zašla jsem po cestě  domů do dejvického papírnictví, kde jsem nikdy nebyla. Nojo, zase mají samé čtverečkované a linkované zápisníky! Ty se ke mně nehodí, nechci nalinkovaný život nebo dokonce technicky rozdělený do malých kostiček se zaručeně pravými úhly. To se s ženskostí, ladnou a oblou, příliš neshoduje. Ha – mezi památníčky s krtečkem jsem našla to jediné možné pravé pro svůj záměr: Zelený notýsek s lučními květinami, co mám ráda – kopretinami a vlčími máky – a s nenápadným nápisem Wild Meadow Flowers – Divoké luční květiny.

To je ono! To je přece sama ženskost – Louka divokých květin! Možná něčí ženskost jsou krásné sexy květiny ve váze, dokonalé, velkokvěté, pěstěné, nazdobené. Moje ne. Řezané květiny nemám moc ráda. Mám radši louku. To jsem já.

Text o novoluní vznikl kdysi tady na blogu.

Zápisník (formát 12,5 x 14,5 cm) vypadá naživo líp než na fotkách. Jako my, ženy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ars Vulpeculae a jeho autorem je Liška H. ryška. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

127 komentářů u „Ženskost v notýsku (1)

 1. Zaujalo mě lůno. Žena je myslím stále v hlubinách, aniž by o tom věděla a tedy odtamtud dobře vidí spoustu věcí na povrchu, jakoby současně. Muž se dívá z povrchu dovnitř do středu a vidí tedy líp do hlubiny. Žena tak dokáže tedy pojmout více věcí najednou, ale povrchněji. Muž mívá hlubší vhled, ale v danou chvíli pouze pro jednu věc….

 2. barčo,
  no, víceméně – spíš než žena a muž bych použila ženský způsob a mužský způsob, protože přece jenom některé ženy použijí mužský způsob a muži ženský.

 3. Novoluní moc pěknej zápis. O bohyni zářící dovnitř, vonící hlínou…
  Krásná bohyně.

  O kalíšku jsem přečtla snad všechno, co jsem na netu našla. (Od doby před cca třemi lety, kdy jsem o něm přemýšlela poprvní, toho hodně přibylo.) Zkoušela jsem zatím naneostro, červenou teprv čekám. Šlo dobře nandat i vyndat, ale spíš mám pocit, že sjem se neměla nechat dohnat pochybnostmi o pevnosti svého oporozeného a opoužívaného předlůní a neměla jsem si pořizovat tu XL soft variantu pro málo poševních svalů v moc velkým prostoru. Mám podezření, že budu muset (teda, vlastně chci:-)) dokoupit ještě o číslo menší, leč tužší. Aby neuskakovala, nekrčila se a držela.
  Ale už se těším na zkoušku i toho XL soft, moc moc, vana jistí manipulaci, ráno a večer, v práci máme sprchový kout.

 4. Venušiny kuličky? :-)
  Tam není problém, že když nebudou pasovat velikostí, že protečou.

 5. nojo, ty víš co si o těch kalíškách myslím :o) jako kuličky dobré, ale ještě vložku k tomu

 6. Ono ten rozdílný tvůj a můj náhled totiž určitě souvisí i s tím, co jsme nedávno řešily kvůli tvému muži a jeho vášni studovat, co za doplňky je na trhu k foťáku, k čemu jsou dobré a kde za jakou nejlepší cenu…

  S tím kalíškem je to trochu podobné. Ne že bych se nemohla smířit s tamponama a vložkama jako celej svůj život (koneckonců, taky bysme s ezvládli smířit i s hadrama, co se po použití vyperou, jak to bylo za našich maminek a babiček, stejně to jde teď zas do módy) – ale prost ěmě to baví. To zkoušení, študování, kdo co o tom a jak, co ej na trhu, s jakými parametry, jak to vypadá tvorově a materiálově, jak se ty parametry odrážejí v užitkových vlastnostech…

  Fakt je mi líto, že už tu menstruaci nemám zas na tak dlouho. Kdyby mi bylo aspoň o deset míň, bavila bych s ehlídáním slev a akcí a psotupně bych si dopořizovala různé druhy od různých výrobců a zkoušela, testovala, srovnávala, vybírala, kterej je nejlepší na který dny, a dělila se o výsledky vědědeckého bádání…

  Juj! :-))

 7. Juj :o) skvělá zábava. pro mě menzes jakoby nebyl. jen pred tím pár dní lítostivost a někdy ani to ne, a jakoby nic. a možná už ani nic nebude. furt čekám že to už je naposledy.

  ale těm co si to užívají, to ze srdce přeju :o)))

 8. zjišťuju že se nad krvácejícím lůnem nějak nedokážu rozbásnit, že spíše poklesávám. asi je to tou vyměněnou pánví ze snu :o) ale ani věkem to není. celkově ženství a tělo vnímám jako ženství a tělo.

  ale ani to není ten správný výraz. párkát jsem byla na setkání bohyň s tanečky a oslava ženství…. a nic. vůbec nic. ani ťuk. normální dřevo jsem. prkno :o)

 9. No, oslava bohyň s tanečky a oslavy ženství a mohendžoháro či jak se to píše a podobné patosy mě taky uzemňují smíchem. Tam bych jim to kazila nepochybně. :-)

  Ale vědět, že mám sílu, jakou žádnej chlap nemá, darovací či nabíjecí i téměř vysávací sílu, někdy i jen pouhým bytím vedle muže, chci-li… – tak to se mi líbí.
  Jen se z toho nesmí dělat šaškárna.
  Myslím, že podstatou té síly naopak je, aby zůstala spíše intimním věděním, nezveřejňovaným. Tichý. Tím zářením dovnitř a uvnitř.
  Vytahováním z kapsy a strkáním všem pod nos s pozlacenými serepetičkami na hezčí ozdobu se síla rozpadne.

 10. Zvětrá! To by mohlo být to správný slovo.
  Hlíně je taky dobře v zemi, ve vrstvě držící vlhkost a život.
  Naporcuj ji někam do oken – vyčerpá se, zmrtví.

 11. Jo. A já to budu mít ve svým notýsku. Hurá.
  Už nechávám zrát, na co bych mohla mít další notýsek – asi na medvěda a setkání všeho druhu. Na dovolenou určitě!
  Jeden jsem vyzdobila Akčnímu Hrdinovi, pro něj jako dárek, nakonec to vypadalo senzačně (je tam mezi obrázky i volné místo pro jeho další obrázky nebo text), James Bond, stará stodola, krajina, oblíbená zvěř… Pro jistotu jsem si ten notýsek na poslední chvíli nafotila.

  Kalíšek se pořád nějak zdráhám použít. Vyhýbám se tomu: Možná večer. Nebo zítra. Až později, aby to neohodilo celou koupelnu. Takže zatím nic nového.

  Čínský koule mám. Venušiny kuličky ne. Čínský koule – myslím tím dvě větší koule, cinkající, kovové, pokreslené trigramy z I-ťingu.

 12. 11. Ženství vnímám spíše jen jako způsob (energii), která je přítomna při čemkoliv co žena dělá (myslí, cítí,prožívá, jedná, jakým způsobem se stará o své tělo – patří sem i volba účesu, oblékání, zvolení barev, doplńků, ale také k prožívání sexu, to vše je také o tom jak vnímá samu sebe) Ženství jako energie – která se projevuje jakým způsobem např. chodí, co žena dělá za profesi, vůbec jakým způsobem dělá jakoukoliv činnost – právě i třeba typicky mužskou technickou činnost, způsob jak přistupuje k druhým lidem…)
  Mám spíše pocit, že v těch tanečkách a rádoby ženských esoterních hnutích naopak každá žena zabíjí a maskuje tu přirozenou ženu v sobě – hraje ženu, kterou by třeba chtěla být….

 13. Moc si neumím představit, že bych tančila v kruhu s ženami, sešlými za účelem oslavy ženství. To bych se necítila dobře, nepřipadalo by mi to spontánní, nedokázala bych se do toho položit, když by to bylo takhle načasované, zvnějšku. Jedině že by byla hodně dobře vybraná hudba, to by to mohlo zachránit. Ale pouštět se do toho nebudu, nejsou mi blízké takové akce.
  Naopak sejít se na den nebo víkend na téma voda, jak plánujem, a dělat různé věci, zařadit je i podle rozpoložení v tu chvíli nebo podle rozpoložení krajiny v tu chvíli, to mi nepřipadá násilný. Kdyby tam bylo ale víc lidí než deset, tak už by se mi to asi nelíbilo.

 14. 14. Liška je krásně tvořivě notýsková …..upřímně to obdivuji.

 15. Barčo, díky,
  to jsem jen našla svoji parketu. Nebo jednu z parket.
  Jako dárek udělat někomu – koho člověk zná – takový notýsek, to mi připadlo výborný. Je to jako dát mu jeho. Ne sebe, že bych já tím dávala sebe, ale jemu dám jeho, přefiltrovaného přese mne. Ideální pro zamilované – tvůrce se vyřádí na notýsku, musí přitom myslet na toho druhého, který se zas vyřádí potom, když notýskem listuje a kouká na sebe, jako by se v nějakých aspektech viděl poprvé, ještě něco do notýsku přidává nebo píše, když už tam ten dárce není přítomen. Takže jsou spolu, i když zrovna nejsou spolu. Proto jsem to tak navlíkla :-)

  Akorát mi trvalo čistého času asi 12 hodin ten notýsek polepit, najít obrázky, vytisknout fotky, vytrhat z časopisů, … ještě potmě cestou v autobuse na místo předání dárku jsem lepila papírové pruhované lepenky.

 16. Přiznám se, že menstruační kalíšky jdou úplně mimo mě. :-) Stačí mi různé kalíšky a nádobky na exkrementy v práci (moč, stolici, hleny….) i tam se občas nedaří zachytit, daří se vylít….

 17. Barčo 19
  jo tak to se nedivím!

  Snad mi to půjde a bude mi to příjemný, když už jsem si ten kalíšek za šest stovek koupila. A když je tak ekologickej – nedělá odpad…

 18. 18. Rozumím Ti. Psát a namalovat si to sama celé, napojit se na vlastní nitro a nitro druhého člověka – to je mystika. :-)

  Já to mám takhle podobně se psaním klasických dopisů. Vybíráš papír, pero, píšeš písmenka. V tom dopise je toho strašně moc. Dopis může i vonět. Dopis psaný osobně je intimní záležitost. Vypovídá o pisateli samotném a o jeho vztahu k člověku, kterému je určen. . V mysli a ve svém nitru hledám vhodná slova, přemýšlím o člověku, kterému píšu dopis a tím pádem si uvědomuji hloubku svého citu – naslouchám duši své a tím i duši toho druhého člověka, kterému píši svůj dopis. Myslím, že při psaní dopisu se v jedné mysli a v jednom srdci dvě lidské duše velmi sbližují…

 19. ad 18 … připadala jsem si, když jsem potmě v dálkovém autobuse dodělávala ten notýsek, jako dívka v pohádce Sedmero krkavců, když nepřetržitě šila košile bratrům ještě ve chvíli, kdy byla vezena na popravu.
  Ne že bych byl v takové hnusné situaci, naopak, ale ta urputnost dodělat věc do konce a využít všechen čas.

 20. Barčo 21
  jo, to je pravda, úplně si představuju to rozpoložení při psaní dopisu, jak popisuješ. Takové usebrání, vnitřní soustředění na (společnou intimní) věc. Klid, papír, vlastní osobní vklad ve vlastním rukopise, formě i obsahu. Už jsem léta nepsala nikomu dopis.

 21. 18. Velmi obdivuji Tvé notýsky – pokaždé. Nemám jediný notýsek, ani kalendář na své nepravidelné služby. Služby – celý rozpis mám okopírovaný na papíře, nosím ho stále při sobě. Všechno ostatní si píšu na lístečky, tak po různu. Nepravidelné služby – má za následek i to, že nedodržuji klasické víkendy, nebo spím přes den po nočních ve všední den. Nebo si dělám “neděli” ve všední dny. Tvoje notýsky mi ukazují systematičnost – tu jakoby nemám. Samozřejmě v práci je systematičnost a řád na prvním místě. Tvoje notýsky zachycují den po dni události, myšlenky, zachycují atmosféru, ukazují Tvoje postupné uvědomování si … a moje lístečky se tak po různu někdy ztrácejí….Tvoje notýsky mi připomínají, že něco u mě by mohlo být i malinko jinak, než dosud …

 22. Barčo,
  v práci používám taky lístečky. A i doma na stole u klávesnice mám štos papírků – směs účtenek a poznámek, např. zaslechnu v rádiu něco, co mě zaujme, napíšu to na lísteček, kde už je napsáno něco úplně jiného neaktuálního, a ten nechám ležet a vrší se to a vrší.
  Diář nemám žádný, protože kdykoli jsem ho některý rok načala, zjistila jsem, že ho nepotřebuju a nevyhovuje mi. Mám stolní kalendář v práci a tam občas nějaký termín něčeho napíšu, ale ne všechny. Papírky a papíry chaoticky na sobě nebo i ve dvou až třech hromádkách mi fungujou nejlíp. I když taky některé nechám vyhnít…

 23. Mám teď akční rozpoložení, chce se mi do něčeho pustit, možná do nějakého notýsku :-)
  Na to, že je pátek, je to neobvyklé – a cítím se tak už od rána. Asi že menstruace už polevila, není mi špatně a jsem zároveň vyspalá, protože předtím mi bylo blbě a radši jsem si lehla a spala.

  Mám děsný cukání do něčeho se pustit, ale zaplatit telefon, jít na poštu a jít do banky (což jsou moje resty) a koupit CDčka, to né. Spíš bych si mohla koupit sukni, jenže mě nakupování nebaví.

  To jsou dilemata, co…

 24. Možná si koupím další várku černých lihových fixek velikosti M a F (mám jich docela spotřebu) a dodělám komiks nebo přidělám další díl. A pojedu možná k rodičům a cestou okouknu sukně. Nebo taky né. Nebo se možná každou chvíli ozve Skunk komiksový, že už přijel z hor. Nebo né. Nebo svou nabuzenost proflákám, jen si udělám kafe a nic jinýho neudělám a bude za chvíli tma a prd z toho.

 25. 26, 27. :-)) To je dobře, že je Líše dobře. Mě menstruace končí. Bývá mi fyzicky zle. Psychicky se naopak podporuju, abych sebou nesekla na vizitě na zem, aby mi neprotekla vložka apd. Mám rozpoložení dnes příjemně klidné. Včera to bylo náročné v práci, ale večer jsem šla na koncert vážné hudby (podrobněji jsem to popsala u ratky na blogu). Ta poklidná atmosféra toho večera dnes doznívá. O víkendu budu v práci.

 26. Tak to máš program na víkend zaručen a opravdový svůj víkend si uspořádáš až potom, žejo.
  Dobře, že je ti už dobře, Barčo.
  Mně už taky, sláva, předvčírem jsem si musela v práci pololehnout s nohama nahoře, pustit si přímotop navíc a vzala jsem si prášek a pak už dobrý. Vždycky když mě bolí břicho (a nohy k tomu a vůbec) a přestane to, najednou mi vystřelí energie do výše, mám radost, že je mi dobře, víc si to uvědomuju. Teď taky. Proto asi ta činorodost.

 27. No vidíš, mohla bych upéct něco do práce ke kafi. :-)

 28. Mňam. To bych taky mohla. Upéct. Kdybych šla náhodou domů a náhodou předtím ještě na nákup a kdyby se mi náhodou chtělo nevyhnout se kuchyni. Ale asi je to příliš mnoho překážek :-))))))

 29. Tak já jdu do papírnictví a k našim. Krásný je, že je ještě světlo!

  Včera byla dokonce i tma hezká, viděla jsem Býka a Kuřátka cestou domů (kromě Orionu, Velkého vozu, Kasiopey a tak).

 30. chtěla bych se přidat k diskusi ale nevím jak. blbě mě nebývá, nic mě nebolí. ženství nijak extra neprožívám. i když dříve jsem dost toužila. ale teď mě i touha přešla. je to zvláštní jak život odhalí různé palety a zákoutí. to co bylo dřív hrozně důležité tak najednou není, a to co nebylo důležité tak najednou je.

 31. 33. Ratko, prostě se jen přidej, jak chceš :-) Nic víc není třeba (kom.č. 15)

 32. 31. Už jsem konečně našla ten správný lísteček s receptem. :-)
  32. Tady včera bylo hodně nevlídno – pršelo, fičelo, bylo zataženo.

 33. možná mám jako žena výhodu a to v tom že mě ženy nezaskočí :o) Muži mě pořád více překvapují svoji jemností a citlivostí. Jakoby mi narostly antenky na muže. Nebo jsme se konečně naučila je vnímat bez jakýchkoliv postranich úmyslů a je to úplně nový a velmi příjemný uklidňující pocit.

 34. ratko,
  takové anténky bych potřebovala – na ženy.

  Tak jsem nešla do papírnictví. Místo toho jsme šli na jedno pivo s kolegou. A už jsem u rodičů. A jinak nic novýho, no.
  Barča, je akčnější, už určitě peče.

 35. se ženai to zatím neumím, když vybalí svoje zbraně ustupuju poražena – viz můj šok s večírkem :o)))

 36. 38. Hlavně klid. :-) O nic si nepřišla. Blondýnky s výstřihem až bůhvíkam a prsama čtyřkama jsou dobrý pro muže bez fantazie.

 37. 37. barča má upečenou úplně obyčejnou hrnkovou buchtičku s jablkama – nic akčního. :-)

 38. 39 přesně tak, to je jen prvoplánové lákadlo – jaguáří obtažené minišaty a kozy ven nebo i kus krajky prádla ven a tón hlasu slepičí, jakoby “na úrovni”. na to lákadlo sice hodně mužů naskočí, ale doma ho mít nechce a dobře si to uvědomuje. (resp. doma to má, v soukromí, ne ukazované okatě pro všechny ostatní muže.) Jenže přece jen jim pozornost takové ženy lichotí, takže někdy se nechají strhnout, baví se s ní, setrvávají v kontaktu, i když si spolu s kamarády o takové ženské povídají nelichotivě.

  To je moje optimistická naivní představa :)
  A taky ta, že to vlichocení trvá krátce a nic se nesemele.

 39. 38. Jakmile se dostaneš do pocitu, že máš s nimi soupeřit – je to nanic. Ztrácíš svůj vnitřní klid, přirozenost, dostáváš se do křeče, stresu – to není dobrý, hlavně pro Tebe. Je to především o vnitřním přirozeném nastavení, nevím, mám pocit, že ti muži ten její pocit nějak cítí …

 40. nechci nic po mužích. možná proto s nimi teď tak dobře vycházím. jakmile do toho začne vstupovat to nabízení se tak se to zadrhává. nesoupeřím s ženami. to ne. skvěle si pokecáme jen tak, jen jak se začnou vytahovat ty vnady a soupeřit mezi sebou, tak je kontakt nemožný. nedá se pak bavit ani s ženami a ani s muži. to bytostné se ztrácí. mizí mi z dohledu. nevidím. jen se cítím … opuštena. a kolem opar pachuti a zmaru

 41. dnes jedna taková stará velice obézní dáma chichotala, protože našla ztacený zápisník kolegy. a chichotala se a kroutila, co že za to dostane? jestli ji dá čokoládku když je tak šikovná. on tam stál zděšen a já cítila jeho úlek. když odešla říká mi: hovno dostane. A já si říkám. Musí to být? tohlencto prostě být nemusí. toto nakrucování a uculování roztomilé holčiny nemá zapotřebí žádná ženská.

 42. 46. Ratko, jsi matka tří synů :-) Znáš jejich způsob myšlení, cítění … Je myslím velmi těžké být matkou synů. Matkou synů – znamená vychovat syny pro jiné ženy. Vychovat dobře syny znamená ctít a pomáhat ženě, ale také být pevným mužem ve svém postoji….

 43. 46. Rozumím Ti. Pracuji v ženském kolektivu – vímám to, pozoruji to, nežiju tím – nestresuje mě to.
  Chodí k nám tak různě stážisté – tahle malá ženská divadélka se někdy odehrávají. Pomine to, je to neškodné, je to o tom cosi si dokazovat.

 44. mně to taky nestresuje. ani před 10-15 lety me to nestresovalo. jenže tehdá jsem to vnímala jinak. odjinud. prostě to je teď jinak než to bylo tehdy.

 45. Liško, to jsi první, co popisuje méně pozitivní uživatelské zkušenosti s kalíškem. Kamarádky z něj byly nadšené, že jsem jednu dobu uvažovala o jeho pořízení. Teď ho nevyužiju, ale nakonec stejně asi zůstanu u osvědčených jednorázovek, nedělá mi dobře pomyšlení, že ho budu vyměňovat v hygienicky ne úplně skvělých podmínkách – ne všude jsou čisté záchody a tekoucí voda a nechce se mi na to dopředu při plánování dne myslet. Navíc ta manipulace s ním – už vidím tu koupelnu jak v tarantinovských filmech!

 46. 52. mě pozitivně překvapuje že je někdo pozitivně nadšen. teda kromě prodejců a lidí s prodejci spojených.

 47. Psice,
  ano,nadšené uživatelky většinou mluví o počátečních potížích s vyndaváním, ale že se to poddá a už by neměnily.
  Asi bych si navykla a byla připravena i na špinavé záchodky jako vyjímečnou situaci jednou za čas – ale jen v případě, že bych se nebála, že to tam celé ohodím červeně. A ta čistota: Jiné způsoby než je kalíšek jsou pro ruce čistší.

  Obleptaná si nandavat oblečení, sahat na kliku a na všechno a pak se umýt až venku v předpokoji záchoda, kde bývá umyvadlo, to se mi zdá blbý. A i naopak – napřed sahat na kliku záchodku a pak si vyndavat a nandavat kalíšek, taky blbý. Půllitrovou lahvičku vody nosit v kabelce ochotná nejsem. Možná že zručné kalíškové manipulátorky se neopatlají, ale o tom pochybuju.

  A v práci je to to samý…

  Moc se do toho kalíškování neženu.

 48. Kdybyste četly víc diskzuzí, zjistíte, že názory jsou od obojího a netřeba mít za to, že se jedná o propagaci. Nikdo, ani zkušené uživatelky s několika kalíšky, netvrdí, že je to pro každého a že zacházení s ním jde od začátku jako po másle.

  Každý kalíšek je trošku jiný a každá ženská trošku jinačí uvntiř , takže každá si musí najít svůj nejvhodnější grif na usazení i vyndání. To je věc, o které se píše všude. A obecně se ví, že je to nevhodné pro ženy, kterým se příčí podobné manipulace nebo kontakt s krví. Pro Ratku (a jí podobné osobnosti) je kalíšek taky naprosto nevhodný, protože jí k němu chybí nutná dávka zkoumavosti a trpělivosti.

 49. ru,.
  hyn sa hukáže, jestli se s tím popasuju, nebo se na to vyfláknu, anebo najdu situace, pro které je kalíšek k nezaplacení. Taková dovolená venku by to mohla být. Než zahrabávat po lese odpad, kalíšek je lepší. Ale zase – když si ohodím oblečení při nešikovné resp. vehementní (a to já jo) manipulaci, co potom.

 50. Kalíšek má podle mě smysl, pokud ho nemusím lítat vylívat po dvou třech hodinách. Aby mi ušetřil JAKOUKOLI manipualci na místě k tomu nevhodném.
  Popkud v nejsilnějších dnech mám lítat v práci co chvíli vyměňovat, tak mi stačí tampony, je to rychlejší. A v těch dnech taky mi nedělají uvntiř žádnou paseku, nevysušují a nezadělávají mi na zánět.
  Ale pokud kalíšek vydrží bez výměny od rána do pozdního odpoledne, tak je to pro mě důvod ho používat, protože se v tom případě nemusím zabývat menstruací celou pracovní dobu, když dělám v terénu, kde sice je jedno, jestli to tam někde ohodím, ale kde taky většinou je problém s vodou na cokoli, ruce nemytý třeba celej den nebo jen v ředidle. A ve dnech slabší menses mi tampony nedělají dobře. Vložky upřímně nemám ráda. Smrdím si s nimi, jen si je nasadím.

 51. 56 – Na dovolené si budeš vyměňovat u lsního potůčku od pasu dolů bez. :-))

 52. no už se těším na zkušenosti :o) i z potůčku. ja se prosím pěkně nořím do lesních potůčků pravidleně a pokaždé je to ruleta kdo mě u toho bude sledovat (a neni to jen lesní zvěř) takže výměna kalíšku musí být pohled pro bohy :o)

 53. ano :o) nejen u potůčku. Ještě k těm vložkám. Samozřejmě nosím furt nějakou vložku u sebe protože člověk neví dne a hodiny. a vložky mám po kapsách při cestě přirodou, mezi kapesníky a taka a nejraději dělám potřeby s výhledem do prostoru. Prostě si čupnu na nějaký vrcholek a opájím se výhledem. No a ta výměna teda patří k tomu. Pokud mě někdo z prostoru pozoruje tak má o zábavu postaráno. Vyhloubení otvoru – nejlépe mezi kameny, uložení pokladu, zasypání či obložení kameny a samozřejmě výměna toho co vyměnit třeba. Říkám si že sice pozná co dělám, ale musel by mít dalekohled aby viděl detaily.

 54. Tampon je skladnější. Taky je mám rozesetý kd evšude, pro případ neočekávané potřeby. V různých malých kapsičkách bund, taškách na fotoaparáty, baťohách…
  Akorát si pamatuju, jak jednou jeden pan vážený doktor chtěl být galantní, když jsem cosi vytahovala z kabelky a cosi jiného mi upadlo an zem. Stihal jsem jen hystericky zařvat Neeee… On už byl skloněný s rukou nataženou, ta ruka mu škubla zpátky a narovnal se, nic neřek, jen byl rudej…
  Já asi taky. :-))

 55. proto nemám ráda když mi někdo hrabe po kapsách nebo v tašce, protože určitě vytáhne zmačkanou vložku :o) už jsem psala že vložky (ty nejobyčejnější z přírodní buničiny) si cením nejvíc. Právě pro to že není třeba je nikam strkat, neodtýkají se a nedráždí sliznice a můžu je měnit každou chvilku pokud jich mám dostatek po kapsách :o) pro dokonalou jednoduchost a vyměnitelnost kdekoliv a kdykoliv, třeba jen se chovat někde za skřín nebo kus plotu mají pro mě aboslutní čislo jedna.

 56. To by si moh někdo zkusit mi hrabat v tašce.
  I když mě už to postupem času nebere, už je mi jedno, kdo co u mě vidí. Jednou jsme jeli vlakem v kupé s klienty a z mého batohu nahoře se z pootevřené kapsy vysypalo asi pět tamponů na hlavu jednoho staršího pána. Ani brvou nehnul. Nic. Všichni strnulí, jen já si to v klidu uvolněně posbírala a usmívala se pod fousy.
  Jediné čeho se obávám při své roztržitosti je, že bych něco použitého zapomněla na záchodě položené, před vyhozením do koše.

 57. 65. neboj se, taky se ti to stane. Mě se to stalo opakovaně. dokonce i do kapsy jsem si strčila použitou vložku protože jsem ji nemohla nikde vyhodit a chodila jsem s ní delší dobu :o)) a syn mě taky upozornil že jsem něco zapoměla na záchodě. to jsou takové normální věci. život.

 58. 64
  To je omyl, že vložky nedráždí sliznice. Tím, že je pod pinďulou moc velká vrstva, navíc přimáčklá spoďárama, tak sliznice pod pyskama trpí jak hrom. (Proč myslíš, že po porodu se ze začátku nemají nosit kalhotky, ani síťovaný? Nevím jak dnes, ale nás nutili první dny chodit s vložkou jen drženou mezi stehnama.) Po vložkách v horkých dnech mívám záněty stejně spolehlivě jako po tamponech. Navíc krev na vložkách se kontaktem se vzduchem a povrchem kůže těla infikuje a kazí daleko rychlejc.
  Tampony můžeš měnit stejně často jako vložky, nikdo ti přece nebrání. Akorát to, že vysušujou, je blbý. Ale když to máš naplno, tak ani vysušit nestihnou.

  66 – Jo, taky znám, to jsou asi častý nehody. :-))

 59. Liško, ratko: uááá, tak to se mi při mé roztržitosti už taky stalo, myslela jsem, že se hanbou propadnu. S humorem to člověk bere až s odstupem. Stejně, když jsem na konci cyklu zapomněla na to, že jsem si ten poslední tampon ještě opravdu dávala a byla jsem na ten fakt upozorněna až při příležitosti romantického večera ve dvou (naštěstí ten samý den). Nějak se schoval i při sprchování…

 60. :-) Když už jsme u takových trapasů nejintimnějšího ražení:

  Někdy v létě ráno jsem šla na záchod, Akční Hrdina vařil čaj k snídani, já vyšla z koupelny nahá a něco jsem začala vykládat, když tu mu sjel pohled níže a on s klidným humorem pravil: “Co to máš za ozdobu?”
  No a mně tam vepředu dekorativně uvíznul střapeček bílého toaletního papíru.

  Tak to byla sranda. Nikdo jinej to vidět nemohl, tak dobrý.

 61. Myslím, že tyhle intimní trapasy lidi sbližují. :-)

 62. mě to snad už ani trapné nepřijde :o) Ru, spoďáry jen bavlna (během těch dnů) a úplně volné. takže fakticky něco ve smyslu vložka mezi stehny :o)) ZAto si jich dávám více, když jsou ty dny tak mám i tři vložky hezky slepené za sebou do obří housenky. ale pořád navolno a vzdušně. hlavně nic nemačkat. tampon není totéž co vložka. zap rvě to dře když se to tam strká – naruší sliznici. a za druhé to dře když se to tahá ven opět to naruší sliznici. a celou dobu uvnitř se to dotýká stěn takže to narušuje permanentně. snáším jen v případě nutnosti tj. když jdu plavat do bazénu a hned jak vylezu si to vyndávám a větrám a léčím ošoupané sliznice:o))))

 63. někdy si připadám jako stará vyžilá kočka, kde už se věci opakují tolikrát a tak často že už jsou součástí všednosti a běžných dnů

 64. ratko 72
  mě nic nedře, to spíš ty vložky dřou a ještě k tomu teď natrefuju na samé parfémované. A je v nich igelit a vůbec kdovíco. Achjo, musím najet na ten kalíšek :)
  Další věc, co mi s ním je divná nebo spíš nezvyklá je, že se má vyvařit. Poprvé, nový, jsem to udělala. Ale použitý mám jako vařit v hrnci, co si vařím jídlo? To pro mě není příjemné pomyšlení. Spíš to nepřipadá v úvahu. Musím vyčlenit extra rendlík, někde ho sebrat.

 65. 74. to chápu. když ti nevadí trvalá přítomnost tamponu v těch místech, tak ti nebude vadit an kalíšek. Igelit jo. to máš pravdu, šla jsem se podívat co mám doma. Je to Moneta – myslím za 22 korun. z druhé strany je lepivá nepropustná vrstva. ale snad se rozpadne časem :o) budeš asi muset vyčlenit zvlášntní hrnec. asi by mi to taky vadilo kdybych vařila jídlo a intimní předmět v jednom.

 66. 75
  Mám jednu mstivou variantu, jak na vaření.
  Ale asi ji nebudu realizovat, protože nejsem mstivá:

  V kuchyni jsou některé hrnce erární a já vlastním tři nerez hrnce, dávám je do stále stejné poličky, aby byly pohromadě a bylo jasné, že nejsou erární. Mnohokrát jsem si chtěla nalepit do poličky jmenovku, ale vždycky mi to nakonec bylo trapný a neudělala jsem to. Lidi, co bydlí nade mnou a mají se mnou společnou kuchyň, někdy použijí moje nádobí. Příbory jsem si dost brzo dala k sobě do pokoje, aby si je nikdo nepůjčoval a nikdo nikam do patra neodnášel apod. Hrnky už taky. Skleněné pekáčky mám schované v prádelně, aby v nich nepekl nikdo jiný. Ale hrnce si snad nebudu dávat pod polštář, ne?! Když neberu cizí jídlo z cizí přihrádky v lednici, tak snad neberu ani hrnec, to je pro mě jasná věc.
  Jedna nová nájemnice, velmi přátelská a družná paní, párkrát použila můj hrnec. Nedávno jsem jí zjevila, že je můj a když přijdu domů, chci si třeba někdy uvařit večeři ve svém hrnci – a on je obsazen. Ona se zhrozila, že to nevěděla, že jí domácí neřekl, že to nádobí je moje. Myslela, že je společné. Což já nechápu -já používám svoje nádobí, jiné ne. No a i když už věděla, že hrnec je můj, tuhle si v něm dělala polívku a nechala ji v něm ještě i do druhého dne. Tak to asi pochopila špatně – já chtěla, aby mé nádobí nepoužívala vůbec.
  Nesmím zapomenout tu jmenovku, budu si připadat, že dělám z lidí idioty, ale když to jinak nechápou…

  Takže když vyberu nějaký erární hrnec a uvařím v něm kalíšek, budou v tom hrnci pak ostatní vařit jídlo a já ne.

 67. můžeš to udělat i opačně. napsat že si ve svých hrncích vaříš kalíšek ať ho druzí nepoužívají, a pak si ho uvařit v cizím.

 68. 78
  to je dokonalý, ratko! !

  Akorát to nesmí číst ten domácí. Jen nájemníci. A ta sousedka je taková družná hovorná, ta řekne všechno všem, se mi zdá.

 69. … i když jde o moje hrnce, tak si v nich můžu vařit cokoli, cheche, to nemůže vadit ani domácímu.

 70. 72
  Mě to nedře: :o) Je tam přeci vlhko, slizko, proč by to dřelo? A když se to tahá ven, tak to taky nedře, je to nacucaný a měkoučký.
  Dře to právě jen na konci menses, když už je krve už málo a tampon pak vycucává místo krve sekret na sliznici. To je to, o čem jsem psala. Ale i tak nemám problém s nadavaním ani vyndávaním. Mám vlhkosti dost.
  Ale slyšela jsem od víc ženských, že jsou vlhký jen okolo ovulace a při silným vzrušení. Asi je to individuální.

  A když si na tu “housenku” – byť ve volných spoďárách – sedneš, tak se nazapaříš?

 71. Liško, vyvař kalíšek v jejím hrnci, pak počkej, až bude čas, kdy chodí do kuchyně ona, vlož pečlivě vyvařený kalíšek do hrnce svého a tvař se, že vyvařuješ právě použitý. A ještě zapřeď s paní debatu o menstruačních kalíškách, ať nemá pochyb, o co se jedná.

 72. 81. no vlhko jo, ale fakticky když jse vzrušena nebo když je výtok (kolem ovulace) a jsem zase nabuzena a :o) za běžného menzesu nicmoc, žádná žádostivost, takže nacucanost je spíše vysušenost protože to všecko vysaje a fakticky se vlhkost ztrácí a “vysychám”. Hehehe, to jde fakt do detailů. Třeba každý ovlhá jinak. já během menzesu nic moc. ale když se fakt vzruším tak se mi menzes spíše zastaví a místo toho mraky slizu a krev žádná. Takže pokud to chci mít rychle za sebou, tak prostě to jen nechat odejít a moc nevymýšlet.

 73. hlavně si nechávat kalíšek v kuchyni než bude použitý.

 74. Ty dycky pleskneš nějakou větu, kterou shodíš cosi psaného před tebou… “Takže pokud to chci mít rychle za sebou, tak prostě to jen nechat odejít a moc nevymýšlet.” – Tím vymýšlením je myšleno co? Tampony, kalíšek, nebo vzrušování se? :-))
  (Ta krev přece teče úplně odjinud, než kde to vlhne, takže menses končí, až vyteče odtamtud, a je jedno, jestli se průplav na půl hoďky připozastaví.. A já teda jsem při měsíčkách nažhavená skoro ukrutně, furt. :-)

 75. Už jsem zblbá. Otevřu Centrum, koukám na fotku dvou tenistů s titulkem článku u ní, a říkám si: Mooncup, Ladycup, Daviscup…

 76. 85. přemýšlím kolik let menstruuju. Liška to tak krásně napsala :o) Menstruuju 40 let. ze začátku to bylo dost drsné, nepravidelné, bolelo mě břicho. pak jsem porodila a zlepšilo se to. a získalo to pravidelnost a pohodu. a za ta léta vím přesně kdy to bude trvat déle a kdy to budu mít rychle za sebou. když chcu aby to trvalo déle (až o dva dny) tak si vemu tampon. ten způsobí že to co je uvnitř se prostě svobodně nedostane ven ale tamněkde uvnitř se vzpříči a zatuhne či se tam někde přilepí nebo co. prostě se to pak thne a táhne a špiní a není z toh nic pořádného. Když dojde na milostné hrátky tak se to taky prodlouží, krvácení se zastaví – přeruší skrzeva jiné tekutiny, celé se to jakoby přehodí na jinou výhybku a opět spouští váhavě jakoby nejistě… našpinavo.

  TAkže když to chcu mít zkrku rychle a “bezbolestně” tak žádné přerušovačky a za 4 dny mám klid. S přerušením, tampony či koupelí to trvá klidně i 7 dnů.

 77. napadlo mě, že by se v kalíšku mohli dobře péct muffiny. to v případě že nejsou používány :o))

 78. Menstruuju jen 31 let. Krom těhotenství, kdy jsem nemenstruovala, implantace nitroděložního tělíska, kdy jsem menstruovala čím dál více a nakonec prakticky nepřetržitě, a užívání jakékoli HA, kdy se mi menstruace měnila v soustavný syndrom menopauzy včetně všech příslušných fyziologických i psychologických průvodních projevů, mám menstruaci celej život železně pravidelnou, teď k stáru už ne po 32 dnech, ale po předpisových 28, už mi netrvá devět dní, ale jen pět šest, nic jiného než tampony nepoužívám a sex mi ji prodlouží jen kdxyž ho mám skoro na konci – jak kdybych rozhýbala něco, co už se skoro zhojilo. Ale pokud byl v prvních dnech, spíš mi to menses zkrátilo, protože se urychlilo spuštění, uvolnilo se to všecko, přešly pocity ztuhlosti i křečí (nemám je ale nijak tragický), všechno šlo snadněji a odeznělo pak rychleji.
  Platí to i pro sex v počtu účastníků jeden. ;-)) Ten aplikuju v prvním dnu měsíčků téměř pravidelně, právě z těchto důvodů.

 79. 90 – Muffiny leda vařit. Zcela potopené pdo vodou. Jinak bys měla muffiny s kalíškovou polevou.

 80. Jo, a menses 6 dní počítám až do úplné čistoty a nezabarvenosti i při pohybu a teřba i tom sexu, nikoli jen do nekrvácení.

 81. 90 ratko
  to by se daly péct; teď prodávají silikonové formičky na cukroví – jedny jsem koupila kamarádce k vánocům.

  88 ru
  Mooncup, jasně! Jako cena pro vítězku krvavého turnaje!

 82. 91 ru a 89 ratko
  Mě nikdy nenapadlo zkoumat, co menses prodlouží nebo zkrátí. Spíš jsem změny v délce nebo v intenzitě přičítala slapovým jevům, něčemu vnějšímu. No vida, to musím prozkoumat. S tím sexem na začátku se mi zdá, že by to mohlo platit… ale počkám si, až nashromáždím větší empirický vzorek.

 83. 95. jojo, sex má vliv na délku. i tampony. teda u mě určitě. oboje prodlužuje. ale to záleží i od tělesného uspořádání. děložní hrdlo je otevřené a citlivé. to je hlavní riziko a brána možných komplikací. při intenzivním orgasmu jakoby hrdlo nasávalo tekutiny zpět, podle mě se zmate tělo

 84. Tělo se nemůže zmást. :-))
  Jen děloha se hýbe. To přeci není tak, že z dělohy to teče jako z nacucanýho mechu, ale že v jeden okamžik se začne rozpadat vrstva určená k nidaci zárodku, která neproběhla. Čištění nevyužitého, místo něhož vyroste pro příští možný zárodek živná vrstva nová, čerstvá. A tohle čištění končí dřív, než tobě menstruace, na konci tvojí menstruace už jen odchází to, co se odloučilo hodiny až dny předtím. Tampon to nemůže ovlivnit vůbec nijak, Že by jako třeba nasával a tím z tebe vysával víc krve? Blbost. Nevysaje víc, než kolik mu jí doteče z dělohy, která se mezitím už třeba dávno začla zacelovat. Délka dočištování tvojí menstruace bych tipla, že víc závisí na otvoru v krčku. Takže sex hned na začátku, který uvolní křeče v děloze a pootevře krček, naopak rychlejšímu odchodu pomůže. Ano, může zvýšit i krvácivost právě popukané dělohy. Ale upřímně, ten rozdíl pozná leda ženská, co se živí sedavým zaměstnáním. Že víc teče ten první den. Ale na celkovou délku nevěřím, že by to mělo vliv.
  Na konci ano, z důvodů, co jsem popsala, tam jsem taky vypozorovala něco jako “vrácení s emenstruace”. Rozškrábnutí nedohojené rány. Ale i tak to prodloužení nebylo o víc než jeden den (resp o jeden tampon.)

  Hygienické hledisko sexu “při” je druhá věc, ale i to se dá ošetřit, ohlídat, přeci. A s dobou trvání to nemá souvislost. Ale když už jsme u toho, tak třeba zrovna kalíšek by na autosex v prvním dnu menses mohl být docela dobrá vychytávka.

 85. 97. jak myslíš tu poslední větu?? neumím si to moc představit. kalíšek na autosex? nasadit a vysadit, a to opakovaně. hmm. mě stačí ten tampon :o)) už z toho jsem celá divá než si ho tam dostrkám.

 86. A ucpat by taky neměl nic, přeci ho nemáš na té dirce v krčku naraženej…
  Mně to prostě nejde do hlavy.

 87. No abych si tam něco nezanesla, tak si to dělat s nasazeným kalíškem. :-)))
  Samo, že to pak nejde hlubinným způsobem. :-))

 88. Já toho o svém těle mnoho nevím.
  Dobrá šance něco zjistit.
  Anebo naopak to nechat bejt, dokud zdraví slouží a nic nepotřebuju měnit.
  Ještě bych se začala pozorovat moc a měla dojem, že mi něco je.
  Najdu nějakou svou optimální střední cestu.

 89. A rozmačkneš trochu ten tampon, než si ho zavádíš? Je pak měkčí i líp saje.

 90. 101 – ano, to je optimální střední cesta samo o sobě. :-)

 91. 100
  Hlubinný způsob přenechávám jedině muži.
  Sice jsem tehdy na pláži jásala, že jsem nalezla dildo, ale ono mi to nějak nešlo; je mi divný si tam něco strkat a snažit se o nějakej efekt. Připadá mi to jen jako nápodoba párové činnosti. Moc namáhavý :-)

 92. Tampony mi celkem vyhovovaly, žádné potíže jsem s nimi neměla, ale ta gynekoložka se na ně tvářila poměrně odmítavě, že prý kdyžtak jen doplňkově.
  Dlužno říct, že takhle reagovala, když už podruhé za sebou přišla na to, že mám v pochvě uvízlý kousek toaletního papíru. Tentokrát ne jako ozdobu :-). Spíš jako začínající zánět – třeba při ovulaci mě z toho bolelo břicho… asi tam bylo něco oteklýho(?)
  Ta doktorka to vůbec nechápala, nikdy se s tím nesetkala, vypadala jsem jak blbec, co onanuje toaletní ruličkou :-))
  Příčinou bylo, že se mi tam leckdy zbytky papíru rozdrolí a zasunutím tamponu jsem je zasunula dovnitř a odtamtud nemohly ven.
  Tak se ty tampony bojim používat. že by se mi stalo totéž potřetí a ona by mi už asi naplácala :-)

 93. 107 hahaha :o))) hned jsem si to představila. Lékařka mi je sympatická. Tak si tam ten tampon nestrkej, nestrkej si tam nic zejména když máš ta místa citlivá. a můžeš dostat zánět. vem si vložku :o)

 94. 108
  jo tak. Mě to nikdo neučil. jen zadek mě učili. v tom jsem zanedbané dítě. Ale fakt jsem se cítila zanedbaně, protože jsem dlouho nevěděla, že utírat se může i vepředu, dlouho mě to nenapdalo, protože jsem musela být 100% přesvědčená, že by mi to řekli.nemohlo mě to napadnout. hrozný co – jak ryhcle vyrobit zanedbaný dítě jen tím, že tě nenapadne mu říct, že se utírá vepředu. A jeho to pak taky nenapadne.
  Jo, ta proklatá nevyřčenost :-))

  Snad už jsem to všechno dohonila, doufám. Orgasmus mě taky neučili a chytlo se to. Hurá :-))

 95. 110 no, ale v práci denně a v hospodách a všude jsou na každým kroku bidety, žejo… na to jsou dobrý turecký záchody – v jejich končinách se lidi neutíraj, ale mejou. To je náhodou celkem dobrej nápad.

 96. Tak já jedu k sobě, tam mi nejde internet. Ale wifi kartu novou už mám rezervovanou, jen si ji vyzvednu. A pak možná bude fungovat. Zítra v neděli si ji taky můžu vyzvednout, jenže se mi nebude chtít, tak budu hrát na baskytaru a očumovat a spát.

 97. 114. třeba že máš používat kvalitní toaleťák :o)) čááááááau

 98. :-)
  Kvalitní toaleťák mám doma, ale v práci používám erární, nejlevnější, právě právě.
  Netlačit by to taky chtělo, akorát je problém, že dělám všechno moc energicky.

  Práce s papírem, to je moje :)

 99. Premenstruační syndrom:
  Teď a před měsícem úplně podobný stav – normální nálada, nic výrazného, až úplně na konci menstruace rozmrzelost, pošmournost; dnes.

  Oproti těm silnějším výlevům v uplynulých měsících je to celkem v klidu. Huvidíme večír.

 100. Teď jsou asi tři slevy naráz, i na Yuuki a Naturcup a Luno. Ale Luno i Ladycup jsou dost měkký a Yuukiho se bojím dík jeho rozměrům. Velký se mi zdá už moc velký, malý je na mě malý. :-) A Naturcup je i přes slevu pořád jaksi… nelevný.

  118: A já se menses ne a ne dočkat.

 101. Já včera zakončila rozmrzelou náladou, jinak zakončeno předvčírem.
  Žádné nové příhody s hajzlpapírem nemám.
  Kalíšek jsem použila dvakrát a šlo to, ale v plném provozu si to neumím představit, jak bych ho plný vyndala (protože při vyndavání ho dost zmáčknu a to zmenší objem) a taky jak bez nehody.

 102. Asi budu mít podobný problém, s mojí naddimenzovanou velikostí. (Kalíšku, ne sebe.) Začla jsem dneska, po obědě, teď večer poprvní vylívala, ale ještě tam toho bylo málo. Zítra bude křest ohněm.
  Ale jsem v klidu, v práci máme na šatně sprchový kout, zevnitř na klíč.
  Nicméně takový nadšený natěšený pocit z příchodu měsíčků jako tentokrát jsem snad ještě nikdy v životě neměla. :-)

 103. Hlásím, že mám za sebou druhý den s kalíškem, první den plného náporu. Od rána do večera to sice nevydrželo, to až tak zítra, pozítří, ale jinak supr. Žádný problém s nandáváním/vyndáváním, nepolívám se, poznám, kdy je plný a kdy si ho musím jít vylít (pocit jakoby provlhající plnosti, neproteklo nic, ale prostě to poznám), v práci to stačilo jednou, pak až hned po příchodu domů. Ale na hřbitovech nevím, jestli to půjde tak snadno. Naštěstí ve služebním Berlingu můžu vozit vody třeba sud.

 104. ru,
  tak to je dobrý zjištění, že poznáš, kdy už je plný. Na to jsem si zatím netroufla. Takže ani zmáčknutí kalíšku při vyndavání nevadí, zdá se, hurá. Tak já do toho půjdu naplno za tři týdny.
  Kdyžtak ještě dodej cenné informace. :-)

 105. Jenže ty máš zřejmě úplně jiný kalich než já. Mooncup je tvrdý, oproti MeLuně soft. A celkově menší. Natož ještě když máš – tipuju – i menší velikost, oproti mně dvakrát propasírované dětskou hlavičkou.
  Takže na vyndávání tvého možná bude taky potřeba i jiný grif než na můj. Tvůj by měl jít líp uvolnit, jen tak přimáčknout prstem ze strany a už sunout dolů. Měl by se líp rozevírat i pak líp odskočit od podtlaku. Já se svým musím trošku pokývat při nandávání, aby se dobře usadil, i před vyndáním, aby se pustil, dokonce ho zmáčknouta trošičku posunout i nahoru a pak teprve vyndávat, opatrně, trošku našikmo, napřed jedna strana a pak druhá. Když je hodně plnej, vyndává se líp (líp pustí podtlak), ale má větší tendence se vylejt (přetýct při vndávání). Když je málo plnej (zjistila jsem dneska), tak se hůř vyndává, protože víc drží podtlak. Ale hlavně to chce neškubat, chce to naučit se cit pro plynulost a jemný rutinně klidný zacházení.
  Nicméně po pár opakováních manipulaci už zvládám i mimo sprchu, bez nehody. :-)

  Měla jsem po zkouškách “nanečisto” nervy nadranc z toho, že po zavedení je kalíšek jakoby pokrčený, vcuclý sám do sebe. Ale ono to u toho měkkého asi nevadí, asi je to normální, to ten podtlak. Aspoň když se pak naplní, neprotýká tak brzo, protože se prostě jen odkrčí, vyplní a zaoblí, a podtlak začne povolovat, teprve až je kalíšek skutečně plný.

  No, jsem prostě nadšená. :-)

  Jen si říkám, že na ty slabší dny si časem fakt dokoupím něco menšího, že XL je od 3. dne zbytečně velkej. I L by mi vydržel od rána do večera.

 106. Mooncup mám, ten větší – průměr 46 mm, délka 50 mm. Takže průměr máme podobnej, ale celkovou velikost kalíšku máš ty větší. Jak to mám s vyndaváím zatím ještě nemůžu přesně říct; není to špatný, ale dost jsem ho zmáčkla, protože jsem věděla, že bude skoro prázdnej. Pro mě to bude neobvyklá škola – jemné rutinní klidné zacházení, plynulé, pomalé, to je přesně to, co v životě nedělám.
  A ten podtlak nebo jeho vlivy cítím těsně po nandání a i těsně po vyndání – jakoby tlačení ve vaječníku, vzduch, na chvíli.

  Hlavně že jsi nadšená. Já chci být taky nadšená, ale zatím mi to zvláštní radost neudělalo. Až to prozkouším naplno, teprve mě to nadchne, to věřím!

 107. Co se nedaří, radost nepřináší. A každej je jinak citlivej. Každá citlivá. :-)
  Já ho občas cítím spíš dole, tu jeho délku, ale ne nepříjemně, jen že o něm jakoby vím. Ale pocit uvnitř… Nevím, jak to pospat, ne jako venušiny kuličky. To ne. Ale jemňounce příjemně dráždivý to vnímám. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *