Kdybyste mě hledali

plet_008-zirafa1-1000_medium2

Nastává pletařská sezóna. Pro mě zatím virtuálně. Na pletařské stránky totiž teď ukládám, co jsem kdy uštrikovala. Stránky mají adresu ravelry.com (myslím, že je ale nutné se tam zaregistrovat, aby byl vidět jejich obsah) a mám tam stejnou přezdívku jako na flickru, kde mám fotky, na arome.cz, kde se dá krásně zklidnit parfémovanou inspirací, na ČSFD, na society6, kde si každý může vymýšlet vlastní návrhy na povlečení, hrnky, dupačky a vbrzku snad  i záchodové mísy :-). Jenže se to nedá všechno stíhat. Stejnou přezdívku mám také na pinterestu, kde si člověk může poznamenat, který obrázek ho zaujal, pak ho použít třeba při pletení, to potom zaznamenat na ravelry a tak pořád dokola …

Přezdívka se ve vyhledávačích nepropojuje s tímhle blogem, aspoň ne nápadně, snad. To mi umožní všechno registrované na tu přezdívku případně ukázat někomu z rodiny nebo kolegů. Vy čtenáři blogu máte výhodu, máte mě naservírovanou celou. Tak si ode mne hezky o víkendu odpočiňte, ať nejste otráveni šálami, fotkami, rukavicemi, hrnky, parfémy a písmeny a nazdár! Ať se vám nový rok daří hned od začátku.

 .

 

 

13 komentářů u „Kdybyste mě hledali

 1. Vlnoliška, nebo zkráceně vlniška! Chválím výběr nickname, hoď sem pak galerii vlvýrobků!

 2. Shodou okolností jsem se na ravelry zrovna někdy na podzim zaregistrovala, tak jsem hned všechny tvoje krásné výtvory mohla omrknout! :-) Nejvíc se mi líbí rukavice, obzvlášť ty s norským vzorem, a pak to pončo, to je parádní!

 3. zkoušela jsem tě vyhledat Lisko, nejake komentare jsem nasla… ale co se tyce vyrobků tak ne

 4. Ahój,
  díky, takjo, nějaké výrobky zase přidám i sem. Až něco dokončím. Také tři trička ušmikutá a sešitá z úpletu a kabelku z batohoviny, jestli ji někdy došiju. Rozhodně DNES chci někam do švadlenky na nákup. Vím nejmíň o dvou, co mám v podstatě při cestě, ale vždycky si jich všimnu jen, když kolem nich náhodou probloudím. Takže: jít včas z práce domů, píšu si …

 5. Dám si sem radši seznam, ať nezapomenu:
  1) http://www.textilludmila.cz/
  – ulice Na Hutích 13/693
  Tam bych mohla koupit popruh a zapínání na kabelku, případně nitě a tak. Byla jsem tam jen jednou a měli skvělé mašle na velikonoce.

  2) Stará dobrá švadlenka U Malíka, kde kupuju mámě předlohy na richelieu výšivku. Mají tam spoustu věcí.
  Svatovítská ul. 16, na kraji kulaťáku.

  3) tybrďo, na Malovance je galanterie, kterou neznám:
  http://www.galanteriemalovanka.cz
  A mají tam pletacích přízí hodně. I když velkou část tvoří umělotiny. A zdají se mi dražší, než se dá koupit na internetu. A každý čtvrtek večer tam je pletací klub pro kohokoli příchozího. Óó!

  4) pak znám na Bělohorské, ale myslím, že už tam není:
  Bělohorská 96 – Irena Sluková. Tam jsem byla víckrát.

  5) internet nabízí také
  Bělohorská 144 / 245. To je někde výš.

  6) a na Bělohorské na kraji Fastrovy je také galanterie
  Bělohorská 55, tam jsem už taky byla a asi je to i opravna oděvů, což chci využít.

  7) na velké ulici ČS armády je nová pletařská prodejna, otevřeli někdy napodzim, šla jsem okolo několikrát. Je to:
  PURL Příze Studio
  http://www.firmy.cz/detail/12910781-purl-prize-studio-sonnik-s-r-o-praha-bubenec.html
  Tam mají určitě krásně drahé příze.

  Jó, tam chci.

 6. Tento týden je prudce štrikovací.
  Každý večer asi do půl jedné do noci.
  Dokonce jsem šla ve čtvrtek do pletacího klubu, ačkoli jsme měli ve stejné době celofiremní večírek (vánoční, resp. tentokrát novoroční). Večer před tím jsem po večeři smaozřejmě také pletla, pouštěla rozhlasovou hru, soused vedle mě seděl na pohovce, usnul v půl jedenácté. V půl jedné jsem dopletla, on ještě spal, sesunut částečně pod stůl, na výzvu nereagoval. A najednou jsem usnula i já, probudila se ve tři čtvrtě na dvě a pak jsme se odpotáceli spát. Já měla cestu dlouhou dva metry, ale on musel do patra.

  V pletacím klubu jsem potkala jednu známou z VŠ – chodily jsme spolu v prváku na tělocvik. Takže příští čtvrtek tam zase naběhnu. Klub sestával z mladších manželů, kteří provozují galanterii, nás dvou jmenovaných a jedné paní. Tu jsem jednou na ulici taky viděla a mluvila s ní, ale připomínat jí to radši nebudu :). Dřív učila ve školce, vedle které pracuju. Břevnov je prostě příjemnej.

 7. Jo a co říkáte mojí žirafě? Už jí je asi 12 let.
  Mám ji v šuplíku u rodičů.

  Máte rádi pletené hračky – figurky?
  Já docela jo, ale háčkované ne. Vůbec nemám moc ráda vzhled háčkovaných výrobků. To už musí bejt, aby se mi to líbilo. I když jednolitou plochu krátkých sloupků snesu, bez dekoračních vějířků, barevných čtverců atd. Však taky jediný, co umím uháčkovat, je masa krátkých sloupků. A ještě někdy blbě :)

 8. Pletací manželé, to je věc! Vést spolu galanterii a po večerech si spolu plést pod lampou. Úplně to vidím. Ale aby nebyli až moc kýčovití, přidala bych jim nějakou úchylku. Třeba že jsou lukostřelci a na vystřelenou pletací jehlici narazí tři létající mouchy po obýváku jako na špíz. A když se hádají, píchají se těma jehlicema do očí…no, to jsem se nechala jen tak unést. Já pletené hračky ráda nemám, protože pokaždé jsem dostala jenom “chcípáky” vycpané vatou. To pak nedrží tvar a jenom to někde leží a tváří se to nešťastně a žmolkovitě. Háčkované dtto. Ale ty aspoň nežmolí.

 9. psice,
  nojo, uhodilas hřebíček. Ta žirafa je taky jen taková polovycpaná. Korálkama. Původní idea byla, že se korálky mohou přesouvat z nohou do krku atd dle potřeby. Jenže ta zatracená gravitace je z krku vždycky vyžene. Musela jsem žirafce hodně zmáčknout prázdné bříško, aby jí krk při focení držel ve svislé pozici.
  A s pletařema taky – je to prima partička, je legrace, ale dost jsem se hlídala, abych nevybafla: “DoprDELE, mně se to zase zašmodrchalo!”
  Tento styl uvolněného hovoru by do intelektuálního pletacího klubu asi moc nepasoval. No uvidíme dál :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *