Blatiny 2 – sobota

ŠESTKA

so_1153-sed-500

Ráno malujeme Sedmistromky na zahradě u stolu. Náhodou neprší. Konečně využívám svůj polní stojan. Pomáhám si jedním snímkem z foťáku – na něm jsou stromy osvětleny tak, že jsou co nejvíc barevně rozrůzněné. Tak jsem je chtěla mít, tak jsem je načala. Ale jinak podle fotek nemaluju, protože je to už interpretace interpretace. Tohle je jen dopomoc. Umím si představit, že bych si třeba jindy mohla ty stromy rychle nakreslit tužkou a trochu dobarvit vodovkama a to by mi posloužilo dobře, bez fotky. Lenka naopak vybrala osvětlení jiné, moment, kdy byly stromy zašedlé a barvou si co nejpodobnější. Jojo, říkala jsem, že osvětlení a mraky na obloze se měnily každých pár minut tam a zpátky a jinam. Na obraze Lenka oblohu taky změnila, přemalovala, takže všechny stromy dělá znovu.

so_1118-L-500

Makám, makám, stromky nejtenčím štětečkem (asi č.2?), plochy jsou prozatímně natřeny nejtlustším plochým štětcem, co mám v zásobě (č.35). Zvláštní absurdita.

so_1127-sed-500

so_1158-sed-500

Jednička je taková pevná, sporá, stabilní:

so_1159-sed-500

Dvojka se kloní (ještě ji upravím, ty černé puntíky jsou rušivé). Druh stromu je to stejný jako jednička. Asi javor, ale nepodívala jsem se. Má náklonnost ke trojce a její láska je opětována. Myslím, že č.3,4,5,6 jsou jeřáby. Fascinuje mě, že jsou každý tak jiný.

so_1160-sed-500

Hrozně zajímavý typy.

so_1161-sed-500

Už němagu, chybí dopracovat jen sedmičku vpravo (dole nebo nahoře?). Krom trávy, popředí a pozadí, že. Zítra. Jdu se osprchovat. Zrovna začalo lejt, když jsem byla ve sprše. Kamarádi a pes už přijeli a stojan i obraz mi uklidili. Hurá, díky! Dokonce kámoš, manžel Lenky, během týdne, co jsme se neviděli, vyrobil na můj obraz obří pevný těžký futrál na střechu auta! Tybrďo.

Jo, feromon dnes prubnut. Ne mnou, partneři kamarádek jsou tabu. Ale stejně nevíme, zda efekt máme přičíst na vrub feromonu, anebo ne.

A hele, večer dávají Nezkrotnou Angeliku! Je to možný? – Dokonce na veřejnoprávní televizi! Že by zas někoho svatořečili a bylo potřeba odpoutat pozornost jako kdysi? Zajímavé je, že Angelika narozdíl od Effi není čtverečkovaná. Ale blbý je to stejně. Jiné večery jsme televizi ani nezapínaly.

.

17 komentářů u „Blatiny 2 – sobota

 1. Stromy se mi zdají moc “ostrý”.
  Jsou na obzoru,v dálce…měly by být míň detailní.
  Jasně že když na ně zaostříš,tak je tak ostře vidíš,ale obraz té krajiny musí být celek,ze kterýho nic nevyskakuje a když,tak něco v popředí.
  Ale oproti dílům “malířů z Vysočiny” je to pořád majstrštyk:-))

 2. a žlutá je moc žlutá:-)
  Na tom druhým obr.,to žlutý tečkování je lepší.

 3. detail ruhé obrázek zespodu by mohl být samostatný obraz… tedy lahodí mému oku

 4. 3.
  jo Ratko.
  Jako detail,výřez z celýho obrazu by to bylo OK.
  Ale jinak viz .má1.

 5. No, to je právě ta ošemetnost – že jsem si řekla, že ostře budou ty stromy a nic jinýho.
  Nic jinýho není hotový – takže ve žluté budou světle zelený pásy a přes to ožná znova žluté puntíky. V stříbrozeleni budou čáry podobné zelené a asi puntíky, protože tam byly jednak ty žlutý kytky, fialovej jelel, bílej mrkváč atd. Ale chci to právě zkusit, jak to bude vypadat neostrý.
  Ta žlutá se mi líbí a potřebuju ji k fialový (kterou tam ještě trochu dodám).

  Logičtější by bylo ty stromy spíš naznačit, víc rozmazaně, jak říkáš, Saule, to máš recht. A pak dát něco do popředí. Já mám utkvělou myšlenku, že v popředí nebude nic. Nebo že vezmu něco vnějšího, nějakej obrázek na papíře nebo nevímco a to si do toho popředí případně budu nějak připichovat a bude to proměnlivý. Ale spíš napřed počkám, zkusím, jak bude působit, když tam bude houbeles.

 6. Saule,
  nojo, já jsem věděla, že ten obraz bude divnej – už proto, že tam nejsou žádný další zadní plány nebo průhledy(který mám právě na obrazech ráda) za stromama. Ale tak přesně jsem si neuvědomila, že bude potíž se vypořádat s tou zaostřeností na stromy, kterou jsem tam chtěla. Říkala jsem si, že oko se zaostřuje jen na něco a že jako to něco vyberu ty stromy, ostatní ostré nebude. Ale asi to bude vypadat kýčovitě.
  No, kdyžtak se to dá předělat – to je jediný, co těmahle barvama jde výborně.

 7. Nebo si pak z toho prostě vystřihneš,co se ti bude líbit.
  Já jsem to tak taky dělal,z obr. na sololitu 40×30 jsem pak pilkou vyřízl třeba jen 15x10cm.
  Někdy mám chuť to udělat i při návštěvě galerií:-))

 8. Saule 9
  díky, kouknu se.
  Právě tam brousím – na “trubce” :) jak říkáš.
  Lehce jsem proměnila v levém sloupci seznam písní, přidala jsem hlavně Tři sestry: Tramvaj.

 9. tak myslím,že jsem ten akryl zbytečně podceňoval,parádní věci se s ním dají dělat.
  Navíc nesmrdí a rychle schne.

 10. Nesmrdí, rychle schne, je krycí a je matnej.
  Ale málo se dá používat různá hustota, s tím ředěním a houstnutím se nic moc nenadělá, narozdíl od oleje. A narozdíl od ředění a rozpíjení akvarelu.

 11. Dovolím si nesouhlasit se Saulem. Není potřeba malovat realitu. To je úzkej profil pocitů. Nerealita bývá většinou daleko působivější.
  A i kdyby, tak když se budu dívat přes teleobjektiv, můžu si vybrat, jestli bude ostrý popředí, nebo pozadí. Liška má zaostřeno na nekonečno.

 12. Ty plastický obrázky se mi taky líbí. I bych si to pověsila do pokoje, hodilo by s emi to tam stylem i barevně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *