Vůně REVISITED

ZASE JEDNOU O VŮNÍCH 

VUNE

REKAPITULACE

Odvážně intimní článek s diskusí o vůních jsme tu měli před sedmi osmi lety, včetně kýblu pytlíků (viz tam).

Předloni jsem si koupila Shalimar a diskuse o parfémech se rozjela přes to, co je sexy a co jsou falešné ohledy na chlapa, až po kočičí průjem.

shalimar2_500

Tehdy jsem  se zaregistrovala na stránky arome.cz, koupila si ještě parfém na zimu a pak jsem ohledně vůní na dva roky zpasivněla.

6kali_062_500.

NOVINKY

Až teď před vánoci jsem na Malé Straně objevila parfumerii s arabskými parfémy (aha, webovky nefungují; je to dům U Pelikána na kraji Maltézského nám. a Prokopské ul., v průchodu) a jeden si po dlouhém vybírání koupila. Olejový, s pomerančovým květem. Jmenuje se Shajaan. Voní mi  příjemně, vesele. Jednou jsem jím nešetřila a někdo mi řekl, že mu ta vůně připomíná vánoce.

Ještě mám pár jiných parfémů a radost mi udělal letos na jaře dárek od známých z Izraele. Tentokrát se s nimi potkala jen máma, po dlouhých letech, a poslali mi malý 10 ml parfém, který se u nás vůbec sehnat nedá. Je to spíš sladší vůně, ale dobrá, ne tuctová myslím si. Je to Eau de Parfume “Lady Like” a na obalu byla webová adresa www.wowcosmetics.co.il  Firma byla založena teprve v roce 2005.

10 009-wow-500

 

A DÁL?

Tak to bychom měli. Smradlavý nohy jsme probrali pod minulým příspěvkem a kam (na nich?) dojdeme tady?

.

 

10 komentářů u „Vůně REVISITED

 1. Není to poprvé, co nad starými komenty žasnu, jaká je to legrace.
  V porovnání s tehdejší Liškou si připadám hodně ztěžklá. Málo pohotová. Unavená? Nenadšená?

 2. hmmm, mně je celkem stydno :-) na druhé straně to vnímám jako dobré, toto uvědomění si že teď bych to (asi) nenapsala. nikoliv ve smyslu autocenzury, ta nic moc. nejdřív střelím a pak myslím jako spíš svět zjemněl. jsem citlivka

 3. 4
  tak to vypadá spíš pozitivně – svět zjemněl.
  Mně asi ztěžknul? Nevím. Nebo jakoby poklesnul níž (když mám popsat ten pocit, obraz) a ztmavnul . Ne že by byl těžký nebo temný nebo neveselý, ale je míň lehký, míň lehkomyslný. Jako by každá marná chvíle byla víc marná, protože času ubylo.

 4. 5. to je zvláštní, mě se to naopak protočilo. jakoby každá chvíle byla darem

 5. Ono je toho víc, těžko se mi to uchopuje všechno dohromady, ta změna celkového vyladění.
  Hraje roli, že jsem víc sama za sebe (s vědomím, že nikdo jiný tu není) než před sedmi a půl lety (ad článek Liščí čenich) – tehdy jsem se poveselila po rozvodovém / rozchodovém období a začala randit a dostala se do flirtovné nálady a měla z toho radost a sebevědomí.
  Dneska jsem na druhé straně, sebevědomí se mi rekrutuje odjinud, do nějakého nabuzeného randění nemám chuť. Chci být tak, jak jsem, bez nabuzení, nechce se mi do něj skákat, bojím se ho trochu, otravuje mě na něj pomyslet. Investovat. Jsem ztěžkle střízlivá. Neochotná, bez nadšené zvídavosti z objevování nového.
  Pomalejší?

 6. nejde mi to k sobě… tedy nevidím souvislost. mezi nenabuzenym stavem a střízlivou ztěžklostí a neochotou k nadšení. u mě ztěžklost přicházela po probuzení… tedy uvědoměním si sama sebe po probuzení. Dokud jsem se neuvědomila s celým balíkem nákladu a převisy povinností na mě čekající tak jsem se zlehka vznášela…. moje tělo, vědomí, mysl…rozbřesk dne byl krásný. Pak jsem si uvědomila co všecko musím dořešit aniž bych tušila jak a dostavila se gravitace. A poté při jasné úvaze poznání, že prostě na ty moje povinnosti nestačím. že to co jsem si dříve namlouvala, už si namlouvat nechci. Když na něco nestačím, nebudu to dělat.

 7. Kecám, i bych stačila :-) ale nechtěla jsem. rozhodla jsem se že ne….že tomu ten čas nedám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *